IOTA - temat ogólny

Rozmowny
Posty: 122
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Kossa » niedziela, 10 grudnia 2017, 10:35

Pisałem o 10$ jak ogarną portfel oraz siec przestanie się sypać co minutę. Jeżeli wyrobią się do końca roku to będzie taka cena ;)
Nie mogę się obecnie zalogować na żaden seed do żadnego noda. Dostaję "connection refused", albo pasek logowania sobie jeździ w tą i z powrotem.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 10 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: kuti » niedziela, 10 grudnia 2017, 10:49

Witajcie.

Kolega wyżej wspomniał o portfelu, mam więc pytanko.

Gdzie to trzymacie obecnie, jak jakieś inne portfele gdzie można trzymać IOTA?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: amneziahaze » niedziela, 10 grudnia 2017, 10:53

kuti pisze: Kolega wyżej wspomniał o portfelu, mam więc pytanko.
Ja też mam pytanko, bo gdy zaimplementowałem wersje android w telefon i tablet, to pozniej wziąłem się za laptop i system win/linux, ale tu niespodzianka przy 2.5.4 bo każe mi podać swojego seeda, wiec pomyslalem ze wkleje tego z androida zeby scalic wszystkie ze sobą wallety i tu zaskoczenie bo niby załapało, pozniej zerwało połączenie, pokonfigurowalem troche nody i bede jeszcze testował. Przerabiał już to ktoś? Scaliło komuś prawidłowo środki w jednym czasie na 2,3 walletach jednoczesnie na andridzie i windowsie czy tez sie sypie dalej? Bo ja juz od pol roku probuje i z marnym skutkiem. dzis moze sie ruszy coś dopiero. Potrzebny mi pewny wallet, cos a'la electrum.

W google wpisujesz iota wallet i masz strone github oraz stronę główną developerow. pozdrawiam.

IOTA to nie jest blockchain, wiec inna technologia poniekąd, zatem wielu portfeli jak dotąd nie posiada.

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 10 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: kozinhoz35 » niedziela, 10 grudnia 2017, 11:24

Witam, Panowie a gdzie trzymac IOTE na Macu?

toa
Początkujący
Posty: 60
Rejestracja: 1 grudnia 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: toa » niedziela, 10 grudnia 2017, 11:36

Ja chętnie poczekam na większą korektę choć miałem nadzieję, że 10k $ na BTC będzie już dziś ale około 13k $ broni się nieźle więc może jednak się nie doczekam. Aktualnie 85% kapitału mam w $ a reszta w IOTA. Trochę żałuję, że wczoraj powyżej 5$ nie sprzedałem.

Co do przyszłości - projekt jest w fazie beta - za duże wzrosty nie są wskazane póki nie będzie realnych zastosowań. Dla mnie 6$ do końca roku i 10$ w marcu/kwietniu będą spoko.

No i czekam na lepszy portfel.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 10 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Elfoc » niedziela, 10 grudnia 2017, 11:44

Hej,
mam konto na Binance i tam zacząłem bawić się małymi kwotami, żeby przećwiczyć jak to wszystko działa.
Interesuje mnie IOTA, ale na Binance mamy wymiane IOTA/BTC i IOTA/ETH.

Przy obecnym normowaniu się BTC gdzie lepiej robić obrót? IOTA/BTC czy IOTA/ETH? Nie do końca wszystko jeszcze przetrawiłem.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 216
Rejestracja: 22 listopada 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: pk456 » niedziela, 10 grudnia 2017, 11:48

kozinhoz35 pisze: Witam, Panowie a gdzie trzymac IOTE na Macu?
Na oficjalnym portfelu
https://github.com/iotaledger/wallet/releases

Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 2 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: brzydkizdzicho » niedziela, 10 grudnia 2017, 11:55


Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: kirucha2 » niedziela, 10 grudnia 2017, 12:42

siec padla? bo nie moge odpalic portfela od rana

Początkujący
Posty: 277
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 129
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Aeon » niedziela, 10 grudnia 2017, 12:45


Początkujący
Posty: 51
Rejestracja: 21 listopada 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: M_teusz » niedziela, 10 grudnia 2017, 12:58

o której dokładnie naszego czasu rozpoczęcie jest tej giełdy Cboe ???

Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: davis89 » niedziela, 10 grudnia 2017, 13:33

Czy ktoś może mi odpowiedź lub wskazać miejsce gdzie mogę szukać odpowiedzi na wcześniej zadane pytanie, odnośnie tego skąd się wzięły te wszystkie tokeny które są w obiegu? Czy/jak można oszacować i z jaką dokładnością, kto był pierwszymi posiadaczami, jaka to liczba osób, skąd one się wzięły, jaki procent tokenów posiadać mogli itd.
Dziękuje dobranoc.

Początkujący
Posty: 277
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 129
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Aeon » niedziela, 10 grudnia 2017, 13:52

Tez chetnie poznam odpowiedzi.

Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 5 listopada 2015
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Markus » niedziela, 10 grudnia 2017, 14:15

broadening descending wedge wewnątrz tego trójkata ,jak btc wyjdzie z klina góra to tu tez pewnie góra
Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 633
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Niven » niedziela, 10 grudnia 2017, 14:19

davis89 pisze: Czy ktoś może mi odpowiedź lub wskazać miejsce gdzie mogę szukać odpowiedzi na wcześniej zadane pytanie, odnośnie tego skąd się wzięły te wszystkie tokeny które są w obiegu? Czy/jak można oszacować i z jaką dokładnością, kto był pierwszymi posiadaczami, jaka to liczba osób, skąd one się wzięły, jaki procent tokenów posiadać mogli itd.
Dziękuje dobranoc.
rzuć okiem na te linki może tu znajdziesz odpowiedź
https://medium.com/@IngoFiedler_96862/t ... 70ea49b148
https://medium.com/@IngoFiedler_96862/i ... 3e56bd0d32
https://medium.com/@IngoFiedler_96862/i ... e92cf15eea

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 493
Rejestracja: 9 sierpnia 2017
Reputacja: 69
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Lagoon » niedziela, 10 grudnia 2017, 14:41

Wczoraj zapowiadalo sie na głebszą korekte btc a dzis bitek dostał kopa jak na redbullu i pnie sie do góry za 3 godz ruszają futeres w chicago .Ciekawy wieczór się nam szykuje.

Dodano po 51 sekundach:
Iota na razie trzyma dość stabilny kurs przy tym bujaniu btc

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 487
Rejestracja: 18 października 2017
Reputacja: 504
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: paprykarz18 » niedziela, 10 grudnia 2017, 14:49

Lagoon pisze:Wczoraj zapowiadalo sie na głebszą korekte btc a dzis bitek dostał kopa jak na redbullu i pnie sie do góry za 3 godz ruszają futeres w chicago .Ciekawy wieczór się nam szykuje.

Dodano po 51 sekundach:
Iota na razie trzyma dość stabilny kurs przy tym bujaniu btc
Papiery na BTC w Chicago ruszają o północy naszego czasu.
Co do IOTA, ona dokładnie powtarza to, co robi BTC.


@Markus, dokładnie taki sam wykres i kreski u mnie na tradingview :) Tylko teraz już przebiliśmy spadkową i poszliśmy w bok/górę.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 493
Rejestracja: 9 sierpnia 2017
Reputacja: 69
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Lagoon » niedziela, 10 grudnia 2017, 14:54

Paprykarz18
Czemu o polnocy jak mialy ruszyc o 11 am czasu chicago? To jest 18 naszego czasu.

Dodano po 2 minutach 13 sekundach:
Przecierz nie rusza o 18pm u nich

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 487
Rejestracja: 18 października 2017
Reputacja: 504
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: paprykarz18 » niedziela, 10 grudnia 2017, 14:57

Lagoon pisze:Paprykarz18
Czemu o polnocy jak mialy ruszyc o 11 am czasu chicago? To jest 18 naszego czasu.

Dodano po 2 minutach 13 sekundach:
Przecierz nie rusza o 18pm u nich
"the firm said that trading would commence at 5 p.m. CT, with the first full day of trading starting that Monday."
http://markets.businessinsider.com/news ... 1010320821

To jest o północy u nas. Dzisiaj tylko kilka godzin. Jutro pełny dzień targowy :)
Codziennie przerwa od godz. 23 do 24. I zamknięcie chyba w piątki? Czyli - z tego co pamiętam - od niedzieli do piątku będą grali.
Pisałem z pamięci. Musisz doczytać.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 274
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: ajatoluk » niedziela, 10 grudnia 2017, 15:45

Przepraszam że po angielsku, ale każdy może sobie przetłumaczyć. Dobrze wyjaśnione czym jest bitcoin future. Niestety wnioski płynące dla nas każdy musi wyciągnąć osobiście.

Nobody knows how it will affect the price. let's just get this one out of the way.

Now, Future contracts 101:

Future contracts are agreements to buy an underlying asset at a certain price at a set date in the future.

Ex: Bob agrees to buy 1 kg of coffee from Alice for U$10 in july 1st 2018. That's it.

The futures traded at CME will have expiry dates every 2 months. So there will be a contract that expires in March 1st, another that expires in May 1st and so on. In general in the financial market, the closest one to the expiry date is the most liquid by far. If people wanna buy futures to a longer date, they just buy the nearest one, and when it gets close to the expiration date they change to the next one. That's just how things work.

When the contract expires and you hold one (either being the part that bought or the part that sold), the contract is liquidated and settlement is done. Futures can have 2 types of settlements. Cash settlement and delivery settlement. Delivery just means you have to actually deliver the underlying asset to your counter part. In the Bob Alice case above Alice would have to send 1kg of coffe to bob. Cash settlement (which is more common) means that both parties just have to settle the difference in price between the current price of the underlying asset and the price they agreed upon on the contract. Say if July 1st the price of coffee is U$20 per kilo, Alice would have to pay Bob U$10, and no coffee would be involved. At the same time if the price was exactly U$10 at the expiry date no one would do anything.

In reality, when a future is the cash settlement case, the exchange don't really wait until the delivery date to charge the differences in price. They do that daily to both parties. So every day between now and july 1st 2018 Bob and Alice would have money coming in and out of their accounts on the exchange based on the last day reference price of coffee. As an example if the price of coffee goes from U$10 to U$15 today, Alice would have U$5 taken from her account and that money would be deposited into Bob's account. Now if tomorrow the price drops to U$10 again, U$5 would be taken from Bob's account and deposited into Alice's.

So the Exchange has to compute daily this reference price. In the case of CME they call it BRR (Bitcoin reference rate). This is an average of the trading value of Bitcoin is several exchanges (coinbase, kraken and so on) between 3 pm and 4 pm London time. This is the BRR that will be used to settle the difference in prices everyday.

Also, almost every future contract (if not all of them) have daily limits in variation pre defined by the exchange. This is to prevent that significant sudden swings brake half the market. For Bitcoin futures CME will be implementing 3 limits, 2 "soft" and 1 "hard". When the soft limits are reached the CME trading engine will stop accepting orders beyond that limit for 2 minutes. So for 2 minutes it will be impossible to trade beyond that limit. After 2 minutes the trading engine will accept orders beyond that. When it reaches the "hard" limit, the engine will not accept orders beyond that limit until the next trading day. So unless the price stays withing the hard limits, trading will effectively stop until the next trading day. Those limits reference the previous BRR. The soft limits are 7% and 13%, while the hard limit is 20% for Bitcoin futures.

This means, that within a single day, Bitcoin futures cannot go up or down by more than 20%. But it can in between days.

Example: Yesterday BRR was U$ 15k per BTC. So today no orders smaller than 12k or bigger than 18k will be accepted. But let's say that Bitcoin explode to 25k in the spot market (spot is the name of the market where you trade the asset for cash. Like coinbase). The futures will stop at 18k, but the next day, the BRR (which is calculated based on the spot price) will be 25k. So the new limits for this day will be 20k and 30k.

Also, CME futures are gonna be expensive. Each contract (as defined by the CME) is gonna be 5 BTC each. And contracts have to traded in bundles of 5 (5-10-15-20 etc. You cannot trade 7 contracts for example). This means that the smallest trade you can make on CME is 25 BTC.

I hope this helps understand the basics of how futures work.

It's worth noting that unlike spot markets, futures markets are a 0 sum game. Which means that for every penny made on that market a penny has been lost by someone else.

Wróć do „IOTA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości