IOTA - temat ogólny

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 309
Rejestracja: 19 marca 2016
Reputacja: 35
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: dr_hash » czwartek, 21 czerwca 2018, 14:45

To co napisałeś jest oczywiste, ja pisałem z punktu widzenia ekonomicznego i ataku spekulacyjengo.
Docelowo ma nie być jednego koordynatora ale wiele bez tego centralnego obecnie, czy tak będzie to się okaże. Nikt nie będzie zainteresowany IOTA jak obecny kordynator ma zostać na zawsze, fundacja o tym wie.

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: kajetan » czwartek, 21 czerwca 2018, 15:20

dr_hash pisze: Docelowo ma nie być jednego koordynatora ale wiele bez tego centralnego obecnie
Czyli zamiast jednej tajnej instytucji, trzeba będzie ufać wielu tajnym instytucjom, z których każda będzie mogła zatwierdzić dowolną nieprawidłową transakcję, np. kradnąc kasę. Super.
To niech już lepiej go usuną.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 309
Rejestracja: 19 marca 2016
Reputacja: 35
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: dr_hash » czwartek, 21 czerwca 2018, 15:45

Masz oczywiście racje, ale te tajne instytucje musiałby się dogadać z innymi żeby mieć ponad 66% węzłów ale mogę się mylić. Sytuacja taka sama jak w BTC w 2013, jak się dogadają kopalnie to mogą zatwierdzać dowolną transakcję. Wystarczy żeby bitmain i kilka innych firm przestało sprzedawać sprzęt a go wykorzystywać w 100%. Obecna faza IOTA to taka jak wyprodukowanie Block Erupter Blade, ASICminer też mógł siedzieć cicho i wykonywać double spend jednak nie zabije się takiej kury...
IOTA na razie jest malutka, to nie jest coś co już było, technologia jest tworzona od zeraz, daj im więcej czasu ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 633
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Niven » piątek, 22 czerwca 2018, 16:31

@kajetan, według tego artykułu http://www.tangleblog.com/2017/07/10/is ... with-iota/ to nie takie proste zrobić atak 34% na iote z racji topografi sieci za to dużo łatwiej go przeprowadzić na Blockchain-ie.

A co do Coo to ma zostać usunięty a na straży będzie stał protokół Qubic, który wykorzysta ogólnoświatową niewykorzystaną moc obliczeniową z każdego urządzenia w sieci przez co zabezpieczy i wzmocni sieć Tangle. (wiem ze Qubic jeszcze nie ruszył i jeszcze to potrwa ale nie ma obecnie sensu czepiać się tego Coo sieć jest młoda ale z każdym dniem silniejsza) Wczoraj wprowadzono nowy algorytm z iri 1.5.0 który diametralnie ją przyspieszył co jest następnym krokiem do usunięcia Coo.

@dr_hash, gdzie znalazłeś takie info że będzie kilka małych coo ? może myślisz je z permanodami które mają tylko przechowywać historię snapshotów ?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 309
Rejestracja: 19 marca 2016
Reputacja: 35
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: dr_hash » piątek, 22 czerwca 2018, 16:55

@Niven, Nie napisałem że kilka małych tylko że ma być docelowo wiele Coo, oczywiście tu mi chodziło o Qnody które mają być takimi koordynatorami. Przynajmniej ja tak to rozumiem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

IOTA - temat ogólny

Postautor: adam1226 » piątek, 22 czerwca 2018, 18:02

Jakby kogos to obchodziło to ja juz kolejny miesiac czekam na reclaim (i kogo to obchodzi ze dzięki ich nieudolnosci stracilem juz ponad 50%
Na prawde, wiadomo, wrozka nie jestem, ale powaznie bym sie zastanowil nad inwestycja w taki projekt ktory ma problem z tak prosta rzecza...
Tym większa ujma, ze idea byla na prawde genialna, a oni tak ja spieprzyli :|
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: mecenas » piątek, 22 czerwca 2018, 21:40

Niven pisze: Wczoraj wprowadzono nowy algorytm z iri 1.5.0 który diametralnie ją przyspieszył
No muszę przyznać, że takich cudów to na IOTA jeszcze nie widziałem:

Obrazek

Moje gratulacje! :roll:

Dodano po 2 minutach 21 sekundach:
Niven pisze: straży będzie stał protokół Qubic, który wykorzysta ogólnoświatową niewykorzystaną moc obliczeniową z każdego urządzenia w sieci przez co zabezpieczy i wzmocni sieć Tangle.
Taaaa...... będzie, będzie to, będzie tamto, będzie pięknie... wszystko to będzie...
A co jest? Coo i 1$ na liczniku... :mrgreen:
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 633
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Niven » piątek, 22 czerwca 2018, 22:28

Taaaa...... będzie, będzie to, będzie tamto, będzie pięknie... wszystko to będzie...
A co jest? Coo i 1$ na liczniku... :mrgreen:
Ja wiem Mecenas że chciałbyś żeby na straży stał BCH :D :mrgreen:

no jest 1$ ale dla czego bo dziadek BTC potknął się oswoją długa brodę i leci. A ludziki ślepo za nim :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: mecenas » piątek, 22 czerwca 2018, 22:36

Niven pisze: A ludziki ślepo za nim
Ale żeby zaraz poniżej dolca?!

Obrazek

Popatrz, jak to jest, że za "dziadka" brodą lecą takie młodziki cfaniaki... :?: :mrgreen:
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 274
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: ajatoluk » piątek, 22 czerwca 2018, 22:54

mecenas pisze: Ale żeby zaraz poniżej dolca?!
Ja tam patrzę na pikującego bitcoina z wyjątkowym spokojem a będzie znacznie nizej i proporcjonalnie cała reszta. Iotę będzie można nabyć nawet poniżej 50 centów i to nie raz. Uwieżcie że nie mając żadnych coinów w tym czasie śpi się o niebo lepiej. ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

IOTA - temat ogólny

Postautor: adam1226 » środa, 27 czerwca 2018, 11:01

leon zawodowiec:
Iota twierdzi, że blockchain jest zły bo się kiepsko skaluje, więc zamiast bloków są tylko transakcje. Każda transakcja wybiera sobie dwie poprzednie transakcje, co tworzy graf.
Nie ma opłat transakcyjnych, zamiast tego każda transakcja musi wykonać (bardzo prosty) PoW.
W teorii prawdziwy graf to ten który ma największe sumaryczne proof of work. Jednak kopanie jest tak proste że każdy z gpu może zaspamować sieć i stworzyć swój własny graf od początku.

To się stało tutaj.

Jako że ten model w ogóle nie działa, iota używa 'koordynatora', tzn. centralny serwer który arbitralnie wybiera prawdziwy graf, ale najwyraźniej przez jakiś czas coś się zepsuło.

Niezależnie od problemu z wyborem właściwego grafu, spamowanie darmowymi transakcjami tworzy ogromne grafy które każdy node musiałby ściągać. Dlatego co jakiś czas sieć ioty jest wyłączana i wydawana jest nowa wersja portfela z wpisanymi na sztywno stanami kont.

Ten model nie będzie działać nigdy bez koordynatora i dlatego iotę można wręcz uznać za świadome oszustwo.
leon zawodowiec:
Tekst skopiowany, dość ciekawe dlatego wrzucam. Nie znam się ale się wypowiem.
Kto jest za, a kto przeciw? :shock:
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: kajetan » środa, 27 czerwca 2018, 13:37

Podobno tangle podzielił się na dwa grafy. Jedni piszą, że to atak, inni że to normalne, a ktoś jeszcze że to spamowanie sieci, żeby... była szybsza, bo im więcej transakcji tym się lepiej skaluje. Ja się nie znam na tym wariactwie, więc tylko podrzucam:
https://www.wykop.pl/wpis/33130701/iota ... iedza-co-/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: benq » środa, 27 czerwca 2018, 13:51

A jak pisałem jakiś czas temu, że nikt do końca tej IOTY nie ogarnia to się niektórzy śmiali :P

Ktoś potrafi to wszystko wiarygodnie wytłumaczyć i uzasadnić?

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: kajetan » środa, 27 czerwca 2018, 15:22

Na http://tangle.glumb.de/ można zobaczyć, że obydwa tangle cały czas się rozrastają, wbrew temu co niektórzy pisali wcale się nie połączyły, a ten, w któym nie ma ani jednego milestone (czyli chyba zbudowany przez hackera) jest większy. Gdyby w IOTA liczył się tylko większy tangle, to miałoby to jakiś sens, ale mają tam koordynatora, więc może czarować tylko dla transakcji od milestone, a jak się koordynator obudzi, to go usuną. Może chce wrzucić IOTA na giełdę, sprzedać, wyciągnąć kasę, a potem niech mu koordynator unieważnia jego przelew, to wtedy sprzeda po raz drugi? Jeśli giełda patrzy tylko na ilość potwierdzeń a nie na obecność milestones, to ten fałszywy tangle ma już ponad 800. Coś mi się wydaje, że IOTA bez koordynatora rozpadnie się w jeden dzień.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 633
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Niven » środa, 27 czerwca 2018, 20:17

Obrazek
może to jest odpowiedź - ten drugi tangle który powstał to jest EC na ICT jako wsparcie dla mainnetu w skalowaniu go

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: kajetan » środa, 27 czerwca 2018, 20:26

@Niven Proszę o wyjaśnienie, bo coś mi się tu nie zgadza, a chętnie nauczę się czegoś nowego.
W jaki sposób dodawanie transakcji w postaci tangle niepołączonego z głównym tangle wspiera skalowalność mainnetu?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 633
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Niven » środa, 27 czerwca 2018, 20:38

@kajetan, napisałem że może to jest odpowiedź , jak poświecisz czas i poczytasz o EC i ICT to może też dojdziesz do takich wniosków. W poprzednim poście wkleiłem Ci linka żebyś sobie poczytał o ataku 34% a teraz już nie ma tak dobrze sam sobie poszukaj.

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 9 marca 2017
Reputacja: 124
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: dalarin » niedziela, 1 lipca 2018, 17:21

Teoretycznie po lekturze technikaliów IOTA można dowiedzieć się, że sytuacja klasteryzacji splotu (tangle) jest normalna. Do tego może dojść np. gdy cześć transakcji odbywała się w chwilowo utworzonej podsieci (cześć węzłów utraciła połączenie z resztą sieci, ale miała połączenie ze sobą). Podsieć utworzy tangle, o którym chwilowo "nie wie" reszta świata, po czym dojdzie do synchronizacji. Po pewnym czasie od synchronizacji sploty złączą się (i to właśnie się stało, są już złączone). Zasadniczo taka sytuacja w IOT może następować dosyć często. Np. jedna firma szeroko używająca tangle do komunikacji ze swoimi czujnikami w wyniku awarii routerów straci łączność jakiejś podsieci, z którą czujniki się łączą. Czujniki nadal będą słać dane do full-node w tej podsieci, a on nie mając wyboru będzie procesował pod-tangle, który potem zsynchronizuje z resztą świata. Nie wygląda to na usterkę.

Wygadany
Posty: 499
Rejestracja: 15 listopada 2016
Reputacja: 79
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: wantwrite2014 » niedziela, 1 lipca 2018, 19:30

Dziś była pierwsza wyplata Ioty z listy KYC https://thetangle.org/bundle/MDSFEZAPSO ... PYPEWEZPCX

Wygadany
Posty: 499
Rejestracja: 15 listopada 2016
Reputacja: 79
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: wantwrite2014 » poniedziałek, 2 lipca 2018, 17:39

Zagłosujcie prosze żeby Iota pojawiła się na giełdzie Bitbay :
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIp ... yresponded

Wróć do „IOTA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość