IOTA - temat ogólny

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 206
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Kryptoislife_ » czwartek, 12 kwietnia 2018, 23:07

@Aeon
Kilka postów wyżej podałem link do tego materiału.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 274
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: ajatoluk » piątek, 13 kwietnia 2018, 11:16

mecenas pisze: Jeśli dobrze rozumuję, to założenia teoretyczne IOTy są takie, że im więcej tx/sec - tym szybsza powinna być sieć i tym samym szybciej powinny być potwierdzane transakcje w sieci.
Tymczasem obserwując jakiś czas: https://tanglemonitor.com/ dochodzę do wniosku, że w praktyce jest zupełnie odwrotnie. Im większy współczynnik tx/sec - tym gorzej wypada działanie sieci, a transakcje są potwierdzane z większym opóźnieniem. Moim skromnym zdaniem obserwatora działanie sieci IOTA w praktyce jest zupełnie odwrotne od założeń i wyliczeń teoretycznych.
Czy zatem problem jest ze swej natury fundamentalny, czy jest raczej jakiś nieznany mi powód dla którego IOTA wciąż nie może się rozpędzić?
Są trzy przyczyny dlaczego sieć w tej chwili sie nie skaluje.
1.
Słaby algorytm selekcji transakcji. Aktualny algorytm jest nieskalowalny i wiele transakcji wymaga promocji lub wręcz reatachment. Aczkolwiek obserwuje nowy algorytm który od jakiegoś czasu jest testowany w sieci testowej. Jest on skalowalny i wygląda o wiele lepiej (przez większość czasu jest około 90-95% confirmation rate). Spodziewany czas potwierdzenia poniżej 1 minuty ale widziałem potwierdzone transakcje w 15-20s.

2.
Coordinator przez który musi przejść każda transakcja co w sposób oczywisty spowalnia sieć. Aktualnie koordynator tworzy nowy milestone co około minutę co w najmniej korzystnym przypadku powoduje opóżnienie około 2 minut tylko od niego. Miewałem potwierdzone transakcje w około 90 sekund ale większość z nich to 5-10 minut. W każdym razie od jakiegoś czasu nie zdarzyło mi się żeby transakcja zawisła w sieci, zawsze w końcu jest potwierdzona bez żadnych działań z mojej strony.. Może ze dwa albo trzy razy potrzebowałem około godziny na potwierdzenie. Podsumowując wiele pozostało do zrobienia ale widzę znaczący postęp.

3.
Za mała ilość transakcji żeby sieć się rozhulała. Zwiększenie ilości transakcji przy słabym algorytmie selekcji powoduje właśnie spowolnienie a nie przyspieszenie.
Wszystkie problemy są do rozwiązania żadnych fundamentalnych błędów jak na razie nie znalazłem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: wrip » piątek, 13 kwietnia 2018, 11:42

@ajatoluk, widzę, że ogarniasz iote, ile więc waży cały tangle jaki muszą przechowywać fullnody?
Ile waży jedna transakcja?
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Początkujący
Posty: 78
Rejestracja: 27 listopada 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Luszian » piątek, 13 kwietnia 2018, 11:43

wrip pisze:@ajatoluk, widzę, że ogarniasz iote, ile więc waży cały tangle jaki muszą przechowywać fullnody?
Ile waży jedna transakcja?
Tangle 18 GB
Tx 2kb

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: wrip » piątek, 13 kwietnia 2018, 11:58

Luszian pisze: Tx 2kb
Rozumiem, że to jest stała wielkość? To nie jest tak jak w btc, że jedna transakcja może ważyć x, a druga 5x w zależności od ilości wejść i wyjść?

I w nawiązaniu do powyższego, to w ogóle da się wykonać jedną transakcję z dwoma wejściami? Czy tylko z jednego adresu można wykonywać transakcję.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Początkujący
Posty: 78
Rejestracja: 27 listopada 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Luszian » piątek, 13 kwietnia 2018, 12:22

Nie wiem czy to stała wielkość ale ktoś gdzieś pisał o swoim nodzie, podpytam i przekaże ;)

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: RuckenFetard » niedziela, 15 kwietnia 2018, 14:09

O co chodzi z tą IOTą , wrzuciłem shorta przy 1.65 bo wyglądało jak panik buy a to coś dalej rośnie, na razie 3mam na stracie :) , ktoś coś wie?

Początkujący
Posty: 78
Rejestracja: 27 listopada 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Luszian » niedziela, 15 kwietnia 2018, 14:11

Strona nowa dzisiaj o 22, więc pump jest. Po 22 powinno spać, wtedy bym shorta zakładał, ale może pójść jeszcze wyżej. Słaby moment na shorta ogarnąłeś.

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: mecenas » niedziela, 15 kwietnia 2018, 14:19

RuckenFetard pisze: O co chodzi z tą IOTą , wrzuciłem shorta przy 1.65 bo wyglądało jak panik buy a to coś dalej rośnie, na razie 3mam na stracie :) , ktoś coś wie?
Tak, wszelkie znaki na niebie i Ziemi donoszą, że próbowałeś łapać górkę. Pan rynek to dostrzegł i wymierzył klapsa. ;)
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: RuckenFetard » niedziela, 15 kwietnia 2018, 14:29

mecenas pisze:
RuckenFetard pisze: O co chodzi z tą IOTą , wrzuciłem shorta przy 1.65 bo wyglądało jak panik buy a to coś dalej rośnie, na razie 3mam na stracie :) , ktoś coś wie?
Tak, wszelkie znaki na niebie i Ziemi donoszą, że próbowałeś łapać górkę. Pan rynek to dostrzegł i wymierzył klapsa. ;)

Spokojnie , spokojnie zaraz się niedźwiadki zorientują że prawie 30% up tylko z powodu nowej strony nie jest taki cool i zacznie się panic sell , a jeśli do tego pierdnie BTC to już w ogóle .....

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 206
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Kryptoislife_ » niedziela, 15 kwietnia 2018, 17:03

Bear market powiadasz XD.

Początkujący
Posty: 277
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 129
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Aeon » niedziela, 15 kwietnia 2018, 19:45

Kryptoislife_ pisze:@Aeon
Kilka postów wyżej podałem link do tego materiału.
A to przepraszam :lol:
Co do Twojego myslenia zyczeniowego i rozdzierania koszuli, że 20 marca ostra jazda w góre, to się nie sprawdziło. Teraz jest, ale to juz by bylo troche jak mowienie w czerwcu, ze w lipcu bedzie padać śnieg i pokazywanie w grudniu, że "o, o, patrzecie, jest!" :)

Co do strony, to zapowiadano jakas nową, ale to miala sie pojawic o ile pamietam 30 kwietnia i jedna z wypowiedzi developerów nocno sugerowala, ze będzie ona związana z modułem "Q"... Jesli ma byc jednak dzisiaj, to spoko :lol:

Ps.
Obrazek

Obrazek

Jesli bedzie na tej nowej stronie rzeczywiscie o "Q" wyjasnione czym jest, to jesli naprawde ma to zrezolucjonizować rynek finansowy jak zapowiadal tego twórca, to moze byc początek jazdy.

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 20 lipca 2017
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: gunbus » niedziela, 15 kwietnia 2018, 20:32

@Aeon, mam nadziej, że większość ludzi zrozumie to właściwie (bo jeśli tak jak Ty, to cena zanurkuje konkretnie), dziś nie będzie info o Q. Jak David napisał, strona dziś, ale nie wszystkie info będą na niej od razu i na Q trzeba jeszcze poczekać.

Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 7 grudnia 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Proctosone208 » niedziela, 15 kwietnia 2018, 21:44

Hej, dawno mnie tutaj mnie nie było gdyż wolałem nie patrzeć na te spadki :D. Jest już nowy portfel, podesłał by ktoś linka ? :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

IOTA - temat ogólny

Postautor: adam1226 » niedziela, 15 kwietnia 2018, 23:06

jeszcze nie... "soon"
@Proctosone208,
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 274
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: ajatoluk » poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 06:17

wrip pisze: I w nawiązaniu do powyższego, to w ogóle da się wykonać jedną transakcję z dwoma wejściami? Czy tylko z jednego adresu można wykonywać transakcję.
Można wykonać transakcję z wieloma wejściami.
Przykład :
Mamy portfel z dołączonymi 10 adresami do naszego seeda. Na kazdym adresie mamy np 1 miota, czyli w sumie portfel ma saldo 10 miota. Z żadnego adresu nic nie było jeszcze wysłane. Teraz wysyłamy 10 miota na jakiś adres. Transakcja będzie miała 10 wejśc ponieważ dopiero na 10 adresach mamy potrzebny nam balance 10 miota.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

IOTA - temat ogólny

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 11:25

czym jest Q ?
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 78
Rejestracja: 27 listopada 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Luszian » poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 11:27

adam1226 pisze:czym jest Q ?
Que?[img]//uploads.tapatalk-cdn.com/201804 ... 37c0d2.jpg[/img]

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Początkujący
Posty: 277
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 129
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Aeon » poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 13:42

gunbus pisze: @Aeon, mam nadziej, że większość ludzi zrozumie to właściwie (bo jeśli tak jak Ty, to cena zanurkuje konkretnie), dziś nie będzie info o Q. Jak David napisał, strona dziś, ale nie wszystkie info będą na niej od razu i na Q trzeba jeszcze poczekać.
Został użyty zwrot ktory tlumaczy się "już nie mówiąc o Q" w kontekscie, że też może być o tym wspomniane, więc nie było powodów sądzić, że nie będzie na jego temat wiecej informacji na nowej stronie. Cena jak widać trzyma się całkiem spoko :lol:

https://ecosystem.iota.org

Q jest jednym z modułów tego ekosystemu IOTA IXI, więc mozliwe, ze w tym miesiacu dowiemy sie cos wiecej :)

@Ajatoluk
Da sie Twoim zdaniem, albo czy jest to (mam nadzieje) nawet w planach rozwojowych, zeby jakos zabezpieczyc uzywanie tego samego adresu do otrzymywania mIOTAs, zeby mozna bylo go bezpiecznie uzywac nawet kiedy bedzie sie z niego wysyłało? Jak to zostanie rozwiazane, kiedy urzadzenia, sensory itp będą co chwila sobie jednoczesnie wysyłać dane/mIOTA i je odbierać z tego samego seeda, bo chyba nie bedzie sie generowal nowy z kazda tranzakcja dla kazdego urzadzenia w ciagu milisekund?
Jak czegos nie rozumiem albo pisze blednie, to uprzejmie prosze o wyjasnienie.

Początkujący
Posty: 78
Rejestracja: 27 listopada 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Luszian » poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 13:48

W Romeo adres, który już został użyty jest automatycznie blokowany, nie ma możliwości go skopiować. Obstawiam, że tak samo będzie na Trinity.

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Wróć do „IOTA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości