IOTA - temat ogólny

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 178
Rejestracja: 29 maja 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: oliee0 » wtorek, 14 listopada 2017, 00:38

wsite pisze: A bitbay ma wgl w planach tą kryptowalutę? Oni Monero nie dają rady wprowadzić a co tu mówić o IOTA. OD dzisiaj oficjalnie mają zarejestrowaną fundacje co bardzo przybliżyło kryptowalutę do wejścia na inne giełdy. Także kupujcie póki jeszcze tanio.
Ja to jeszcze kupowałem jak była po 0,38$. :mrgreen:

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 633
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Niven » wtorek, 14 listopada 2017, 06:34

Lagoon pisze: @niven
Da sie do portfela dołączyć google authenryfikator 2Fa
Nie . Ale nawet jeśli byłoby to możliwe to mając twój seed zalogowałbym się z innego portfela który nie miałby 2fa. Dlatego tak istotne jest gdzie i jak generujemy seeda

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 493
Rejestracja: 9 sierpnia 2017
Reputacja: 69
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Lagoon » wtorek, 14 listopada 2017, 09:16

Niven
Ja generowałem na tej podanej przez ciebie
https://iotasupport.com/gui-newseed.shtml

Początkujący
Posty: 203
Rejestracja: 26 maja 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Kuzmin » wtorek, 14 listopada 2017, 10:09

Po co kombinowac z portfelem nie lepiej jest poczekac na dobry wallet a do tego czasu trzymac IOT'e na gieldzie

Wygadany
Posty: 557
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Harey » wtorek, 14 listopada 2017, 10:41

Kuzmin pisze: do tego czasu trzymac IOT'e na gieldzie
jak tylko trzymać, to raczej paper wallet. Giełda, o ile nie obracasz tam w DT to wg mnie zawsze bardzo średni pomysł.

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 1 listopada 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Specjalista » wtorek, 14 listopada 2017, 10:59

Lagoon pisze: Niven
Ja generowałem na tej podanej przez ciebie
https://iotasupport.com/gui-newseed.shtml
Lepiej samemu wygenerować lub zmienić parę znaków w seedzie bo nigdy nie możesz być pewien czy ktoś z teamu nie podepnie tam pluskwy ;) i w przyszłości nie zawinie się z niektórymi pełnymi portfelami.

Początkujący
Posty: 203
Rejestracja: 26 maja 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Kuzmin » wtorek, 14 listopada 2017, 11:13


Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 27 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Mateusz90+- » wtorek, 14 listopada 2017, 16:07

Witam wszystkich, chcialbym sie dowiedziec czy ten adres jest bezpieczny do wygenerowania seed, uzywal ktos ? Mam seed z tej strony ale chcialbym miec pewnosc. I czy jest mozliwosc zmiany na wlasny seed? Dziekuje z gory za odpowiedz! To ten adres https://iotaseed.io/

Początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 24 lutego 2017
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: nobik » wtorek, 14 listopada 2017, 16:19

Seed możesz sobie sam wymyśleć, albo wygenerować na stronie i dla pewności poprzestawiać kilka znaków.

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 27 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Mateusz90+- » wtorek, 14 listopada 2017, 16:23

nobik pisze: Seed możesz sobie sam wymyśleć, albo wygenerować na stronie i dla pewności poprzestawiać kilka znaków.
Moglbys wrzucic link do tego seeda? Dziekuje

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 20 lipca 2017
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: gunbus » wtorek, 14 listopada 2017, 16:24

@Mateusz90+-, Wygeneruj nowy seed stąd https://iotasupport.com/gui-newseed.shtml, zmień kilka znaków dla spokoju, zapisz go offline, zaloguj się na niego, podepnij adres i skopiuj go, a potem przelej ioty ze starego seeda na adres z nowego seeda.

Początkujący
Posty: 203
Rejestracja: 26 maja 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Kuzmin » wtorek, 14 listopada 2017, 16:24

Mateusz90+- pisze: Witam wszystkich, chcialbym sie dowiedziec czy ten adres jest bezpieczny do wygenerowania seed, uzywal ktos ? Mam seed z tej strony ale chcialbym miec pewnosc. I czy jest mozliwosc zmiany na wlasny seed? Dziekuje z gory za odpowiedz! To ten adres https://iotaseed.io/
Niven podawal z jakies strony generowac seed

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 27 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Mateusz90+- » wtorek, 14 listopada 2017, 16:47

gunbus pisze: @Mateusz90+-, Wygeneruj nowy seed stąd https://iotasupport.com/gui-newseed.shtml, zmień kilka znaków dla spokoju, zapisz go offline, zaloguj się na niego, podepnij adres i skopiuj go, a potem przelej ioty ze starego seeda na adres z nowego seeda.
Mam problem ze zmienieniem go, wygenerowal sie poprzez ruszanie myszka, a nastepnie mozna go tylko skopiowac, jak zmienic go samodzielnie?

Dodano po 6 minutach 1 sekundzie:
Mateusz90+- pisze:
gunbus pisze: @Mateusz90+-, Wygeneruj nowy seed stąd https://iotasupport.com/gui-newseed.shtml, zmień kilka znaków dla spokoju, zapisz go offline, zaloguj się na niego, podepnij adres i skopiuj go, a potem przelej ioty ze starego seeda na adres z nowego seeda.
Mam problem ze zmienieniem go, wygenerowal sie poprzez ruszanie myszka, a nastepnie mozna go tylko skopiowac, jak zmienic go samodzielnie?
Ok juz chyba mam ;) Mam go normalnie wygenerowac, pozniej offline wrzucic np do notatnika, usunac kilka znakow i napisac swoje, zapisac i zalogowac sie tym seedem tak? Dzieki za odp ;)

Początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 24 lutego 2017
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: nobik » wtorek, 14 listopada 2017, 17:46

Tak

Początkujący
Posty: 142
Rejestracja: 1 września 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: wsite » wtorek, 14 listopada 2017, 18:07

Łatwiej trzymać chyba na giełdzie póki nie będzie oficjalnego portfela przyjaznego użytkownikowi.

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 27 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Mateusz90+- » wtorek, 14 listopada 2017, 18:08

nobik pisze: Tak
Udalo mi sie przeslac 1Gi, chcialem przeslac dla proby i sie udalo, ale probujac wyslac reszte wyskakuje mi ten komunikat, choc nie uzywam dwa razy tego samego adresu do wyslania? Wiecie o co chodzi? To ten komunikat PRIVATE KEY REUSE DETECTED!

You are attempting to sign a transaction with input that have an already been used. IOTA uses Winternitz one-time signature (W-OTS) scheme, due to it's `one-time` nature, the security of funds in an address decreases rapidly if you re-sign new transactions using the same key. Please wait for previous transaction to confirm, e.g. by reattaching, before sending another transaction.

Początkujący
Posty: 203
Rejestracja: 26 maja 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Kuzmin » wtorek, 14 listopada 2017, 18:26

Mateusz90+- pisze:
nobik pisze: Tak
Udalo mi sie przeslac 1Gi, chcialem przeslac dla proby i sie udalo, ale probujac wyslac reszte wyskakuje mi ten komunikat, choc nie uzywam dwa razy tego samego adresu do wyslania? Wiecie o co chodzi? To ten komunikat PRIVATE KEY REUSE DETECTED!

You are attempting to sign a transaction with input that have an already been used. IOTA uses Winternitz one-time signature (W-OTS) scheme, due to it's `one-time` nature, the security of funds in an address decreases rapidly if you re-sign new transactions using the same key. Please wait for previous transaction to confirm, e.g. by reattaching, before sending another transaction.

na probe wyslales 1 Gi Iot ?

to jest 1 000 000 000 iot

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 20 lipca 2017
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: gunbus » wtorek, 14 listopada 2017, 19:00

@Mateusz90+-, Adres ioty należy zmienić po każdym użyciu do wysłania (przychodzić może wiele razy na adres, ale po wysłaniu z niego należy go zmienić), więc podłącz nowy adres i wyślij resztę/następną porcje.

Kuzmin pisze: na probe wyslales 1 Gi Iot ?

to jest 1 000 000 000 iot

I tak i nie, Iota jest sprzedawana w Miotach (1Miota ~60 centów), czyli na próbe przesłał 600 dolców, choć to też dużo.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 633
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Niven » wtorek, 14 listopada 2017, 19:24

na probe wyslales 1 Gi Iot ?

to jest 1 000 000 000 iot
Kto bogatemu zabroni:) heheh ma to szaleje

Dodano po 22 minutach 52 sekundach:
Kuzmin pisze: PRIVATE KEY REUSE
Wydaje mi się że jest to informacja o tym że chcesz wydać ponownie te same ioty które już są wydane. Gdzieś widziałem instrukcję jak to rozgryźć .... trzeba poszukać

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 34
Rejestracja: 11 listopada 2017
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: sprytnyJack » wtorek, 14 listopada 2017, 19:41

Jak myślicie obecna cena 0.59 $ jest dalej warta zainwestowania w iota?

Wróć do „IOTA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości