IOTA - temat ogólny

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 206
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Kryptoislife_ » środa, 29 listopada 2017, 14:48

Niven pisze:
qwerty91 pisze: @Lagoon - właśnie się nie zastanawiałem czy nie przelać IOTy z bitfinexa na Coinone i sprzedać drożej :D
Sprawdz czy przypadkiem na coinone nie trzeba mieć koreańskiego numeru żeby można było wypłacić.... takie plotki słyszałem ale nic potwierdzonego
No dobra nawet jakbyś tam sprzedał drożej to jak przelejesz środki spowrotem na finexa ?
Ostatnio zmieniony środa, 29 listopada 2017, 14:49 przez Kryptoislife_, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4640
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2699
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: mecenas » środa, 29 listopada 2017, 14:49

Niven pisze: Modernizacja noda mają to ogarnąć na dniach
Jak uda się komuś wypłacić, proszę o info z wywołaniem. Dzięki :)
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 633
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Niven » środa, 29 listopada 2017, 14:53

Kryptoislife_ pisze: Korzystanie z obecnego walletu pod iote jest nie wygodne, wiadomo kiedy będzie jakaś modernizacja aby był bardziej przyjazny dla użytkownika ?
Ludzie wygodni nie powinni inwestować w krypto. Nowy portfel w grudniu będzie kolorowy i pewnie wygodny chyba że znajdzie się ktoś kto zacznie narzekać na odcień zieleni..... chciałbym żeby wszyscy którzy tak stękają na nie wygodę portfela zrozumieli że to tylko dobra wola developerów, że jest jaki jest bo mogłoby być jeszcze trudniejszy w obsłudze....ten projekt jest dla maszyn i obsługa jest skierowana do maszyn a maszyna nie będzie narzekać wykona algorytm,skrypt itp ...... fala krytyki za 3.2.1 :)

Wygadany
Posty: 566
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: S.O.S » środa, 29 listopada 2017, 14:58

@Niven, jaka tam fala krytyki. Jeśli ktoś dobrze przeanalizował IOTę to do takich wniosków jak ty wyżej dojdzie. Cały potencjał IOTY jest właśnie w tym, że nie potrzebuje ona do działania portfeli z fajerwerkami, rzeszy użytkowników chętnych do płacenia IOTkami. Cały w tym urok, że wystarczy mała kość zaaplikowana na szeroką skalę w czymkolwiek smart.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 206
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Kryptoislife_ » środa, 29 listopada 2017, 15:44

Niven pisze:
Kryptoislife_ pisze: Korzystanie z obecnego walletu pod iote jest nie wygodne, wiadomo kiedy będzie jakaś modernizacja aby był bardziej przyjazny dla użytkownika ?
Ludzie wygodni nie powinni inwestować w krypto. Nowy portfel w grudniu będzie kolorowy i pewnie wygodny chyba że znajdzie się ktoś kto zacznie narzekać na odcień zieleni..... chciałbym żeby wszyscy którzy tak stękają na nie wygodę portfela zrozumieli że to tylko dobra wola developerów, że jest jaki jest bo mogłoby być jeszcze trudniejszy w obsłudze....ten projekt jest dla maszyn i obsługa jest skierowana do maszyn a maszyna nie będzie narzekać wykona algorytm,skrypt itp ...... fala krytyki za 3.2.1 :)
Tak ale ty wspominasz o czasach które nadejdą w ciągu kilku lat, póki co ludzie przesyłają iote i taki portfel zwiększyły dodatkowo atrakcyjność ioty w oczach inwestorów a co za tym idzie także cenę.

Wygadany
Posty: 566
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: S.O.S » środa, 29 listopada 2017, 15:55

@Kryptoislife_, inwestor poczyta, zainteresuje się i albo go IOTA przekona tym co ma w tej chwili, albo nie. Ty mówisz o spekulantach, którym zależy na szybkim rozpropagowaniu coina, bo wtedy szybciej cena wzrośnie. Ja wziąłem IOTę bo spodobał mi się projekt i widzę możliwości. Nie interesuje mnie zbytnio czy to będzie za rok czy za 5 lat. Mogę poczekać. Spróbuj się postawić w roli takiego early adoptera BTC. Początki z pewnością były trudne. nie każdy mógł ogarnąć portfel, przesyłanie itp. Nie każdy do tego się nadawał i trzeba było być wytrwałym czasami. Na podobnym etapie jest teraz IOTA i kto załapał główną ideę to nie będzie narzekał , akiepski portfel, bo wie, że zostanie mu to wynagrodzone.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 633
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Niven » środa, 29 listopada 2017, 15:57

Kryptoislife_ pisze:
Niven pisze:
Kryptoislife_ pisze: Korzystanie z obecnego walletu pod iote jest nie wygodne, wiadomo kiedy będzie jakaś modernizacja aby był bardziej przyjazny dla użytkownika ?
Ludzie wygodni nie powinni inwestować w krypto. Nowy portfel w grudniu będzie kolorowy i pewnie wygodny chyba że znajdzie się ktoś kto zacznie narzekać na odcień zieleni..... chciałbym żeby wszyscy którzy tak stękają na nie wygodę portfela zrozumieli że to tylko dobra wola developerów, że jest jaki jest bo mogłoby być jeszcze trudniejszy w obsłudze....ten projekt jest dla maszyn i obsługa jest skierowana do maszyn a maszyna nie będzie narzekać wykona algorytm,skrypt itp ...... fala krytyki za 3.2.1 :)
Tak ale ty wspominasz o czasach które nadejdą w ciągu kilku lat, póki co ludzie przesyłają iote i taki portfel zwiększyły dodatkowo atrakcyjność ioty w oczach inwestorów a co za tym idzie także cenę.


Wszystko się zgadza co napisałeś ale uwierz mi develeoperzy mają większe zmarywienia niż ten portfel i są swiadomi że nie jest cukierkowy ale narazie na pierwszym miejscu stawiają inne sprawy dużo bardziej istotne. Jeśli masz wiedzę i chęci możesz ich wesprzeć zamiast narzekać.

Początkujący
Posty: 120
Rejestracja: 17 października 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Esdermo » środa, 29 listopada 2017, 16:17

Niven pisze:
Kryptoislife_ pisze:
Niven pisze:
Ludzie wygodni nie powinni inwestować w krypto. Nowy portfel w grudniu będzie kolorowy i pewnie wygodny chyba że znajdzie się ktoś kto zacznie narzekać na odcień zieleni..... chciałbym żeby wszyscy którzy tak stękają na nie wygodę portfela zrozumieli że to tylko dobra wola developerów, że jest jaki jest bo mogłoby być jeszcze trudniejszy w obsłudze....ten projekt jest dla maszyn i obsługa jest skierowana do maszyn a maszyna nie będzie narzekać wykona algorytm,skrypt itp ...... fala krytyki za 3.2.1 :)
Tak ale ty wspominasz o czasach które nadejdą w ciągu kilku lat, póki co ludzie przesyłają iote i taki portfel zwiększyły dodatkowo atrakcyjność ioty w oczach inwestorów a co za tym idzie także cenę.


Wszystko się zgadza co napisałeś ale uwierz mi develeoperzy mają większe zmarywienia niż ten portfel i są swiadomi że nie jest cukierkowy ale narazie na pierwszym miejscu stawiają inne sprawy dużo bardziej istotne. Jeśli masz wiedzę i chęci możesz ich wesprzeć zamiast narzekać.
Niven wiesz może czy IOTA wydała jakiś oficjalny komunikat w sprawie portfela w grudniu? Nie pytam temu, że stary mi się nie podoba. Po prostu ciekawy jestem, a Ty ogarniasz temat.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 206
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Kryptoislife_ » środa, 29 listopada 2017, 16:18

Niven pisze:
Kryptoislife_ pisze:
Niven pisze:
Ludzie wygodni nie powinni inwestować w krypto. Nowy portfel w grudniu będzie kolorowy i pewnie wygodny chyba że znajdzie się ktoś kto zacznie narzekać na odcień zieleni..... chciałbym żeby wszyscy którzy tak stękają na nie wygodę portfela zrozumieli że to tylko dobra wola developerów, że jest jaki jest bo mogłoby być jeszcze trudniejszy w obsłudze....ten projekt jest dla maszyn i obsługa jest skierowana do maszyn a maszyna nie będzie narzekać wykona algorytm,skrypt itp ...... fala krytyki za 3.2.1 :)
Tak ale ty wspominasz o czasach które nadejdą w ciągu kilku lat, póki co ludzie przesyłają iote i taki portfel zwiększyły dodatkowo atrakcyjność ioty w oczach inwestorów a co za tym idzie także cenę.


Wszystko się zgadza co napisałeś ale uwierz mi develeoperzy mają większe zmarywienia niż ten portfel i są swiadomi że nie jest cukierkowy ale narazie na pierwszym miejscu stawiają inne sprawy dużo bardziej istotne. Jeśli masz wiedzę i chęci możesz ich wesprzeć zamiast narzekać.
Mi ten portfel specjalnie nie przeszkadza, jestem w tej krypto tak jak wy bo w nią wierzę ale dodatkowo na wzrostach kładę longi więc dodatkowo może kapitał i kupuje ca niego kolejne coiny, na longtermie jest olbrzymi potencjał na tej krypto ale to nie znaczy że w jakimś krótszym okresie czasu nie chce zarobić, co do deweloperow, jeżeli obecnie mają poważniejsze problemy to rozumiem to dla mnie nie jest on priorytetem ale jak mówiłem
spowodowalby on dodatkowe wzrosty.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 501
Rejestracja: 9 sierpnia 2017
Reputacja: 74
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Lagoon » środa, 29 listopada 2017, 18:40

Na osłodę małych spadkow wiadomość sprzed godziny
http://www.allcryptocurrencies.news/iot ... etization/

Dodano po 56 sekundach:
Telekom deutche brzmi poważnie

Dodano po 3 minutach 21 sekundach:
Forbes o iota wczoraj
Investing #BigData

NOV 28, 2017 @ 09:05 AM 15,574 The Little Black Book of Billionaire Secrets
IOTA Foundation Launches Data Marketplace For 'Internet-Of-Things' Industry

Dodano po 42 sekundach:
oj sory zły link
https://www.forbes.com/sites/jonathanpo ... c7b4df52b6

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 23 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: zielony45 » środa, 29 listopada 2017, 18:53

Siemka.
Fajnie jak by ktoś w jednym poście zebrał wszystkie przydatne linki np te z listą nodów , artykułami o iocie, do generatora seedów itp. Bo wątek się tak rozwiną że powoli przestaje ogarniać co gdzie było.
Pozdrawiam

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 206
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Kryptoislife_ » środa, 29 listopada 2017, 18:56

Kurde iota to pierwsza krypto w która na prawdę wierzę a nie tylko spekuluje, i powiem wam że trading, na czymś takim to czysta przyjemność, w ogóle mam coś takiego że nawet kiedy widzę że będzie spadek to boję się short założyć, ale kiedy widzę że będzie wzrost to zakładam longa bez wahania, dziwne jeszcze na żadnej krypto tak nie miałem.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 274
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: ajatoluk » środa, 29 listopada 2017, 19:33

Nowa strona gdzie będą dopisywane full nodes
https://iotasalad.org/nodes

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: novymivo » środa, 29 listopada 2017, 19:50

@snajp,
Instrukcja jak zrobic paper wallet .
Spoiler:
Jak stworzyc paper walleta- cold storage na hodlowanie. Jak ktos ma jakies uwagi prosze pisac.
1.
seed generator https://github.com/jonassix/IotaSeedVault/
LUB
aplikacja z play store na androida - https://play.google.com/store/apps/deta ... x&hl=en_GB- jeden z wielu terminali linuxowych i po otwarciu wklejamy ten kod i potwierdzamy enterem :

cat /dev/urandom |tr -dc A-Z9|head -c${1:-81}

i tak wygenerowany seed najbezpieczniej przepisujemy lub wrzucamy w plik tekstowy kopiuj-wklej po czym otwieramy na kompie w gui wallet.

2.
iota paper wallet
https://arancauchi.github.io/IOTA-Paper ... -build.zip

3.
https://thetangle.org
to explorator

4. wallet gui od ioty
https://github.com/iotaledger/wallet/releases


instrukcja :
generujesz seed-a z generatora, wklejasz seeda do strony offline iota paper wallet , slesz iote na adres( na dole kartki) z paper walleta ( nie zamykaj strony i skopiuj zanim zamkniesz to nie bedziesz musial przepisywac 81 znakow) Slesz ioty pod receive address i w exploratorze sprawdzasz ten adres czy masz ioty. jezeli chcesz je wyplacic wklepujesz seeda ( jest u gory na kartce ) i masz dostep do iot z paper walleta.

ps - dla bezpieczenstwa powinienes to robic na kompie nie podlaczonym do neta, ale linki i zip i www ( offline wesja ) niby sprawdzone i niby bezpieczne. powodzenia.
Update - nie musimy robic attach address to tangle ( w zakladce receive ), ale jest to wskazane. wiec zanim wyslesz na dany adres ioty przypnij adres i sprawdz w explorerze
https://iotasear.ch czy dany adres nie byl nigdy uzywany balance to zero .
Ostatnio zmieniony piątek, 1 grudnia 2017, 12:20 przez novymivo, łącznie zmieniany 2 razy.
Polskie Forum Bitcoin.pl

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 501
Rejestracja: 9 sierpnia 2017
Reputacja: 74
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Lagoon » środa, 29 listopada 2017, 19:59

znów na binance withdrawal niedostepne komunikat jest net congestion czyli sieć zapchana ? dziwne jakieś

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4640
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2699
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: mecenas » środa, 29 listopada 2017, 20:05

Lagoon pisze: znów na binance withdrawal niedostepne komunikat jest net congestion czyli sieć zapchana ? dziwne jakieś
A już myślałem, że to tylko mi nie idzie.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Początkujący
Posty: 69
Rejestracja: 28 listopada 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Roki » środa, 29 listopada 2017, 21:06

ładnie leci na ryj...wracają po mnie...potworzyłem wszędzie konta...czekam tylko na potwierdzenie na BB i jade z koksem ..

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4640
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2699
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: mecenas » środa, 29 listopada 2017, 21:10

@Lagoon, wywołaj mnie jak uda Ci się wypłacić z IOTY z binance. Dzięki.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 633
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Niven » środa, 29 listopada 2017, 21:17

Czy ktoś już próbował postawić fullnode :D

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 501
Rejestracja: 9 sierpnia 2017
Reputacja: 74
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

IOTA

Postautor: Lagoon » środa, 29 listopada 2017, 21:27

mecenas
dam ci znac jak cos sie zmieni.
Ale mi nie chodzi o wypłcanie tylko dla was sprawdzam czy sie da .
Ja ioty mam na trzech portfelach a na binance czwartą częsc aby w razie krachu szybkop wymienic np na ltc ina np bitbay gdzie obsługuja ltc i złotówki
taki bufor biezpieczeństwa w razie czegoś na czarną godzine.

Wróć do „IOTA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość