Dyskusja na temat kursu IOTA

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 18 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu IOTA

Postautor: RobertFilip » środa, 20 grudnia 2017, 08:12

Hej. Plan w moim przypadku to inwestycja długoterminowa. Zastanawiam się czy jest to odpowiedni moment na wejście czy przewidujecie może jeszcze spadek? Z tego co widziałem rokowania były nawet na 7$ i cieszę się, że powstrzymałem się na zakup przy 5.5$ ^^

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 501
Rejestracja: 9 sierpnia 2017
Reputacja: 74
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu IOTA

Postautor: Lagoon » środa, 20 grudnia 2017, 08:33

Jezeli binance wznowi wyplaty ioty to ja bym na spadek nie liczyl oczywiscie poza chwilowymi dolkami. Jezeli myslisz o long term to wypatruj dolkow i ja bym wchodzil.Nie jest to porada inwestycyjna to moje zdanie.
I wez pod uwage ze iota nie jest jeszcze notowana na najwiekszych gieldach bit humb bitrex czy poloniex.Jak tam zaczna trading to mysle ze 15-35$ nawet moze byc realna cena.

Dodano po 1 minucie 32 sekundach:
No i wracajac do bosh mysle ze nie moczyl by 100-500 mln $ zeby ona spadla a oni beda patrzec jak ich wklad niknie w oczach.
To byla bardzo przrmyslana decyzja. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Wygadany
Posty: 566
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu IOTA

Postautor: S.O.S » środa, 20 grudnia 2017, 08:57

@Lagoon, z tym boschem to mam wrażenie opatrznie trochę interpretujesz. Ja to widzę w ten sposób: 500kk$ dla takiej firmy jak bosch to zaledwie drobne wydatki, nie patrzę na to, że inwestują by kiedykolwiek to sprzedawać. Dla mnie to jest ich inwestycja w technologie a nie w aktywa w formie waluty. Z tej perspektywy taki news wygląda jeszcze mocniej. Zastanówmy się czy jeśli mamy zamiar rozwijać IOT i jeśli jest duża szansa, że wypali to na tanglu to kupujemy IOTA po to by za jakiś nieokreślony czas to spieniężyć, czy może myślimy o tym, że za x-lat IOTA będzie po prosty potrzebna w rozliczenia w wykreowanym przez nas świecie IOT. Obnażyłem się tutaj ze swoją motywacją do zainteresowania IOTA, ale tak właśnie to widzę. Dla mnie Bosch nie nakupił IOTA by zarobić na kursie, tylko po to by kiedyś sprzedawać lodówki czy inne sprzęty "zatankowane" np. po kilkaset IOTA (tak, IOTA, nie MIOTA).

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 501
Rejestracja: 9 sierpnia 2017
Reputacja: 74
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu IOTA

Postautor: Lagoon » środa, 20 grudnia 2017, 09:12

@S.O.S
Zgadzam sie z toba tez tak mysle .
Nie mowie ze kupili to by sprzedac ale ze wiedza ze nie straca natym ze cena nie spadnie i technologia tangle i iota bedzie w cenie

Dodano po 10 minutach 23 sekundach:
A odpowiedz dotyczyla czy warto teraz kupic iote.
No jak ktos nie ma no to kedy jak nie teraz. Oczywiscie moze byc dolek i chwilowy spadek ale trzeba by w niego trafic. A dlugoterminowo to warto teraz a nie za rok lub dwa .Takie moje zdanie

Wygadany
Posty: 566
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu IOTA

Postautor: S.O.S » środa, 20 grudnia 2017, 09:14

Lagoon pisze: wiedzą, że .... technologia tangle i iota bedzie w cenie
Ja dodałbym jeszcze, że wiedzą, bo sami mają zamiar ją kreować (technologie IOT).

Początkujący
Posty: 54
Rejestracja: 12 grudnia 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu IOTA

Postautor: wojt5 » środa, 20 grudnia 2017, 09:54

Lagoon pisze: @S.O.S
Zgadzam sie z toba tez tak mysle .
Nie mowie ze kupili to by sprzedac ale ze wiedza ze nie straca natym ze cena nie spadnie i technologia tangle i iota bedzie w cenie

Dodano po 10 minutach 23 sekundach:
A odpowiedz dotyczyla czy warto teraz kupic iote.
No jak ktos nie ma no to kedy jak nie teraz. Oczywiscie moze byc dolek i chwilowy spadek ale trzeba by w niego trafic. A dlugoterminowo to warto teraz a nie za rok lub dwa .Takie moje zdanie
Jak długoterminowo to nie ma co czekać. Sam chciałem przeczekać spadku do 3.20-3.50 i na szczescie w ostatniej chwili wsiadlem na 3.9.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 501
Rejestracja: 9 sierpnia 2017
Reputacja: 74
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu IOTA

Postautor: Lagoon » środa, 20 grudnia 2017, 10:07

@S.O.S.
Jak by sie wglebic dalej to nastepna moja teoria spiskowa ze to bylo wszytko przygotowane duzo duzo wczesniej.
Zaangazowany rzad niemiecki i iles milonow euro dotacji .Fundacja jest non profit .Wsparcie poteznych sil jakimi sa firmy niemieckie bosh wolkswagen.Dwoch mlodych gosci ktorzy wymyslili tangle nie mialoby takiego przebicia bez poteznych plecow.Chyba wiekszych niz ma eth.
I ta najbardziej przemyslana rzecz a mianowicie brak ulamkow w iocie tylko podzial na cale jednostki .Tak @s.o.s. masz racje i prezrs roeniez za kilka lat iota nie miota moze byc wart 1$.
To wszystko jest zbyt przrmyslane.Cel wprowadzic iota do pierwszej trojki marcet cap bronic kurs i rozpowszechniac idee pomyslu mikroplatnosci(tylko caly bezprowizyjny coin sie do tego nadaje) nawet ten news wlasnie wczoraj przy spadkach btc byl celowy aby bronic kurs.A siec dziala kto potrzebujepotwierdzi transakcje z noda lub narzedziem tu podanym.Gdyby chcieli juz aby to smigalo to postaeili by z 1000 nodow i by dzialalo ale widocznie jest tego ukryty cel aby to opoznic.

toa
Początkujący
Posty: 60
Rejestracja: 1 grudnia 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu IOTA

Postautor: toa » środa, 20 grudnia 2017, 10:46

Niestety BTC nie pozwoliło nam na złamanie 6$ - ryzyko większej korekty trochę ostudziło entuzjazm kupujących. Poczekamy co z BTC ale i tak 6 - 7 $ powinno być jeszcze w tym roku.

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 14 listopada 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu IOTA

Postautor: LukaszLukasz » środa, 20 grudnia 2017, 11:53

Ja uważam, że wzrost IOTY w tej chwili zadziałał/ zadziała z opóźnieniem, ludzie patrzą zastanawiają się, jest jakiś news. Czekają aż ktoś im powie co robić i dlatego też jak zobaczyłem, że jeszcze poniżej 4 leci to dokupiłem. W tym roku to będzie 10 dolarów.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu IOTA

Postautor: novymivo » środa, 20 grudnia 2017, 12:40

@S.O.S, zgadzam sie tzn oni kupili iote na uzytek wlasny czyt. wprowadzenia w swoj rozwoj infr. technologicznej. taka ilosc stoi za projektem typu trial. znam to z wlasnego podworka. zrobili wycene ryzyka i im sie to oplacilo i nie znaczy to ze wydali ulamek swoich przychodow, za tym idzie cala siec rozwoju i ludzi w to zwiazanych. to duzy news a pionierzy dyktuja trend. jak duza to firma to chyba nie musze nikomu mowic.

Dodano po 1 minucie 59 sekundach:
@Lagoon, zgadzam sie co jak co ale Niemcy wiedza jak robic hajs.
Polskie Forum Bitcoin.pl

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 30 listopada 2013
Reputacja: -2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu IOTA

Postautor: DeeS » środa, 20 grudnia 2017, 12:40

podsumowując i uspokajając - dobrze jest nie trza psuć :)

Początkujący
Posty: 94
Rejestracja: 14 grudnia 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu IOTA

Postautor: Aleksiejs » środa, 20 grudnia 2017, 13:21

Ja tam trzymam trochę IOTA i liczę, że będzie to dobry zakup długoterminowy.

Początkujący
Posty: 78
Rejestracja: 27 listopada 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu IOTA

Postautor: Luszian » środa, 20 grudnia 2017, 15:07

Witam w ten piękny dzień.
Myślę, że Bosch wie co robi, a to dlatego, że prawdopodobnie ich informatycy widzieli już kod Ioty co nam nie było jeszcze dane. Miał być on udostępniony po oficjalnej rejestracji Ioty w Niemczech ale chyba o tym zapomniano. Z jednej strony jest to słabe zagranie bo nie buduje zaufania ale z drugiej jeśli nie chcą aby był skopiowany i została stworzona inna kryptowalutą oparta na Tangle to całkiem mądre z ich strony. Raiblock czy jakoś tak (nie pamiętam nazwy) też oparty jest na DLT ale sam David mówił, że to tylko marna podróbka. Jak już pokażą światu kod to wszystkim kopary opadną (albo będzie wielki scam albo wielka innowacja na skalę światową).

Jeśli chodzi o kod to nie tylko ja tak uważam.
There are very good reasons to keeping the source code under wraps. The Tangle or DAG is a fairly new idea and rarely used on other coins. Keeping it secret makes sense from a competition perspective – first movers get large network effects. That being said there are two other coins that use a DAG rather than a blockchain – Paragon and Byteball. I don’t think this is a huge concern.
Ostatnio zmieniony środa, 20 grudnia 2017, 16:10 przez Luszian, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 267
Rejestracja: 3 sierpnia 2017
Reputacja: 142
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu IOTA

Postautor: Jakub » środa, 20 grudnia 2017, 15:52

Wszysyc tutaj ekscytujemy się partnerstwem z Bosh, więc podsyłam kilka słów po polsku o tym - https://dowbit.pl/bosch-inwestuje-iota/

Od siebie dodam, że gdzie dwóch się bije (BTC i BCH) tam trzeci korzysta (IOTA) :D

luc
Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 207
Rejestracja: 6 listopada 2013
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu IOTA

Postautor: luc » środa, 20 grudnia 2017, 15:55

Pomogłem? Kliknij na odpowiednią łapkę...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 63
Rejestracja: 20 lipca 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu IOTA

Postautor: artuj » czwartek, 21 grudnia 2017, 01:44

Lagoon pisze:(...) masz racje i prezrs roeniez za kilka lat iota nie miota moze byc wart 1$. (...)
Nie podzielam optymizmu. To byłby gwoźdź do trumny który zabiłby ideę machine economy kompletnie uniemożliwiając wykonanie nano płatności np. jakiemuś czujnikowi za pojedynczy odczyt. Już nawet nie wspominając o Pani w sklepie, która byłaby już po wieki wieków permanentnie winna grosika.

To jeszcze trochę prostej matematyki:
Łącznie MIOTA: 2,779,530,283
BTC w obiegu: 16,754,062
Market Cap BTC: 279 513 042 565 USD

Zakładając, że IOTA osiągnie taki sam wolumen co BTC to daje nam cenę za 1 MIOTA:
279 513 042 565 USD / 2,779,530,283 = 100 USD
Oraz dla IOTA:
0,0001 USD

Taka jeszcze ciekawostka, gdyby ktoś szukał teorii spiskowych dlaczego w obiegu jest akurat 2,779,530,283. Czytane od tyłu nie daje liczby szatana czy też numer telefonu do Merkel, jest to dziesiętny zapis liczby która w systemie trójkowym wygląda tak: 111111111111111111111111111111111 czyli (3 ** 33 - 1) / 2

Nie jestem żadnym hejterem, wybitnie mocno kibicuję IOTA. Kupiłem całkiem sporo po kilka centów i jeszcze przed ostatnimi wzrostami dominowała w moim porfolio. Jestem natomiast realistą i mimo ogromnego optymizmu na IOTA == 1$ bym nie liczył, chociaż bardzo chcę się mylić z oczywistych względów ;)

toa
Początkujący
Posty: 60
Rejestracja: 1 grudnia 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu IOTA

Postautor: toa » czwartek, 21 grudnia 2017, 10:11

Ciekawa i optymistyczna analiza dla tych co trzymają IOTĘ: https://steemit.com/iota/@funnyman/iota ... moon-again

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 206
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu IOTA

Postautor: Kryptoislife_ » czwartek, 21 grudnia 2017, 10:19

artuj pisze:
To jeszcze trochę prostej matematyki:
Łącznie MIOTA: 2,779,530,283
BTC w obiegu: 16,754,062
Market Cap BTC: 279 513 042 565 USD

Zakładając, że IOTA osiągnie taki sam wolumen co BTC to daje nam cenę za 1 MIOTA:
279 513 042 565 USD / 2,779,530,283 = 100 USD
Oraz dla IOTA:
0,0001 USD
Nie wolumen tylko marketcap, mylisz ze soba 2 podstawowe i bardzo różne od siebie rzeczy.

Dodano po 4 minutach 16 sekundach:
toa pisze: Ciekawa i optymistyczna analiza dla tych co trzymają IOTĘ: https://steemit.com/iota/@funnyman/iota ... moon-again
Zawsze jak patrzę na te analizy to mam wrażenie, że każdy tam rysuje to co che zobaczyć.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 257
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu IOTA

Postautor: GibonGientki » czwartek, 21 grudnia 2017, 10:25

Jeśli IOTA wypali, to różnicą między BTC będzie fakt, że IOTA faktycznie będzie w użytku codziennym. Co przełoży się na nieporównywalnie większy zasięg. Może nie jestem aż tak optymistyczny, aby zakładać że 1IOTA=1$, ale 1IOTA=0,01$ byłoby bardzo kuszącą perspektywą. A będzie to możliwe jedynie wtedy, gdy waluta ta znajdzie praktyczne zastosowanie w życiu codziennym, jeśli nie - nic wielkiego z tego nie będzie najpewniej.

Dodałbym, że moim zdaniem, w tej chwili w obiegu jest niewielki procent całości...

MBT
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 21 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu IOTA

Postautor: MBT » czwartek, 21 grudnia 2017, 11:43

Cześć, jestem zwolennikiem IOTY i zapakowane się w nią co najmniej na kilka lat.

Zastawia mnie tylko, skoro wszyscy tutaj podzielają mój optymizm do IOTY, pakuję się w nią Bosch, Holendrzy (kto jak kto, ale oni mają łeb do interesów), mamy zapowiedzi, że wejdzie w to duże AutoMotiv, wygląda na to że projekt jest wspierany przez połowę Niemiec i naprawdę wygląda ona na REWOLUCJĘ I PRZYSZŁOŚĆ, to dlaczego wszystkie alty lecą do góry od kilku do kilkuset procent dzień w dzień a IOTA, kręci się cały czas (od up-a z początku grudnia) koło 4-5 USD?

Przecież przy tym potencjale to powinien być non stop up. Coś jest z nią nie tak, jakieś pomysły, o co tu chodzi?

Wróć do „IOTA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości