Czy ETCMC to scam?

Początkujący
Posty: 126
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy ETCMC to scam?

Postautor: czester1994 » czwartek, 30 listopada 2023, 21:36

Znajomy ostatnio nabąknął coś o wydobywaniu ETCPOW oraz podesłał kilka linków na czym to polega. Wygląda to tak że pobiera się noda ethereum classic z ich strony, a następnie za to że program pracuje na naszym urządzeniu otrzymujemy token ETCPOW. Na pierwszy rzut oka strony wyglądają na scam. Za licencję płacimy tokenami ETCPOW o wartości $249 (ilość zależy od kursu w danym momencie). Dołączyłem do grupy na discordzie (ok 2000 osób). Tam głównie dyskusje na temat poprawnego ustawienia programu bo niektórzy mają problem z synchronizacją. Kilku zagranicznych youtuberów już kilka miesięcy temu nagrywało materiały o tym "projekcie". Wchodząc na stronę na której można sprawdzić ilość nodów sieci ethereun classic widać że na ok 900 nodów, 850 korzysta właśnie z tego oprogramowania. Głównie z tego powodu zastanawia mnie czy to rzeczywiście scam czy nie. Na jednym urządzeniu (laptop, stacjonarka, mini pc) które spełnia wymagania typu 4 rdzeniowy procesor, dysk SSD 512gb oraz minimum 8gb pamięci ram możemy otrzymać od 8 do 10 sztuk tego tokena dziennie czyli na ten moment 18-22$. Zagłębiał się ktoś w ten temat? Według wyliczeń po aktualnym kursie, koszt licencji powinie zwrócić się w ok 12-15 dni

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Czy ETCMC to scam?

Postautor: rav3n_pl » niedziela, 3 grudnia 2023, 10:13

Licencja NA CO?
Brzmi jak piramida.

Jest ETC (Ethereum ciągle kopane, przed forkiem the dao) i jest ETHPOW (VitalikCoin ale przed przejściem na PoS).

ETHPOW: https://github.com/ethereumpow/go-ethereum
ETC: https://github.com/etclabscore/core-geth
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 126
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy ETCMC to scam?

Postautor: czester1994 » niedziela, 3 grudnia 2023, 10:57

Licencja na używania ich oprogramowanie. Jest to poprostu node Ethereum classic z ich graficzną nakładką. Jeśli podczas używania tego programu nie aktywujesz go przy pomocy danych które podałeś podczas zakupu (adres email oraz adres portfela etc który podałeś podczas zakupu licencji), program będzie działał, zsynchronizuje się z siecią Ethereum classic ale nie będą ci do konta przypisywane tokeny ETCPOW (nie mylić z ETHPOW) https://www.coingecko.com/pl/waluty/etcpow/usd

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Czy ETCMC to scam?

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 5 grudnia 2023, 10:13

@czester1994 Skoro to taki fajny biznes po prostu kup tokeny i zarabiaj na rosnącej cenie.
Bo cena będzie przecież ciągle rosła, prawda?
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 126
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy ETCMC to scam?

Postautor: czester1994 » wtorek, 5 grudnia 2023, 11:14

Nie wiem czy będzie rosnąć. Poczekam jeszcze kilka dni i zobaczymy czy "projekt" jest wypłacalny. Dopóki nie wymienię tokena na inne krypto które mogę wypłacić na swój portfel to jestem sceptycznie do tego nastawiony

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 25 października 2023
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy ETCMC to scam?

Postautor: belinea1 » czwartek, 14 grudnia 2023, 16:06

rav3n_pl pisze: wtorek, 5 grudnia 2023, 10:13 Bo cena będzie przecież ciągle rosła, prawda?
No i token zaczął lecieć w dół idealnie po tym jak napisałeś tego posta ;)

https://www.coingecko.com/pl/waluty/etcpow/usd

Zobaczymy jeszcze co ciekawego zaszyli w tym "licencjonowanym" oprogramowaniu do kopania ;)

Początkujący
Posty: 126
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy ETCMC to scam?

Postautor: czester1994 » piątek, 15 grudnia 2023, 08:04

Cena spadła o prawie 40% od szczytu, ale nadal jest to 17-18 USD dziennie przy poborze na poziomie 1kWh na kilka dni. Najważniejsze dla mnie że wypłacają token i od razu mogłem go wymienić na ETC i wypłacić na ledgera

Wróć do „Kopalnie kryptowalut”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości