IOTA - temat ogólny

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 274
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: ajatoluk » wtorek, 22 maja 2018, 18:27

Aeon pisze: Potrafisz odpowiedziec na moje pytanie?
Zrobili fajne video ale nie ma tam konkretów, więc nie potrafię odpowiedzieć.

Wygadany
Posty: 499
Rejestracja: 15 listopada 2016
Reputacja: 79
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: wantwrite2014 » wtorek, 22 maja 2018, 18:41

Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Obsługi Projektów UNOPS i Iota obie organizacje nawiązały współpracę w celu zbadania, w jaki sposób innowacyjna technologia IOTA, która zapewnia otwartą księgę rozproszoną do zarządzania danymi, może zwiększyć efektywność operacji UNOPS.
https://www.unops.org/news-and-stories/ ... to-un-work
https://blog.iota.org/unops-and-iota-co ... 53f7736c88

Gaduła
Posty: 360
Rejestracja: 27 lipca 2013
Reputacja: 97
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: asocjal » środa, 23 maja 2018, 22:17

ajatoluk pisze: Po otwarciu kanału dalsze tx w teori mogłyby iśc szybko i tanio ale tylko w obrębie danego kanału. Chęć wysłania bitcoinów innej osobie, firmie musimy cały proces zaczynać od nowa (znowu strata czasu i duży fee).
Kompletna bzdura. Polecam poznanie choćby podstaw LN czy to na moim blogu czy gdziekolwiek indziej.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 274
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: ajatoluk » czwartek, 24 maja 2018, 03:08

asocjal pisze: Kompletna bzdura. Polecam poznanie choćby podstaw LN czy to na moim blogu czy gdziekolwiek indziej.
Wprawdzie o lightning czytałem wiele miesięcy temu jednak nie sądzę żeby mi pamięc szwankowała. Jakkolwiek kolego wsiadłeś mi troszeczkę na ambicje i jak znajdę czas to przeczytam jeszcze raz.
Więc przeczytałem jeszcze raz i nie tylko jest tak jak napisałem , ale jest jeszcze gorzej. Otwierając kanał musisz zamrozić jakoś kwotę powiedzmy 1 bitcoin i tego bitcoina mozesz używać tylko w obrębie lightning network. Więc jeżeli chcesz komuś przesłać kto nie ma otwartego kanału z tobą lub z kimś z kim ty masz otwarty kanał, musisz zamknąć kanał czyli znowu zapłacić fee wypić wiele kaw w międzyczasie i jak masz szczęście to po paru godzinach zobaczysz go jako zarejestrowany w głównym łańcuchu.
Jeżeli chcę wysłać komuś bitcoiny przez lightning, ale nie mam z nim otwartego kanału mogę skorzystać z pośrednika używając osoby z którą mam otwarty kanał a ta osoba ma kanał z moim docelowym odbiorcą. Tylko to wymusza że tak powiem otwieranie tylu kanałów że nawet nie potrafię sobie tego wyobrazić.
Np założenia takiego flash chanel w iocie to inna bajka. Kanał otworzysz w minuty, a w przyszłości w sekundy i zrobisz to za darmo, więz zamrażanie środków to nie problem bo mozna je szybko i za darmo odblokować.
Lightning network bez żadnych szans na sukces, ale nie każdy musi sie zgadzać.

Gaduła
Posty: 360
Rejestracja: 27 lipca 2013
Reputacja: 97
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: asocjal » czwartek, 24 maja 2018, 07:58

@ajatoluk, Dobrze, nie będę tutaj dyskutował bo to nie jest wątek o Lightning. IOTę starałem się poznać pół roku temu. W przeciwieństwie do LN nie da się zrozumieć koncepcji jej działania bo... nigdzie nie jest opisana. Whitepaper zawiera jakiś mały wycinek informacji. Nawet samych developerów podpytywałem. Problem jest zwłaszcza z kwestia doble spendów. Nie dałem rady dowiedzieć się w jaki sposób IOTa rozwiązuje ten problem. W mojej ocenie IOTA nie rozwiązuje również problemu skalowalności, skoro wszystko trafia do jednego wielkiego tangle i każdy pełny węzeł musi przechowywać całość. Więc jeśli już mamy porównywać to zdecydowanie wolę LN, bo chociaż w LN sa problemy, to widzę sporo możliwości ich rozwiązania oraz możliwości udoskonaleń. W IOTA bardzo możliwe że problem skalowalności jak i problem double spendów jest po prostu nierozwiązywalny. A nierozwiązywalny problem to duży problem.

Początkujący
Posty: 586
Rejestracja: 9 kwietnia 2018
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Mosteque » czwartek, 24 maja 2018, 09:03

Ja przestałem interesować się Iotą po obejrzeniu wywiadu z Heartem na Ivan on Tech.
Myślałem, że się poszczę ze śmiechu przy tym :D

Dodano po 54 minutach 18 sekundach:
Żeby nie być gołosłownym. Nie śledziłem tego wątku, pewnie temat był już poruszany i szeroko dyskutowany, ale właśnie włączyłem sobie jeszcze raz przy śniadanku i jeśli kogoś ominęło, to polecam:


01:24:30

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 274
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: ajatoluk » czwartek, 24 maja 2018, 13:17

asocjal pisze: Whitepaper zawiera jakiś mały wycinek informacji. Nawet samych developerów podpytywałem. Problem jest zwłaszcza z kwestia doble spendów. Nie dałem rady dowiedzieć się w jaki sposób IOTa rozwiązuje ten problem. W mojej ocenie IOTA nie rozwiązuje również problemu skalowalności, skoro wszystko trafia do jednego wielkiego tangle i każdy pełny węzeł musi przechowywać całość.
Fakt że matematyka w whitepaper jest wybitnie trudna i sam do końca nie rozumiem wszystkiego i jakieś wątpliwości co do bezpieczeństwa pozostają. Tak jest aktualnie ale rozwiązanie ma być sharding kopia tangla na wielu komputerach(powiedzmy na 20 komputerach z których każdy przechowuje swoją część) ale to daleka przyszłośc. Wogóle iotę jest cięzko zrozumieć bo jest wielokrotnie bardziej złożona od większości coinów. Aktualnie iota ma 3 główne problemy. Najwiekszym problemem dla nas szaraczków jest portfel (wkrótce będzie o niebo lepszy) oraz gubienie synchronizacji nodów (czyli część nodów ma całą historę w tangle gdy inne mają luki). Trzeci problem to słaby algorytm selekcji tx ale pracuja nad lepszym i w testnecie widać że jest znacznie lepszy.
Mosteque pisze: Ja przestałem interesować się Iotą po obejrzeniu wywiadu z Heartem na Ivan on Tech.
Myślałem, że się poszczę ze śmiechu przy tym
Ja ten wywiad kiedys oglądałem i powiem tak. Nieważne kim tym gościu jest ja go wcześniej nie znałem ale zachowywał się jak by mu iota jak jeż weszła w dupę i mocno go kuła. Ja go odebrałem bardzo niepozytywnie bo z jego wypowiedzi tylko mniejsza częśc była prawdą a sposób w jaki to wyrażał mozna by opisać jako prostacki burak (taki odpowiednik niesiołowskiego w polityce).

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 274
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: ajatoluk » sobota, 26 maja 2018, 11:45

Myślę że w ciągu tygodnia można się spodziewać wypusznienia publicznej beta trinity. Wykonałem przez ostatnie kilka dni ponad 100 tx i wszystkie co do jednego miały czasy potwierdzenia pomiedzy 1-2 minut. W zasadzie to powinienem sie cieszyć ale nie moge znależc przyczyny tak radykalnej poprawy działania a oficjalne wyjasnienia do końca mi nie pasują.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 633
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Niven » sobota, 26 maja 2018, 15:52

Mosteque pisze: Ja przestałem interesować się Iotą po obejrzeniu wywiadu z Heartem na Ivan on Tech.
Myślałem, że się poszczę ze śmiechu przy tym :D

Dodano po 54 minutach 18 sekundach:
Żeby nie być gołosłownym. Nie śledziłem tego wątku, pewnie temat był już poruszany i szeroko dyskutowany, ale właśnie włączyłem sobie jeszcze raz przy śniadanku i jeśli kogoś ominęło, to polecam:


01:24:30
a później przepraszał za swoje słowa na Twiterze
https://twitter.com/RichardHeartWin/sta ... 8994923520

ten gościu to pajac i cham amerykański redneck. Lubiący robić wielkie halo wkoło siebie.
Zagorzały zwolennik BTC ( jak duża część ludzi na tym forum :))

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

IOTA - temat ogólny

Postautor: adam1226 » sobota, 26 maja 2018, 18:35

Niven pisze: Zagorzały zwolennik BTC ( jak duża część ludzi na tym forum :))
Spoiler:
nawet nie wiesz jak bardzo byś się zdziwił ;) - tak na prawdę jest tu może kilku zwolenników Bitcoin Core, zdecydowana większość upodobała sobie różnorakie altcoiny ;)
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 586
Rejestracja: 9 kwietnia 2018
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Mosteque » niedziela, 27 maja 2018, 09:11

Dodano po 37 sekundach:
Niven pisze:
Mosteque pisze: Ja przestałem interesować się Iotą po obejrzeniu wywiadu z Heartem na Ivan on Tech.
Myślałem, że się poszczę ze śmiechu przy tym :D

Dodano po 54 minutach 18 sekundach:
Żeby nie być gołosłownym. Nie śledziłem tego wątku, pewnie temat był już poruszany i szeroko dyskutowany, ale właśnie włączyłem sobie jeszcze raz przy śniadanku i jeśli kogoś ominęło, to polecam:


01:24:30
a później przepraszał za swoje słowa na Twiterze
https://twitter.com/RichardHeartWin/sta ... 8994923520

ten gościu to pajac i cham amerykański redneck. Lubiący robić wielkie halo wkoło siebie.
Zagorzały zwolennik BTC ( jak duża część ludzi na tym forum :))
To może ja jeszcze zacytuję, jak przepraszał za wprowadzenie w błąd co do technologii ioty, jej możliwości i doskonałego działania ;)

"Today I apologize to #IOTA folks for being overly mean."

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 274
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: ajatoluk » niedziela, 27 maja 2018, 11:38

Giełdy zablokowały wpłaty i wypłaty ioty. Ciekawe co nadchodzi :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

IOTA - temat ogólny

Postautor: adam1226 » niedziela, 27 maja 2018, 11:51

Mi tam Iota zablokowala środki - bylem ekstremalnie cierpliwy, ale 6 tygodni czekania to już mam dosyć. Pomału coraz bardziej watpie jak ludzie ktorzy maja problem z podstawową komunikacja (nie mowie o zwrocie, mowie o oficjlanym komunikacie dotyczącym statusu procesowanych reclaimow choc raz na tydzien) chca tworzyc takie rozwiązania jak nam obiecuja :|
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 274
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: ajatoluk » niedziela, 27 maja 2018, 12:00

adam1226 pisze: Mi tam Iota zablokowala środki - bylem ekstremalnie cierpliwy, ale 6 tygodni czekania to już mam dosyć. Pomału coraz bardziej watpie jak ludzie ktorzy maja problem z podstawową komunikacja (nie mowie o zwrocie, mowie o oficjlanym komunikacie dotyczącym statusu procesowanych reclaimow choc raz na tydzien) chca tworzyc takie rozwiązania jak nam obiecuja
W tej sprawie nie bedę ich bronił. Pomimo że osobiście nie zostałem dotknięty, to jednak jak ten problem był/jest rozwiązywany mi się nie podoba. Mogliby to zrobić znacznie lepiej.
Dzisiaj testuję trinity na innym nodzie https://cvnode.codeworx.de:443 i muszę przyznać że jestem oficjalnie pod wrażeniem. Zdalny POW około 5s (na mobile niewiem dlaczego 30-60s), czasy potwierdzenia 20-30s. To już zrobiło na mnie duże wrażenie. Widać dokładnie że wciąż jest duży zapas na polepszenie szybkości.

Wygadany
Posty: 499
Rejestracja: 15 listopada 2016
Reputacja: 79
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: wantwrite2014 » poniedziałek, 28 maja 2018, 21:18

Połącz swój portfel IOTA z omoku
Z przyjemnością ogłaszamy, że pierwsza fala weryfikacji okazała się sukcesem dla omoku! Ponad 500 użytkowników zostało już zweryfikowanych. Jeśli jesteś jednym z nich, możesz teraz połączyć swoje adresy IOTA i konto bankowe z omoku. W tym artykule dowiesz się dokładnie, jak to działa i co należy wziąć pod uwagę

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 274
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: ajatoluk » wtorek, 29 maja 2018, 20:05

Trinity beta została oficjalnie wydana.
https://blog.iota.org/trinity-mobile-be ... 7e8babdc28

Ktoś mógłby opisać wrażenia z portfela.

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 1 września 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Pabloos » środa, 30 maja 2018, 21:18

@ajatoluk wersja na androida - mega! Jak zakładasz konto prowadzą cię za rękę, wyjaśniają wszystko. Sam portfel bardzo intuicyjny i świetnie wygląda. Testowałem szybkość transakcji z losowymi ludźmi z Reddit to średnio 70 sekund by wysłać środki i do 2min by potwierdzić. Do tego bardzo duży nacisk na bezpieczeństwo. Bardzo podoba mi się opcja uwierzytelnienia za pomocą czytnika linii papilarnych. Reasumując moje odczucia są bardzo pozytywne.

Wygadany
Posty: 499
Rejestracja: 15 listopada 2016
Reputacja: 79
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: wantwrite2014 » czwartek, 31 maja 2018, 12:38


minister Tajwanu Chen odwiedził przy okazji Iota Fundację w Berlinie w celu omówienia inteligentnych miast, zarządzanie cyfrowe i edukowanie nowej generacji Tech przedsiębiorców.

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 22 marca 2018
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Lith » czwartek, 31 maja 2018, 13:15

Super, ale mam caly czas erro node... juz chyba wszystkie nody do wyboru i ciagle to samo, tylko ladowanie sie rozni

Wygadany
Posty: 499
Rejestracja: 15 listopada 2016
Reputacja: 79
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: wantwrite2014 » czwartek, 31 maja 2018, 14:56

@Lith najlepiej zmienić na inny z listy i zrobić wtedy restart telefonu, tam jest jakiś błąd, będą musieli to poprawić

Wróć do „IOTA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości