IOTA - temat ogólny

Początkujący
Posty: 58
Rejestracja: 24 lipca 2017
Reputacja: 46
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Inwestor_bub » poniedziałek, 4 grudnia 2017, 20:26

Aeon pisze: Z Bitfinex:
Due to high verification demand, please expect a processing time between 15-20 days after all forms are submitted. Monitor your email for status updates and progress reports from the compliance team.
Czy zeby przelac wszystkie swoje MIOTA na wlasny, prywatny portfel, to konto na Bitfinex musi byc zweryfikowane?
Nie. Jeżeli nie obrcasz fiatami, ani znacznymi kwotami (pow. 100 BTC), to możesz wyknywać dowolne operacje, w tym wypłacać coiny na własny portfel - bez weryfikacji.
Nie mogę wysłać IOTY na giełdę z portfela, już 3 raz klikam reattach, tworzą się nowe transakcje i wszystkie pending.
Giełda jest mocno obciążona. Musisz spokojnie poczekać. Nie ma sensu robić na nowy kolejnych wypłat.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 4 grudnia 2017, 20:28 przez Inwestor_bub, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 633
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Niven » poniedziałek, 4 grudnia 2017, 20:27

msdos400 pisze: Nie mogę wysłać IOTY na giełdę z portfela, już 3 raz klikam reattach, tworzą się nowe transakcje i wszystkie pending.
poczekałeś 30 minut między reattach ?

Początkujący
Posty: 277
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 129
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Aeon » poniedziałek, 4 grudnia 2017, 20:28

Inwestor_bub pisze:
Aeon pisze: Z Bitfinex:
Due to high verification demand, please expect a processing time between 15-20 days after all forms are submitted. Monitor your email for status updates and progress reports from the compliance team.
Czy zeby przelac wszystkie swoje MIOTA na wlasny, prywatny portfel, to konto na Bitfinex musi byc zweryfikowane?
Nie. Jeżeli nie obrcasz fiatami, ani znacznymi kwotami (pow. 100 BTC), to możesz wyknywać dowolne operacje, w tym wypłacać coiny na własny portfel - bez weryfikacji.
Dzieki. To teraz tylko czekac na nowy, dzialajacy portfel w grudniu ;)

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 4 grudnia 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: igrek » poniedziałek, 4 grudnia 2017, 20:35

@Niven, u mnie po wejściu w bundle reattach w ogóle nie ma... Jedynie rebroadcast :| Wersja 2.5.4, Windows

Transfer z Bitfinexa do portfela ponad 2 godziny bez skutku :(

Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 24 lipca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: msdos400 » poniedziałek, 4 grudnia 2017, 20:37

Niven pisze:
msdos400 pisze: Nie mogę wysłać IOTY na giełdę z portfela, już 3 raz klikam reattach, tworzą się nowe transakcje i wszystkie pending.
poczekałeś 30 minut między reattach ?
Tak czekałem 30 minut między reattachami. Korzystam z wersji light. Nie lepiej byłoby jakbym postawił sobie własnego noda w domu?

Początkujący
Posty: 277
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 129
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Aeon » poniedziałek, 4 grudnia 2017, 20:38

Wlasnie, udawaly Wam sie transfery z Bitfinexa do portfela, zajmowalo to czas, czy jak sytuacja wyglada?

Początkujący
Posty: 265
Rejestracja: 26 listopada 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: buddookan » poniedziałek, 4 grudnia 2017, 20:40

Kto cierpliwy powie jak użyć portfela ?
Ustawiłem Light bo Full ktoś pisał że jest problematyczny . ( w ogóle jaka jest różnica ? )
Mam teraz to i nie wiem co dalej .
Obrazek

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 4 grudnia 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: igrek » poniedziałek, 4 grudnia 2017, 20:41

Aeon pisze: Wlasnie, udawaly Wam sie transfery z Bitfinexa do portfela, zajmowalo to czas, czy jak sytuacja wyglada?
O 18:15 próbowałem przesłać symboliczne 5 Mi, by sprawdzić, czy portfel faktycznie działa i klapa, cały czas pending.

Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 1 grudnia 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: sensitize » poniedziałek, 4 grudnia 2017, 20:42

@buddookan, ja na przykład za swoje dodatkowe zlecenia (niezwiązane z krypto) zawsze dostaję kasę w dolarach na paypala i prowadząc działalność gospodarczą muszę sprawdzać jaki był średni kurs dolara według NBP w dzień poprzedzający oddanie zlecenia, bo to oddanie zlecenia się liczy jako dzień zarobku a nie czas kiedy dostanę zapłatę i nie ważne czy te dolary zamienię na złotówki czy nie, ale podatek muszę zapłacić w złotkówkach. To teraz niech ktoś mi wskaże oficjalny średni kurs NBP dla BTC, ETH, IOTA czy jakąkolwiek inną kryptowalutę. Nie ma czegoś takiego, więc też nie jestem w stanie wyliczyć podatku... Dlatego moim zdaniem dopiero po zmianie na fiaty można mówić o podatku od zysku. Choć z drugiej strony jeśli kupiłbym samochód czy dom od kogoś za bitcoiny, to jakiś podatek trzeba zapłacić od nieruchomości...

Co do portfela to musisz sobie wymyślić jakiś minimum 60 znakowy seed który będzie Twoim loginem i hasłem jednocześnie.

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: kirucha2 » poniedziałek, 4 grudnia 2017, 20:43

nobik pisze: @buddookan, to są tylko jego gdybania nie poparte żadną interpretacją podatkową
to sa twoje gdybania, koles siedzi w temacie nie od dzisiaj, bez wiedzy nie probuj go oceniac
http://kryptowaluty.info.pl/niekorzystn ... yptowalut/

Początkujący
Posty: 160
Rejestracja: 19 listopada 2017
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: BobQ » poniedziałek, 4 grudnia 2017, 20:45

Przyjaciele to mój pierwszy post na forum mimo iż sledze je od dawna i od razu mam problem.
2 dni temu kupiłem iot-e i założyłem portfel po czym niezwłocznie przesłałem tam swoje środki lecz dziś dokupiłem i postanowiłem dosłać więcej po bólach dostałem się do swojego portfela a tam puste konto i co dziwniejsze brak historii jakichkolwiek transferów. Ktos wie co się mogło wydarzyć?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 633
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Niven » poniedziałek, 4 grudnia 2017, 20:45

sensitize pisze: @buddookan, ja na przykład za swoje dodatkowe zlecenia (niezwiązane z krypto) zawsze dostaję kasę w dolarach na paypala i prowadząc działalność gospodarczą muszę sprawdzać jaki był średni kurs dolara według NBP w dzień poprzedzający oddanie zlecenia, bo to oddanie zlecenia się liczy jako dzień zarobku a nie czas kiedy dostanę zapłatę i nie ważne czy te dolary zamienię na złotówki czy nie, ale podatek muszę zapłacić w złotkówkach. To teraz niech ktoś mi wskaże oficjalny średni kurs NBP dla BTC, ETH, IOTA czy jakąkolwiek inną kryptowalutę. Nie ma czegoś takiego, więc też nie jestem w stanie wyliczyć podatku... Dlatego moim zdaniem dopiero po zmianie na fiaty można mówić o podatku od zysku. Choć z drugiej strony jeśli kupiłbym samochód czy dom od kogoś za bitcoiny, to jakiś podatek trzeba zapłacić od nieruchomości...

Co do portfela to musisz sobie wymyślić jakiś minimum 60 znakowy seed który będzie Twoim loginem i hasłem jednocześnie.
60 to za mało musi być 81 najlepiej generowane przez skrypt i offline

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 18
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: dalebor » poniedziałek, 4 grudnia 2017, 20:46

Na youtube jest sporo tutoriali odnośnie portfela https://www.youtube.com/watch?v=nQy0XvCp3Sk&t=6s
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 4 grudnia 2017, 20:50 przez dalebor, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 633
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Niven » poniedziałek, 4 grudnia 2017, 20:51

BobQ pisze: Przyjaciele to mój pierwszy post na forum mimo iż sledze je od dawna i od razu mam problem.
2 dni temu kupiłem iot-e i założyłem portfel po czym niezwłocznie przesłałem tam swoje środki lecz dziś dokupiłem i postanowiłem dosłać więcej po bólach dostałem się do swojego portfela a tam puste konto i co dziwniejsze brak historii jakichkolwiek transferów. Ktos wie co się mogło wydarzyć?
jak wygenerowałeś speeda i jak go przechowujesz. Czy jesteś pewny że seed jest poprawny bo nawet jak pomylisz jeden znak to się nie zalogujesz do swojego portfela.

Dodano po 2 minutach 7 sekundach:
@buddookan, https://iotasupport.com/gui-newseed.shtml tu masz opisane jak generować seeda . Pamiętaj wszystko offline , jeśli wybierzesz generator to zmień jeszcze parę liter w seedzie po wygenerowaniu i pamiętaj aby nie było słabych miejsc czyli AAA , BBB

Dodano po 2 minutach 26 sekundach:
msdos400 pisze:
Niven pisze:
msdos400 pisze: Nie mogę wysłać IOTY na giełdę z portfela, już 3 raz klikam reattach, tworzą się nowe transakcje i wszystkie pending.
poczekałeś 30 minut między reattach ?
Tak czekałem 30 minut między reattachami. Korzystam z wersji light. Nie lepiej byłoby jakbym postawił sobie własnego noda w domu?
tak ale nie jest to proste trudno znaleźć dobry sąsiadów jak na razie . spróbuj do 5 razy i nie wyłączaj portfela. Jeśli nie pójdzie wyślij mi hash transakcji spróbuje ja pchnąć na slacku .

Początkujący
Posty: 160
Rejestracja: 19 listopada 2017
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: BobQ » poniedziałek, 4 grudnia 2017, 20:52

Niven pisze:
BobQ pisze: Przyjaciele to mój pierwszy post na forum mimo iż sledze je od dawna i od razu mam problem.
2 dni temu kupiłem iot-e i założyłem portfel po czym niezwłocznie przesłałem tam swoje środki lecz dziś dokupiłem i postanowiłem dosłać więcej po bólach dostałem się do swojego portfela a tam puste konto i co dziwniejsze brak historii jakichkolwiek transferów. Ktos wie co się mogło wydarzyć?
jak wygenerowałeś speeda i jak go przechowujesz. Czy jesteś pewny że seed jest poprawny bo nawet jak pomylisz jeden znak to się nie zalogujesz do swojego portfela.
Wygenerowałem poprzez generator polecany przez support IOTA a przechowuje tylko i wyłącznie wersję papierową. A co do poprawności jestem pewny gdyż obok historii jest zakładka adresów a tam znajduje się wygenerowany prze zemnie adres do pierwszej wpłaty.
Teraz ważne pytanie czy gdyby ktokolwiek w jakikolwiek sposób dostał się do portfela był by w stanie wyczyścić całą historie? nie ma nawet mojej wpłaty z przed 2 dni.....

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 633
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Niven » poniedziałek, 4 grudnia 2017, 20:54

igrek pisze:
Aeon pisze: Wlasnie, udawaly Wam sie transfery z Bitfinexa do portfela, zajmowalo to czas, czy jak sytuacja wyglada?
O 18:15 próbowałem przesłać symboliczne 5 Mi, by sprawdzić, czy portfel faktycznie działa i klapa, cały czas pending.

na którym hoście jesteś zalogowany. Tu masz listę wszystkich spróbuj tego co najmniej obciążony chodź dziś wszystkie mają straszny młyn

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 493
Rejestracja: 9 sierpnia 2017
Reputacja: 69
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Lagoon » poniedziałek, 4 grudnia 2017, 20:54

Bobq
Musiales pomylic seed i zalogowales sie do innego portfela

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 18
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: dalebor » poniedziałek, 4 grudnia 2017, 20:55

BobQ pisze:
Niven pisze:
BobQ pisze: Przyjaciele to mój pierwszy post na forum mimo iż sledze je od dawna i od razu mam problem.
2 dni temu kupiłem iot-e i założyłem portfel po czym niezwłocznie przesłałem tam swoje środki lecz dziś dokupiłem i postanowiłem dosłać więcej po bólach dostałem się do swojego portfela a tam puste konto i co dziwniejsze brak historii jakichkolwiek transferów. Ktos wie co się mogło wydarzyć?
jak wygenerowałeś speeda i jak go przechowujesz. Czy jesteś pewny że seed jest poprawny bo nawet jak pomylisz jeden znak to się nie zalogujesz do swojego portfela.
Wygenerowałem poprzez generator polecany przez support IOTA a przechowuje tylko i wyłącznie wersję papierową. A co do poprawności jestem pewny gdyż obok historii jest zakładka adresów a tam znajduje się wygenerowany prze zemnie adres do pierwszej wpłaty.
Teraz ważne pytanie czy gdyby ktokolwiek w jakikolwiek sposób dostał się do portfela był by w stanie wyczyścić całą historie? nie ma nawet mojej wpłaty z przed 2 dni.....
A zrobiłeś to ATTACH TO TANGLE?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 633
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Niven » poniedziałek, 4 grudnia 2017, 20:55

BobQ pisze:
Niven pisze:
BobQ pisze: Przyjaciele to mój pierwszy post na forum mimo iż sledze je od dawna i od razu mam problem.
2 dni temu kupiłem iot-e i założyłem portfel po czym niezwłocznie przesłałem tam swoje środki lecz dziś dokupiłem i postanowiłem dosłać więcej po bólach dostałem się do swojego portfela a tam puste konto i co dziwniejsze brak historii jakichkolwiek transferów. Ktos wie co się mogło wydarzyć?
jak wygenerowałeś speeda i jak go przechowujesz. Czy jesteś pewny że seed jest poprawny bo nawet jak pomylisz jeden znak to się nie zalogujesz do swojego portfela.
Wygenerowałem poprzez generator polecany przez support IOTA a przechowuje tylko i wyłącznie wersję papierową. A co do poprawności jestem pewny gdyż obok historii jest zakładka adresów a tam znajduje się wygenerowany prze zemnie adres do pierwszej wpłaty.
Teraz ważne pytanie czy gdyby ktokolwiek w jakikolwiek sposób dostał się do portfela był by w stanie wyczyścić całą historie? nie ma nawet mojej wpłaty z przed 2 dni.....
nie powinna być historia wypłat. pytanie jaki portfel masz zainstalowany

Początkujący
Posty: 277
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 129
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Aeon » poniedziałek, 4 grudnia 2017, 20:58

kirucha2 pisze:
nobik pisze: @buddookan, to są tylko jego gdybania nie poparte żadną interpretacją podatkową
to sa twoje gdybania, koles siedzi w temacie nie od dzisiaj, bez wiedzy nie probuj go oceniac
http://kryptowaluty.info.pl/niekorzystn ... yptowalut/
Dokładnie. Myslenie życzeniowe i logika jedno, a "dojna zmiana" i dowolna interpretacja urzedow skarbowych to drugie. Z czegoś "pińcet+" trzeba zapłacić :lol:

Wróć do „IOTA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości