IOTA na giełdach - gdzie kupić, czego oczekiwać itp.

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 20 lipca 2017
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA na giełdach - gdzie kupić, czego oczekiwać itp.

Postautor: gunbus » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 19:08

Skoro mamy już pod forum, a część pytań wraca jak bumerang, to zacznijmy porządki.
buddookan pisze:Witam. Właśnie dokupuje IOTA i zastanawiam się czy na bitfinex ( teraz trzeba sie tam weryfikować do wypłat ? ) czy binance ( które ma zablokowane dalej wypłaty ) ?
Na finexie weryfikacja jest potrzebna tylko do fiatów, wpłacać i wypłacać krypto można "anonimowo".
Póki co, żaden forumowicz korzystający z binance, nie informował o wznowieniu wypłat, ani sama giełda nie podawała przybliżonego terminu ich wznowienia.

Co do różnic: binance nie ma pary IOTA/USDT więc w razie koniecznośći "ucieczki w fiaty", trzeba to robić IOTA->ETH/BTC->USDT, co w przypadku krachu/"pęknięcia bańki" może zwiększyć straty.
Z kolei za finexem ciągnie się "smród tetherowy" -> jeśli ktoś nie słyszał, a chciałby poczytać https://medium.com/@bitfinexed.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 279
Rejestracja: 1 lipca 2014
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA na giełdach - gdzie kupić, czego oczekiwać itp.

Postautor: RafaelGrey » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 19:27

Nie ma się co bać finexa. Jak smród z tetherem wypłynie to nie będzie co zbierać na żadnej gieldzie;)

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 20 lipca 2017
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA na giełdach - gdzie kupić, czego oczekiwać itp.

Postautor: gunbus » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 19:37

@RafaelGrey, nie przeczę, że jeśli "teorie spiskowe" okażą się czymś więcej niż zbiorem poszlak, to tąpnięcie poczują i na Jowiszu, ale lepiej żeby ludzie na wstępie (bo często te pytania zadają ludzie raczkujący dopiero w krypto) wiedzieli co w trawie piszczy.

Początkujący
Posty: 265
Rejestracja: 26 listopada 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA na giełdach - gdzie kupić, czego oczekiwać itp.

Postautor: buddookan » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 19:49

O bitfinex pytałem w kontekście wczorajszych wydarzeń i rozsyłania maili o konieczności weryfikacji. Dopiero co przyszedłem z pracy i nie śledziłem tematu. Mniejsza z tym. Juz wiem że wypłacać można bez problemu bez weryfikacji.
Bardziej interesuje mnie teraz binance i czy wyznaczyli jakiś termin wypłaty IOTA. Czekają na nowy portfel ? ( który ma być w styczniu ) Czy dalej chodzi o spamowanie zerowych transakcji ?

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 18 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA na giełdach - gdzie kupić, czego oczekiwać itp.

Postautor: RobertFilip » wtorek, 19 grudnia 2017, 14:12

Hej. Dzisiaj testowo wpłaciłem 100 zł na bitfinex co by sprawdzić jak to się odbywa i ile trwa. Za 100 zł zakupiłem ETH, prowizja wynosiła 1.9% i opłata za transakcję 0.005 EHT co daje 15 zł. Na koncie bitfinexu mam niestety 50 zł po przeliczeniu z dolarów (w ETH). Zastanawiam się gdzie wcięło 30 zł. Tak jak wspomniałem testowałem, aby wpłacic większą kwotę i jeżeli np. przy 1tys zł wciągnie mi gdzieś 300 zł no to nie byłoby ciekawie. Czy bitfinex ma prowizje od wpłaty krypto?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 13
Rejestracja: 10 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA na giełdach - gdzie kupić, czego oczekiwać itp.

Postautor: Kazuk » wtorek, 19 grudnia 2017, 14:22

RobertFilip pisze:Hej. Dzisiaj testowo wpłaciłem 100 zł na bitfinex co by sprawdzić jak to się odbywa i ile trwa. Za 100 zł zakupiłem ETH, prowizja wynosiła 1.9% i opłata za transakcję 0.005 EHT co daje 15 zł. Na koncie bitfinexu mam niestety 50 zł po przeliczeniu z dolarów (w ETH). Zastanawiam się gdzie wcięło 30 zł. Tak jak wspomniałem testowałem, aby wpłacic większą kwotę i jeżeli np. przy 1tys zł wciągnie mi gdzieś 300 zł no to nie byłoby ciekawie. Czy bitfinex ma prowizje od wpłaty krypto?
Od jakiegoś czasu posiadają prowizje od wpłaty poniżej 1000 USD. Więcej info poniżej:

https://www.bitfinex.com/fees

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 18 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA na giełdach - gdzie kupić, czego oczekiwać itp.

Postautor: RobertFilip » wtorek, 19 grudnia 2017, 14:31

Ehhh, Tak. =/ Prowizja od niskiej wpłaty wynosi 0.01 ETH niestety. Teraz wszystko się zgadza. Dziękuję za pomoc :).

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 30 listopada 2013
Reputacja: -2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA na giełdach - gdzie kupić, czego oczekiwać itp.

Postautor: DeeS » wtorek, 19 grudnia 2017, 15:58

Pytanie które już zadałem ale trochę w złym miejscu.

Panowie mając trochę IOTY na binance. Czekać i trzymać póki co tam czy już teraz przenosić się gdzie indziej ? gdzie ?
Tak żeby można było spokojnie wypłacić na portfel ?

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 10 września 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA na giełdach - gdzie kupić, czego oczekiwać itp.

Postautor: didier » wtorek, 19 grudnia 2017, 17:26

IOTY z binance nigdzie nie przelejemy na ten moment, niestety.....Też mam trochę IOTY na binance.com i też powoli zaczynam się wkurzać na to że w wypłatach ciągle jest SUSPENDED, jak widać w internecie, nie zapowiada się szybko żeby to wznowili. Podobno czekają na nowy portfel IOTA, potem ma wszystko już działać. Tylko, że czekać w nieskończoność też mi się nie uśmiecha.... Myślałem, żeby sprzedać IOTA za ETH i uciekać jakoś.... Jak myślicie? Czekać, nie czekać?

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 30 listopada 2013
Reputacja: -2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA na giełdach - gdzie kupić, czego oczekiwać itp.

Postautor: DeeS » wtorek, 19 grudnia 2017, 17:37

Na ten moment albo eth albo btc lub pozostaje czekac.

Jak wyglada sytuacja z innymi gieldami ? Gdzie jeszcze jest IOTA z mozliwoscia wyplaty i w miare bezpiecznego trzymania waluty ?

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 20 lipca 2017
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA na giełdach - gdzie kupić, czego oczekiwać itp.

Postautor: gunbus » wtorek, 19 grudnia 2017, 18:09

@DeeS, gdybyś tylko pierwszy post przeczytał.

Tu masz listę giełd z IOTĄ
https://coinmarketcap.com/currencies/iota/#markets

Dla nas w tej chwili albo binance albo finex, reszta ma znikomy wolumen lub jest niedostępna dla obcokrajowców (Coinone).

Początkujący
Posty: 265
Rejestracja: 26 listopada 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA na giełdach - gdzie kupić, czego oczekiwać itp.

Postautor: buddookan » wtorek, 19 grudnia 2017, 18:32

didier pisze: Podobno czekają na nowy portfel IOTA
W zasadzie to nie wiadomo na co czekają. Zaczynam się martwić o IOTY na tej giełdzie. Poprawka do portfela już wyszła. Z bitfinexa wypłaty sżły mi bez problemów.
Jeśli ktoś wie o konkretnym powodzie blokowania wypłat IOTA na binance to niech napisze.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 493
Rejestracja: 9 sierpnia 2017
Reputacja: 69
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA na giełdach - gdzie kupić, czego oczekiwać itp.

Postautor: Lagoon » środa, 20 grudnia 2017, 08:01

Maja widocznie za malo coinow w obiegu i nie pozwalaja na wyplaty .wiekszosc ludzi chce holdowac iote tak jak np. Bosh. Opisywalem to w temacie ogolnym i spekulacyjnym.
Binance ma duży udzial w rynku ioty wiec przy naplywie nowych osob i chetnych do wycofania ich na portfel cena mysle ze poszybowala by mocno w gore.
Jak chcecie wycofac iote z binance jedyna droga przez finex i na portfel.A z akupem ioty mysle ze bedzie coraz drozej.Holdowanych w duzej ilosci po 10-100 mln mioty jest w sumie ok2.200 mld coinow miota czyli 80%

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 169
Rejestracja: 28 listopada 2017
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA na giełdach - gdzie kupić, czego oczekiwać itp.

Postautor: Marthu1990 » środa, 20 grudnia 2017, 17:23

Na Binance pisali że nie chodzi o poprawę portfela tylko usprawnienie całej sieci bo jak był szał na IOTE i rosła 400% w górę to sieć była przeciążona.

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 20 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA na giełdach - gdzie kupić, czego oczekiwać itp.

Postautor: nCrypto » czwartek, 21 grudnia 2017, 11:40

hej, orientujecie się może w jaki najlepszy sposób mogę kupić MIOTY za złotówki?
1. Wpłacić złotówki na BitBay
2. Kupić ETH
3. Przelać ETH na Binance/Bitfinex (tu trzeba mieć invitation code)
4. Za ETH kupić MIOTY

Jeszcze pytania. Ile mniej więcej czeka się na środki na bitbay, lepiej zrobić zwykły przelew czy wpłacić w Żabce?
Pytanie może lamerskie, ale na binance są oferty, ale IOTA/ETH, a nie MIOTA/ETH, skąd mam pewność że kupię MIOTY a nie IOTY? :)

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA na giełdach - gdzie kupić, czego oczekiwać itp.

Postautor: kirucha2 » czwartek, 21 grudnia 2017, 12:19

plan doskonaly:)
jak wplacisz w zabce to srodki beda zanim wrocisz do domu
spokojna glowa na pewno kupisz MIOTY

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 20 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA na giełdach - gdzie kupić, czego oczekiwać itp.

Postautor: nCrypto » czwartek, 21 grudnia 2017, 12:32

tak, tylko wyczytałem, że BitBay nalicza sobie prowizje za wpłaty, więc nie wiem czy nie lepiej zrobić przelew.

"Giełda BitBay od wpłaty pobiera prowizję w wysokości 2% wartości wpłaty. Wysokość naliczonej prowizji można sprawdzić klikając przycisk „i”, znajdujący się poniżej kwoty, jaką otrzymasz po dokonaniu wpłaty.

Prowizja, jaką pobiera sklep Żabka od wpłaty wynosi jedyne 1,89 PLN do kwoty 500 złotych, w przypadku Freshmarket 0,99 PLN do kwoty 500 złotych. Powyżej tej sumy, opłata wynosi 0,4% wartości wpłaty."

"Limit jednorazowej wpłaty wynosi 2 000 zł."

Chociaż przy 2k złotych to jest ok 8 zł jeśli dobrze liczę, więc chyba nie jest tak źle.

Wiadomo już, czy można wypłacać IOTA z Binance na swoje portfele?

Początkujący
Posty: 90
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 36
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA na giełdach - gdzie kupić, czego oczekiwać itp.

Postautor: gieerka » czwartek, 21 grudnia 2017, 12:38

Można już wypłacać z binance.

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA na giełdach - gdzie kupić, czego oczekiwać itp.

Postautor: kirucha2 » czwartek, 21 grudnia 2017, 12:48

przelew na bitbay jest darmowy ale idzie 1 dzien nie liczac dni wolnych

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 8 maja 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA na giełdach - gdzie kupić, czego oczekiwać itp.

Postautor: BitcoinUnlimited » czwartek, 21 grudnia 2017, 15:45

Info dla początkujących, ze względu na to jak dużo ludzi pyta się jak i gdzie kupić IOTA. Masa ludzi teraz w to wchodzi, ale temat jest chyba najbardziej przyszłościowy ze wszystkich altcoinów. Powstały już nawet scamy na podstawie pomysłu krypto internet of things.

Ze względu na to, że bitfinex i bittrex odwołały możliwość rejestracji kont, pozostały chińskie giełdy. Która polska giełda pierwsza włączy support IOTA?

Wróć do „IOTA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości