W sumie nie ma znaczenia co się kopie?

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 16 maja 2022
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W sumie nie ma znaczenia co się kopie?

Postautor: Krzys » poniedziałek, 16 maja 2022, 20:32

Witam, tak przekornie ale chyba coś w tym jest.
Spędzam jako nowicjusz na wertowaniu wydajności i patrzę co z tych marnych 151MH da się wycisnąć ,...
I dochodzę do wniosku , że w zasadzie nie ma znaczenia co wybiorę do kopania to i tak na jedno (prawie ) wyjdzie.
ZEC - 151MH/s , to jakieś aktualnie 465zł
XRP - podobnie
ETH - podobnie
SHIBA - też

Jedyne na co mogę liczyć to co najwyżej na nagły wzrost danego china. I tyle , chyba ... ?

Jak uważacie mam rację, czy raczej bredzę już , ... ?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 94
Rejestracja: 13 lutego 2018
Reputacja: 36
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W sumie nie ma znaczenia co się kopie?

Postautor: Zavory » wtorek, 17 maja 2022, 22:17

Ta sama karta będzie miała różną wartość MH/s dla poszczególnych walut (algorytmów).
Każda waluta będzie miała inną trudność kopania, czyli inną nagrodę za to samo MH/s.
No i każda waluta będzie miała inny kurs.

Jeśli wyszło podobnie, to coś nie tak liczysz.
Zerknij tutaj https://whattomine.com/

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W sumie nie ma znaczenia co się kopie?

Postautor: miso20 » środa, 18 maja 2022, 10:00

@Krzys W teorii wszystko się powinno równać jak chodzi o opłacalność. Trochę jak system naczyń połączonych. Górnicy monitorują monety i mają nawet do tego algorytmy. Jeżeli gdzieś by na chwilę pojawiła się większa opłacalność, to górnicy tam się przełączą, więc wzrośnie trudność = spadnie opłacalność.

Tak to w teorii działa, natomiast w krótkim terminie skacząc po takich monetach można pewnie coś przyrobić więcej. Ale czy na tyle by było to opłacalne to nie wiem.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W sumie nie ma znaczenia co się kopie?

Postautor: adiqq » środa, 18 maja 2022, 10:08

miso20 pisze: środa, 18 maja 2022, 10:00 Górnicy monitorują monety i mają nawet do tego algorytmy. Jeżeli gdzieś by na chwilę pojawiła się większa opłacalność, to górnicy tam się przełączą, więc wzrośnie trudność = spadnie opłacalność.
To nie jest takie proste jak się wydaje
Poole nie lubią takich skoczków i sposób naliczania urobku na poolu premiuje tych co kopią tam stale - oczywiście możesz dalej skakać jak się trudnośc zmieni, ale będziesz kopać mniej niż ktoś kto jest ciągle na tym samym poolu. Inna kwestia, że możesz akurat się przełączyć gdzieś indziej, a twój pool akurat znajdzie sporo bloków w krótkim odstępie czasu....Ja z szukania takich "okazji" dawno się już wyleczyłem.

https://whattomine.com/coins
Na ten moment dla prawie wszystkich kart najbardziej opłacalne jest kopanie ETH. Jednym z wyjątków jest 2080Ti ;)
Ale pewnie w miarę upływu czasu będzie ich coraz więcej...
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 94
Rejestracja: 13 lutego 2018
Reputacja: 36
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W sumie nie ma znaczenia co się kopie?

Postautor: Zavory » środa, 18 maja 2022, 11:29

Poprawcie mnie jeśli bredzę, ale pozwolę sobie się nie zgodzić 8-)
miso20 pisze: środa, 18 maja 2022, 10:00W teorii wszystko się powinno równać jak chodzi o opłacalność.

Algorytm określa, jak często wypada nowy blok i ile monet dostaje szczęśliwy znalazca. To jest z góry określone.

Ile czasu trzeba poświęcić na znalezienie tego bloku, to jest trudność kopania, regulowana automatycznie na podstawie liczby i mocy zaangażowanych kopaczy, tak żeby blok był średnio znajdowany po założonym czasie. To jest jedyne co się dostraja w zależności od "mocy wydobywczej".

Wartość (USD) nagrody zależy od kursu waluty i nie ma żadnego związku z kopaniem. Jeśli kurs waluty spadnie do 1 grosza (niezależnie od aktywności kopaczy) to nagroda za znalezienie bloku będzie równa kilka monet wartych po jednym groszu. Teoretycznie, jeśli w systemie zostanie tylko jedyna koparka o mocy 1 MH/s, to jej nagroda i tak nie przekroczy (ani nie spadnie poniżej) tych kilku groszy.
miso20 pisze: środa, 18 maja 2022, 10:00w krótkim terminie skacząc po takich monetach można pewnie coś przyrobić więcej.

Kilka lat temu zmiany prowadzenia na liście opłacalności miały miejsce nawet kilka razy dziennie (ETH, ETC, ELLA, PIRL, UBIQ itd.). Wtedy skakanie było normą.
Potem ni z gruszki ni z pietruszki kurs ETH wystrzelił do góry, i już tam został, a razem z nim opłacalność kopania.

Dla większości kart mamy teraz ETH, a optem długo nic, i jest to spowodowane wysoką ceną USD z góry określonej nagrody ETH.
Inne waluty "chciałyby" mieć taką nagrodę, ale żadne zmiany trudności kopania nie skompensują różnic kursowych.
(W czasie dążącym do nieskończoności, pojawi się tylu kopaczy ETH, że opłacalność kopania spadnie - w tej chwili nie ma ich nigdzie aż tylu i nagroda jest wysoka).
adiqq pisze: środa, 18 maja 2022, 10:08Poole nie lubią takich skoczków i sposób naliczania urobku na poolu premiuje tych co kopią tam stale
Ale to dotyczy pool hopping (rezygnacji z dalszego kopania danego bloku, jeśli nie znalazł się zbyt wcześnie, w związku z czym nagroda za każdy share staje się mniejsza). Kilka zmian w ciągu dnia nie powinno mieć znaczenia. Czy coś pominąłem? :)

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W sumie nie ma znaczenia co się kopie?

Postautor: adiqq » środa, 18 maja 2022, 12:05

Zavory pisze: środa, 18 maja 2022, 11:29Czy coś pominąłem? :)
Chyba tylko, że są różne sposoby naliczania urobku do tego. Czasami jest możliwość wyboru, jak np. na ezil (PPS+ lub PPLNS) - ale nie sprawdzałem tego, jak to wygląda w praktyce.
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W sumie nie ma znaczenia co się kopie?

Postautor: miso20 » środa, 18 maja 2022, 13:50

Zavory pisze: środa, 18 maja 2022, 11:29Wartość (USD) nagrody zależy od kursu waluty i nie ma żadnego związku z kopaniem.
Owszem algrotym nie patrzy na wartość , ale patrzą na nią kopacze i przerzucają sie tam gdzie więcej wykopią $. Stąd trudność pochodznie dostraja się do wartości, choć nie bezpośrednio. A być moze wartość do trudności? Któż to wie, ale wg mnie ewidentnie jest to połączone przez psychikę tłumu :mrgreen:
Zavory pisze: środa, 18 maja 2022, 11:29Jeśli kurs waluty spadnie do 1 grosza (niezależnie od aktywności kopaczy) to nagroda za znalezienie bloku będzie równa kilka monet wartych po jednym groszu.
Tak, ale wtedy 99,99% żegna taką monetę i przechodzi gdzie indziej. Wtedy ten 0,01%, który zostanie otrzyma adekwatną nagrodę do ultra niskiej trudności.
adiqq pisze: środa, 18 maja 2022, 10:08To nie jest takie proste jak się wydaje
Poole nie lubią takich skoczków i sposób naliczania urobku na poolu premiuje tych co kopią tam stale - oczywiście możesz dalej skakać jak się trudnośc zmieni, ale będziesz kopać mniej niż ktoś kto jest ciągle na tym samym poolu.

Dobrze wiedzieć. Czyli nastąpiła tutaj interwencja człowieka.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W sumie nie ma znaczenia co się kopie?

Postautor: adiqq » środa, 18 maja 2022, 13:57

wejdz na https://whattomine.com/coins
zaznacz np. 3x2080ti i zobacz wyniki...
Trudnośc się dostosuje, ale niektóre monety będą i tak nierentowne, nawet jak prawie wszyscy górnicy sobie pójdą...
wchodzę w grę jeszcze inne aspekty czasami - na 2080ti najbardziej się opłaca kopać inne algo, ale ja wolę i tak Ethash - inne algo oznacza zwiększony pobór - a jak ciepło na zewnątrz się robi, to niski pobór jest bardziej w cenie....

Dodano po 47 sekundach:
miso20 pisze: środa, 18 maja 2022, 13:50ak, ale wtedy 99,99% żegna taką monetę i przechodzi gdzie indziej. Wtedy ten 0,01%, który zostanie otrzyma adekwatną nagrodę do ultra niskiej trudności.
gdyby tak było naprawdę, to nie byłoby coinów, które kopie się na minus, prawda? ;)
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W sumie nie ma znaczenia co się kopie?

Postautor: miso20 » środa, 18 maja 2022, 14:00

@adiqq No ja sie domyślam, że będą róznice. Tutaj jest pewnie spora bezwładność. Ale docelowo to się bedzie dążyć do równego rozkładu, bo nie będzie takiej sytuacji, w której na jakiejś monecie kopiesz x2 co na eth. Po prostu kazdy by przszedł na tę drugą monetę = rośnie tam trudność, a maleje na eth = wykopiesz więcej eth i mniej tamtej monety.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W sumie nie ma znaczenia co się kopie?

Postautor: adiqq » środa, 18 maja 2022, 14:20

No tutaj jest właśnie problem...wszyscy kopia ETH bo Sue najbardziej opłaca, trudność cały czas rośnie i dakej wszyscy to kopia bo cena jest taka a nie inna...nie zanosi się na to, żeby to się miało szybko zmienić...
O tego typu sytuacji pisał kolega wcześniej, też takie momenty pamiętam, ale z doświadczenia powiem, że nie opłacało się zmieniać np. Z ETC na XWP...bo właśnie, trudność mocno w górę i powtórka...lepiej cały czas kopać to samo.
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 152
Rejestracja: 23 lipca 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Utrata mocy koparki ETH

Postautor: Daytrader » piątek, 1 lipca 2022, 09:18

Panowie w związku z powolnym spadkiem cen kart zastanawiam się nad zakupem kart graficznych. Podpowiecie w jakie karty najlepiej inwestować? Wydajność/cena/w miarę bezproblemowość w obsłudze?
Sorki za offtop w tym temacie:)

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Utrata mocy koparki ETH

Postautor: adiqq » piątek, 1 lipca 2022, 11:15

Daytrader pisze: piątek, 1 lipca 2022, 09:18Podpowiecie w jakie karty najlepiej inwestować?
zaraz ci napisze ktoś, że najlepiej za tę kasę ETH kupić ;)
Mnie na początku 2019 wszyscy przekonywali i udowadniali, że mining się skończył i to kompletnie nieopłacalne. Ze lepiej krypto kupic...po 3,5 roku mogę napisać, że nie mieli racji ;) Ale teraz sytuacja nie jest taka sama jak wtedy, ale widzę pewne podobieństwa... ;)


Przede wszystkim zrób sobie analizę - jaką masz lub możesz mieć cenę prądu, czy masz odpowiednie warunki do tego sprzętu.
Ważne też jest, czy masz pojęcie jak się obchodzić ze sprzętem (w sensie wymienić wiatraki,pastę,termopady) - jeśli tak, to można zaryzykować kupno tańszego używanego sprzętu. Jeśli nie, to odradzam. Jeśli nie, to chyba skazany jesteś na nowe. Uzywane nawet z gwarancją mogą być mocno zajechane, jak były eksploatowane w trudnych warunkach.
Odradzam 3080, moje typy na teraz to 3060ti/3070. Ewentualnie 3060. LHR padł, więc nie ma tematu już raczej że nowy sprzęt ma LHR...
Oczywiście tylko i wyłącznie pod HiveOS
Gdyby nie niepewna sytuacja odnosnie ETH to brałbym pod uwagę 1660S/Ti - ale one nie nadają się za bardzo pod inne algo niż Ethash (szczególnie superki). Podobna sytuacja jest z 5700/XT
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Utrata mocy koparki ETH

Postautor: koparki » piątek, 1 lipca 2022, 13:52

adiqq pisze: piątek, 1 lipca 2022, 11:15zaraz ci napisze ktoś, że najlepiej za tę kasę ETH kupić
Akurat masz przecenę z 4000$ do 1000$ na eth (niewykluczone niżej), kup tyle eth ile byś wykopał na tych hipotetycznych kartach w rok - dwa lata - trzy lata - do wyboru . Za rok bardzo prawdopodobny POS , gdy nastapi koniec kopania ETH to wszyzstkie kopalne na kartach graficznych mniej znane POWy to śmieci bez perspektywy i hazard co do ich sprzedaży z zyskiem, kolejna kalka nikomu niepotrzebnej , kolejnej niszowej kryprowaluty.
Zainteresuj się innymi inwestycjami , przykładowo moim zdaniem w 2022 należy szukać inwestycji wokół metaverse i VR jest to obecnie tym czym w 2011r był blockchain, mam na myśli przywilej wczesnej adopcji. Inne biznesy na kolejną dekadę to np. "wszystko dla samowystarczalności" , POW to przeżytek wkrótce będzie ścigany w UE w ramach zielonego ładu.
---

Początkujący
Posty: 152
Rejestracja: 23 lipca 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Utrata mocy koparki ETH

Postautor: Daytrader » piątek, 1 lipca 2022, 14:34

Dzięki za opinie. Zapytałem bo miałem kiedyś koparkę na GTX 1060 i sprzedałem karty jak był boom. Jest u mnie fotowoltaika i dlatego cały czas zaglądam do tej tematyki. Mam już trochę inwestycji w metaverse no i trzeba trochę zdywersyfikować inwestycje:)
Jeżeli karty osiągną takie dno jak w 2020 to myślę że warto trochę zainwestować.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Utrata mocy koparki ETH

Postautor: koparki » piątek, 1 lipca 2022, 14:39

@Daytrader możesz zrobić z kart kaloryfery na zimę, wtedy na pewno będzie ok ;) póki co przed nami 3 miesiące upałów , wiatraki 95% i temp rdzenia 80-90 stopni u niektórych
---

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W sumie nie ma znaczenia co się kopie?

Postautor: adiqq » piątek, 1 lipca 2022, 15:20

koparki pisze: piątek, 1 lipca 2022, 13:52Akurat masz przecenę z 4000$ do 1000$ na eth (niewykluczone niżej), kup tyle eth ile byś wykopał na tych hipotetycznych kartach w rok - dwa lata - trzy lata - do wyboru . Za rok bardzo prawdopodobny POS , gdy nastapi koniec kopania ETH to wszyzstkie kopalne na kartach graficznych mniej znane POWy to śmieci bez perspektywy i hazard co do ich sprzedaży z zyskiem, kolejna kalka nikomu niepotrzebnej , kolejnej niszowej kryprowaluty.
Tak, na początku 2019 czytałem dokładnie takie same posty. Nic nowego. :lol:

Dodano po 41 sekundach:
ceny kart niedługo też powinny osiągnąć dno, jak na początku 2019 ;)
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 152
Rejestracja: 23 lipca 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W sumie nie ma znaczenia co się kopie?

Postautor: Daytrader » piątek, 1 lipca 2022, 16:05


adiqq pisze:
koparki pisze: piątek, 1 lipca 2022, 13:52
Dodano po 41 sekundach:
ceny kart niedługo też powinny osiągnąć dno, jak na początku 2019 ;)

Czekam na ten moment:)

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W sumie nie ma znaczenia co się kopie?

Postautor: adiqq » piątek, 1 lipca 2022, 16:24

Daytrader pisze: piątek, 1 lipca 2022, 14:34Dzięki za opinie
Najważniejsze pytanie - wiesz jaką masz dokładnie cenę prądu?
Jaka taryfa i jaka dokładnie cena?

Dodano po 1 minucie 23 sekundach:
Bo z tamtych dyskusji sprzed lat najbardziej utkwiło mi w pamięci, że ci co najbardziej mi odradzali kopanie, nie wiedzieli ile kosztuje 1kWh. Jak podałem im moją cenę, to nie wierzyli i twierdzili, że to niemożliwe ;)
A jednak tak było...a to było jeszcze, zanim miałem PV....
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W sumie nie ma znaczenia co się kopie?

Postautor: miso20 » piątek, 1 lipca 2022, 18:47

290722226_1015658185803411_4994014574755699588_n.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Początkujący
Posty: 152
Rejestracja: 23 lipca 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W sumie nie ma znaczenia co się kopie?

Postautor: Daytrader » piątek, 1 lipca 2022, 21:00

adiqq pisze:
Daytrader pisze: piątek, 1 lipca 2022, 14:34Dzięki za opinie
Najważniejsze pytanie - wiesz jaką masz dokładnie cenę prądu?
Jaka taryfa i jaka dokładnie cena?

Dodano po 1 minucie 23 sekundach:
Bo z tamtych dyskusji sprzed lat najbardziej utkwiło mi w pamięci, że ci co najbardziej mi odradzali kopanie, nie wiedzieli ile kosztuje 1kWh. Jak podałem im moją cenę, to nie wierzyli i twierdzili, że to niemożliwe ;)
A jednak tak było...a to było jeszcze, zanim miałem PV....
Dla mnie cena prądu to kwota rachunku podzielona przez ilość kWh. W moim przypadku to 0,74 gr brutto.
Oczywiście nie patrząc wcale na pv tylko czysty zakup z sieci. Jest to cena z ostatniego rachunku który miałem do zapłaty z kwietnia.

Wróć do „Kopalnie kryptowalut”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość