IOTA - wszystko o portfelu

Wygadany
Posty: 499
Rejestracja: 15 listopada 2016
Reputacja: 79
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: wantwrite2014 » czwartek, 22 lutego 2018, 00:29

@Niven , a nie wystarczy użyć NOTEPAD do bezpiecznego kopiowania seeda z keepasa?

Dodano po 9 minutach 5 sekundach:
A może zkaupić licencje Anty Keylogger link : https://www.spyshelter.com/pl/?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 633
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: Niven » czwartek, 22 lutego 2018, 21:25

wantwrite2014 pisze: @Niven , a nie wystarczy użyć NOTEPAD do bezpiecznego kopiowania seeda z keepasa?

Dodano po 9 minutach 5 sekundach:
A może zkaupić licencje Anty Keylogger link : https://www.spyshelter.com/pl/?
ale przecież dałem tutorial jak zrobić żeby keepass sam wklejał seeda. Poza tym jak masz kompa tylko do krpypto to małe prawdopodobieństw że złapiesz jakiś syf jak otwierasz na nim tylko portfel.

Wygadany
Posty: 499
Rejestracja: 15 listopada 2016
Reputacja: 79
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: wantwrite2014 » piątek, 23 lutego 2018, 14:23

Posiadam McAffe Internet Security , czy przechowywanie i kopiowanie seeda do portfela Iota z menadżera haseł McAffe True Key jest bezpieczne?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 633
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: Niven » piątek, 23 lutego 2018, 15:51

wantwrite2014 pisze: Posiadam McAffe Internet Security , czy przechowywanie i kopiowanie seeda do portfela Iota z menadżera haseł McAffe True Key jest bezpieczne?
nie wiem musiałbyś poczytać o tym

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 25 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: Vidar » niedziela, 25 lutego 2018, 12:14

Witam

mam taki problem. 17.02 wpłacilem 10 Iota na portfel z giełdy Binance. Wszystko sie udało transakcja potwierdzona środki widoczne. A dziś wchodzę na portfel i bilans 0.... w historii natomiast wypłata środków 21.02, której ja nie robiłem... Zostałem okradziony? Ktoś mi się włamał na portfel?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 633
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: Niven » niedziela, 25 lutego 2018, 12:17

Vidar pisze: Witam

mam taki problem. 17.02 wpłacilem 10 Iota na portfel z giełdy Binance. Wszystko sie udało transakcja potwierdzona środki widoczne. A dziś wchodzę na portfel i bilans 0.... w historii natomiast wypłata środków 21.02, której ja nie robiłem... Zostałem okradziony? Ktoś mi się włamał na portfel?
w jaki sposób generowałeś seeda ?

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 25 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: Vidar » niedziela, 25 lutego 2018, 12:24

Niven pisze:
Vidar pisze: Witam

mam taki problem. 17.02 wpłacilem 10 Iota na portfel z giełdy Binance. Wszystko sie udało transakcja potwierdzona środki widoczne. A dziś wchodzę na portfel i bilans 0.... w historii natomiast wypłata środków 21.02, której ja nie robiłem... Zostałem okradziony? Ktoś mi się włamał na portfel?
w jaki sposób generowałeś seeda ?
Chyba na ich generatorze

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 633
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: Niven » niedziela, 25 lutego 2018, 12:28

Vidar pisze:
Niven pisze:
Vidar pisze: Witam

mam taki problem. 17.02 wpłacilem 10 Iota na portfel z giełdy Binance. Wszystko sie udało transakcja potwierdzona środki widoczne. A dziś wchodzę na portfel i bilans 0.... w historii natomiast wypłata środków 21.02, której ja nie robiłem... Zostałem okradziony? Ktoś mi się włamał na portfel?
w jaki sposób generowałeś seeda ?
Chyba na ich generatorze
Czyli generowałeś seeda online wiec tak zostałeś okradziony ktoś przechwycił twój seed ze strony na której generowałeś go. Ciągnij sobie Keepaas i wygeneruj offline nowy klucz SEED w f.a.q masz linka do tutorialu jak to zrobić

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 25 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: Vidar » niedziela, 25 lutego 2018, 13:33

Niven pisze:
Vidar pisze:
Niven pisze:

w jaki sposób generowałeś seeda ?
Chyba na ich generatorze
Czyli generowałeś seeda online wiec tak zostałeś okradziony ktoś przechwycił twój seed ze strony na której generowałeś go. Ciągnij sobie Keepaas i wygeneruj offline nowy klucz SEED w f.a.q masz linka do tutorialu jak to zrobić
ok. Dzięki :) . Dobrze że wysłałem tylko 10 na próbę..

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 16
Rejestracja: 17 lutego 2018
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: Tyson » niedziela, 25 lutego 2018, 17:47

@luc, @Niven, dzięki za wskazówki dotyczące dodatkowego zabezpieczenia hasła w keepas - człowiek się całe życie uczy;)
Na windowskie wszystko pięknie gra, aktualizowana wersja, wszystko działa. Orientuje sie ktoś jak jest z Keepas na Mac OS? Oficjalna wersja na Mac OS z tego co widzę na stronie nieaktualna, istnieją jakieś zamienniki (również wymienione na stronce keepas, zapewne podstawowe funkcje odczytu bazy haseł mają ale czy są np. opcje generowania seeda,Two-Channel Auto-Type Obfuscation itp? ). Korzysta ktoś z keepas na jabłku?

luc
Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 207
Rejestracja: 6 listopada 2013
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: luc » poniedziałek, 26 lutego 2018, 18:26

Obrazek
Pomogłem? Kliknij na odpowiednią łapkę...

Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: 10 października 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: Dexahs » wtorek, 27 lutego 2018, 13:06

Niven pisze:(...)
Czyli generowałeś seeda online wiec tak zostałeś okradziony ktoś przechwycił twój seed ze strony na której generowałeś go. Ciągnij sobie Keepaas i wygeneruj offline nowy klucz SEED w f.a.q masz linka do tutorialu jak to zrobić
Myślałem, że spotkało mnie to samo, na szczęście udało się odtworzyć balans tworząc nowe adresy, ale pewnie jak wielu, seeda generowałem w sposób przypadkowy dawno temu.
Trochę strachu mnie to jednak kosztowało, więc chcę dla pewności zmienić seeda. Wygenerowałem już z keepassa nowego, ale chcę się upewnić:

- wystarczy, że będzie to ciąg DUŻYCH liter i cyfr składający się z 81 znaków ? to wszystko ? czy o czymś jeszcze trzeba jeszcze pamiętać/wiedzieć ?
- jak bezpiecznie zmienić seeda w IOTA LW, żeby ustrzec się zbędnych przygód ?

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 20 lipca 2017
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: gunbus » wtorek, 27 lutego 2018, 13:19

@Dexahs,
1. Tylko "9", żadnych innych cyfr. 81 znaków A-Z i 9 (IOTA korzysta z trytów, takie bity w systemie trójkowym, więc potrzeba 27 znaków, 3x3x3=27, do zakodowania, 26 liter i jedna cyfra, 81 też jest wielokrotnością 3 o/c)



2. Seed to Twój login+hasło, więc nic więcej nie potrzebujesz.
Logujesz się na nowy seed, dołączasz pierwszy adres do tangle, kopiujesz go, logujesz się na stary seed i przelewasz ioty na skopiowany adres, kiedy ioty zostaną potwierdzone na nowym adresie zapominasz o starym seed-zie.

Początkujący
Posty: 160
Rejestracja: 19 listopada 2017
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: BobQ » wtorek, 27 lutego 2018, 13:32

@Dexahs,
Ja polecam moj sposób gdy dowiedziałem sie ze wygenerowany seed moze nie byc bezpieczny zamienilem każdą jedną literke inną jaka mi aktualnie wpadła do głowy w ten sposób otrzymałem seed co do ktorego nie mam żadnych wątpliwości iz jest bezpieczny i ze ktokolwiek mnie podgladal w trakcie jego generowania bo sam siedzialem w pokoju ;p, a seedy mam pochowane tylko w wersji fizycznej papierowej to chyba najlepsze rozwiazanie ;)

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 15 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: Rafallaa » wtorek, 27 lutego 2018, 17:52

Niven pisze:
Rafallaa pisze: tylko że to z automatu kopiuje adress,wiec jesz sznasa że zły adres skopiowało?i jeszcze jedno pytanie:) jak sprawdzić te trzy litery kontrolne w w portfelu?

Dodano po 3 minutach 54 sekundach:
Czy istnieje jeszcze jakaś rzecz która może mnie uratować?
jak za automatu kopiuje ? masz seeda w keepass schowanego ? Co do liter kontrolnych czy Ty w ogóle je spisałeś za pierwszym razem jak podałeś seeda ?

Nie masz kopi seeda na papierze ?
Podczas klikniecia na portfelu w adres do wysyłki automatycznie się kopiuję(wiec raczej mała szansa na pomyłke),tak mam seeda zapisanego na kartce,Niven,Co mógłbym jeszcze zrobić ?Nie za bardzo wiem czym są litery kontrolne :(

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: benq » wtorek, 27 lutego 2018, 18:54

@Rafallaa, Litery kontrolne nie są wymagane, po prostu możesz je zapamiętać/zapisać sobie i jak już wpiszesz/wkleisz hasło, to one pokażą ci, czy hasło jest prawidłowe. (Jeśli pokażą się te same litery - znaczy że to to samo hasło, jeżeli inne, tzn. że zrobiłeś literówkę).

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 15 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: Rafallaa » środa, 28 lutego 2018, 10:58

Pozwólcie że ponownie przedstawię mój problem, ponieważ nie został rozwiązany,Bardzo proszę o pomoc .Jakiś czas temu przelewalem IOTA z giełdy binsnce na mój portfel oto adres transakcji : GSIPPPWFMKUJBOFFWQZCSBLFHVWNWCCDXLQLTGRSBGQQGLCKATPXRZETGSEPTQFSRAIIGUGBY9UKFBXODKZNUWXYQZ,widać na niej że doszły,a jednak nie mam ich na portfelu,raczej nie mogłem źle wpisać adresu do wysyłki,a w historii transakcji nie widnieje mi ubycie czy przybycie krypto,również seeda mam w bezpieczny miejscu i został utworzony też bezpiecznie.Odrazu chciałbym obiecać nagrodę w postaci kilku sztuk IOTA osobie,w zamian za rozwiązanie mojego problemu :-)

Początkujący
Posty: 160
Rejestracja: 19 listopada 2017
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: BobQ » środa, 28 lutego 2018, 11:25

Rafallaa pisze:Pozwólcie że ponownie przedstawię mój problem, ponieważ nie został rozwiązany,Bardzo proszę o pomoc .Jakiś czas temu przelewalem IOTA z giełdy binsnce na mój portfel oto adres transakcji : GSIPPPWFMKUJBOFFWQZCSBLFHVWNWCCDXLQLTGRSBGQQGLCKATPXRZETGSEPTQFSRAIIGUGBY9UKFBXODKZNUWXYQZ,widać na niej że doszły,a jednak nie mam ich na portfelu,raczej nie mogłem źle wpisać adresu do wysyłki,a w historii transakcji nie widnieje mi ubycie czy przybycie krypto,również seeda mam w bezpieczny miejscu i został utworzony też bezpiecznie.Odrazu chciałbym obiecać nagrodę w postaci kilku sztuk IOTA osobie,w zamian za rozwiązanie mojego problemu :-)
Możliwe ze masz jakieś oprogramowanie które podmienia zawartość schowka, ale skoro masz dostęp do portfela to jesteś w stanie zweryfikować przynajmniej czy adres dodany do TANGLE jest tym samym który widnieje w historii tranzakcji na giełdzie jeżeli nie to mam zle wieści jeżeli tak to czy robiłeś jakieś operacje wysyłania środków z portfela przed dokonaniem na niego tej wpłaty bo po każdej operacji wysłania trzeba wygenerować nowy adres. Pytanie tez jaki status ma twoja operacja na giełdzie jest ona wykonana czy procesowana?

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 15 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: Rafallaa » środa, 28 lutego 2018, 12:03

Niestety nie mam tego adresu w historii: ( czyli nic się nie da zrobić? Sprawdzę jak będę w domu jaki jest status operacji na giełdzi

Początkujący
Posty: 160
Rejestracja: 19 listopada 2017
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: BobQ » środa, 28 lutego 2018, 12:22

Rafallaa pisze:Niestety nie mam tego adresu w historii: ( czyli nic się nie da zrobić? Sprawdzę jak będę w domu jaki jest status operacji na giełdzi
Jeżeli nie masz tego adresu w historii to może byc ten zly scenarjusz według którego jakieś złośliwe oprogramowanie podmienilo zawartość schowka i wysłałeś swoje środki do kogoś innego;\ wiem ze teraz to juz po czasie ale warto sprawdzać przynajmniej początek i koniec adresu nim potwierdzmy transakcję ;/ szkoda środków pamiętam historię z tego forum gdy lisk kosztował kilka $ ktoś sie "pochwalił" ze z powodu literowki i nie sprawdzenia wysłał na losowy adres 1100 listków po czy okazało sie ze ten losowy adres po jakims czasie zaczął robić transakcję gdyż ktoś go "wylosował" xd

Wróć do „IOTA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość