IOTA - temat ogólny

Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: PiotrC » niedziela, 3 grudnia 2017, 13:31

Panowie ( i Panie jeśli takowe się udzielają ;) ) sam jestem entuzjastą IOTY i mam kilka Giot kupionych po 0,7 i chętnie bym zobaczył 2 dolary przed kończem roku alejest kilka spraw na któe chciałbym zwrócić uwagę potencjalnych inwestorów

przede wszystkim jest koniec roku i to dość często wiąże się to z realizacją zyskow przez dużych graczy - poleam sprawdzić co dzieje sięco roku ze złotem pod koniec roku

dwa bitcoin i tu polecałbym zapoznanie się z wątkiem https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=21&t=24893

trzy Total Market Capitalization skoczyło w rok z 15mld do okolo 350 mld i tak naprawdę ciezko mowic o jakims czytaniu wykresó w takiej sytuacji

nie chcialbym się tu mądrzyć za bardzo ale po prostu w momencie gdy przebijamy co chwile ATH korekta o jakies 20-30% jest nie tyle że pewna ale na pewno trzeba brac ją powaznie pod uwagę i jeśli ktoś chciałby robić jakieś większe inwestycje powiniene sięsam zapoznać z tematem a nie lecieć na fali entuzjazmu bo tak czytając chcoiaż by ten temat co chwię ktoś ma podobny problem z portfelem / zgubionymi IOTAmi itd a niestety wynika to często z błędów użytkownika nie zapoznaniem się z tym jak działą konkretna giełda itd

dlatego mili państwo z okazji nowego miesiąca życzę 2 dolarów jak najszybiej ale wszystko z rozwagą

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 206
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Kryptoislife_ » niedziela, 3 grudnia 2017, 13:31

Jak ktoś nie kupił, to niech kupuje bo to był dopiero przedsmak tego co będzie, narazić na finexie skupują od tych, którzy myślą że to już koniec.

Początkujący
Posty: 265
Rejestracja: 26 listopada 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: buddookan » niedziela, 3 grudnia 2017, 13:37

Znacie sie na podatku ? Ponoć sprzedając ETH i kupując IOTA trzeba zapłacić podatek ?

Kod: Zaznacz cały

Mit nr 5 - "Nie trzeba płacić podatku od wymiany jednej kryptowaluty na drugą kryptowalutę".
Jest to chyba najbardziej rozpowszechniony błędny pogląd. Jeżeli sprzedajemy BTC za ETH, to mamy do czynienia ze zwyczajnym barterem. Czyli sprzedażą BTC i zakupem ETH. Przychód stanowi dla nas wartość sprzedanych bitcoinów, a kosztem nie będzie wartość kupionych ethereum, tylko cena po jakiej sprzedawane bitcoiny kupiliśmy. Dokładnie tak samo jak ze złotem lub ogókami.
Jak to ma wyglądać w praktyce ? Kupuje ETH za 1600zł. Kupuje od razu za nie 300 IOTA i co ? Jaki ja podatek mam zapłacić ? 18 % od 1600zł ?

Początkujący
Posty: 277
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 129
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Aeon » niedziela, 3 grudnia 2017, 13:46

To mój pierwszy post, więc witam wszystkich bardzo serdecznie. Tak mnie zastanawia, czy ten projekt IOTA nie jest bardziej skupiony na rozwijaniu "Tangle" a wartość MIOTa jest dla twórców bez znaczenia (bo beda zarabiali na prowizjach od platformy), bo każda korporacja i firma korzystająca z "Tangle" może stworzyć i używać tam własne tokeny i nie będzie potrzebowała tych naszych?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 633
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Niven » niedziela, 3 grudnia 2017, 13:50

taka mała informacja dla wszystkich którzy usilnie twierdzą, że wallet ioty jest nie oficjalny.
Obrazek

Dodano po 3 minutach 47 sekundach:
Aeon pisze: To mój pierwszy post, więc witam wszystkich bardzo serdecznie. Tak mnie zastanawia, czy ten projekt IOTA nie jest bardziej skupiony na rozwijaniu "Tangle" a wartość MIOTa jest dla twórców bez znaczenia (bo beda zarabiali na prowizjach od platformy), bo każda korporacja i firma korzystająca z "Tangle" może stworzyć i używać tam własne tokeny i nie będzie potrzebowała tych naszych?
David Sonstebo napisał coś takiego na ostatniej konferencji:

Obrazek

Początkujący
Posty: 277
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 129
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Aeon » niedziela, 3 grudnia 2017, 13:56

Dzieki Niven, widziałem juz tą wypowiedz wczesniej i nadal mnie to zastanawia, czy większego sensu to nie będzie miało dla firmy chcącej korzystać z "Tangle", żeby stworzyć swój własny token od zera niż wykładać grube miliony, żeby odkupić je od tych, co się nie wysypali po 2 USD ;) Acz możliwe, że David bardziej rozumie jak to działa ;)

Początkujący
Posty: 120
Rejestracja: 17 października 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Esdermo » niedziela, 3 grudnia 2017, 14:00

buddookan pisze:
To biegnij to Żabki zrób przelew przez Dotbapaya - trwa 10 minut
To nic nie da bo BitBay nie księguje pieniędzy w weekend.

Ktoś wie ile zajmie mi przelanie ETHz BItBay na binance.com ?
Co Ty gadasz? Ja tak robiłem już mnóstwo razy. Robisz przelew za pośrednictwem Dotpaya w Żabce (ważne tylko żeby babeczka przy kasie nie pomyliła się w danych i dokładnie spisała tytuł) i nie ważne czy niedziela, poniedziałek godzina 12 w nocy czy w południe. Pieniądze są na Bitbayu po 10 minutach.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 633
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Niven » niedziela, 3 grudnia 2017, 14:04

Aeon pisze: Dzieki Niven, widziałem juz tą wypowiedz wczesniej i nadal mnie to zastanawia, czy większego sensu to nie będzie miało dla firmy chcącej korzystać z "Tangle", żeby stworzyć swój własny token od zera niż wykładać grube miliony, żeby odkupić je od tych, co się nie wysypali po 2 USD ;) Acz możliwe, że David bardziej rozumie jak to działa ;)
David napisał że, to wprowadzi chaos więc pewnie wie co mówi i pewnie prowadziłoby to do wielu konfliktów jeśli dane firmy chciałby współpracować na jednym tanglu z różnymi tokenami. Ale to są tylko moje przemyślenia bo po co komplikować sytuacje bardziej. Pracujesz z Tangle używasz Iota i tego mają się trzymać :D.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: novymivo » niedziela, 3 grudnia 2017, 14:32

jezeli btc kosztujs 11600$ to ile powinna kosztowac 1 miota by cena odzwierciedlala banke jak na btc ?
Polskie Forum Bitcoin.pl

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 206
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Kryptoislife_ » niedziela, 3 grudnia 2017, 14:38

novymivo pisze: jezeli btc kosztujs 11600$ to ile powinna kosztowac 1 miota by cena odzwierciedlala banke jak na btc ?
40,5 razy więcej czyli około 69,29 usd
i nie będzie odwierciedlać bańki tylko marketcap bedzi taki sam jak bitcoina dzisiaj

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 274
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: ajatoluk » niedziela, 3 grudnia 2017, 14:41

Pewnie nie wiecie co się dzieje z kursem. Iota w niemieckiej telewizji na kanale inwestycyjnym.
http://www.deraktionaer.tv/video/floria ... 91450.html
Ostatnio zmieniony niedziela, 3 grudnia 2017, 14:44 przez ajatoluk, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 2 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: brzydkizdzicho » niedziela, 3 grudnia 2017, 14:42

buddookan pisze: Znacie sie na podatku ? Ponoć sprzedając ETH i kupując IOTA trzeba zapłacić podatek ?

Kod: Zaznacz cały

Mit nr 5 - "Nie trzeba płacić podatku od wymiany jednej kryptowaluty na drugą kryptowalutę".
Jest to chyba najbardziej rozpowszechniony błędny pogląd. Jeżeli sprzedajemy BTC za ETH, to mamy do czynienia ze zwyczajnym barterem. Czyli sprzedażą BTC i zakupem ETH. Przychód stanowi dla nas wartość sprzedanych bitcoinów, a kosztem nie będzie wartość kupionych ethereum, tylko cena po jakiej sprzedawane bitcoiny kupiliśmy. Dokładnie tak samo jak ze złotem lub ogókami.
Jak to ma wyglądać w praktyce ? Kupuje ETH za 1600zł. Kupuje od razu za nie 300 IOTA i co ? Jaki ja podatek mam zapłacić ? 18 % od 1600zł ?
podatek płacisz od zysku ...czyli kupiłeś ETH za 1600 zł i wymieniłeś na IOTA to gdzie tu zysk???
sprzedasz IOTA po 2dolce -1.7 dolca (cena zakupu to np zatobisz 0.3 usd i od tego 18% !!!!

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 20 lipca 2017
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: gunbus » niedziela, 3 grudnia 2017, 15:07

brzydkizdzicho pisze: podatek płacisz od zysku ...czyli kupiłeś ETH za 1600 zł i wymieniłeś na IOTA to gdzie tu zysk???
sprzedasz IOTA po 2dolce -1.7 dolca (cena zakupu to np zatobisz 0.3 usd i od tego 18% !!!!
I dopiero jeśli je spieniężysz u nas. Bo nasza skarbówka raczej nie ma dostępu do zagranicznych giełd.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 633
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Niven » niedziela, 3 grudnia 2017, 15:08

wsite pisze: W tym roku raczej nie zaatakuje 2$.
na Coinone jest już 1,82$ może miałeś na myśli, że w tym tygodniu :D

Początkujący
Posty: 159
Rejestracja: 29 października 2017
Reputacja: -6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: dulek198 » niedziela, 3 grudnia 2017, 15:18

Jeszcze dzisiaj 2$ jebnie XD

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 274
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: ajatoluk » niedziela, 3 grudnia 2017, 15:23

Niven pisze: na Coinone jest już 1,82$ może miałeś na myśli, że w tym tygodniu :D
Rozbawiłeś mnie do łez tyle sarkazmu.
Dobra zaczynam sie pakować. :P

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: jarczyn » niedziela, 3 grudnia 2017, 15:29

Niven pisze:
wsite pisze: W tym roku raczej nie zaatakuje 2$.
na Coinone jest już 1,82$ może miałeś na myśli, że w tym tygodniu :D
Niven jak tak bedzie szlo to za 2 lata zamawiam u Ciebie zęby takie jak ma Popek 8-)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 274
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: ajatoluk » niedziela, 3 grudnia 2017, 15:42

Na coinone doszło do 2.25 czyli prawie pół dolara więcej od bitfinexa, ach te koreańczyki uwielbiaja pompki
https://coinone.co.kr/chart/?site=Coino ... it_time=5m

Początkujący
Posty: 277
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 129
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Aeon » niedziela, 3 grudnia 2017, 15:43

Obrazek

:lol: Uroczyscie oswiadczam, ze mozna juz wklejać rakiety i odjezdzające pociągi :lol:
Kryptoislife_ pisze:
novymivo pisze: jezeli btc kosztujs 11600$ to ile powinna kosztowac 1 miota by cena odzwierciedlala banke jak na btc ?
40,5 razy więcej czyli około 69,29 usd
i nie będzie odwierciedlać bańki tylko marketcap bedzi taki sam jak bitcoina dzisiaj
Hmm... Przeciez ilosc tokenow IOTA jest bodaj tylko 20% wieksza niz Bitcoina...
[youtube][/youtube]

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 206
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Kryptoislife_ » niedziela, 3 grudnia 2017, 15:46

No i się zaczyna :D, Pozostałe dwie krypto dałem dla porównania.
https://trends.google.pl/trends/explore ... a,litecoin
@Aeon, jeden błąd popełniłem, liczyłem w Miotach, nie w iotach ale rachunki się zgadzają, nic trunego policzyć coś takiego, poziom późnej podstawówki ewentualnie gimnazjum.
I ty porównujesz ioty do satosh a ja porównywałęm Mioty do btc.
Ostatnio zmieniony niedziela, 3 grudnia 2017, 15:50 przez Kryptoislife_, łącznie zmieniany 2 razy.

Wróć do „IOTA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości