IOTA - temat ogólny

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 206
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Kryptoislife_ » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 12:12

Pierwszy budynek, który ma być smart i korzystać z ioty będzie w Toronto.

Początkujący
Posty: 90
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 36
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: gieerka » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 12:16

Niven pisze:
gieerka pisze: Może mi ktoś wytłumaczyć jak to jest z tym binance i podzielnością IOTY?
Kupiłem powiedzmy za całość ETH jakie miałem i do portfela IOTY wpadło np. 14.9 IOTA więc skoro jest ona tam nie podziela czemu nie kupiło pełnej liczby 15?
Gdzieś to w którymś temacie ioty czytałem, ale nie mogę teraz znaleźć.
Jeszcze jedno pytanie przy okazji może nie bardzo na temat. Czemu binance zostawia resztki po przecinku, nie kupując za wszystko? Przelałem z bb na binance LTC i zamieniłem docelowo na ETH. Nie dość, że zostało mi 0.0001 LTC to po kupnie IOTy zostało 0.03 ETH.
Na binance kupujesz Mioty a nie ioty
Obrazek
No właśnie widzę IOTA do kupienia. Wszystkie orders są w liczbie pełnej więc dlaczego wpłynęło mi 14.9.

Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 1 grudnia 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: sensitize » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 12:20

@gieerka, na Binance masz prowizję od zakupu i kupiłeś 15 MIOTA a nie 15 IOTA stąd w sumie masz 14 900 000 IOTA, ale z racji że póki co IOTA jest tak tania to nie ma sensu podawać ją w jednostkach IOTA tylko MIOTA (czyli milion IOTA).

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 633
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Niven » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 12:21

@gieerka, pisze iota ale kupujesz mioty to jest niedopatrzenie binance

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 23 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: zielony45 » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 12:31

Przydałby się jeszcze jeden dział gdzie można by wrzucać newsy o IOTA. Co o tym sądzicie ?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 309
Rejestracja: 19 marca 2016
Reputacja: 35
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: dr_hash » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 12:32

Kryptoislife_ pisze:Pierwszy budynek, który ma być smart i korzystać z ioty będzie w Toronto.
Całkiem ładnie tam :)

Początkujący
Posty: 90
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 36
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: gieerka » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 12:36

Dzięki za wyjaśnienie panowie :)

Rozumiem, że prowizje odliczyło, ale skoro zostało ETH w portfelu gdzie miało kupić za 100% to nie bardzo rozumiem czemu jednak te cząstki pozostawały. Tak samo po zamianie LTC na ETH. I nic zupełnie teraz z tymi cząstkami zrobić nie mogę.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 633
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Niven » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 12:42

Genesis transation Ioty dla zainteresowanych link
https://forum.iota.org/t/genesis-distribution/88

Wygadany
Posty: 563
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: S.O.S » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 12:50

@gieerka, jeśli kupujesz po cenach z rynku( czyli jesteś takerem, korzystasz z wystawionych ofert) to raczej nie kupisz za 100% posiadanych środków. Zawsze coś zostaje, dlatego, że oferta dobierana jest do najkorzystniejszych dla ciebie z rynku, a ten zmienia się bardzo dynamicznie(poobserwuj tabele ofert i zobacz jak ceny i ilości tam się zmieniają) Chyba, że wystawisz swoją ofertę (będziesz wtedy makerem) i poczekasz na zrealizowanie się oferty(albo i nie zrealizowanie ;-) ).

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: brayan03 » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 13:38

Witam, chce sprzedac swoje Ioty na binance ale jak wybieram 100%iot i klikam sell wyskakuje komunikat "failded"

Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 1 grudnia 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: sensitize » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 14:09

W tej chwili na Binance od około 13:30 nie przechodzi żadna transakcja, chyba mają jakiś update systemu.

Początkujący
Posty: 75
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: malycom » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 14:15

Niven pisze: ok fullnode ruszył i jest w pełni synchro :D jeszcze tylko muszę znaleźć paru sąsiadów do pełnego szcześcia

adres http://109.91.86.21:14265
Sprawdziłem, zalogowałem się do portfela błyskawicznie, niestety po chwili moje balance równało się "0" :shock: Jako że nie jestem świeżakiem w temacie Ioty i lekkich niedogodności wynikających z użytkowania portfela , zauważyłem że ilość transakcji jest znacznie mniejsza niż ta którą miałem poprzednio. Wygenerowałem kilka nowych adresów lecz stan portfela był nadal zerowy.
Jestem trochę niecierpliwy zwłaszcza jeśli chodzi o kilka GI :) Przepiołem się na innego noda, wygenerowałem jeden nowy adres i wszystkie Ioty znów zagościły w moim portfelu :mrgreen:
Żeby była jasność to mógł być zbieg okoliczności i nod Nivena jest jak najbardziej funkcjonalny, pewnie gdybym wygenerował jeszcze kilka nowych adresów (i poczekał kilkanaście minut) to wszystko byłoby OK, ale jak pisałem wcześnie jestem niecierpliwy i nie wytrzymałem napięcia :)
Czy ktoś logował się na noda od Nivena? i może potwierdzić lub zdementować, będzie jasność czy mój przypadek to zbieg okoliczności czy reguła.

Tak czy siak, Niven wielki szacun za postawienie noda wiem, że kosztowało Cię to mnóstwo pracy i nerwów do tego zrobiłeś to zupełnie za free.

Początkujący
Posty: 51
Rejestracja: 21 listopada 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: M_teusz » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 14:26

Z tym binance to myślicie że coś poważnego?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 633
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Niven » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 14:56

@malycom,
Dzięki za info muszę to skonsultować z ludźmi ze slacka czy to jest normalne. Chyba że jest to spowodowane zamało ilością sąsiadów bo powinno być min 5 a max 7 a ja mam narazie 3 z czego wszystkie 3 to swarm node. Chyba że ruszyli ze snapshotem

luc
Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 207
Rejestracja: 6 listopada 2013
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: luc » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 14:57

malycom pisze: Tak czy siak, Niven wielki szacun za postawienie noda wiem, że kosztowało Cię to mnóstwo pracy i nerwów do tego zrobiłeś to zupełnie za free.
Niven, wygląda na to, że nie masz najnowszych milestones (sprawdź, czy Ci ściąga bloki, czy jak to się wabi;-), bo połączyłem się z innym nodem i tam jest ok - wszystkie transakcje widzę na portfelu.
Pomogłem? Kliknij na odpowiednią łapkę...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 633
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Niven » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 15:04

luc pisze:
malycom pisze: Tak czy siak, Niven wielki szacun za postawienie noda wiem, że kosztowało Cię to mnóstwo pracy i nerwów do tego zrobiłeś to zupełnie za free.
Niven, wygląda na to, że nie masz najnowszych milestones (sprawdź, czy Ci ściąga bloki, czy jak to się wabi;-), bo połączyłem się z innym nodem i tam jest ok - wszystkie transakcje widzę na portfelu.
Wczoraj pobierał może coś się zj...ło :) albo nowe iri jest ok dzięki za info jak wrócę z pracy to zobaczę

Dodano po 4 minutach 1 sekundzie:
Dla własnego dobra nie korzystacie jak narazie z mojego noda bo jeszcze okaże się że kopiuje ioty i będę bogaty ;)

Początkujący
Posty: 75
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: malycom » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 15:17

Dodano po 4 minutach 1 sekundzie:
Dla własnego dobra nie korzystacie jak narazie z mojego noda bo jeszcze okaże się że kopiuje ioty i będę bogaty ;)[/quote]

Jeśli tylko kopiuje a nie transferuje to daj Ci Boże..:)

Początkujący
Posty: 265
Rejestracja: 26 listopada 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: buddookan » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 17:11

Witam. Właśnie dokupuje IOTA i zastanawiam się czy na bitfinex ( teraz trzeba sie tam weryfikować do wypłat ? ) czy binance ( które ma zablokowane dalej wypłaty ) ?

luc
Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 207
Rejestracja: 6 listopada 2013
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: luc » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 17:17

Wczoraj wypłacałem z finexa i nie trzeba było się weryfikować...
Pomogłem? Kliknij na odpowiednią łapkę...

Początkujący
Posty: 235
Rejestracja: 27 kwietnia 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: szulc » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 17:17

buddookan pisze: Witam. Właśnie dokupuje IOTA i zastanawiam się czy na bitfinex ( teraz trzeba sie tam weryfikować do wypłat ? ) czy binance ( które ma zablokowane dalej wypłaty ) ?
jak chcesz wypłacić krypto nie musisz, tylko jak $$

Wróć do „IOTA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości