IOTA - temat ogólny

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1483
Rejestracja: 8 marca 2018
Reputacja: 1111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Hamas » sobota, 11 sierpnia 2018, 17:35

@mecenas, bo sie jerdolnoles i zamiast jemu mi dales te +10 :shock: jakby sie dalo to bym to mu przekazal, albo jakis admin moze jest w stanie to zrobic :roll:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: mecenas » sobota, 11 sierpnia 2018, 17:51

Hamas pisze: bo sie jerdolnoles i zamiast jemu mi dales te +10
Bo z telefonu, mam za duże palce widocznie :mrgreen:
Zachowaj te pkt. @Hamas, jak się "jerdolnęło", widocznie tak miało być.
Dalarin dostanie jutro. ;)
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: benq » sobota, 11 sierpnia 2018, 18:00

@dalarin, Dzięki za rozbudowaną odpowiedź i szczegółowy opis, może w końcu ogarnę coś więcej z tej skomplikowanej koncepcji.
Kilka pytań, odnośnie Twojego posta:
dalarin pisze: Transakcja jest już na bank potwierdzona, jeśli bezpośrednio lub pośrednio potwierdził ją koordynator. Już nie ma co czekać dłużej.
Czy to niejako nie będzie zachęcać/wymuszać od potencjalnych klientów, żeby akceptowali tylko i wyłącznie transakcje potwierdzone przez koordynatora? Na zasadzie - po co ryzykować, nawet jeśli szansa jest nikła.
Czy to nie prowadzi prostą drogą do całkowitej centralizacji?
Nie chodzi tu nawet o to, że koordynator jest w "dobrych rękach" (fundacja IOTA), ale o sam fakt, że scentralizowana w ten sposób nie będzie się różniła od ripple?
No i ile jest w stanie uciągnąć, tzn. ile tx/s jest w stanie obsłużyć koordynator?
dalarin pisze: Otóż koordynator pracuje na wybranym zestawie adresów, który uważamy za zaufany (podpisany).
Do kogo należą te adresy? Jak koordynator ocenia ich wiarygodność? Czy mogę one stać się "złymi" node'ami z dobrych node'ów? Co jeśli w przypadku ewentualnego ataku koordynatorowi zabraknie zaufanych adresów?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: mecenas » sobota, 11 sierpnia 2018, 18:07

benq pisze: No i ile jest w stanie uciągnąć, tzn. ile tx/s jest w stanie obsłużyć koordynator?
Nie dźwignie wszystkich tx machine-to-machine economy IOTA.
Jak dźwignie, to najwyżej na lokalnym parkingu pod Biedronką we Wrocławiu. ;)
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: benq » sobota, 11 sierpnia 2018, 18:14

@mecenas, początkowo zakładam, że jedna sieć powiedzmy parkingów czy autostrad adaptuje IOTA. A potem nie wiem, trzeba by właśnie znać konkretne liczby żeby ocenić skalowalność.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: mecenas » sobota, 11 sierpnia 2018, 20:49

@benq, ja kiedyś widziałem IOTĘ jako rozproszone masowe PoW, coś niesamowitego, wędrujący przez cyfrową czasoprzestrzeń coraz większy, coraz szybszy, coraz bardziej skalowalny tangle i możliwość łatwego szybkiego in_out do i z tangle. Wszystko oparte o ekonomię tokenu IOTA, piękna radosna cyfrowa rzeczywistość... Samo skalowalny, samo replikujący się twór jak te piękne vizualizacje tangle... pociągająca intelekt, wyobraźnię, marzenia i kasę wizja przyszłości wraz z otaczającą super technologią...
Ale sen to sen, a jawa szara i beznamiętna jak zwykle...

Dodano po 2 godzinach 22 minutach 20 sekundach:
@nariensi,
Nawiązując do Twojego komentarza z repo, co do kupowania IOTY, to dawno temu założyłem sobie taką mentalną nieprzekraczalną blokadę, że nie wezmę IOTY (i innych poza blockchainowych projektów) za więcej niż 2% portfela.
Uzasadnienie:
- jeśli projekt upadnie, to stracę 2% i nie będę żałował, "że tylko" 2%.
- jeśli projekt zdobędzie globalną adopcję masową i monopolistyczne przewagi technologiczne, to ten 2% wsadu da mi satysfakcjonujący wynik inwestycyjny i nie będę żałował, "że tylko" 2%.

Ale z takimi pomysłami wyśmiali mnie na discordzie IOTA i zesłali na banicję nazywając trollem.
To tylko umocniło moją mentalną blokadę, bo coś jest na rzeczy i to coś takiego sekciarskiego u "wyznawców" technologii IOTA.
Intuicja to ważna rzecz w inwestycjach, jak coś nie trybi, to nie trzeba wiedzieć który trybik się nie kręci, sam fakt daje do myślenia.

Jednak wyrażam tylko prywatną opinię, nie jest to ŻADNA porada inwestycyjna. Nie jestem i nie czuję się uprawniony!
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Posty: 2403
Rejestracja: 27 sierpnia 2017
Reputacja: 1931
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: nariensi » sobota, 11 sierpnia 2018, 21:00

@mecenas - choć jestem niewątpliwie łatwym łupem dla sekt technologicznych ;) to żartowałam sobie oczywiście. Mam garstkę i na razie mi wystarczy.
(Dokupiłabym za to wiele innych, ale na razie ni ma za co :roll:)
Co do IOTA, to zrobiła na mnie początkowo ogrooomne wrażenie, ale później styl Davida i problemy o których tu piszecie ochłodziły moją miłość.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: benq » sobota, 11 sierpnia 2018, 21:19

@mecenas, @nariensi,
Bardzo podobnie to widzę.
Tylko z tymi 2% mam problem, bo w momencie zakupu to było 2%, a przy obecnch spadkach to każdego dnia udział się zmienia :lol:
Ale mimo wszystkich problemów, Davidowego buractwa, wad portfela czy niejasności z koordynatorem uważam, że jest to zbyt ciekawa rzecz i pomysł, żeby nie zaryzykować 1-5% kapitału - w zależności od wiary czy przeczucia. Jeśli to wypali, to z tych 2% zrobi się o wiele więcej, jeśli nie - strata będzie do przeżycia. W zasadzie kieruje się tą zasadą w 90% altów, tylko kilka jest takich wyjątków, które stanowią podstawę.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: mecenas » sobota, 11 sierpnia 2018, 21:32

nariensi pisze: zrobiła na mnie początkowo ogrooomne wrażenie, ale później [...]
No właśnie, zauroczenie, pierwsza miłość? Jak zwać tak zwać, byle nie stracić głowy co ma być wciąż "na karku".
benq pisze: uważam, że jest to zbyt ciekawa rzecz i pomysł, żeby nie zaryzykować 1-5% kapitału
No to ja się wstrzeliłem w środeczek. ;)
Jak mnie tak będziecie podjudzać, to dołożę do środeczka te 0,5%
benq pisze: Tylko z tymi 2% mam problem, bo w momencie zakupu to było 2%, a przy obecnch spadkach to każdego dnia udział się zmienia
To jest problem, w optymistycznym spojrzeniu uzupełniamy do max 2%, w pesymistycznym podejściu kupujemy za 2% i zakładamy blokadę na jaja. (nie dotyczy nariensi) :mrgreen:
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 274
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: ajatoluk » sobota, 11 sierpnia 2018, 21:36

Iotka cieniutko, już kiedyś powiedziałem że zobaczymy ją poniżej 0.5$ i to nie raz. Ktoś tak jak ja czeka na bitcoina w okolicach 4000 żeby zrobić ewentualne zakupy, myślę że 1 kwartał 2019 to będzie ten czas.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: mecenas » sobota, 11 sierpnia 2018, 21:37

@ajatoluk, a co tam na discordzie słychać, jak towarzystwo znosi te przeceny? Trzymają się chłopcy i dziewczynki?
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: benq » sobota, 11 sierpnia 2018, 21:38

@mecenas, a ja mam też taki psychologiczny limit ilościowy (który oczywiście mieści się w tym procentowym). Nie zejdę niżej niż przykładowo 500-1000 sztuk danej waluty i kropka. Dotyczy to tylko takich ciekawych koncepcji, które mogą kiedyś zawojować.

p.s.
Dobrze, że tylko blokadę, a nie wazektomię. :lol:

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 274
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: ajatoluk » sobota, 11 sierpnia 2018, 21:42

mecenas pisze: @ajatoluk, a co tam na discordzie słychać, jak towarzystwo znosi te przeceny? Trzymają się chłopcy i dziewczynki?
Od kiedy sprzedałem wszystko po 2$ na discordzie nie bywam wogóle i śpię spokojnie. Poprostu zrozumiałem że ten rok to nie czas na zakupy.

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 9 marca 2017
Reputacja: 124
Reputacja postu: 
14
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: dalarin » niedziela, 12 sierpnia 2018, 12:53

mecenas pisze:Zapytam wprost: wierzysz, że założenia teoretyczne znajdą urzeczywistnienie w praktycznym działaniu IOTA?
Nie wiem, nie jestem wróżką i nie mam raczej zamiaru pokładać wiary w projekty. Już samo to pytanie brzmi jak wyznanie religii. ;)
A czy Ty wierzysz, że kryptowaluty w ogóle będą kiedyś czymś więcej niż narzędziem spekulacji? Czymś więcej na dużą skalę?
Powiem tak: są projekty ciekawe, mało ciekawe i oczywiste oszustwa. IOTA zaliczam do ciekawych. Koncepcja jest spoko, ale da się ją spektakularnie spierdzielić. Czy będziemy tego świadkiem w tym wypadku? Nie wiadomo.
benq pisze:Czy to niejako nie będzie zachęcać/wymuszać od potencjalnych klientów, żeby akceptowali tylko i wyłącznie transakcje potwierdzone przez koordynatora? Na zasadzie - po co ryzykować, nawet jeśli szansa jest nikła.
Tak, już widać tę tendencję. Była w zeszłym roku nawet afera, gdzie koordynator miał awarię przez jakiś czas i te implementacje, które się wyłącznie na niego zapinały, nie były w stanie uznać jakiejkolwiek transakcji za potwierdzoną. Z ich perspektywy cała sieć stanęła.
benq pisze:Czy to nie prowadzi prostą drogą do całkowitej centralizacji?
"Using the Coordinator does not mean that the network is centralised, the network is still 100% decentralised because every node on the network verifies that the Coordinator is not breaking consensus rules".
Z jednej strony nie, bo możemy w każdej chwili się zbuntować i stwierdzić, że wszyscy ignorujemy koordynatora i sieć będzie działać nadal baz żadnego forka. IOTA team sugeruje, aby w przypadku nie użycia koordynatora uznawać transakcje za potwierdzone, jeśli min. 99% wszystkich obecnych niepotwierdzonych jeszcze transakcji ("tips") spośród stu losowo wybranych, ma w swojej bezpośredniej lub pośredniej historii transakcję, którą sprawdzamy (potwierdza ją).
Jeśli wszyscy będą zapinać się na koordynatora, jak na wyrocznię, to w pewnym sensie prowadzi. Dlatego ekipa powinna skupić się na wygaszaniu roli koordynatora - chociażby ze względów wizerunkowych swojego projektu.
"The Coordinator will be shut down as soon as the network reaches a certain number of confirmed transactions per second (ctps). (...) What this number is, is not known at the moment"
benq pisze:No i ile jest w stanie uciągnąć, tzn. ile tx/s jest w stanie obsłużyć koordynator?
Żałośnie mało, na szczęście nie musi wstawiać swojej transakcji po każdej innej transakcji. Wystarczy, że strategicznie będzie je rozmieszczał w tangle aby potwierdzić ich setki za jednym zamachem. Mimo to jeśli idziemy w internet rzeczy to oczywistym jest, że nie podoła. Wszyscy o tym wiedzą, ale wiemy też, że koordynator z założenia jest tymczasowy.
benq pisze:Do kogo należą te adresy? Jak koordynator ocenia ich wiarygodność?
Koordynator ma seed, który generuje te adresy, więc wie, że są poprawne. Tutaj jest taki adres: https://thetangle.org/address/KPWCHICGJ ... JVYJZV9BWU. Jest on publicznie znany, podany przez IOTA team, więc wiemy że to ten.
benq pisze:Co jeśli w przypadku ewentualnego ataku koordynatorowi zabraknie zaufanych adresów?
Nigdy mu nie zabraknie, bo używa ciągle tych samych. Generuje na nich puste transakcje samemu sobie. W sumie w tej chwili używany jest chyba tylko jeden adres, ten co podałem powyżej (nie jestem pewien), bo tylko taki widnieje w kodzie źródłowym IRI: https://github.com/iotaledger/iri/blob/ ... ation.java
ajatoluk pisze:Iotka cieniutko
Wszystko teraz cieniutko. ;)

Myślę, że za dużo osób patrzy na projekty z perspektywy spekulacji. Za dużo ludzi chce zrozumieć projekt tylko po to, aby wiedzieć, ile coin będzie niedługo kosztował. Tego nie ma w żadnym whitepaper.
W kryptowalutach brakuje ludzi, którzy nie widzą projektów przez pryzmat ceny ich tokena, a przez potencjalne przypadki użycia. Powinniśmy więcej pytać siebie: "czy założyć sklep, który przyjmuje IOTA?", "czy ja bym widział zysk w automatyzacji jakiegoś swojego rozwiązania z użyciem tangle?", "co mi oferuje ta technologia?", a mniej pytać: "w górę teraz pójdzie, czy w dół?". Bez tego kryptowaluty pozostaną zabawką giełdową. Wszystkie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: mecenas » niedziela, 12 sierpnia 2018, 13:09

dalarin pisze: A czy Ty wierzysz, że kryptowaluty [...]
Nie wiem czemu słowo "wiara" tak Ci się źle kojarzy... przecież rozważania o przyszłości są subiektywne i ich fundamentalną podstawą jest WIARA, że "jutro" będzie istniało tak jak istnieje "dziś". Nie wiemy, co stanie się w przyszłości, możemy tylko wierzyć, że przyszłość nadejdzie wraz ze swoją fluktuacją rzeczywistości...
dalarin pisze: brzmi jak wyznanie religii.
Bo projekcja mroków przyszłości jest pewnego rodzaju religią, chociaż de facto etymologia słowa religia to "relegare", czyli "powrót do podstaw, do wiązań, do fundamentów" lub podobnie. Tak czy inaczej trochę nietrafione obawy.
dalarin pisze: A czy Ty wierzysz, że kryptowaluty w ogóle będą kiedyś czymś więcej niż narzędziem spekulacji? Czymś więcej na dużą skalę?
Tak wierzę, że będą, nawet wierzę, że taka może być IOTA. A dlatego wierzę - bo takie mam przeświadczenie i oczekiwania co do przyszłości, taką mam wiarę w rozwój wydarzeń, tego się spodziewam od strzałki czasu...
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 27 lutego 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: gorzki8412 » poniedziałek, 27 sierpnia 2018, 16:27

Witam drogich forumowiczów. Czy ktoś mógłby mi pomóc? Jak mogę dostać się do historii transakcji w portfelu iota?

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 20 lipca 2017
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: gunbus » poniedziałek, 27 sierpnia 2018, 17:06

Po snapshocie (ostatni był na początku lipca) historia zostaje wyczyszczona.

Jeśli chodzi o "zerowy balans" musisz dodawać kolejne adresy https://cdn.discordapp.com/attachments/ ... apshot.gif

Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 27 lutego 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: gorzki8412 » poniedziałek, 27 sierpnia 2018, 17:53

Dzięki za odpowiedz. To mam ładny problem , bo mój kochany synek przywrócił ustawienia fabryczne w telefonie i utraciłem kody 2FA. Teraz nie mogę wejść na Binance bo w procesie weryfikacyjnym przy wyłączaniu funkcji 2FA dostaje pytania o adresy transakcji IOTA.
gunbus pisze: Po snapshocie (ostatni był na początku lipca) historia zostaje wyczyszczona.

Jeśli chodzi o "zerowy balans" musisz dodawać kolejne adresy https://cdn.discordapp.com/attachments/ ... apshot.gif

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 20 lipca 2017
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: gunbus » poniedziałek, 27 sierpnia 2018, 18:20

To generuj kolejne adresy i wklejaj je na Binance (jeśli nie mają jakiegoś zabezpieczenia/limitu błędnych odpowiedzi, to w końcu trafisz odpowiedni adres).

Ps: na danym seedzie zawsze kolejne adresy są takie same. Po snapie po prostu od początku zaczynają być dodawane.
Ps2: Warto kody 2fa zapisać albo chociaż na 2 urządzeniach trzymać (jakiś stary/tani telefon/tablet tylko do 2fa).

Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 27 lutego 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: gorzki8412 » poniedziałek, 27 sierpnia 2018, 21:05

W sumie to problem mega mi się zrobił bo nie odpowiadają na maile tylko przysylaja poradniki które nic mi nie wnoszą. Zna ktoś rozwiązanie?
P. S. Mają zabezpieczenie. Pięć pytań i blokada na 2 godziny. Najbardziej wkur... Mnie pytanie o saldo w BTC. A skąd mam wiedzieć jak go nie widzę.

Wróć do „IOTA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości