IOTA - temat ogólny

Początkujący
Posty: 265
Rejestracja: 26 listopada 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: buddookan » czwartek, 11 stycznia 2018, 19:34

Jakub pisze: Często do IOTA porównuje się Raiblocks. Co myślicie?
https://dowbit.pl/raiblocks-podbija-rynek-kryptowalut/
Kolejny przykład jak IOTA była napompowana przy wejściu i dlaczego nie rośnie.
XRB jest 21 mniej niż IOTA mimo to na wejściu kosztuje 71 razy mniej :lol:
Od początku XRB maksymalnie wzrosło 4 000 razy. IOTA zakładając że ktoś kupił za 0.16$ ( tyle najwięcej spadła) wzrosła maksymalnie 33 razy .
W czasie od 6 grudnia gdy IOTA spada XBR poszło w górę 91 razy.

Takich przykładów tak jak pisałem wcześniej jest więcej.

@jerrynimus
Doszło Ci ? Przy IOTA trzeba się uzbroić w cierpliwość. Kiedyś dojdzie.

Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: PiotrC » czwartek, 11 stycznia 2018, 19:41

buddookan pisze:
Jakub pisze: Często do IOTA porównuje się Raiblocks. Co myślicie?
https://dowbit.pl/raiblocks-podbija-rynek-kryptowalut/
Kolejny przykład jak IOTA była napompowana przy wejściu i dlaczego nie rośnie.
XRB jest 21 mniej niż IOTA mimo to na wejściu kosztuje 71 razy mniej :lol:
Od początku XRB maksymalnie wzrosło 4 000 razy. IOTA zakładając że ktoś kupił za 0.16$ ( tyle najwięcej spadła) wzrosła maksymalnie 33 razy .
W czasie od 6 grudnia gdy IOTA spada XBR poszło w górę 91 razy. :mrgreen:

Takich przykładów tak jak pisałem wcześniej jest więcej.

@jerrynimus
Doszło Ci ? Przy IOTA trzeba się uzbroić w cierpliwość. Kiedyś dojdzie.
Stary co Ty się tak uparłeś idąc Twoim tokiem myślenia wkładająć w czerwcu rok temu jak była po 0,2 dolara inwstując tysiąc dolców masz 100 000 zł zwrotu to jest mało? no chyba że ktoś tu marzy o milionach z inwstycja rzędu 100 zł no to może być mało trzeba było inwestowac w RussianCoin urosło w tym tygodiu o 1100%, nie znasz? no właśnie ja też nie można znaleźć tyle samo shitcoinów któe wsytrzelily co takich któe po prostu przestały istnieć i inwestycja w to już hazard .

Z Iota chodzi o to że ludzie byli skłonni inwestować większe pieniadze bo to nowa technologia mająca dość ciekawe cele i jednak widać był perspektywy dość solidnego wzrostu, a że teraz się dzieją cuda na rynku to jest narzekanie że zwrot trzydziestokrotny w pół roku to mało ... lokaty w banku polecam tam jest lepiej

urosła ile urosła a początkowa cena była tak na jaką wycenił ją rynek ludzie byli wstanie za nią zapłacić dokładnie 0,16 dolara. Akura XRB jest tu ewenementem bo jako jeden z nielicznych nowych coinów nie mial ICO także te wzrosty wyglądajątroche inaczej a co do transferów polecałbym spróbować wysłać cos z mercatoxa albo przeczytac co pisza na KuCoin (że portfel nie stabilny i nie gwarantują kiedy dojdzie) także to nie jest tak że tylko IOTA ma wady a całą reszta na okolo smiga. Nowe projeky mająto do siebie że czasem wychodza jakieś błedy i trzeba uzbroić się w cierliwość

Początkujący
Posty: 265
Rejestracja: 26 listopada 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: buddookan » czwartek, 11 stycznia 2018, 19:58

Pisze to żeby forum nie było środowiskiem wzajemnej adoracji. Siedząc tylko tutaj i czytając tylko o IOTA można nie mieć świadomości co sie dzieje na rynku.
także to nie jest tak że tylko IOTA ma wady a całą reszta na okolo smiga
Zgadzam się że inne waluty też mają wady i są niepewne tylko trudno znaleźć te które nie korzystają ze wzrostów MarketCap tak jak IOTA . Wystarczy wejść w kilka losowych ( nawet nie tych z pierwszej 100)
https://coinmarketcap.com/

Początkujący
Posty: 78
Rejestracja: 27 listopada 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Luszian » czwartek, 11 stycznia 2018, 20:27

buddookan pisze:Pisze to żeby forum nie było środowiskiem wzajemnej adoracji. Siedząc tylko tutaj i czytając tylko o IOTA można nie mieć świadomości co sie dzieje na rynku.
także to nie jest tak że tylko IOTA ma wady a całą reszta na okolo smiga
Zgadzam się że inne waluty też mają wady i są niepewne tylko trudno znaleźć te które nie korzystają ze wzrostów MarketCap tak jak IOTA . Wystarczy wejść w kilka losowych ( nawet nie tych z pierwszej 100)
https://coinmarketcap.com/
Na innych nie ma też takich mocnych oporów przed wzrostem. Jak tylko Iota idzie wyżej pojawiają się takie zrzuty, że ciężko byłoby je przebić przy najlepszy newsie. Działa to też trochę w drugą stronę jak jest spadek to są wystawiane takie oferty, że kurs się zatrzymuje.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 633
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Niven » czwartek, 11 stycznia 2018, 23:04

Obrazek

Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: PiotrC » piątek, 12 stycznia 2018, 01:06

buddookan pisze: Zgadzam się że inne waluty też mają wady i są niepewne tylko trudno znaleźć te które nie korzystają ze wzrostów MarketCap tak jak IOTA . Wystarczy wejść w kilka losowych ( nawet nie tych z pierwszej 100)
https://coinmarketcap.com/
tak tylko że na każdy wzrost przypada też spadek i z perspektywy czasu łatwo ocenić że super bylo wejść w np TRONa i zrobić duży zysk

może inaczej załóżmy sobie hipotetyczna sytuację jesteś przeciętnym kowalskim który ma 15tys do zainwestowania, jest listopad (od razu mówie w tym momencie nie włożył bym takiej sumy w crypto bo to może polecieć w dół praktycznie w każdej chwili) kiedy to jeszcze wysztko wygladało w miare sensownie i nie bylo na maksa napompowane i chciałbyś to włożyć w powiedzmy dwie trzy cryptowaluty żeby troche zdywersyfikowć portfel co wybierasz waluty jak Ether Iota Dash XRP albo Monero które mają już jakieś podstawy pojawiają sie ciekawy newsy i powiedzmy że to są w miare pewne inwestycje ( o ile cokolwiek można nazwać pewnym na tym rynku) czy pakujesz kase w jakiś projekt o którym praktycznie nic nie wiadomo jak chociaz by RaiBlocks albo innego alta który chce poraz kolejny rozwiązywać ten sam problem stawiać jakąś platforme do wymiany lub po prostu duplikje rozwiązania któe juz istnieją. Odpowidz sobie na to pytanie sam. Bo fajnie jest pisać o tym że wszystko rośnie ale jest tez sporo altów ktore sukcesywnie spadaja i tak można trafićna takiego TRONa ale można trafićna projekt który się nie ruszył od pół roku i co wtedy? Takich coinów jest tak samo dużo jak tych które wystrzeliły takie zasady rynku.

Jakiś czas temu ktoś tu powiedział bardzo mądrą rzecz o inwestycjach w crypto zawsze mozna bylo cos zrobic lepiej kupic jak byl wikeszy dolek sprzedac na górce a nie przed/po zainwstowac w innego coina itd ale jeśli jesteś na plusie to powinieneś być zadowolony.

To co się dzieje teraz to jest anomalą, fajnie że w tym uczestniczymy ale to się skończy bo czy w normalnych warunkah jesteś wstanie uzyskać nawet w ciagu roku 10cieokrotne zyski juz nie mówiać o wyższych? Myslę że nie bo najlepsze fundusze inwestycyjne nie sa w stanie tego zrobić.

I na koniec zawsze jest dobrze wysłucahc jakiś krytki ale niech to będzie konstruktywne a nie powtarzane po raz setny "IOTA jest be bo wszystko rośnie a IOTA nie" albo "IOTA urosła w pół roku tylko 30x a ....(tu wstawić nazwę) w tydzien urusło o 800%" bo już powoli tego czytać sie nie da

Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 2 grudnia 2017
Reputacja: -2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Wicherek » piątek, 12 stycznia 2018, 10:16

PiotrC pisze:
buddookan pisze:
I na koniec zawsze jest dobrze wysłucahc jakiś krytki ale niech to będzie konstruktywne a nie powtarzane po raz setny "IOTA jest be bo wszystko rośnie a IOTA nie" albo "IOTA urosła w pół roku tylko 30x a ....(tu wstawić nazwę) w tydzien urusło o 800%" bo już powoli tego czytać sie nie da

To normalne :))) wszędzie tak jest :) Wczoraj w temacie Liska ludzie panikowali ,że Lisek się skończył ,wychodzili z projektu w myśl "lepszy wróbel w garści" wieszczyli spadek poniżej $20...a dzisiaj ??? Wejdź przeczytaj ,wszyscy lecą na księżyc , zapinają pasy itd:)) aż ciekaw jestem jutrzejszego odcinka co to się tam wydarzy:)) hehehe chociaż osobiście tak jak i IOTE tak i w Lisk siedzę więc ,cieszył się będę jak "rakieta" będzie lecieć wyżej :))

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 633
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Niven » sobota, 13 stycznia 2018, 10:32

Zapraszam na polski kanał na Discord https://discord.gg/fNGZXvh

Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 2 grudnia 2017
Reputacja: -2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Wicherek » sobota, 13 stycznia 2018, 12:07

No znów powyżej $4 i znów ta nadzieja ,że to może ten moment :))

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 633
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Niven » sobota, 13 stycznia 2018, 23:06


Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 27 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: sz444sz » niedziela, 14 stycznia 2018, 01:45

No dobra, trochę tu nie zaglądałem, ale wracam wraz z tworzącą się modą na iota. Ja mam bardziej pytanie odnośnie bezpieczeństwa, bo owszem zachwalane jest tutaj brak opłat czy umowy z korporacjami przez co dobrze rokuje, ale bezpieczeństwo...

Wygenerować można sobie portfel, ciąg znaków, chyc i już jest, to oczywiście robota głupiego robić to ręcznie, ale maszynowo to już ma rację bytu - generując kolejne ciągi znaków można skakać z portfela na portfel.

Kod: Zaznacz cały

cat /dev/urandom |LC_ALL=C tr -dc 'A-Z9' | fold -w 81 | head -n 1 
Więc jak z tym bezpieczeństwem?

Początkujący
Posty: 78
Rejestracja: 27 listopada 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Luszian » niedziela, 14 stycznia 2018, 02:12

sz444sz pisze:No dobra, trochę tu nie zaglądałem, ale wracam wraz z tworzącą się modą na iota. Ja mam bardziej pytanie odnośnie bezpieczeństwa, bo owszem zachwalane jest tutaj brak opłat czy umowy z korporacjami przez co dobrze rokuje, ale bezpieczeństwo...

Wygenerować można sobie portfel, ciąg znaków, chyc i już jest, to oczywiście robota głupiego robić to ręcznie, ale maszynowo to już ma rację bytu - generując kolejne ciągi znaków można skakać z portfela na portfel.

Kod: Zaznacz cały

cat /dev/urandom |LC_ALL=C tr -dc 'A-Z9' | fold -w 81 | head -n 1 
Więc jak z tym bezpieczeństwem?
Wygeneruj offline na linuksie i po problemie. Gorzej z wpisywaniem seeda do portfela, ręcznie to może wkurzać. Ja używam keepassa.
Ciekawostka:
Czas odgadywania hasła (przy 1 mln prób na sekundę)
2.7628730475690444e+81 tryliardów lat

Początkujący
Posty: 50
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: marcindudekk » niedziela, 14 stycznia 2018, 02:14

Mnie zaczyna powaznie zastanawiac sama przyszlosc Iota - niestety wiecznie obserwowany ten sam obrazek -3.3-4.3 dolara i na chwile obecna bez jakis spektakularnycn mozliwosci rozwoju

Początkujący
Posty: 78
Rejestracja: 27 listopada 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Luszian » niedziela, 14 stycznia 2018, 02:19

marcindudekk pisze:Mnie zaczyna powaznie zastanawiac sama przyszlosc Iota - niestety wiecznie obserwowany ten sam obrazek -3.3-4.3 dolara i na chwile obecna bez jakis spektakularnycn mozliwosci rozwoju
Mi to nie przeszkadza, jest czas żeby dokupić. To nie jest inwestycją jak z tronem na kilka dni tylko kilka lat. Jeśli nie jesteś pewny przyszłości Ioty to poczytaj o komputerach ternarnych, czym jest JINN i o gościu który nazywa się Sergey Ivancheglo. Ja tu widzę ogromny potencjał.

Początkujący
Posty: 50
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: marcindudekk » niedziela, 14 stycznia 2018, 02:25

Luszian pisze:
marcindudekk pisze:Mnie zaczyna powaznie zastanawiac sama przyszlosc Iota - niestety wiecznie obserwowany ten sam obrazek -3.3-4.3 dolara i na chwile obecna bez jakis spektakularnycn mozliwosci rozwoju
Mi to nie przeszkadza, jest czas żeby dokupić. To nie jest inwestycją jak z tronem na kilka dni tylko kilka lat. Jeśli nie jesteś pewny przyszłości Ioty to poczytaj o komputerach ternarnych, czym jest JINN i o gościu który nazywa się Sergey Ivancheglo. Ja tu widzę ogromny potencjał.
Tron wg mnie tez nie jest inwestycja na kilka dni - ja zapakowalem sie w niego pod koniec 2017 i tez planuje go trzymac przz dluzszy okres czasu - jak narazie fakt pewne rzeczy i sposoby informacji mnie draznia ale mysle ze caly pomysl jest warty zeby w niego wejsc - ja nie siedze w nim zbyt duzym kapitalem po mam tylko 10000sztuk ale moze i to on mnie zaskoczy w tym roku.

Iota projekt fajny zgadzam sie ale musi on byc pchany do przodu i do uzytku.
Tu podam przyklad samego Dentacoin ktory tani i nowy a juz w klinikach w nowym jrku jest z powodzeniem stosowany co przelozylo sie na 1400%zyskow.

Ioty trzymam niewielka ilosc sztuk i mam nadzieje ze zacznie sie cos dziac

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 20 lipca 2017
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: gunbus » niedziela, 14 stycznia 2018, 02:34

@sz444sz, Już kiedyś odpowiadałem na podobne pytanie, co prawda chodziło o przypadkowe trafienie, ale liczby są te same:
gunbus pisze: oczywiście, że możesz trafić, ale wiesz jakie masz szanse? Jak 1 do "27 do 81 potęgi". To jest ~8 i 115 zer (wizualizacja poniżej). W totka masz ~15 i 6 zer. Powodzenia życzę:D

~8.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000
W roku mamy 31 556 926 sekund (niech będzie 100 mln, by łatwiej liczyć, 1 i 8 zer), biorąc pod uwagę, że logowanie do portfela to min 1s, niech każdy procesor na świecie (strzelam ~300 000 000 000, 300 mld? niech będzie bilion dla łatwiejszego liczenia, czyli 1 i 12 zer) wpisuje kolejne seedy przez rok, to daje 1 i 20 zer sprawdzonych adresów. To nawet nie byłby czubek góry lodowej, sprawdzenie reszty zajełoby więcej lat niż jest atomów we wszechświecie (10^80).

1 i 20 zer
100.000.000.000.000.000.000

Łatwiej "maszynować" seedy z blockchain, a jakoś tego nikt nie robi, więc tym bardziej seed IOTY jest bezpieczny.

Dodano po 1 minucie 28 sekundach:
@Luszian, ja się tu rozpisałem, a Ty mi tu jedną cyfrą wszystko podsumowałeś :D

Początkujący
Posty: 78
Rejestracja: 27 listopada 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Luszian » niedziela, 14 stycznia 2018, 02:40

Twoja metoda za to bardziej wpływa na wyobraźnię.

Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 7 grudnia 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Proctosone208 » niedziela, 14 stycznia 2018, 12:50

nie wiecie czy dalej wpłaty na binance są wstrzymane bo wczoraj wysłałem IOTA na binance i dupa :(

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 633
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Niven » niedziela, 14 stycznia 2018, 13:56

jesli chcesz dołaczyć do polskiego kanału na discord wejdz na --> https://discord.gg/fNGZXvh ---> kanał rank-yourself ---> wpisz !rank pl

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 8 grudnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: empty » niedziela, 14 stycznia 2018, 15:10

iotasear.ch nie działa od jakiegoś czasu, macie jakiś inny explorer?

Wróć do „IOTA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości