IOTA - temat ogólny

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4689
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: shinya56 » czwartek, 26 grudnia 2019, 17:15

@mecenas
OK, dla spekulacji jest tak jak napisałeś. Pytanie czy w przemyśle koordynator jest potrzebny czy nie ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: mecenas » czwartek, 26 grudnia 2019, 17:24

shinya56 pisze: czwartek, 26 grudnia 2019, 17:15Pytanie czy w przemyśle koordynator jest potrzebny czy nie ?

A to już zależy jak kto rozumie definicję kryptowaluty i tego tak często cytowanego przez IOTA DLT:
"The Distributed Ledger Technology Designed for the Internet of Things"

"Distributed Ledger Technology Will Drive the Future of IoT
A significant enabler of this emerging world is distributed ledger technology, often referred to as DLT, which is a database of records that enables decentralized consensus. DLTs will enable new economies to emerge among machines by providing the protocol for them to transact value and data. This new machine-to-machine economy will incentivize billions of devices to share data and take advantage of this new value stream."

https://www.hackster.io/news/iota-the-d ... abaf0e45a4

Jeśli te słowa mają mieć sens i logiczny ciąg semantyczny, to odpowiedź jest raczej jasna.
Dla młodej, słabej jeszcze sieci koordynator jest jak najbardziej konieczny, jednak koordynator zdecentralizowany.
Jak to zrobić w praktyce - to już insza inszość i jak wierzymy dowiemy się tego i doświadczymy "na sieci" może już w tym roku 2020...
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

15h+ downtime LOL :D

Postautor: qertoip » poniedziałek, 30 grudnia 2019, 14:14

We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 12 grudnia 2017
Reputacja: 31
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: shadow » poniedziałek, 30 grudnia 2019, 18:11

qertoip pisze: poniedziałek, 30 grudnia 2019, 14:14"Zdecentralizowana" IOTA padła.
Idąc tym tokiem rozumowania:
- BTC, BCH, ETH, Dash, ZEC "padły" setki razy
- Windows, Linux, Android, MacOS "padły" chyba tysiące razy
- i wiele innych projektów, które są produktem myśli człowieka (np. akcja Toyoty i Lexusa z wadliwymi układami hamowania)

To normalne, że znajdowane są błędy. Mnie to nawet cieszy, bo widać że nic nie ukrywają (news) i intensywnie testują sieć(znaleziony błąd).
Przy okazji odpowiedz Davida Sønstebø:
"Problem został zlokalizowany i rozwiązanie jest w toku. Bardziej szczegółowy raport o tym, co było nie tak, pojawi się później."

Czyli OK, pracujemy nad tym, naprawiamy i karawana jedzie dalej.

Mimo wykrytego błędu, to wszystko w dobrym świetle stawia IOTA.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 972
Rejestracja: 3 lipca 2018
Reputacja: 403
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@lordfervi
Napiwki: https://www.zapread.com/user/fervi

IOTA - temat ogólny

Postautor: fervi » czwartek, 2 stycznia 2020, 02:06

shadow pisze: poniedziałek, 30 grudnia 2019, 18:11 Mimo wykrytego błędu, to wszystko w dobrym świetle stawia IOTA.
Ciekawe, myślałem, że to martwe w cholerę jest.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

IOTA - temat ogólny

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 2 stycznia 2020, 02:27

shadow pisze: poniedziałek, 30 grudnia 2019, 18:11To normalne, że znajdowane są błędy.

Nic nie rozumiesz. To nie jest jakiś "błąd", który developer może poprawić siadając w weekend do kompa i popijając kawkę.

IOTA miała być zdecentralizowana, a jest scentralizowana - wszystkie bajki o decentralizacji i usunięciu koordynatora były kłamstwem.

Jest to kolejny projekt-scam, wydmuszka jak setki lub tysiące innych.

I to mówię ja - który byłem największym fanem na samym początku, bo czytająć Whitepaper technologia wydaje się fascynująca.

Partząc na Whitepaper to IOTA właściwie nie istnieje. Nie ma takiej działającej technologii. To wszystko było kłamstwo.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 633
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Niven » sobota, 4 stycznia 2020, 13:50

no więc ta wydmuszka scam :mrgreen: kłamstewko ;) będzie na największych na świecie targach elektroniki oraz nowych technologii :roll: lol :shock:
https://twitter.com/lmanchu/status/1213 ... 10113?s=20

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 67
Rejestracja: 18 grudnia 2017
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Beliar90 » sobota, 4 stycznia 2020, 15:55

@Niven zapomniałeś dodać że ten scam został zaimplementowany przez firmę STMicroelectronics do obsługi light nodów na swoich mikrokontrolerach.

https://twitter.com/ronald_vanloon/stat ... 36833?s=12

A może oni też uwierzyli w bajki o decentralizacji ? :?:

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: RuckenFetard » sobota, 4 stycznia 2020, 15:57

Niven pisze: sobota, 4 stycznia 2020, 13:50no więc ta wydmuszka scam kłamstewko będzie na największych na świecie targach elektroniki oraz nowych technologii lol
... 10113?s=20


Fakt, IOTA nie musi być w 100% skamem, (choć jest taka opcja), oby coś wyszło z tego w przyszłości, ale odnośnie twoich rewelacji to chyba nie ma co się tak podniecać, daleko szukać nie trzeba, za przykład niech służy to zdjęcie założyciela pewnej słynnej firmy, oraz ich WIELKIE partnerstwo z f1 Red Bull


Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 633
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Niven » sobota, 4 stycznia 2020, 17:06

@RuckenFetard heheh naprawdę porównujesz i zniżasz poziom Ioty do FuturoCoin .... ok ... każdy ma prawo do własnej opinii ;)

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
17
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: RuckenFetard » sobota, 4 stycznia 2020, 18:38

Niven pisze: sobota, 4 stycznia 2020, 17:06@RuckenFetard heheh naprawdę porównujesz i zniżasz poziom Ioty do FuturoCoin .... ok ... każdy ma prawo do własnej opinii

Nie zrozumiałeś, próbowałem Ci zobrazować że po tym co się wydarzyło w ostatnich latach, powinieneś już wiedzieć że jaranie się rzekomą współpracą lub jeżdżeniem na targi nie powinno być już traktowaniem tego jako "dowodu" iż projekt jest solidny i rozwija się, szczególnie w sytuacji gdy od kilku lat podstawowy problem nie jest rozwiązany i w nieskończoność przedłużany!

Współpraca, zwłaszcza w świecie krypto nie zawsze wygląda tak jak wam się wydaje, wystarczy że ma się sporo kasy wydojonej z inwestorów i trochę znajomości w odpowiednich miejscach (firmach), można wtedy ogłaszać cuda i dopiero po kilku latach może się okazać "no sorry nie pykło nam, nie wyszło tak jakoś"
Zaraz będzie ktoś jęczeć że z IOTA jest inaczej, że mucha nie siada i to wszystko jest potwierdzone, może tak, ja nie neguje :) Ja po prostu nie traktuje tego tak poważnie jak fani IOTA, bo jak na razie świat krypto udowodnił że w 99% przypadków to wszystko był paździerz i z większością jeszcze tych żyjących projektów będzie podobnie.

Dopóki IOTA jest scentralizowana to są ciągle bajki napędzanie opowieściami w stylu "wiemy jak to rozwiązać i niebawem to rozwiążemy" , wiem że to wspaniała melissa dla uszu, zwłaszcza jak ktoś siedzi na potężnej stracie, ale nie znaczy że to musi być prawdą.

Jeśli IOTA będzie tym a co się kreuję, to super, bo nawet mam kilka na wypadek gdyby się udało, ale dopóki ta komedia trwa, jestem totalnie sceptyczny, podczas gdzie Ty Niven bierzesz tego typu wiadomości jako potwierdzenie zajebistości IOTY, a podstawowy fundament, czyli "koordynator" jest ciągle nie rozwiązany.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 633
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Niven » niedziela, 5 stycznia 2020, 12:24

@RuckenFetard uwielbiam jak piszesz "nie zrozumiałeś" bo wtedy ja mogę napisać znów patrzysz przez dziurkę od klucza zamiast spojrzeć z dalszej perspektyw na mój poprzedni post. Odnosiłem się w nim z lekkim sarkazmem do wypowiedzi kolegi shadow...coś tam który wie wszystko najlepiej ,a Ty wyskoczyłeś z porównywaniem Ioty do Futurcoina które jest dla mnie śmiesznym argumentem.

Zgadzam się z Tobą w 100% że uścisk dłoni czy pojawienie się na targach nic nie znaczy..... to że witałem się z papieżem nie robi od razu ze mnie świętego.

Czepiłeś się tego kordynatora jak reszta antyszczepionkowców , jestem bardzo ciekaw jak wyglądała Twoje opinia na temat checkpointów w btc. Czy od momentu powstania btc pisałeś ciągle o nich ? że są beee ....

Nie od razu zbudowano Rzym i jak to powiedział kolega shadow...wszech wiedzący to nie jest problem... "który developer może poprawić siadając w weekend do kompa i popijając kawkę." wyluzujcie trochę.

Bawi mnie to jak piszesz że jestem fanboyem ioty.... bo interesuje się tematem i czytam a nie słucham całej papki internetowych guru to muszę być od razu maniakim :D a bronie jej bo mam z tego fun jak czytam cały ten fud na nią

Pozdrawiam

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 67
Rejestracja: 18 grudnia 2017
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Beliar90 » niedziela, 5 stycznia 2020, 15:49

RuckenFetard pisze: sobota, 4 stycznia 2020, 18:38szczególnie w sytuacji gdy od kilku lat podstawowy problem nie jest rozwiązany i w nieskończoność przedłużany!

@RuckenFetard teraz po opublikowaniu roadmapu gdzie datę usunięcia koordynatora IF wyznaczyła na rok 2020, wreszcie będzie można zweryfikować ile warte są ich słowa.
Jak twierdzą cześć teoretyczną mają już ukończoną i kolejny rok przeznaczają na implementacje do sieci testnet a później mainnet.

Z tym, czy projekt jest scamem i wydmuszką nawet nie ma sensu dyskutować bo gość, który wyżej tak stwierdził nawet nie wysilił się, żeby przeczytać podsumowanie roku 2019 i samemu ocenić czy coś się działo w projekcie (a działo się sporo). Wcześniej też twierdził, że iota organizowała zbiórkę pieniędzy na pomoc w usunięciu koordynatora, co było bzdurą bo to iota rozdawała pieniądze w formie grantów badawczych za pomoc w projekcie.

Tak btw to tutaj i tak dyskusja jest prowadzona na dużo wyższym poziomie niż na wykopie. Tam napisanie czegokolwiek pozytywnego na temat ioty skutkuje zrównaniem cię z błotem. Szkoda strzępić ryja.

Poniżej link do roadmapu i podsumowania roku 2019


Pod koniec roku 2020 ocenimy kto miał rację. Póki co postępy wyglądają obiecująco ale czas pokaże co z tego będzie :roll:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: mecenas » niedziela, 5 stycznia 2020, 16:51

Beliar90 pisze: niedziela, 5 stycznia 2020, 15:49Tam napisanie czegokolwiek pozytywnego na temat ioty skutkuje zrównaniem cię z błotem. Szkoda strzępić ryja.

To zupełnie tak samo jak na polskim kanale Discord IOTA... tam całkiem podobnie:
napisanie czegokolwiek negatywnego na temat ioty skutkuje zrównaniem cię z błotem. Szkoda strzępić ryja.

Fakty są takie, że IOTA ma być DLT - ale to wszystko wciąż obietnice.
Fakty są takie, że nie jest DLT.
A więc krytyka jest uzasadniona.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 633
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Niven » niedziela, 5 stycznia 2020, 17:18

@mecenas no Ty to najwięcej to odczułeś co nie.... nie ma to jak pójść na kanał Ioty i wychwalać w niebo głosy jak to BCH jest wspaniały :D

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: koparki » niedziela, 5 stycznia 2020, 17:19

będziemy widzieć w cenie czy osiągnięto cel, dobrze poinformowane grube portfele zawsze wiedzą z wyprzedzeniem, często na tyle wcześniej, że mają czas akumulować. Jeśli ten projekt się powiedzie i przez jakiś czas w praktyce zadziała bezbłędnie to będzie rewolucja. Przez to IOTA jest jednym z moich najbardziej obserwowanych wykresów.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: mecenas » niedziela, 5 stycznia 2020, 17:30

Niven pisze: niedziela, 5 stycznia 2020, 17:18nie ma to jak pójść na kanał Ioty i wychwalać w niebo głosy jak to BCH jest wspaniały

Powtórzę raz jeszcze:
mecenas pisze: niedziela, 5 stycznia 2020, 16:51napisanie czegokolwiek negatywnego na temat ioty skutkuje zrównaniem cię z błotem

Nie śmieszkuj. Czepiałem się głównie koordynacji w IOTA i to strasznie szczypało tam większość w oczy... Sami nie mając argumentów wyśmiewaliście "prymitywną technologię bitcoin" aż w końcu wprowadziłeś cenzurę, kasowanie postów i zachowania zakrawające na fanatyzm.
Tutaj nie pójdzie Ci tak łatwo, bo na forum siedzą ludzie myślący racjonalnie i ogarnięci w wielu tematach.
Ja sam czekam na zdecentralizowaną koordynację w IOTA, ale jak Wam pisałem, że nie nadejdzie ani w 2018, ani w 2019 - to wylewano na mnie pomyje i gnojówkę.

Teraz ten smród się ciągnie... i będzie się ciągnął jeszcze rok a może więcej.
Koordynator nie został zdecentralizowany i być może długie lata jeszcze nie będzie... ja mówię o faktach.
Faktów nie trzeba się wstydzić ani się na nie obrażać - to są elementarne zasady kultury technicznej.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 633
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Niven » niedziela, 5 stycznia 2020, 19:45

@mecenas z Ciebie zawszę będę robić śmieszki ale to nie jest miejsce żeby ten temat ciągnąć i robić jakieś offtopy .

Powiem krótko - nikt na kanale discord nigdy nie wylewał na Ciebie szamba , owszem mieliśmy z ciebie ubaw bo fanatykiem to Ty jesteś ale BCH . Piszesz o argumentach tylko szkoda że jak ktoś z kanału wytaczał argumenty na temat BCH to pomijałeś dyskusje, znikałeś i pojawiałeś się później z zupełnie innym "problemem" często wyssanym z palca bo gdzieś coś przeczytałeś na temat Ioty . Na kanale miałeś opinie gościa który siał tylko Fud twoja rozmowa nie była konstruktywna wszystko było blee w iocie i koniec, a złotko to BCH bo Pani nie odchodzi od okienka. Pożegnałem Cię z kanału i wszystkim ulżyło. Koniec bajki idź do lochu :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: mecenas » poniedziałek, 6 stycznia 2020, 10:18

@Niven
Dalej zachowujesz się jak dziecko w piaskownicy i sypiesz piaskiem dookoła...
Przeprasza, że zaatakowałem Twoją IOTĘ i pisałem prawdę o braku decentralizacji tej sieci.
Ochłoń w końcu, to już przeszłość, teraz wszyscy już wiedzą jak jest, nie trzeba się powtarzać...

DLT to pieśń przyszłości. Tak było, jest i będzie przez długi jeszcze czas (jeśli kiedykolwiek).
Przykro mi.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 633
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Niven » poniedziałek, 6 stycznia 2020, 20:50


Wróć do „IOTA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości