IOTA - temat ogólny

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 274
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: ajatoluk » wtorek, 23 stycznia 2018, 20:13

wojt5 pisze: Co nie zmienia faktu ze napewno wplynie to na kurs wszystkich krypto.
Pytanie w jaki sposob na iote ? Ja po cichu licze, ze iota bedzie jedna z nielicznych poztywnie ocenionych.
A widziałeś 4 główne czynniki według których kryptowaluty mają być ocenione.
https://www.cnbc.com/video/2018/01/19/w ... ncies.html
Z tych czterech na plus ioty jest tylko jeden więc ja się nie spodziewam niczego dobrego jak i nic szczególnie złego. O agencjach ratingowych mam jak najgorsze zdanie nawet tych niby najlepszych (manipulacja i nic więcej).

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 257
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: GibonGientki » wtorek, 23 stycznia 2018, 20:40

1-2 waluty oceniono na "A"... no ciekawe :) Ja bym ETH typował i pochodne. IOTA raczej gdzieś w środku stawki.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 274
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: ajatoluk » wtorek, 23 stycznia 2018, 22:10

GibonGientki pisze: 1-2 waluty oceniono na "A"... no ciekawe :) Ja bym ETH typował i pochodne. IOTA raczej gdzieś w środku stawki.
Moim zdaniem najlepszy rating dla ETH i niestety XRP.

Początkujący
Posty: 277
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 129
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Aeon » środa, 24 stycznia 2018, 01:16

ajatoluk pisze:
wojt5 pisze: Co nie zmienia faktu ze napewno wplynie to na kurs wszystkich krypto.
Pytanie w jaki sposob na iote ? Ja po cichu licze, ze iota bedzie jedna z nielicznych poztywnie ocenionych.
A widziałeś 4 główne czynniki według których kryptowaluty mają być ocenione.
https://www.cnbc.com/video/2018/01/19/w ... ncies.html
Z tych czterech na plus ioty jest tylko jeden więc ja się nie spodziewam niczego dobrego jak i nic szczególnie złego. O agencjach ratingowych mam jak najgorsze zdanie nawet tych niby najlepszych (manipulacja i nic więcej).
Dokladnie. Tak samo banki czasem kontaktuja sie bardzo dyskretnie ze spolkami gieldowymi z pytaniem, ile sa sklonne zaplacic za korzystna rekomendacje zakupu ich akcji.

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 21 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: MarcK » środa, 24 stycznia 2018, 08:57

Hej,

czy na stronie http://iota.dance/nodes dane dotyczące nodów są aktualne? trochę biednie to wygląda, nie sądzicie ?

Obrazek

Początkujący
Posty: 277
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 129
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Aeon » środa, 24 stycznia 2018, 17:46

Nawiązując do rozmowy kilka tygodni temu, kolejna informacja z Facebooka autorstwa Sławomira Mentzena (który to jest bardzo zdolnym radcą podatkowym, od dluzszego czasu interesujacego sie tematem kryptowalut) na temat opodatkowania kryptowalut w Polsce.
Sławomir Mentzen
17 min ·
Po moim poprzednim wpisie o opodatkowaniu kryptowalut wiele osób mi nie uwierzyło gdy pisałem, że wymiana kryptowaluty na inną kryptowalutę podlega pod podatek dochodowy. Argumentem było to, że wszystkie interpretacje podatkowe mówiły co innego. Tak rzeczywiście było. Ale od momentu pojawienia się mojego wpisu wyszło już sporo interpretacji podatkowych potwierdzających konieczność opodatkowania zamiany krypto na krypto.

Dzisiaj będzie o kolejnym szerzej nieznanym problemie związanym z opodatkowaniem kryptowalut.

Długo zastanawiałem się czy napisać dzisiejszy wpis. Doszedłem jednak do wniosku, że urzędy skarbowe niedługo i tak na pewno na to wpadną, więc lepiej jest wcześniej ostrzec ludzi. Problemem jest tym razem podatek od czynności cywilnoprawnych - PCC.

Każdy kto kupuje na polskich giełdach albo od osób fizycznych nie będących podatnikami VAT Bitcoiny lub inne kryptowaluty, powinien w ciągu 14 dni od transakcji złożyć do urzędu skarbowego deklarację PCC-3 oraz zapłacić 1% od wartości zakupionych kryptowalut.

Czy ktoś to robi? Oczywiście nie. Konieczność płacenia tego podatku oraz składania deklaracji zabiłaby polskie giełdy kryptowalut. W końcu zakup kryptowalut na giełdach poza Polską nie jest objęty tym podatkiem.

Jednak prędzej czy później skarbówka może poprosić np. Bitbaya o listę wszystkich zawartych transakcji. A następnie zgłosić się do każdego klienta po 1% od każdej transakcji. Obecnie wolumen transakcji na Bitbayu za ostatnie 24 godziny to prawie 24 mln dolarów. Oznacza to, że klienci Bitbaya są winni fiskusowi ponad 800 tysięcy złotych tytułem PCC tylko za transakcje wykonane przez ostatnie 24 godziny. W sakli roku są to setki milionów złotych. Jakie są szanse, że Morawiecki się po te pieniądze nie schyli?

Znacznie bezpieczniej jest wiec kupować kryptowaluty na giełdach zagranicznych. W ten to właśnie sposób Morawiecki i jego ekipa przyczyniają się do zabicia polskiego rynku kryptowalut. Morawiecki ciągle mówi o wspieraniu innowacyjności, a gdy tylko pojawia się prawdziwa innowacja jaką są kryptowaluty, swoimi regulacjami i podatkami tę innowację niszczy.

-------------------------------------------------------

A teraz dokładne wytłumaczenie dlaczego zakup kryptowalut podlega pod PCC. Jeżeli kogoś nie interesują podatkowe technikalia, może zakończyć czytanie wpisu w tym miejscu.

Zgodnie z art. 1. ust. 1 lit. a) ustawy o PCC: "podatkowi podlegają umowy sprzedaży oraz zamiany rzeczy i praw majątkowych. Kryptowaluty są prawem majątkowym, więc podlegają pod PCC. Idźmy dalej.

Według art. 1 ust. 4. "Czynności cywilnoprawne podlegają podatkowi, z zastrzeżeniem ust. 4a i 5, jeżeli ich przedmiotem są:
1) rzeczy znajdujące się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej lub prawa majątkowe wykonywane na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
2) rzeczy znajdujące się za granicą lub prawa majątkowe wykonywane za granicą, w przypadku gdy nabywca ma miejsce zamieszkania lub siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i czynność cywilnoprawna została dokonana na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Zakładamy, że nabywca ma miejsce zamieszkania na terytorium Polski. Kryptowaluty znajdujące się na portfelach polskiej giełdy kryptowalut są wykonywane na terytorium RP. Istnieje pogląd, że kryptowaluty nie są nigdzie wykonywane. Nawet jeżeli jest on prawdziwy, to i tak czynność cywilnoprawna została dokonana na terytorium RP. Stąd sprzedaż kryptowalut na polskiej giełdzie będzie podlegać pod PCC.

Następnie sprawdźmy czy nie możemy się załapać na jakieś wyłączenie spod opodatkowania. .

Art. 2 pkt 4 lit. b) stanowi, że podatkowi nie podlegają czynności cywilnoprawne jeżeli przynajmniej jedna ze stron jest zwolniona od podatku od towarów i usług z tytułu dokonania tej czynności. Aby skorzystać z tego zwolnienia musimy wykazać, że sprzedawca jest zarejestrowany jako podatnik VAT. Oczywiście nie jesteśmy w stanie tego zrobić, więc z wyłączenia nie możemy skorzystać.

To teraz już z górki.

Art. 4 pkt 1 stanowi, że obowiązek zapłaty podatku przy umowie sprzedaży ciąży na kupującym. Z kolei zgodnie z art. 6 ust. 1 pkt 1 podstawą opodatkowania umowy sprzedaży jest wartość rynkowa prawa majątkowego. Kończąc już, art. 7 ust. 1 lit. b) ustala stawkę podatku od sprzedaży praw majątkowych na 1%.

Co było do udowodnienia.

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: kirucha2 » środa, 24 stycznia 2018, 21:16

hahaha mamy nowy typ celebryt...... podatkowy
ale blysnal!

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 274
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: ajatoluk » środa, 24 stycznia 2018, 21:46

Tangle znowu atakowany. Zobaczcie ile nodów jest offline albo niezsynchronizowanych (prawie wszystkie). Mamy prawdziwy ból dupy z tymi atakami jak i ci co to robia.
https://iotanode.host/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: mecenas » środa, 24 stycznia 2018, 22:12

@ajatoluk, a miała IOTKA dawać radę... ;)
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 21 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: MarcK » środa, 24 stycznia 2018, 22:17

A ja od 2 dniu próbuje wysłać coina na Bitfinex oraz Binanse :(

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 274
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: ajatoluk » środa, 24 stycznia 2018, 22:21

mecenas pisze: @ajatoluk, a miała IOTKA dawać radę... ;)
Dajmy temu niemowlakowi czas żeby podrosnąć, okrzepnąć. Liczyłem że to będzie szybciej ale coż łatwo nie będzie (siła złego na jednego).
Ostatnio znalazłem logiczne wyjaśnienie dlaczego transakcje nie są natychmiastowe (sekundy) i dlaczego akcja społecznościowa stawiania nodów nie przyniosła większych efektów w szybkości sieci.
Aktualnie każda transakcja musi przejśc przez koordynator. Koordynator tworzy nowy milestone co kilka minut i to jest minimalny czas jaki aktualnie można uzyskać dla transakcji aby otrzymac status confirmed. Nawet miliard nodów szybkości na dzień dzisiejszy znacząco nie zwiększy. Rozwiązaniem jest duza ilośc nodów i jednocześnie duża ilość transakcji co pozwoli na odłączenie koordynatora, Poza tym sam proces synchronizacji i wyboru tips musi zostac znaczący udoskonalony. Na razie mamy co mamy.

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 24 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: leonz1980 » środa, 24 stycznia 2018, 22:42

Sluchajcie skradzono mi Iota z portfela można cos tym zrobić?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 274
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: ajatoluk » środa, 24 stycznia 2018, 22:47

leonz1980 pisze: Sluchajcie skradzono mi Iota z portfela można cos tym zrobić?
Daj hash transakcji to zobaczymy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 309
Rejestracja: 19 marca 2016
Reputacja: 35
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: dr_hash » środa, 24 stycznia 2018, 22:48

@leonz1980, Jak potwierdzona to nie, ewentualnie odkupić w dołku. Teraz tanio jest.

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 24 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: leonz1980 » środa, 24 stycznia 2018, 22:53

Nie wygląda to za dobrze
hash
9ZVNZSSFLIYPRJCLGPQOPMOUAPQ9NGATFUKTVBVVGENUIOOFZARFNIPKLLLJEEXSHWPCAHJHZQIYGQNWXYANCVJCFC

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 274
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: ajatoluk » środa, 24 stycznia 2018, 23:01

leonz1980 pisze: Nie wygląda to za dobrze
hash
9ZVNZSSFLIYPRJCLGPQOPMOUAPQ9NGATFUKTVBVVGENUIOOFZARFNIPKLLLJEEXSHWPCAHJHZQIYGQNWXYANCVJCFC
Nic już zrobić się nie da (status confirmed). Napisz jak generowałeś seed. Ze względu na iloś gigaiot które zniknęły zakładam że podjąłeś stosowne środki bezpieczeństwa przy generacji seeda. Napisz coś więcej co robiłeś jak i ewentualnie gdzie.

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 24 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: leonz1980 » środa, 24 stycznia 2018, 23:05

Wygenerowałem zgodnie z instrukcją z walleta. Cholera może jednak da się coz z tym zrobić macie jakiś kontakt do Iota?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 274
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: ajatoluk » środa, 24 stycznia 2018, 23:11

leonz1980 pisze: Wygenerowałem zgodnie z instrukcją z walleta. Cholera może jednak da się coz z tym zrobić macie jakiś kontakt do Iota?
Czy masz na myśli zgodnie z tą instrukcją
https://iota.readme.io/docs/securely-generating-a-seed

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 24 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: leonz1980 » środa, 24 stycznia 2018, 23:15

Tak na moje nieszczęście czy głupotę wygenerowałem programem.
W końcu zrobiłem to zgodnie z poleceniem Iota. Może można gdzies to zgłośić? Może znajdzie się złodziej? Iota powinna coś z tym zrobić.

Początkujący
Posty: 659
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: kAArter » środa, 24 stycznia 2018, 23:19

leonz1980 pisze: 9ZVNZSSFLIYPRJCLGPQOPMOUAPQ9NGATFUKTVBVVGENUIOOFZARFNIPKLLLJEEXSHWPCAHJHZQIYGQNWXYANCVJCFC
Zgłosić w tym momencie to już na policję.
Ale z przykrością powiem Ci że nie spodziewałbym się z ich strony żadnego cudu..

Wróć do „IOTA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości