Składanie pc do kopania kryptowalut.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 10 września 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Składanie pc do kopania kryptowalut.

Postautor: Wojo1990@gmail.com » sobota, 11 września 2021, 17:08

Witam wszystkich na forum.,jestem tu nowy. Mój poprzedni post został odrzucony. Może moderator pomyślał, że robię krypto reklamę.
Myślę o zakupie pc
Rizen5
8gbram
Dysk128gb
Gf3080lhr wolę bez lhr ale ciężko o gwarancję.
Zasilacz 850w
Płyta główna X470 Gaming Plus MAX z 6 złączami PCI-E lub (ASRock B450 PRO4)
System hiveOs
Sprzedawca życzy sobie 10.850zl.
Czy za te pieniądze mogę sam złożyć to lepiej i taniej. Co kopać, Ada, Luna? Mieszkam w NL i przypuszczam, że składając to na miejscu można zrobić to taniej i lepiej. Zależy mi jak wiadomo na najniższym poborze prądu i największym hash Rate. Może postawić to na Windowsie, bo chciałbym czasami użyć przeglądarki pograć lub obejrzeć film. Pomożecie? Proszę nie usuwać tematu lub przenieść w odpowiedni dział. Pozdrawiam

Początkujący
Posty: 217
Rejestracja: 18 sierpnia 2020
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Składanie pc do kopania kryptowalut.

Postautor: ozyrys486 » niedziela, 12 września 2021, 08:31

Rozumiem ze chcesz zacząć od kopania na 1 karcie
Czy przeliczyles to sobie na poczatek ? Koszty pradu do wydobycia na tej jednej karcie ?

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Składanie pc do kopania kryptowalut.

Postautor: adiqq » niedziela, 12 września 2021, 08:39

odpusc sobie temat kopania...dzień po dniu mamy ATH na trudności kopania, ATH na cenach sprzętu, a ty chcesz wchodzić w mining? ;)
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 10 września 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Składanie pc do kopania kryptowalut.

Postautor: Wojo1990@gmail.com » niedziela, 12 września 2021, 10:30

Znajomy mnie zainteresował tym tematem. Taka Ada kosztuje teraz 2.5.Może za 5lat albo za rok będzie po 30 i co wtedy? 10lat temu też czytałem artykuły o kopaniu btc, że to gówno i się nie opłaca. Teraz bym był bogatym człowiekiem hehe:p. Nie chcę żyć marzeniami, ale przecież idzie zmieniać wydobywany token. Któryś z nich za parę lat/miesięcy może pójść grubo do góry i nie chce sobie pluć znowu w brodę. Choćby jak ostatnio nie realizując zysku na giełdzie krypto i zaliczyć przy okazji stratę, choć nie dotkliwą aż tak:). Prąd w teorii może miałbym za darmo bo mieszkam w wynajmowanym mieszkaniu pracy przez agencję. Tzn płacę go i tak w czynszu. Liczyłem, że na tych podzespołach to jakieś niecałe 30 eu na miesiąc za prąd. Najwyżej coś tam dołożę właścicielowi. W przyszłości może dołożyłbym drugą kartę. Kumpel kopie już na 4.Tylko boję się właśnie tego, że krypto będą pozyskiwane w inny sposób za jakiś czas. Co myślicie, wiem że ceny tych kart to jakaś komedia i jeszcze je ograniczyli...

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Składanie pc do kopania kryptowalut.

Postautor: adiqq » niedziela, 12 września 2021, 11:34

Wojo1990@gmail.com pisze: niedziela, 12 września 2021, 10:30Nie chcę żyć marzeniami, ale przecież idzie zmieniać wydobywany token.
Zyjesz marzeniami i dodatkowo nie masz kompletnie pojęcia o tym co chcesz robić. Kompletnie.
dam ci przykład, który przytoczyłem niedawno swojemu znajomemu, który też bardzo chciał, żebym mu ogarnął koparkę.
Więć tak - krótkie uzasadnienie, dlaczego teraz się nie opłaca wchodzić w mining - rok temu w okolicy sierpnia, zrobiłem tacie 3 małe rigi - za 34500zł - a w tym także część poszło na przeróbkę instalacji elektrycznej i dopłatę do klimatyzacji. Za te pieniądze kupiłem 15x5700XT - w sumie niecałe 800 Mh do kopania Ethereum - te środki zwróciły się w połowie stycznia 2021. Od tamtego czasu to czysty zysk - do tego wartość tego sprzętu kopiącego na ten moment jest warta kilka razy więcej niż w momencie kupna (!) Dla porównania - za te same pieniądze - dzisiaj mógłbym na tych samych podzespołach złożyć koparkę na ledwo 6x5700XT.
a koparka kopałaby max 330MH...zakładając nawet darmowy prąd (PV), zwrot wydanych kosztów to około 320dni - zdecydowanie za dużo, żeby decydować się na zakupy
https://whattomine.com/coins/151-eth-et ... =Calculate
po wejściu dzisiaj w link, ten okres zwrotu wydłużył się do 407 dni :lol: 8-)
Kurs ETH spadł, wzrosła trudność....naprawdę muszę pisać coś jeszcze?
Umówiłem się ze znajomym, że wrócimy do tematu, jak ceny sprzętu spadną do akceptowalnych poziomów.
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 10 września 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Składanie pc do kopania kryptowalut.

Postautor: Wojo1990@gmail.com » niedziela, 12 września 2021, 19:18

Ok, rozumiem twój tok myślenia. Tylko dlaczego mówimy tylko o eth? Jest przecież bardzo dużo innych coinów które w kilka dni robią po kilkaset procent. Spójrz na Idex. To nie tak, że chcę żebyście mi przytaknęli. Tak kupuj, będziesz bogaty hehe. Czy kopanie Ady, luny lub innych coinów trwa równie długo. Proszę pokierujcie mnie troszkę. Wiem, że jak ta hossa upadnie to ceny kart mogą spaść, albo i nie:)

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Składanie pc do kopania kryptowalut.

Postautor: Kutalisk » niedziela, 12 września 2021, 19:41

Wojo1990@gmail.com pisze: niedziela, 12 września 2021, 19:18Czy kopanie Ady, luny lub innych coinów trwa równie długo.
@Wojo1990@gmail.com ale jakie kopanie ADA/LUNA? Kolego nie ogarniasz podstaw. Czym jest PoW i PoS. Czym jest mining, a staking...

Polecam zgłębić temat, poczekać na przeceny i wtedy kupić jakiś sprzęt na promocji.

Obrazek

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 10 września 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Składanie pc do kopania kryptowalut.

Postautor: Wojo1990@gmail.com » niedziela, 12 września 2021, 21:25

Temat stakingu jako tako znam bo na Binance mam właśnie trochę Ady, matica I 1inch,, zamrożone``Mogę was prosić o podesłanie tematu które coiny mogę kopać.?To nie lenistwo, nie wiem za bardzo jak podejść do tematu. Wiem za to, że mogę kupić te coiny i hodlować/tradować lub kopać. Wiem też, że 10 lat temu ludzie pukali się w czoło słysząc o kopaniu btc. Niestety czytałem tych niedowiarków. Wystarczyło wtedy wyłożyć 1000zł i sami wiecie co by było teraz:) Czy wykopując teraz jakieś coiny muszę je sprzedać w tym roku. Mogę hodować tak? Dlaczego wy kopiecie skoro to takie beeee. Nie zrozumcie mnie źle. Chcę się dokształcić zanim podejmę decyzję. 10000zl to dużo, nie dużo. Punk widzenia. Zawsze zostaje pc do grania.Pozdrawiam:)

Wróć do „Kopalnie kryptowalut”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości