IOTA - temat ogólny

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 206
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Kryptoislife_ » niedziela, 18 marca 2018, 21:45

szulc pisze:
Kryptoislife_ pisze: I porada ode mnie, być może dla wielu z was to jest oczywiste tutaj, ale wiele osób mówi o cenia po jakiej sprzeda iotę, a wiecie kiedy ja ją sprzedam - prawdopodobnie nigdy, jako że potrafię tradować to zrobię to tylko po to aby odkupić więcej po niższej cenie. I już teraz wiem, że nie ukończę polibudy, tylko się zajmę krypto na własną rękę, tak jak nauczyłem się tradować bez niczyjej pomocy. To że o kryptowalutach będą kiedyś uczyć w szkołach/uczelniach też jest niemal pewne z mojego punktu widzenia. Dla wielu ten wpis może być nierealny ale z perspektywy czasu będzie całkiem trafny.
Zabawne jest to, że zainteresowałem się rok temu krypto bo chciałem zarobić a teraz tu zostaję bo zrozumiałem ideę.

jeśli weźmiemy Twoją teorię że jest słuszna, to gdzie tu logika że wszystko leci w dół (albo i w górę) równiutko z BTC?
Założę się że dużo ludzi którzy siedzą w altach nawet nie ma 1 satoszi BTC w portfelu, więc na cholere niby sprzedają nagle jak BTC leci??? wiem że panika, srutu..tutu...ale to jest czasami już nudne do porzygu. Kiedyś bawiłem się trochę na forexie i takiej jazdy nie było..zresztą nigdzie na żadnej giełdzie nie ma że od jednego instrumentu jest uzleżniony cały rynek
Tak jak już pisałem, dopóki są spekulanci dopóty będą zachowywać się podobnie do btc ale już widzę, że na tej korekcie wielu wymiękło.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 582
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: FortiDude » niedziela, 18 marca 2018, 21:50

Alty lecą przez BTC głównie dlatego, że handel odbywa się w parze alt / btc a nie alt /USD i płytki rynek.

Nie znam forex ale czy sa tam handle akcji za akcje innej spółki?

Alty kupujesz aby zarobić. Jeżeli btc spada to ludzie uciekają - sprzedają alt aby sprzedać btc i wyjść. Tak ja to rozumiem.

Może mylnie, a może rozwikłali zagadkę Heh.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 206
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Kryptoislife_ » niedziela, 18 marca 2018, 21:57

FortiDude pisze: Alty lecą przez BTC głównie dlatego, że handel odbywa się w parze alt / btc a nie alt /USD i płytki rynek.

Nie znam forex ale czy sa tam handle akcji za akcje innej spółki?

Alty kupujesz aby zarobić. Jeżeli btc spada to ludzie uciekają - sprzedają alt aby sprzedać btc i wyjść. Tak ja to rozumiem.

Może mylnie, a może rozwikłali zagadkę Heh.
Możliwe, ja handluję tylko w parze usdt/alt i nie pomyślałem o tym.

Wygadany
Posty: 499
Rejestracja: 15 listopada 2016
Reputacja: 79
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: wantwrite2014 » niedziela, 18 marca 2018, 22:42

31 marca będzie można kupić Iota za euro na Omoku link : https://www.omoku.io/blog/new_platform

Dodano po 11 minutach 18 sekundach:
Na spotkaniu G20 jedynym przedstawicielem ze świata kryptowalut będzie Pani Julie Maupin z Fundacji Iota.
Link : https://iota-news.com/julie-maupin-iota-g20/

Początkujący
Posty: 235
Rejestracja: 27 kwietnia 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: szulc » poniedziałek, 19 marca 2018, 12:30

FortiDude pisze: Alty lecą przez BTC głównie dlatego, że handel odbywa się w parze alt / btc a nie alt /USD i płytki rynek.

Nie znam forex ale czy sa tam handle akcji za akcje innej spółki?

Alty kupujesz aby zarobić. Jeżeli btc spada to ludzie uciekają - sprzedają alt aby sprzedać btc i wyjść. Tak ja to rozumiem.

Może mylnie, a może rozwikłali zagadkę Heh.
ale przecież mamy pary np. ETH/USD, LTC/USD/ IOTA/USD np. na bitfineksie więc chociaż te alty powinny się obronić

Forex to rynek walutowy np. EUR/USD, PLN/EUR itd.

wiem że na krypto 99% chce tylko zarobić kase, ale czemu taka chora panika i korelacja w 100% z BTC to tego nie mogę skumać ;)
wantwrite2014 pisze: 31 marca będzie można kupić Iota za euro na Omoku link : https://www.omoku.io/blog/new_platform
o masz...nawet za euraki będzie można kupić IOTĘ..myślicie że się w końcu odklei od BTC...ni chuja..nie ma szans ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 582
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: FortiDude » poniedziałek, 19 marca 2018, 12:35

@Szulc BTC to prekursor, jedyna waluta, która w szerszej skali przedostała się do mainstreamu.

99% ludzi chce zarobić, nie wiem jak inni ale moje myślenie jest takie: alty kupuje jedynie po to, aby sprzedać je z zyskiem w parze do BTC - mój cel to posiadaj jak największą ilość BTC bez względu na jego aktualny kurs do FIAT.

Z czego wynika panika to ciężko stwierdzić.. pewnie istnieje prosta odpowiedź na to pytania.. typu płytku rynek / psychologia tłumu / strach? hm..

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: benq » poniedziałek, 19 marca 2018, 12:47

@szulc, Akurat przy IOTA fajnie widać, że parowanie z Fiatami nie daje żadnej obrony kursu przy spadku BTC:
-prawie 35% wolumenu IOTA w parze z USD - Bitfinex
-prawie 10% wolumenu IOTa w parze z KRW - Coinone
-są jeszcze po 1-2% pary z EURO, USDT, ETH

Łącznie około 50% obrotu odbywa się bez udziału BTC, a jednak dalej przy spadkach idą razem w dół na dno.

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 20 lipca 2017
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: gunbus » poniedziałek, 19 marca 2018, 14:13

Ale skąd Omoku weźmie IOTY? Skąd biorą kurs? Wyprowadźcie mnie z błędu, Omoku to tylko pośrednik i nie odcina IOTY od BTC (no chyba, że do nich należy któryś z najbogatszych adresów).

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 206
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Kryptoislife_ » poniedziałek, 19 marca 2018, 16:49

Powoli nabieramy rozpędu, jest to bardzo ważne, ponieważ jeżeli ktoś ma słabe ręce to trzeba dać mu się wyprzedać jak najprędzej aby nie hamował wzrostów, dlatego wykres wygląda parabloicznie, w ostatnie fali wzrostu zostają już tylko holderzy lub ludzie, którzy wiedzą co się dzieje i zaczyna wchodzić spekuła, która zawsze jest dymana. Piszę to po to bo wy wierzycie w iotę i chcę abyście wiedzieli kiedy sprzedać, bo czym później to zrobicie, tym więcej zarobicie, dzięki czemu na kolejnym dołku, który też będzie kupicie więcej iot i jeszcze bardziej ją napędzicie.

Wygadany
Posty: 499
Rejestracja: 15 listopada 2016
Reputacja: 79
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: wantwrite2014 » poniedziałek, 19 marca 2018, 17:29

@Kryptoslife , a ty przy jakiej cenie za 1 Miota masz zamiar sprzedawać?

Początkujący
Posty: 235
Rejestracja: 27 kwietnia 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: szulc » poniedziałek, 19 marca 2018, 17:33

wantwrite2014 pisze: @Kryptoslife , a ty przy jakiej cenie za 1 Miota masz zamiar sprzedawać?
dobre pytanie...niektórzy tu czy reddicie przewidują za kilka lat 1miota min. 60-80$...ja tam będę happy jak dojdzie chociaż do 50$ ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: mecenas » poniedziałek, 19 marca 2018, 17:35

Kryptoislife_ pisze: abyście wiedzieli kiedy sprzedać, bo czym później to zrobicie, tym więcej zarobicie, dzięki czemu na kolejnym dołku, który też będzie kupicie więcej iot i jeszcze bardziej ją napędzicie.
Jak udowodnisz, że takie działanie ma większy sens niż strategia "kup i trzymaj"?
To co proponujesz, to nic innego jak turystyka palcem po wykresie z lewej i bajanie w marzeniach z prawej... zastanów się trochę, zanim zaczniesz ludziom opowiadać o sprzedawaniu na górkach i odkupowaniu w dołkach, bo jeszcze Cię posłuchają i iotki im odparują jak kamfora.
A tego przecież nie chcesz, prawda?
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 206
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Kryptoislife_ » poniedziałek, 19 marca 2018, 19:31

mecenas pisze:
Kryptoislife_ pisze: abyście wiedzieli kiedy sprzedać, bo czym później to zrobicie, tym więcej zarobicie, dzięki czemu na kolejnym dołku, który też będzie kupicie więcej iot i jeszcze bardziej ją napędzicie.
Jak udowodnisz, że takie działanie ma większy sens niż strategia "kup i trzymaj"?
To co proponujesz, to nic innego jak turystyka palcem po wykresie z lewej i bajanie w marzeniach z prawej... zastanów się trochę, zanim zaczniesz ludziom opowiadać o sprzedawaniu na górkach i odkupowaniu w dołkach, bo jeszcze Cię posłuchają i iotki im odparują jak kamfora.
A tego przecież nie chcesz, prawda?
Ogólnie jak pisałem, czym wyższa cena ca danego coina tym spekulanci bardziej boją się wejsć, jak iota będzie rosła powoli i stabilnie to nie ma co sprzedawać z myślą o odkupieniu w dołku, jeżeli jednak charakter wzrostów będzie podobny do dwóch ostatnich, za miesiąc dużo rzeczy się wyjaśni. I wtedy zobaczymy co co należy zrobić.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: mecenas » poniedziałek, 19 marca 2018, 19:35

Kryptoislife_ pisze: I wtedy zobaczymy co co należy zrobić.
Wtedy będzie za późno. Będziesz jedynie wiedział co należało zrobić. Projekcja przyszłości nie działa w/g mechanizmu, który zakładasz.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Wygadany
Posty: 499
Rejestracja: 15 listopada 2016
Reputacja: 79
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: wantwrite2014 » poniedziałek, 19 marca 2018, 19:37

Iota pojawiła się na nowej giełdzie HiTBTC link : https://hitbtc.com/IOTA-to-BTC

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 206
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Kryptoislife_ » poniedziałek, 19 marca 2018, 19:49

mecenas pisze:
Kryptoislife_ pisze: I wtedy zobaczymy co co należy zrobić.
Wtedy będzie za późno. Będziesz jedynie wiedział co należało zrobić. Projekcja przyszłości nie działa w/g mechanizmu, który zakładasz.
No właśnie już widzę, że pojawiły się hamujące ruchy, być może to tylko chwilowe ale zmusiło mnie do zamknięcia longa. Tak nagle bez żadnych powodów, chodzi mi o wykres ale na fb widzę, że już widomo pierwsze rzeczy ze szczytu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: mecenas » poniedziałek, 19 marca 2018, 19:53

Kryptoislife_ pisze: widzę, że już widomo pierwsze rzeczy ze szczytu.
Szukasz górek - szukasz problemów.
Zapisz wszystkie transakcje i wynik zbiorczy porównaj ze stopą zwrotu IOTA w tym czasie. Mocno się zdziwisz, gdy zrobisz to w skali kilku lat. Ale pewnie nie będzie Ci się chciało, w przeciwieństwie do pitolenia na forum jak to fajnie jest sprzedawać na górce i odkupować w dołku... ech... :?
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 206
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Kryptoislife_ » wtorek, 20 marca 2018, 07:46

mecenas pisze:
Kryptoislife_ pisze: widzę, że już widomo pierwsze rzeczy ze szczytu.
Szukasz górek - szukasz problemów.
Zapisz wszystkie transakcje i wynik zbiorczy porównaj ze stopą zwrotu IOTA w tym czasie. Mocno się zdziwisz, gdy zrobisz to w skali kilku lat. Ale pewnie nie będzie Ci się chciało, w przeciwieństwie do pitolenia na forum jak to fajnie jest sprzedawać na górce i odkupować w dołku... ech... :?
Nie chodzi mi o górki i dołki tymczasowe tylko te największe, jak chociaż górka przy 5,5 i dołek przy 1 USD, przecież nawet wam pisałem przy 1,15, że mamy dołek ale czy te 0,1USD było takie istotne przy takim spadku, ja już wtedy kupiłem tylko jeszcze longa nie zakładałem. Ostateczna górka będzie tak samo oczywista. Poprzednio też była, tylko potem przez dłuższy czas utrzymywalismy się na wysokim poziomie i mimo, że nie widziałem już sygnałów do dalszych wzrostów, to dałem się wtedy ponieść, emocją i otwierałam dalsze longi na ślepo, po prostu tylko wierząc w dalsze wzrosty a niestety wiara to za mało i teraz już wiem. Mimo, że trend spadków trwał kilka miesięcy to zrozumiałem go dopiero w ciągu ostatnich dwóch tygodni, a teraz tylko po prostu muszę się trzymać swoich zasad. A wracając jeszcze do górę i dołkow, to tymczasowe dołki i górki w pewnych okresach też są łatwe do przewidzenia, na tym ostatnim rajdzie z 1,5 do 5,5 były i kiedy byliśmy przy cenie 2,8 jakoś to wtedy zauważyłem pewne schematy i udawało się mi je wyłapywać. Mam już cały cykl wzrostów i spadków za sobą, oczywiście wykres będzie wyglądać inaczej niż poprzedni ale kluczem do zrozumienia jest to na jakim etapie wzrostów jesteśmy, poprzez zauważenie odpowiednich schematów, które zawsze się powtarzają.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: benq » wtorek, 20 marca 2018, 07:53

@Kryptoislife_, Problem polega na tym, że dopóki bańka nie pęknie nie miałeś możliwości wiedzieć, że 5,5$ to był szczyt.
Ja wiem, że analizując wstecz idealnie widać dołki i górki i można sobie pięknie policzyć procenty - od samego dołka do samej górki, BOOM - 500% NA PLUS. Tylko jakiś 0,0001% ludzi trafia w kupno na samym dole i sprzedaż na samej górze.
Równie dobrze mogłeś mieć założoną pozycję na sprzedaż IOTY po 4,5 $ i zrobić dobry deal, albo na 5,7 $ i nie sprzedać nic.
Albo sprzedać po 5,7 $, a IOTA mogła zacząć spadać dopiero przy 15 $.
Za dużo pewności siebie od ciebie bije.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 206
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Kryptoislife_ » wtorek, 20 marca 2018, 08:11

@Benq No widzisz tak mówisz a ja wtedy sprzedałem. Ale potem odkupiłem przy 3.1 i tak się bawiłem i zarabiałem, załątwiła mnie stabilizacja kursu na wysokim pułapie, a szczególnie ten ostatni skok do 5,7, na którym jeszcze podwoiłem to co miałem i nabrałem dodatkowej pewności siebie, która była zgubna, ponieważ mimo tego że nie trzymałem się zasad to zarobiłem, i dodatkowo doszły przemyślenia, że może wiedza, którą nabyłem w ciągu ostatniego miesiąca była błędna, może coś źle zrozumiałem, nie jak się okazało 2 czy 3 dni później, że jednak nie. Teraz tylko muszę pilnować aby nie dać się ponieść emocją w pewnych momentach i trzymać się swoich zasad, bo wiedzę jak zarabiać już mam. Teraz musze to po prostu utrzymać.
Już teraz moge napisać, że jeżeli ogłoszą q i będzie ono przełomowe jak ogłaszali to 20 usd jest pewne na tym runie, który się właśnie zaczyna, co nas wrzuci do top 5 a może nawet 3 jak CFB pisał.
Ostatnio zmieniony wtorek, 20 marca 2018, 08:33 przez Kryptoislife_, łącznie zmieniany 3 razy.

Wróć do „IOTA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości