IOTA - temat ogólny

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: adiqq » niedziela, 5 września 2021, 15:42

Nie jest moją intencją nikomu psucie dobrego samopoczucia, ale teraz taki okres jest, że co chwila coś wybija mocno i bardzo mocno. 1-1,5M temu kupowałem sporo altów (33 w sumie) - od tamtego czasu 13 z nich zrobiło powyżej 100%... (jeden nawet 460%)
Trzeba korzystać, bo to wiecznie nie potrwa ;)
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 13 marca 2018
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Miro » niedziela, 5 września 2021, 18:40

Z tego co widzę dość mocno iota była shortowana i może to poprostu próba wyciśnięcia shortow. Pytanie tylko na ile cena może jeszcze podskoczyć ...

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 593
Rejestracja: 8 lutego 2020
Reputacja: 1114
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 7-bit secp256k1

IOTA - temat ogólny

Postautor: garlonicon » poniedziałek, 6 września 2021, 11:13

w projekcie dużo lepszym technicznie niż bitcoin
Nie wydaje mi się. Gdyby w Bitcoinie każdy musiał potwierdzać inne transakcje, żeby móc je wysłać, to Proof of Work byłby na tyle duży, że na CPU nie dałoby się w ogóle tworzyć transakcji. Obecne bloki Bitcoina mają około 80 bitów zerowych na początku. Mnożąc hashe bloków przez liczbę satoshi wychodzi około 50 bitów zerowych per satoshi, co praktycznie eliminowałoby CPU przy tej trudności. Innymi słowy: przy tym samym poziomie bezpieczeństwa co Bitcoin, IOTA pozwalałaby przesyłać cokolwiek jedynie dużym górnikom kopiącym na GPU i na ASIC-ach, cała reszta nie byłaby w stanie przebić się przez antyspam w postaci Proof of Work.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 274
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: ajatoluk » poniedziałek, 6 września 2021, 20:07

kozaki_wiesi pisze: czwartek, 2 września 2021, 15:26Skąd taki ruch na IOTA, coś się wydarzyło czy zwykła pompa bo rynek płytki?
Zróbmy sobie porównanie ceny co ważniejszych altów w stosunku do ilości coinów w obiegu a zapomnijmy na razie o hypie i co technicznie reprezentują projekty. W pniższej analizie pomijamy bitcoina i etherum a obliczenia wykonuje w pamięci więc są z grubsza ale bez wielkiego błędu.

1. Cardano cena na coin około 15 razy wyższa.
2. BNB cena na coin około 13 razy wyższa.
3. XRP cena na coin około 14 razy wyższa.
4. SOL cena na coin około 10 razy wyższa
5. DODGE cena na coin około 8 razy wyższa.
6. DOT cena na coin około 5 razy wyzsza.
7. UNI cena na coin okołó 3 razy wyższa.
8. LINK cena na coin około 3 razy wyższa.
9. LTC cena na coin około 2 razy wyższa.
10.BCH cena na coin około 2 razy wyższa.
11.LUNA cena na coin około 3 razy wyższa.
12.ICP cena na coin około 4 razy wyższa.
13.FIL cena na coin około 1.5 razy wyższa
14.MATIC cena na coin około 1.5 razy wyższa

Policzyłem coiny do 35 pozycji w marketcap i każdy miał współczynnik cena/ilośc lepszy od ioty gdzie kilka miało ten współczynnik zbliżony.
Moim zdaniem iota nawet po ostatnim blisko stuprocentowym wzroście dalej jest niedowartościowana. Cardano można by uznać za konkurencje ioty. Projekty wyszły w podobnym czasie gdzie iota to było kilka miesięcy wcześniej. Aktualnie cardano ma cenę 15 razy wyższą ale czy jest 15 razy lepsze ? . Sadzę że ostatni wzrost ceny to tylko urealnienie w stosunku do innych projektów.

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 30 marca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: jacgna » poniedziałek, 8 listopada 2021, 22:31


Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 30 marca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: jacgna » poniedziałek, 22 listopada 2021, 16:29


Początkujący
Posty: 265
Rejestracja: 26 listopada 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: buddookan » niedziela, 5 grudnia 2021, 22:56

Witam. Miłe zaskoczenie. Zainstalowałem po 3 latach portfel. Myślałem że będą problemy z wykazaniem swojego stanu ( kiedyś tak miałem) a tu wszystko gra. Portfel całkiem inny i prosty w obsłudze. Szkoda tylko że IOTA spadła z pierwszej 10 do 50 przez te lata :(
Sporo nowych walut sie pojawiło.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 67
Rejestracja: 18 grudnia 2017
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Beliar90 » poniedziałek, 20 grudnia 2021, 19:16

Poniżej link do artykułu z opisem wszystkich 3 sieci IOTA oraz krótkim streszczeniem jak będzie działał staking, który prawdopodobnie uruchomią jeszcze w grudniu


Wraz z wprowadzeniem sieci Shimmer i Assembly, architektura ekosystemu IOTA wzrosła z jednej sieci do trzech. Ta ekspansja nie tylko zwiększa możliwości, jakie reprezentuje każda sieć, ale także ogólną złożoność infrastruktury IOTA. Ten artykuł przedstawia podstawowe cechy i kluczowe funkcje IOTA, Shimmer i Assembly, a także ich wzajemne połączenia, cel i przyszłość.


IOTA x Shimmer x Assembly- kompleksowy przegląd wszystkich trzech sieci

Obrazek

Wygadany
Posty: 562
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: S.O.S » poniedziałek, 20 grudnia 2021, 19:57

Beliar90 pisze: poniedziałek, 20 grudnia 2021, 19:16prawdopodobnie uruchomią jeszcze w grudniu

No to trzeba pilnować. Liczę na entuzjastów IOTA i mam nadzieję, że dacie cynk jak uruchomią staking.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: blink » wtorek, 21 grudnia 2021, 09:04

IOTA prawie jak Lisk. Czy coś w tym projekcie zrobili przez te lata czy kolejna wydmuszka? Po x latach oni odpalają dopiero staking. Wyprowadźcie mnie z błędu.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 67
Rejestracja: 18 grudnia 2017
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Beliar90 » wtorek, 21 grudnia 2021, 15:17

S.O.S pisze: poniedziałek, 20 grudnia 2021, 19:57No to trzeba pilnować. Liczę na entuzjastów IOTA i mam nadzieję, że dacie cynk jak uruchomią staking.
Dzisiaj startuje 7 -dniowy okres pre- stakingu (przygotowawczy), 28 grudnia start stakingu
IOTA staking start

Początkujący
Posty: 261
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 93
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Naganiacz » piątek, 24 grudnia 2021, 01:22

Komunikat BINANCE przy próbie wypłaty IOTA:

"Wypłaty na sieć IOTA są zawieszone. Wypłat można dokonywać przez alternatywne sieci. Zasubskrybuj przypomnienia o przywracaniu sieci, aby otrzymywać aktualizacje."

Ch..j bombki strzelił, choinki nie będzie.

Dodano po 31 minutach 19 sekundach:
blink pisze: wtorek, 21 grudnia 2021, 09:04IOTA prawie jak Lisk. Czy coś w tym projekcie zrobili przez te lata czy kolejna wydmuszka? Po x latach oni odpalają dopiero staking. Wyprowadźcie mnie z błędu.
@blink
Cześć. Technicznie to się nie wypowiem bo masz ładnie to w streszczeniu z grubsza opisane o tych trzech sieciach pod linkiem wyżej. Parafrazując tworzy się "Bóg wszystkich blokczejnów i to w trzech osobach" , "niesamowita technologia" - brzmi znajomo? zabójca eteru itd.

Spekulacyjnie to jak najbardziej:
Wszystkie IOTA są już "wykopane" więcej nie będzie. Może być już tylko mniej (zapomniane portfele itp).
Chętni do stejkowania będą poprzez to zamrażanie budować pulę tokenów nowej, jednej i drugiej sieci z początkową inflacją roczną ustawioną na 8%.
Co 10 sekund przez 90 dni ma wpadać fant. W różnej wysokości w zależności od sieci.
Wiesz, że są kolekcjonerzy takich akcji i zapewne będą chcieli dokupić więcej IOTA by zdobyć więcej "darmoszki" by ją potem opchnąć na jakiejś giełdzie o ile się to na jakiejś giełdzie pokarze.
Jak będą wykupować to cena może wzrosnąć to wtedy ucieszą się ci co sprzedadzą drożej bo np. chcą się pozbyć IOTA itd.

Mnie interesuje w tym projekcie praktycznie brak "prowizji" - gazu/fee za przesył wartości/danych i uważam, że ta właściwość może przyczynić się do zbudowania przewagi konkurencyjnej co do reszty projektów, które są droższe.

Ze względu na powyższe uważam, że jak to zadziała to przyciągnie sporo amatorów defi/NFT i co tam jeszcze wymyślą.

Początkujący
Posty: 261
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 93
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Naganiacz » czwartek, 30 grudnia 2021, 17:36

Aż mósiałem sprawdzić czy na forum nie ma dedykowanego tematu o stakingu IOTA skoro tu taka cisza. I nie ma. Czyżbyście aż tak bardzo trzymali emocje na wodzy? Stakuje ktoś? Na ćwierkaczu aż wrze od skrajnych emocji, szczęśliwych tych, którym udało się zamrozić od samego początku i wkórwio...ych tych, którym większość giełd zablokowała wypłaty, łącznie z giełdą niejakiego CZ. Ja trzymałem tam trochę IOTY i by się uwolnić od CZ za radą innych, trzeba było przesłać wartość na inną giełdę, która nie blokowała wypłat IOTA. Jedną z większych takich giełd była Bitfinex. Ja zdecydowałem się na taki manewr IOTA/TRX/USD/IOTA to tak w wielkim skrócie. Potem próbna wypłata na portfel małą ilością IOTA by przetrzeć szlaki. Na realizację przelewu zleconego około godziny 21.00 czasu polskiego czekałem około 30 godzin z czego sam przelew po sieci trwał około 3minuty. Dlaczego więc około 30 godzin czekałem na realizację? Giełda tłumaczyła to tym iż jest duża ilość wniosków o wypłatę, ì że trzeba czekać na swoją kolej, IOTE do przelewów ze względów bezpieczeństwa trzymają w ograniczonej ilości na gorących portfelach i wedłóg potrzeb uzupełniają ją z zimnych ręcznie i przelewy też robią ręcznie. Takrze co prawda dwa dni spóźnienia ale jestem uczestnikiem puli jak widać w niektórych przypadkach 7 dni na przygotowanie to za mało. Dzisiaj w godzinach około 06.00 czasu polskiego cała procedura przelewu trwała może około 10 minut.

Jeżeli ktoś zamierza wejść w to stakowanie małą kwota to niech najpierw sobie sprawdzi i obliczy czy warto bo są określone minima do wypłaty tych uzbieranych nowych monet z nieba. I z tego ci zauważyłem można robić ,,dopłaty,, do zamrażania. Co więcej obecnie jest zamrożone ciut powyżej 62 procent całej podaży i na giełdach jest coraz miej IOTA do skupu. Wywnioskowałem, że ze względu na te minima to im później ktoś wchodzi w zamrażanie to mósi mieć więcej IOTA by coś uzbierać a czas leci. Dlatego cosik zostawiłem na sprzedaż gdyby kurs żeczywiście sporo podskoczył. To takie moje głównie spekulacyjnie rozkminy.

Moderator
Posty: 9625
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: koparki » czwartek, 30 grudnia 2021, 17:59

ale ze mnie gapa, umknął mi ten fenomen , straciłem 2 dni ;) ale kranik już zaczął kapać , widać jak wpada co 10sek. ;)

dziwne że cena nie wystrzeliła w kosmos, IOTA to coin którego juz nie przybywa , nie ma inflacji no a teraz jest dużo bardziej ograniczona podaż/
---

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 309
Rejestracja: 19 marca 2016
Reputacja: 35
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: dr_hash » piątek, 31 grudnia 2021, 00:33

Dodatkowo IOTA została dodana do giełdy Kucoin i Bybit ;)
https://www.kucoin.com/pl/news/en-iota- ... -on-kucoin

Początkujący
Posty: 261
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 93
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Naganiacz » sobota, 1 stycznia 2022, 17:43

Naganiacz pisze:"Bóg wszystkich blokczejnów i to w trzech osobach"
@blink widzisz? Nie tylko ja mam takie skojażenia ale też niejaki Dominik. I wątpię by ten Dominik czytał moje wypociny na ten temat.

Ale czy to dobrze dla projektu to już oceńcie sami. Całe szczęście, że nie ma w tym przypadku wklejonej twarzy tak jak to było w przypadku Maxa K.


Dyskutant
Posty: 257
Rejestracja: 9 września 2013
Reputacja: 131
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Narling » sobota, 22 stycznia 2022, 01:27

@Naganiacz
Staking na iota to jakaś forma liquid stakingu? Z tego co zrozumiałem od każdej posiadanej ioty wpada co 10 sekund token shimmer network plus 0.000004 ASMB? Po 90 dniach rozumiem ze ten "staking" się skończy?

Początkujący
Posty: 261
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 93
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Naganiacz » niedziela, 23 stycznia 2022, 17:01

@Narling

Osoby obstawiające tokeny IOTA mogą wybrać nagrodę w postaci tokenów SMR, tokenów ASMB lub obu jednocześnie, bez blokad, dodatkowych kosztów lub kar. Jak sobie klikniesz tak masz nie ma obowiązku stakowania obu naraz ale podejrzewam, że w większości przypadków „podwójna” opcja jest najczęściej wybierana tym bardziej, że naliczanie jest takie samo czy klikniesz jeden token czy drugi czy jeden i drugi.

Co do tych 90 dni to należy doprecyzować, że czas tyka i tych dni co dzień ubywa. Obstawianie uruchomiono od 28 grudnia 2021 r o godzinie 15:00 CET i od tej daty jest odliczanie. Na dziś do końca pozostało 64 dni i jak dojdzie do końca to się skończy. Tak, oczywiście ale słowo klucz w tym wszystkim, którego tu zabrakło to „Pierwsza dystrybucja tokena ASMB nastąpi w ciągu 90 dni” czyli należy się spodziewać kolejnych takich akcji w przyszłości a szczegóły (cały plan dystrybucji) pod linkiem: https://blog.assembly.sc/assembly-fair- ... tribution/
Tym bardziej, że proces uwalniania nowych tokenów poprzez stakowanie IOTAy jest planowany na dwa lata.

Staking IOTA nie tylko dodaje kolejną warstwę użyteczności do tokena IOTA, ale także stanowi pierwszy ważny kamień milowy zarówno dla sieci Shimmer, jak i Assembly. Oba tokeny stanowią kręgosłup ich odpowiednich sieci i mają na celu nagradzanie społeczności i wzmacnianie w pełni samorządnych ekosystemów.

SMR jest natywnym tokenem sieci Shimmer i będzie jej ekonomicznym fundamentem, zwiększając jej bezpieczeństwo i ułatwiając transakcje i interakcje w ramach powstającego ekosystemu w sieci pomostowej. Token umożliwi nadchodzące DeFi, NFT, DAO i inne dApps.
Każdy postawiony MIOTA wygeneruje 1 SMR dla swojego gracza co 10 sekund przez okres do 90 dni, a każdy postawiony portfel musi osiągnąć minimalną kwotę 10 000 000 SMR, aby otrzymać airdrop.

ASMB jest natywnym tokenem sieci Assembly. Zapewni bezpieczeństwo sieci i wzmocni mechanizmy zarządzania Zgromadzenia po uruchomieniu sieci.
Podczas pierwszej dystrybucji dla każdego postawionego MIOTA, osoby stawiające IOTA otrzymają 0.000004 ASMB co 10 sekund przez maksymalnie 90 dni. Każdy postawiony portfel musi osiągnąć minimalną ilość 1,0 ASMB (1 000 000 microASMB), aby otrzymać airdrop.

Ot i tyle albo i aż tyle. Blog IOTA nawet po tłumaczeniu góglem dobrze się czyta tylko trzeba odnaleźć w sobie zarówno jakiś chociaż minimalny potencjał inżynierski, informatyczno-programistyczny, historyczno-poznawczy jak i filozoficzny, uruchomić wyobraźnie i myślenie oraz wykazać się dużą cierpliwością.

Komputerowcy mówiąc o programach antywirusowych posługują się często sformułowaniami, że ten program to stosuje taki silnik a ten to silnik ma taki a nie inny itd. Dla laika bez względu na to co to jest ten silnik to za bardzo nie ma znaczenia, ważne, że działa.

Pokuszę się o spłaszczenie zagadnienia co do tych trzech sieci, że to tak jakby taki silnik, który będzie działał i napędzał cały ekosystem.

Na bazie tego ekosystemu będzie się mnożyć w ch..j różnych różności (np.: https://blog.iota.org/building-a-local- ... y-on-iota/) ale czy na tym da się zarobić to się okaże, skoro w dużej większości jest to oparte na darmoszce i jakiś symbolicznych tylko zachętach dla ludzi co to zdecydują się trzymać i stakować bo przypominam, że każdy z tych dwóch nowych tokenów będzie można stakować aby zapewnić bezpieczeństwo ekosystemu a nagrody będą rozdawane w ramach „puli” – początkowego dodruku na poziomie 8% rocznie (taka inflacja) to dla mniej cierpliwych zostaje nadal spekulacja (a cena każdego z nich nie jest jeszcze znana);

W ramach zadania domowego zachęcam do zapoznania się dodatkowo z pojęciami:
Zgromadzenie; Mana; i odpowiedzenie sobie na pytanie: co to jest i do czego ma służyć?

Dla pocieszenia dodam, że ambicie mają duże, przewagę konkurencyjną budują na modnym ostatnio pojęciu „śladu węglowego”, który w tym przypadku jest tak mały, że pomijalny, prawie zerowy a moment na głoszenie takich haseł jest bardzo dobry.

Ich szczytny plany to:
Ewoluować w jeden z największych ekosystemów kryptograficznych poprzez dotarcie do głównego nurtu i przejście z 10 milionów wczesnych użytkowników do ośmiu miliardów.

Jak to im się uda, to o resztę się raczej nie martwię.

A co do spekulacji to widzę, że rakiecie zabrakło paliwa i co poniektórzy się cieszą, że mogą taniej dokupić o ile jeszcze mają za co.
Więc nic innego mi nie pozostaje jak dorzucić pozostawione w nadziei na wystrzał zaskórniaki IOTA co są na giełdzie aby popracowały trochę na portfelu i na tłukły trochę nowych tokenów.

Przypominam, że można IOTAęw dowolnym momencie i w dowolnej ilości w łatwy sposób dokładać do kuźni (portfel, stakowanie)

Dodano po 46 sekundach:
Narling pisze: sobota, 22 stycznia 2022, 01:27Staking na iota to jakaś forma liquid stakingu?
Nie powiem bo nie wiem :) :D Pozdro.

Początkujący
Posty: 261
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 93
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Naganiacz » wtorek, 22 lutego 2022, 08:37


Początkujący
Posty: 261
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 93
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA - temat ogólny

Postautor: Naganiacz » poniedziałek, 4 kwietnia 2022, 19:13

Podsumowanie pierwszej części stakingu wg mojej oceny: Nasze tokeny SMR i ASMB są obecnie warte 0 . Będziemy mogli postawić IOTA na więcej tych tokenów (nadal wartych 0) w późniejszym terminie. Później, po bliżej nieokreślonym czasie, nasze tokeny SMR i ASMB będą warte niewiadomo ile ale napewno nie mniej niż 0. Jeżeli tokeny SMR i ASMB trafią jednak na jakąś giełdę (w co wątpię) przed kolejnym stakingiem IOTA to w zależności od ich wyceny lub też nie ludziska zaczną skupować IOTA by mieć co obstawiać - ale tego nikt jeszcze nie wie. To tylko spekulacje.

Wróć do „IOTA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości