IOTA - temat ogólny

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 10 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: kozinhoz35 » środa, 31 stycznia 2018, 08:53

Ludzie nie potrafią obsługiwać się portfelem -> ludzie się boją trzymać ją na giełdzie -> ludzie nie będą chcieli mieć IOTY -> brak obrotów na IOCIE -> brak prowizji

Ja tam związek widzę.

Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: PiotrC » środa, 31 stycznia 2018, 09:29

Aeon pisze:Gieldy interesuje zysk z prowizji a nie czy ludzie beda umieli obslugiwac portfele.
to co symbolicznie o 10 MIOT że nie będzie Bittrexa przed wydaniem nowego portfela?;)

Początkujący
Posty: 54
Rejestracja: 12 grudnia 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: wojt5 » środa, 31 stycznia 2018, 09:37

Ja np. boje sie tego portfela ale boje sie tez trzymac IOT na gieldzie. Kupiłem za 40% swojego budzetu jak byla po 3.3 i jestem w czarnej dupie.

Najbardziej boje sie ze mam jakiego keyloggera, Niby antywir i Malwarebytes nic nie znalazl... Jakies sugestie?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: mecenas » środa, 31 stycznia 2018, 09:44

wojt5 pisze: Najbardziej boje sie ze mam jakiego keyloggera, Niby antywir i Malwarebytes nic nie znalazl... Jakies sugestie?
Tak, zapomnieć o windows i przejść na linux.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Początkujący
Posty: 54
Rejestracja: 12 grudnia 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: wojt5 » środa, 31 stycznia 2018, 10:39

Chyba tak zrobie, kupie jakiegos dennego lapka i zainstaluje tam linuxa. W sumie to nie jest glupie.

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 17 października 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: cryptosz » środa, 31 stycznia 2018, 12:57

actionfree pisze:
szulc pisze:
cryptosz pisze: Mam pytanie na jednym z moich portfeli na którym miałem kilkadziesiąt MIOT aktualny balance jest 0, co dziwne brakuje też historii transakcji, więc to chyba nie kradzież, na dwóch pozostałych jest OK, zrobiłem attach to tangle wczoraj i do dziś jest tylko to w historii - co tu się mogło wydarzyć ? Milestone'y są OK, sprawdzane na kilku nodach.
też miałem identyczną sytuację, myślałem że mnie ojebali ale po kilku zalogowaniach się do portfela balance wrócił :)

to jest IOTA...dzień bez niespodzianek dniem straconym ;)

jestem ciekaw czy oni ogarną te wszystkie problemy z portfelem i balance do końca 2018 ? ;)
ile prób wykonałeś logowania się aż balance wrócił?
dzisiaj zauważyłem że mam identyczny problem, wykonałem ponad 10 prób logowania na różnych nodach i wszędzie 0 (balance oraz historia)
Tu chyba bardziej czas a nie ilość prób gra role - próbowałem kilka razy na różnych nodach i nic, zostawiłem to, na drugi dzień już było - chyba trzeba portfel zostawić otworzony (włączony)

Początkujący
Posty: 78
Rejestracja: 27 listopada 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Luszian » środa, 31 stycznia 2018, 13:56

Nie chodzi o liczbę zalogowaniu czy czas otwartego portfela. Trzeba generować adresy dopóki balance nie powróci. Czy wy czytaliście jakiekolwiek informacje o snapshotach?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: mecenas » środa, 31 stycznia 2018, 15:32

wojt5 pisze: Chyba tak zrobie, kupie jakiegos dennego lapka i zainstaluje tam linuxa. W sumie to nie jest glupie.
Jeśli wcześniej nie miałeś doświadczeń z linux, to proponuję na początek LinuxMint:
https://linuxmint.com/
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 29 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: ThaMakaveli » środa, 31 stycznia 2018, 17:02

Luszian pisze: Nie chodzi o liczbę zalogowaniu czy czas otwartego portfela. Trzeba generować adresy dopóki balance nie powróci. Czy wy czytaliście jakiekolwiek informacje o snapshotach?
Okej, tylko powiedz Luszian, mam generować seedy i się na nie logować ? Bo nie potrafię tego zrozumieć. Zastała mnie taka sama sytuacja. Z tego co słyszałem to snapschot miał miejsce 28 stycznia ?

Początkujący
Posty: 78
Rejestracja: 27 listopada 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Luszian » środa, 31 stycznia 2018, 17:12

Nie seedy, a nowe adresy do odbioru. Seed służy do logowania, adres do otrzymywania środków. Musisz kilka takich adresów wygenerować po zalogowaniu się seedem na którym miałeś środki.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 29 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: ThaMakaveli » środa, 31 stycznia 2018, 17:27

Luszian pisze: Nie seedy, a nowe adresy do odbioru. Seed służy do logowania, adres do otrzymywania środków. Musisz kilka takich adresów wygenerować po zalogowaniu się seedem na którym miałeś środki.
Dzięki, już myślałem, że stało się to czego się obawiałem.

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 20 lipca 2017
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: gunbus » środa, 31 stycznia 2018, 18:44

@Luszian, kilka to mało precyzyjne określenie i nie odnosi się do wszystkich. Ilość adresów które trzeba wygenerować, zależy od ilości adresów które miało się wygenerowanych przed snapshot-em (choć balans może się uaktualnić wcześniej).
ale polecam zapoznać się z większością tutoriali na tej liście.

Początkujący
Posty: 75
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: malycom » środa, 31 stycznia 2018, 19:26

gunbus pisze: @Luszian, kilka to mało precyzyjne określenie i nie odnosi się do wszystkich. Ilość adresów które trzeba wygenerować, zależy od ilości adresów które miało się wygenerowanych przed snapshot-em (choć balans może się uaktualnić wcześniej).
ale polecam zapoznać się z większością tutoriali na tej liście.
Dokładnie tak jest jak piszę gunbus, dziś siedziałem i generowałem z 40 adresów i mimo, że sieć działała zadziwiająco szybko (+ustawiłem najlepszego noda z listy) to niestety nie "dokopałem" się do całości środków, musiałem wyjść do pracy, jak wrócę do domu to mam nadzieje, że uda się wrócić balance do stanu zgodnego :)
Mimo wszystko portfel dalej jest protezą, przez ponad godzinę nie mogłem uzyskać własnych coinów już nie chcę myśleć co by było, gdyby sieć kulała -generowanie takiej ilości adresów zajęłoby wieki. Na chwilę obecną każde uruchomienie portfela wiąże się z mocniejszym biciem serducha :mrgreen:

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 20 lipca 2017
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: gunbus » środa, 31 stycznia 2018, 19:52

@malycom, pamiętasz ile miałeś adresów wygenerowanych przed snapshot-em? Na przyszłość warto przed snapem zrobić nowy seed i tam przelać środki, będzie szybciej po snapie.

Początkujący
Posty: 75
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: malycom » środa, 31 stycznia 2018, 20:23

@gunbus. Tak pamiętam miałem 77 adresów :(
Masz rację z tym nowym seedem, tangle ograniczy się do szukania w małym zakresie adresów i czas uzyskania właściwego balance będzie niemal natychmiastowy, no cóż nie pomyślałem i teraz będę musiał poklikać jeszcze parę adresów :)
Cenna uwaga na przyszłość dla mnie i pozostałych użytkowników -dzięki

Początkujący
Posty: 78
Rejestracja: 27 listopada 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Luszian » środa, 31 stycznia 2018, 20:36

Wieniek pisze:1000 darmowych coinów za rejestrację na stronie:
https://actioncoin.idevaffiliate.com/635.html
Warto się zainteresować możliwe, że Action jak XLM pójdzie do góry po pewnym czasie.
Ogarnijcie się z tym actionem. I tak się nikt na to nie złapie.

Początkujący
Posty: 277
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 129
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Aeon » czwartek, 1 lutego 2018, 13:44

kozinhoz35 pisze: Ludzie nie potrafią obsługiwać się portfelem -> ludzie się boją trzymać ją na giełdzie -> ludzie nie będą chcieli mieć IOTY -> brak obrotów na IOCIE -> brak prowizji

Ja tam związek widzę.
Bardzo daleko idace przypuszczenia, acz watpie, zeby gieldy tak na to patrzyly.

@PiotrC, nie zakladam sie ;)

Tak jak powiedział David w ostatnim wykladzie bardzo madrze: Posiadanie kryptowalut to jest bycie swoim własnym bankiem, więc trzeba tez sie zaczac zachowywac jak dorosły i wziąć odpowiedzialnosc za bezpieczeństwo swoich srodkow, a nie generować seeda na pierwszej lepszej stronie, albo trzymac walute w portfelu na systemie, antyvirusie i firewallu, co to znały jeszcze samego Stalina.

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 1 listopada 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Specjalista » czwartek, 1 lutego 2018, 21:32

Dziś zainstalowalem nowy portfel sprawdzam seedy i wszędzie balance 0 i brak historii. Co zrobić aby przywrócić wszystko do normy ?

Początkujący
Posty: 78
Rejestracja: 27 listopada 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Luszian » czwartek, 1 lutego 2018, 21:51

Specjalista pisze:Dziś zainstalowalem nowy portfel sprawdzam seedy i wszędzie balance 0 i brak historii. Co zrobić aby przywrócić wszystko do normy ?
Wygeneruj tyle adresów ile miałeś wygenerowanych we wcześniejszej wersji przed snapshotem.

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 1 listopada 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Specjalista » czwartek, 1 lutego 2018, 22:01

Luszian pisze:
Specjalista pisze:Dziś zainstalowalem nowy portfel sprawdzam seedy i wszędzie balance 0 i brak historii. Co zrobić aby przywrócić wszystko do normy ?
Wygeneruj tyle adresów ile miałeś wygenerowanych we wcześniejszej wersji przed snapshotem.
Dzięki ! Generuje właśnie, Balance już rośnie. Czy kiedy odzyskam wszystko to czy tworzyć nowego seeda i przelać środki czy są bezpieczne na starym seedzie ?

Wróć do „IOTA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości