IOTA - temat ogólny

Początkujący
Posty: 265
Rejestracja: 26 listopada 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: buddookan » piątek, 26 stycznia 2018, 15:16

kirucha2 pisze: ale co Ty chcesc mi tutaj wykazac?? ze jest taki zapisa w prawie odnosnie 75% podatku? owszem jest. Czytaj ze zrozumieniem moje posty. Pokaz mi dane/ przyklady osob ukaranych za samochod, jaki wydzial w us sie tym zajmuje, ile osob jest do tego odelegowanych w skali calego panstwa, ile takich spraw w ciagu ostatnich 10lat udalo sie doprowadzic do konca lub przestan sie kompromitowac brakiem wiedzy w tej kwestii i zakoncz dyskusje
Co Ci mam uowadniać ? Za Urząd Skarbowy w Twoim mieście wie dokładnie ile zarobiłeś w każdym miesiącu oraz jakie auto zarejestrowałeś ( o jakiej wartości ) ?
No muszę Cie zdziwić. Urzędnik od razu ma podane te dane na tacy. Program sam typuje podejrzane rozbieżności.
http://www.dziennikwschodni.pl/lubelski ... 56035.html

Kod: Zaznacz cały

Kto może spodziewać się kontroli swoich dochodów? – Każdy, kto poczynił kosztowne inwestycje, np. kupił dom czy działkę, a z jego PIT-u wynika, że jego zarobki w żaden sposób nie pokrywają tych wydatków – wyjaśnia Marek Kostyła. 

Postępowanie może zostać rozpoczęte również po donosie od "życzliwego” do skarbówki. Gdy nasze dochody z różnych źródeł nie pokrywają poniesionych wydatków, wtedy zaczyna się postępowanie podatkowe.
Mam jeszcze coś wyjaśnić czy dalej będziesz kwestionował jak dziecko coś co dla dorosłych ludzi jest oczywiste ?

@S.O.S dokładnie tak. Jedno i drugie nie jest przyjemne.

Początkujący
Posty: 277
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 129
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Aeon » piątek, 26 stycznia 2018, 16:01

To tak jeszcze post z dzisiaj w kontekscie tego, jak działają urzedy, urzednicy i co mogą:
Sławomir Mentzen
20 min ·
O jakże piękny dziś dzień nastał. Po dwóch latach rządów Prawa i Sprawiedliwości udało się uchwalić Konstytucję Biznesu!

Jakie to przełomowe zmiany nas czekają? Nad czym to nasi Umiłowani Przywódcy radzili przez te dwa lata?

Otóż po 30 latach trwania III RP, nasi włodarze doszli do wniosku, że działalność zarobkowa generująca przychód (przychód, nie dochód!) w wysokości połowy minimalnej krajowej, niekoniecznie musi być działalnością gospodarczą. Po 30 latach nasza klasa polityczna zrozumiała, że nikt normalny nie będzie rejestrował działalności gospodarczej generującej 100, 200 czy 500 zł dochodu, jeżeli sam ZUS związany z tą działalnością wyniósłby ponad 1000 zł.

Teraz będzie tak. Jeżeli ktoś będzie chciał dorobić do 1050 zł miesięcznie, to nie będzie musiał rejestrować działalności. A jeżeli komuś wyjdzie 1100 zł przychodu, to będzie musiał się zarejestrować i płacić ZUS, który od razu z nawiązką cały dochód zje.

Ale to nie koniec przełomowych zmian. Od teraz nowi przedsiębiorcy przez pierwsze pół roku po rejestracji działalności nie będą musiał płacić składek na ZUS. Kolejnym ułatwieniem jest stopniowe, powtarzam - stopniowe, odchodzenie od wymogu podawania numeru REGON. Obecnie na drukach i formularzach przedsiębiorcy musieli podawać i NIP i REGON. Po co? Nikt nie wie po co, ale urzędy wymagały. To teraz stopniowo, powtarzam - stopniowo, zaprzestaną wymagania podawania numeru REGON.

Coś jeszcze? Tak. Będzie można zawiesić działalność gospodarczą na dłużej niż 24 miesiące. Czemu wcześniej służyło to ograniczenie? Nie wiem. Dobrze więc, że zniknęło.

Co te wszystkie przełomowe, żeby nie powiedzieć rewolucyjne, zmiany dadzą? Tyle co nic. Jest to łyżka miodu w beczce dziegciu.

Rozmawiałem przedwczoraj ze swoim dobrym klientem. Miał kontrolę z Państwowej Inspekcji Pracy. Rozmowa z bardzo sympatyczną panią z PIP wyglądała następująco:

- Mówię Panu, mogę dać dowolnej firmie mandaty w prawie dowolnej wysokości. Nie ma możliwości, żeby ktoś wszystkie nasze wymagania spełniał.
- Ale u mnie to raczej wszystko w porządku? Mam przecież to, i to, i to i nawet to, a tego to już prawie nikt nie ma. Prawda?
- Co Pan mówi. Tego Pan nie ma, tego też Pan nie ma. A już na pewno tego Pan nie ma. Bo o tym nikt jeszcze nie wie. Weszło kilka miesięcy temu w rozporządzeniu, nawet jeszcze na stronie PIP tego nie ma, ale mogę Panu za to dać kilka tysięcy zł mandatu.
- Ale chyba nie da mi Pani tego mandatu?
- Nie, Panu nie, bo Pan jest miły. Ale byłam ostatnio w takiej firmie, gdzie byli wyraźnie dla mnie niemili. Żartowali sobie pod nosem ze mnie. Zdenerwowałam się i mandatów im za ponad 30 000 zł wystawiłam.
- Aż tyle? To chyba za wszystko co mogła już im Pani wystawiła te mandaty.
- Nie. Mogłam na prawie 100 000 zł, ale aż tyle to nie chciałam.

Kurtyna.

Ta urzędnicza wszechwładza zostanie oczywiście taka sama jak była dotąd. Ale przynajmniej stopniowo, powtarzam - stopniowo, zniknie wymóg podawania REGON. Dobre i tyle.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 274
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: ajatoluk » piątek, 26 stycznia 2018, 17:22

Zna ktoś jakoś stronę z możliwością sortowania kryptowalut pod kątem opłat transakcyjnych ?.

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: kirucha2 » piątek, 26 stycznia 2018, 17:30

buddookan pisze:
kirucha2 pisze: ale co Ty chcesc mi tutaj wykazac?? ze jest taki zapisa w prawie odnosnie 75% podatku? owszem jest. Czytaj ze zrozumieniem moje posty. Pokaz mi dane/ przyklady osob ukaranych za samochod, jaki wydzial w us sie tym zajmuje, ile osob jest do tego odelegowanych w skali calego panstwa, ile takich spraw w ciagu ostatnich 10lat udalo sie doprowadzic do konca lub przestan sie kompromitowac brakiem wiedzy w tej kwestii i zakoncz dyskusje
Co Ci mam uowadniać ? Za Urząd Skarbowy w Twoim mieście wie dokładnie ile zarobiłeś w każdym miesiącu oraz jakie auto zarejestrowałeś ( o jakiej wartości ) ?
No muszę Cie zdziwić. Urzędnik od razu ma podane te dane na tacy. Program sam typuje podejrzane rozbieżności.
http://www.dziennikwschodni.pl/lubelski ... 56035.html
" Efekt? 19 mieszkańcom naszego regionu fiskus udowodnił ukryte dochody "
tyle w temacie

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 493
Rejestracja: 9 sierpnia 2017
Reputacja: 69
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Lagoon » piątek, 26 stycznia 2018, 18:43

@ajatoluk
Nie chcesz dolaczyc do discord polska

Dodano po 2 minutach 24 sekundach:
https://discord.gg/fNGZXvh

Dodano po 3 minutach 39 sekundach:
Jak ktos chce zapraszamy rowniez na polski kanal na discordzie nalezy wybrac kanal;
rank-yourself ---> wpisz !rank pl zobaczysz w menu ukryt wczesniej polish canal

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 274
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: ajatoluk » piątek, 26 stycznia 2018, 21:04

Opiszę wam co mnie spotkało odnośnie bezpieczeństwa w listopadzie zeszłego roku. Dostawałem na maila potwierdzenia logowania na moje bitfinexowe konto wraz z IP. Zauważyłem że niektóre logowania są w czasie gdy byłem w pracy i z różnych IP (moje jest stałe). Ktoś był w stanie zalogować sie na moje bitfinexowe konto ale na szczęście miałem ustawione 2FA i nie był w stanie wycofać środków. Natychmiast kupiłem drugi komputer tylko do ioty, zmieniłem dane logowania i nawet załatwiłem drugie łącze internetowe z innym IP które służy mi tylko do kryptowalut. Zastanawiałem sie jak to było możliwe i po przeglądnięciu własnych postów na forum doszedłem do takiego wniosku.
Pomimo że nigdy nie napisałem wprost ile posiadam ioty to z kontekstu moich postów można było wywnioskować że jest tego tyle że ktoś kto czytał te forum postanowił zatroszczyć sie o moje środki i niewiele mu brakowało do sukcesu. Proszę wyciągnąc wnioski z mojego głupiego postępowania i nie powtarzać moich błędów bo ktokolwiek to był to nie był to przeciętny użytkownik komputera.

Początkujący
Posty: 277
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 129
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Aeon » piątek, 26 stycznia 2018, 22:25

Ahaaa, czyli masz dużo IOTY i nie na portfelu, tylko na Bitfinexie... :ugeek: ;)

A tak powaznie, to watpie, zeby to byl ktos z forum, bo jesli byl by na tyle inteligentny, zeby sie wlamywac na komputery, to by tez siedzial w krypto i wiedzial, ze logujac sie na Bitfinexa dostaniesz maila z powiadomieniem (acz moze dlatego robil to w domyslnym czasie pracy i nie jest to tez okolicznosc wykluczajaca). Polecam tez zajac sie bezpieczenstwem tego nowego komputera instalujac jakis bardzo dobry firewall z antyvirem np COMODO. Ciekawa historia, dziekuje za podzielenie sie doswiadczeniami.

Początkujący
Posty: 69
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: -7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: tantric » sobota, 27 stycznia 2018, 01:32

Danichella pisze: https://dowbit.pl/iota-hack-skradziono- ... -milionow/

To pewnie strona z której generowałeś seed
http:/iotaseed.io/
Też korzystałem z tej strony . 200 MIOT poszło do pieprzonych hakerów. Żeby ich pokręciło !!!

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 17 października 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: cryptosz » sobota, 27 stycznia 2018, 13:15

Mam pytanie na jednym z moich portfeli na którym miałem kilkadziesiąt MIOT aktualny balance jest 0, co dziwne brakuje też historii transakcji, więc to chyba nie kradzież, na dwóch pozostałych jest OK, zrobiłem attach to tangle wczoraj i do dziś jest tylko to w historii - co tu się mogło wydarzyć ? Milestone'y są OK, sprawdzane na kilku nodach.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 493
Rejestracja: 9 sierpnia 2017
Reputacja: 69
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Lagoon » sobota, 27 stycznia 2018, 13:38

@cryptosz nie jestes sam z tym problemem

Dodano po 47 sekundach:
Zmien nooda i teraz powinno byc ok
Jak to miales na noodzie 443 caffe to cos fiksuje

Początkujący
Posty: 235
Rejestracja: 27 kwietnia 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: szulc » sobota, 27 stycznia 2018, 15:27

cryptosz pisze: Mam pytanie na jednym z moich portfeli na którym miałem kilkadziesiąt MIOT aktualny balance jest 0, co dziwne brakuje też historii transakcji, więc to chyba nie kradzież, na dwóch pozostałych jest OK, zrobiłem attach to tangle wczoraj i do dziś jest tylko to w historii - co tu się mogło wydarzyć ? Milestone'y są OK, sprawdzane na kilku nodach.
też miałem identyczną sytuację, myślałem że mnie ojebali ale po kilku zalogowaniach się do portfela balance wrócił :)

to jest IOTA...dzień bez niespodzianek dniem straconym ;)

jestem ciekaw czy oni ogarną te wszystkie problemy z portfelem i balance do końca 2018 ? ;)

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 27 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Misza_9911 » sobota, 27 stycznia 2018, 17:10

Witam
Też generowałem seeda przez stronę, ale póki co nikt mnie nie okradł. Jak mogę teraz wygenerować nowego seeda? Wyczyściłem z IOTY ten portfel i chcę założyć nowy, ale nie mam pojęcia jak. Ktoś jest w stanie pomóc?

Pozdrawiam

Wygadany
Posty: 499
Rejestracja: 15 listopada 2016
Reputacja: 79
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: wantwrite2014 » sobota, 27 stycznia 2018, 17:26

Misza_9911 pisze: Witam
Też generowałem seeda przez stronę, ale póki co nikt mnie nie okradł. Jak mogę teraz wygenerować nowego seeda? Wyczyściłem z IOTY ten portfel i chcę założyć nowy, ale nie mam pojęcia jak. Ktoś jest w stanie pomóc?

Pozdrawiam
wygeneruj seeda za pomoca keepasa https://keepass.info/

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: kirucha2 » sobota, 27 stycznia 2018, 18:18

sam sobie wymysl, nie uzywaj zadnych generatorow!!

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 27 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Misza_9911 » sobota, 27 stycznia 2018, 18:33

Dzięki, problem rozwiązany, sam sobie wymyślę, najbezpieczniej :)

Wygadany
Posty: 499
Rejestracja: 15 listopada 2016
Reputacja: 79
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: wantwrite2014 » sobota, 27 stycznia 2018, 18:45

Jutro będzie rozmowa na live ze współzałozycielem Iota David Sønstebø jeśli Ktoś zna angielski niech to obejrzy i podzieli się potem swoimi spostrzeżeniami link do live na youtube:

Początkujący
Posty: 69
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: -7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: tantric » niedziela, 28 stycznia 2018, 14:10

Wymysliłem sam ( musztarda po obiedzie ) . Załaczyłem capslock i klikałem byle co . Potem skopiowałem i finito . Trzeba tylko pilnować by było równo 81 znaków . Pozdrawiam

Początkujący
Posty: 277
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 129
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Aeon » niedziela, 28 stycznia 2018, 20:56

[youtube][/youtube]


Ps. Krążą słuchy na podstawie zmian w kodzie źródłowym ich strony, że IOTA jest bardzo blisko pojawienia się na giełdzie Bittrex.

Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: PiotrC » poniedziałek, 29 stycznia 2018, 08:47

Aeon pisze: Ps. Krążą słuchy na podstawie zmian w kodzie źródłowym ich strony, że IOTA jest bardzo blisko pojawienia się na giełdzie Bittrex.
mniej więcej od listopada ;)

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 29 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: ninis111 » poniedziałek, 29 stycznia 2018, 13:59

Witam wszystkich, postanowiłem się zarejestrować i znaleźć się w gronie Iotowiczów, tak czytam to co pisały niektóre osoby na początku grudnia czy też w listopadzie i teraz załamuję ręce, ale gdybyśmy byli jasnowidzami to i teraz milionerami. Iote zakupiłem po odreagowaniu, miałem okazję kupić za 0.00021 ale niestety po skoku na 0.00030 stwierdziłem że dobrym wyjściem z sytuacji będzie zakup przy 0.00027 praktycznie wydałem wtedy prawie 2 tyś zł, mniejszą część wtedy dokupiłem za 0.00025 a później za 1000 zł po kursie 0.00022 . Liczyłem na kolejny wzrost, ale niestety. Aktualnie jestem koło 1 tyś zł w tyle , ale nie załamuję się, jedyne co straciłem to możliwość posiadania zamiast 287 Iot to 443, mówi się trudno liczę na odbicie ^^ Myślę nad wyjściem gdy kurs osiągnie 0.00030, co o tym myślicie ? Podzielcie się swoimi " przewidywaniami " zobaczymy który okaże się jasnowidzem ^^ Żeby nie było, wierzę w Iote, projekt ten naprawdę w dłuższym okresie czasu jest godny polecenia.

Wróć do „IOTA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości