IOTA - wszystko o portfelu

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 90
Rejestracja: 21 maja 2013
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: sailor » środa, 17 stycznia 2018, 16:54

Wielkie Dzięki pomogło :)
Lagoon pisze: @sailor
Zapraszamy na polski kanal na discord
Wybierz kanal Rank yourself wpisz !rank pl
Pokaze ci sie wtedy polish kanal w menu.
Sa tam ja niven luc mecenas lusian i inni
Podaj proszę bardziej precyzyjnie jak tam wejść

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 20 lipca 2017
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: gunbus » środa, 17 stycznia 2018, 17:13

@sailor,
Niven pisze:jesli chcesz dołaczyć do polskiego kanału na discord wejdz na --> https://discord.gg/fNGZXvh ---> kanał rank-yourself ---> wpisz !rank pl

Początkujący
Posty: 75
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: malycom » piątek, 19 stycznia 2018, 17:23

Czy może ktoś potwierdzić problem z logowaniem się do portfela ?, bo normalnie ręce opadają ustawiam najlepsze nody (http://iota.dance/nodes) i dalej przez 25 min. nie mogę się połączyć, z tygodnia na tydzień coraz gorzej, 13.01.2018 przelałem z BF Iotę i poszło w kilkadziesiąt minut Iota była na portfelu, wczoraj po sporych mękach zalogowałem się ale niestety balance zupełnie rozjechane z faktycznym, nic nie dało generowanie nowych adresów (to trwało wieki) Dziś chciałem spróbować ponownie niestety z wyżej opisanym skutkiem.
Sprzedałem 1/3 swoich coinów jeszcze na przyzwoitym poziomie cenowym i wcale nie żałuję, bo team nie potrafi ogarnąć fundamentalnej potrzeby nawet tego małego inwestora jakim jest stabilny wallet.

Ps 30 min. i dalej dupa - może oni kopią krypto tymi portfelami? :) przecież jest info o obciążeniu CPU

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 20 lipca 2017
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: gunbus » piątek, 19 stycznia 2018, 18:20

No tak devy złe, portfel zły, wszystko złe, bo nie możesz się zalogować. A może problem jest po Twojej stronie, bo ja właśnie się zalogowałem bez problemu z tego http://iri4.iota.fm:80
I zwróć uwagę, że coś jest na rzeczy, bo na http://iota.dance/nodes poza pierwszymi nodami, reszta ma problemy.

Początkujący
Posty: 75
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: malycom » piątek, 19 stycznia 2018, 18:30

Kolego, ja nie jestem leszczem który kupił Iote trzy dni temu i nie bardo wie co zrobić, widziałem co się dzieje był moment, że aktywne były tylko 3 nody!!!!
Chyba coś jest na rzeczy zobacz na BF jak spada kurs!!

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 20 lipca 2017
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: gunbus » piątek, 19 stycznia 2018, 19:22

@malycom, wystarczyło zadać pytanie "co dziś/wczoraj się z siecią dzieje", a nie żale wylewasz, że devy, że portfel. Jak dostawca internetu/prądu/itp ma awarię też na forum lecisz? Coś dziś się dzieje z siecią IOTY i to nie ulega to wątpliwości.

Początkujący
Posty: 75
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: malycom » sobota, 20 stycznia 2018, 13:23

@gunbus Gdybyś czytał mój pierwszy post ze zrozumieniem to zaczynał on się właśnie pytaniem: "Czy może ktoś potwierdzić problem z logowaniem się do portfela ?" i wtedy wystarczyło napisać "Coś dziś się dzieje z siecią IOTY i to nie ulega to wątpliwości." i pewnie grzecznie bym podziękował i przestał żonglować nodami.
Co do moich dostawców prądu/internetu/itp. zapewniam Cie, że do wszystkich mam numery alarmowe i gdy pojawia się problem to dzwonię i wyjaśniam sytuację. Niestety w krypto to raczej nie przejdzie więc odwołałem się do informacji na forum (chyba po to jest ?)
Świetnie zdaje sobie sprawę, że projekt jest w fazie rozwojowej i mogą być przejściowe problemy z siecią/portfelem i pewnie jeszcze wieloma rzeczami związanymi z wczesną fazą projektu, ale wbrew pozorną jota nie powstała miesiąc temu i problem portfela i znikających z niego coinów ciągnie się od miesięcy co skutecznie odstrasza drobnych inwestorów. Więc nie sugeruj mi, że wylewam pomyje na devów, miałem parowo wyrazić swoją opinię o portfelu (bo tylko do tego się odniosłem) bo to, że portfel jest mówiąc delikatnie "słaby" to nie ulega wątpliwości wystarczy tylko poczytać inne anglojęzyczne fora, ludzie są tym faktem sfrustrowani. Jeśli masz kilka miot to rozumiem, że pełen luzik, ale niektórzy trzymają na tych portfelach spory kapitał i każde uruchomienie portfela z np. zerowym balance wiąże się z "lekkim" stresem.

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 20 lipca 2017
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: gunbus » sobota, 20 stycznia 2018, 15:06

Spoiler:
Nie będę dalej offtopu robić, ale zacytuję Ci kilka Twoich słów:
malycom pisze: [...] normalnie ręce opadają [...] z tygodnia na tydzień coraz gorzej [...]
team nie potrafi ogarnąć fundamentalnej potrzeby nawet tego małego inwestora jakim jest stabilny wallet. [...]
Wcale nie czuć żalu na kilometr, tylko wypowiedź doświadczonego tradera ;) Rozumiem drugi dzień się męczyłeś, ale sposób w jaki napisałeś ten post to typowy FUD. Wystarczyło by jedno zdanie/pytanie, ale wyszło to co wyszło.
I nie, drobnych na portfelu nie trzymam. Sam miałem kilka razy ciepło po zalogowaniu,
ale nigdy podobnego posta nie napisałem.

Początkujący
Posty: 75
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: malycom » sobota, 20 stycznia 2018, 16:27

@gunbus
Powiadasz typowy FUD ? znasz definicję tego słowa? czy tylko zasłyszałeś i Ci się spodobało, pozwól że Cię do edukuję FUD: " Strategia ograniczenia zdolności zajmowania rynku przez konkurenta, polegająca na podawaniu w mediach lub bezpośrednio klientom nieprawdziwych lub niejasnych informacji o konkurencie i jego produktach. Zakłada, że nawet jeśli ktoś wie, że informacje te są nieprawdziwe, to jego przekonania zostaną zachwiane, co automatycznie działa na korzyść stosującego tę strategię.

Gdzie napisałem nieprawdziwe/niejasne informację?
Jaką mogłem z tego mieć korzyść? skoro 1/3 mojego portfolio to właśnie IOTA!!

Tak na zakończenie z jednym się z Tobą zgadzam wystarczyło jedno zdanie np. dziś są problemy z siecią, ale wyszło to co wyszło

luc
Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 207
Rejestracja: 6 listopada 2013
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: luc » sobota, 20 stycznia 2018, 18:02

Wyciekła wersja alpha portfela na androida. Tak na szybko:
- portfel zabezpieczony hasłem
- obsługa 2FA
- obsługa kilku seedów - w końcu kilka rachunków w jednym miejscu
- generowanie seed - koniec obawy o wyciek
- interfejs w kilkunastu językach, w tym polski
- czytnik qr code
- wykres kursu IOTA
- przeliczanie wartości portfela na fiaty
- kilka schematów kolorystycznych

Obrazek
Pomogłem? Kliknij na odpowiednią łapkę...

Początkujący
Posty: 235
Rejestracja: 27 kwietnia 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: szulc » sobota, 20 stycznia 2018, 21:45

oby w końcu coś działało bo jak do tej pory to jest jedna ogólna masakra z tym portfelem ;)

Początkujący
Posty: 142
Rejestracja: 1 września 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: wsite » sobota, 20 stycznia 2018, 22:28

Jeszcze daleka droga do portfela :)

Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 21 listopada 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: xcrypt » niedziela, 21 stycznia 2018, 01:12

wsite pisze:Jeszcze daleka droga do portfela :)
Dzięki temu można na spokojnie skupować coiny ;)

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 20 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: praet86 » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 10:47

Polecam używać tej stronki do przyspieszenia transakcji: reattach.online
Działa super. Czekałem chyba 2 dni na potwierdzenie malutkiego testowego przelewu z portfela na portfel. Po wpisaniu hasha transakcji na tej stronie poszło w parę minut.

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: Koroniarz » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 17:53

Czołem, mam pytanie do starego portfela. 03/12/17 przelałem z giełdy na portfel kilkadziesiąt Mi i spoko zatwierdziło na portfelu. Teraz patrze w historię, a tam ta wpłacona ilość ma status Pending z datami 03/12/17, 04/12/17, 18/12/17 . Ktoś wie o co może chodzić ?

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 20 lipca 2017
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: gunbus » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 18:09

@Koroniarz, To efekt uboczny "reattach-owania" (taki sposób ponaglania i w tym wypadku zrobiła to giełda). Wystarczy, że jedna z tych kopii transakcji została potwierdzona, bo jak rozumiem że w Twoim wypadku są 3 pending i 1 confirmed? Jeśli tak to wszystko jest jak najbardziej w porządku.

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: Koroniarz » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 18:51

@gunbus, tak dokładnie, jedna jest confirmed. Zastanawia mnie tylko czemu najstarsza tranzakcja jest potwierdzona, a później pojawiały się kolejne (nawet 3 tyg. po pierwszej).
Uspokoiłeś mnie trochę, bo myślałem, że może kradnooo xd

Wygadany
Posty: 499
Rejestracja: 15 listopada 2016
Reputacja: 79
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: wantwrite2014 » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 19:37

zadaje to pytanie też tutaj bo bezpieczeństwo jest bardzo ważne
Jeśli podczas logowania do portfela Iota kopiuje seeda z pendriva ze znajdującego się na nim keepas w trypie ofline następnie włączam internet żeby się zalogować do portfela czy w tym czasie może dojść do przechwycenia klucza prywatnego jeśli tak jak się przed tym zabezpieczyć czy keepas ma jakąś funkcję zabezpieczającą?

luc
Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 207
Rejestracja: 6 listopada 2013
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: luc » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 21:30

Jeśli masz hipotetycznego trojana, który poluje na seed, to przecież może go przejąć gdy jesteś offline, a wysłać wtedy, gdy już Internet jest dostępny.
Keepass czyści schowek po 30 sekundach. Możesz też użyć funkcji autotype, albo spróbować wersji kombinowanej, gdzie keepass używa do wpisywania danych symulacji klawiatury i schowka: https://keepass.info/help/v2/autotype_obfuscation.html
Pomogłem? Kliknij na odpowiednią łapkę...

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 21 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - wszystko o portfelu

Postautor: MarcK » wtorek, 23 stycznia 2018, 15:21

Hej,

udało się komuś wysłać Mi z walleta, np na adres bitfinex ? próbuję już drugi dzień i ciągle mam SENDING, wartość to testów to 0,3 Mi.
Zmieniałem noda, czekałem na 1 godz, bez efektu

Wróć do „IOTA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość