Czy nadal jest sens pakować się w Koparke ?

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 24 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy nadal jest sens pakować się w Koparke ?

Postautor: minerszotu » środa, 6 marca 2019, 12:39

Witam
prąd ~~ 52gr

Jest sens jeszcze cokolwiek zbudowac ? bo przymierzam się od 2 lat do koparki .

Miałem chęci kopać DASH alee... nawet w tym kalkulatorze musiałbym mieć
minimum = 200 Gh/s
maksimum = 1200wat

żeby cokolwiek zarobić. Jakie macie refleksje względem tego ? :D lub jak robicie że zarabiacie ? :P Kraść prąd ? :lol:

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy nadal jest sens pakować się w Koparke ?

Postautor: CRXEE8 » środa, 6 marca 2019, 14:42

Nie pakuj się w kopanie, szczególnie za stawkę za prąd jaką napisałeś. Taniej, lepiej, szybciej wyjdzie Ci zakup danej kryptowaluty na giełdzie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2071
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

Czy nadal jest sens pakować się w Koparke ?

Postautor: Bemx2k » środa, 6 marca 2019, 15:01

minerszotu pisze: środa, 6 marca 2019, 12:39 Witam
prąd ~~ 52gr
Nawet przy stawce nocnej 29gr /kWh kopanie jest nie opłacalne .

Jedyna opcja kupić jakieś drobne ETH ETC DASH i trzymać do kolejnej bańki
BTC>ETH

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 104
Rejestracja: 4 sierpnia 2018
Reputacja: -42
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Czy nadal jest sens pakować się w Koparke ?

Postautor: OnlyBestMiners » środa, 6 marca 2019, 20:38

Witam,
jest opłacalne przy stawce prądu na poziomie 0,28pln brutto, którą oferujemy w naszym projekcie.
ROI na dziś 4-5 miesięcy na LTC które jest w dołku i zaczyna pogoń do góry :)
Przychody live na dwóch urządzeniach i odpowiednich ustawieniach:
http://bit.ly/2XohKrL

Zapraszamy,
Allegro:
http://bit.ly/2MkG0by

Aukcje L3+:
https://allegro.pl/oferta/nowe-antminer ... witemShare

https://allegro.pl/oferta/uzywane-antmi ... witemShare


OnlyBestMiners:
http://fb.com/onlybestminers/



Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy nadal jest sens pakować się w Koparke ?

Postautor: adiqq » czwartek, 7 marca 2019, 06:18

różne są stawki w różnych regionach. U mnie akurat w taryfie nocnej mam 25gr/kwh
Aktualnie średnia z ostatniej faktury wychodzi mi więcej - około 0,35zł. Nawet przy takiej cenie wychodzi dla mojej koparki z 10 kart na + (około 28$/m przy aktualnej wycenie ETH)
U mnie wychodzi taka średnia cena, bo dużo zużywam w taniej taryfie (G12w) - około 75% (dom ogrzewany prądem, zoptymalizowany pod kątem wykorzystania taniej taryfy)

Więc nie mogę się zgodzić z tym co napisał wyżej Bemx2k

minerszotu - przy takiej cenie prądu jaką masz kopanie chyba nie ma sensu...

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Czy nadal jest sens pakować się w Koparke ?

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 13 kwietnia 2019, 12:37

OnlyBestMiners pisze: środa, 6 marca 2019, 20:38Witam,
jest opłacalne przy stawce prądu na poziomie 0,28pln brutto, którą oferujemy w naszym projekcie.
ROI na dziś 4-5 miesięcy na LTC które jest w dołku i zaczyna pogoń do góry :)
Przychody live na dwóch urządzeniach i odpowiednich ustawieniach:
http://bit.ly/2XohKrL

Zapraszamy,
Allegro:
http://bit.ly/2MkG0by

Aukcje L3+:
https://allegro.pl/oferta/nowe-antminer ... witemShare

https://allegro.pl/oferta/uzywane-antmi ... witemShare


OnlyBestMiners:
http://fb.com/onlybestminers/
Uwaga - potencjalny naganiacz na kopanie.

Ostrzegam przezornie zanim ktoś utopi pieniądze bezsensownie.

Kopanie w dzisiejszych czasach się nie opłaca, zawsze lepiej kupić krypto normalnie za pieniądze.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Orator
Posty: 914
Rejestracja: 3 marca 2012
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy nadal jest sens pakować się w Koparke ?

Postautor: Bult » sobota, 13 kwietnia 2019, 13:34

Jak kolega Koli napisał są już na rynku jakiś czas nowe waluty które wychodzą na plus. Przetestowałem kilka i najbardziej rokujący to RVN (Ravencoin). Przy taryfie G12w wychodzi na plus (testowane drugi miesiąc).
Dotyczy to koparek opartych na kartach Nvidia(test 1080, oraz 1070) i jest opłacalne tylko jeśli ktoś posiada już koparki. Przy zakupie nowej niestety będzie zbyt długo się zwracać- trzeba czekać na wzrosty.
30 finał WOŚP eSkarbonka - https://eskarbonka.wosp.org.pl/eabwxh

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy nadal jest sens pakować się w Koparke ?

Postautor: adiqq » sobota, 13 kwietnia 2019, 13:56

ShadowOfHarbringer pisze: sobota, 13 kwietnia 2019, 12:37Kopanie w dzisiejszych czasach się nie opłaca, zawsze lepiej kupić krypto normalnie za pieniądze.


To zacytowane wyżej to jest zwyczajnie nieprawda. Nawet dla sędziwych Rx4xx/5xx i taryfie G12w dla ETC/ETH jest plus. Wystarczy policzyć :D

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy nadal jest sens pakować się w Koparke ?

Postautor: redlumek » sobota, 13 kwietnia 2019, 14:15

Koli pisze:Dwie nowe kryptowaluty

Raven

Grin-29
Rvn kopałem już rok temu.
Chociaż pojęcie nowy jest względne.

Orator
Posty: 914
Rejestracja: 3 marca 2012
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy nadal jest sens pakować się w Koparke ?

Postautor: Bult » sobota, 13 kwietnia 2019, 14:28

Tak zgadza się iż RVN jest już od roku na rynku. Natomiast każdej nowej walucie trzeba dać czas aby dojrzała i ustabilizowała się wartość rynkowa aby można ją było kopać.
30 finał WOŚP eSkarbonka - https://eskarbonka.wosp.org.pl/eabwxh

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy nadal jest sens pakować się w Koparke ?

Postautor: adiqq » sobota, 13 kwietnia 2019, 15:10

adiqq pisze: sobota, 13 kwietnia 2019, 13:56
ShadowOfHarbringer pisze: sobota, 13 kwietnia 2019, 12:37Kopanie w dzisiejszych czasach się nie opłaca, zawsze lepiej kupić krypto normalnie za pieniądze.


To zacytowane wyżej to jest zwyczajnie nieprawda. Nawet dla sędziwych Rx4xx/5xx i taryfie G12w dla ETC/ETH jest plus. Wystarczy policzyć :D
Chcialem tylko rozwinąć ten temat, żeby obalić pewne mity....
taryfa weekendowa (G12W) - tani prąd w godz 13-15 i 22-6 + wszystkie soboty,niedziele i dni ustawowo wolne od pracy. Drogi prąd - cała reszta. Ceny dla Tauron Kraków
tania taryfa=0,24084zł
droga taryfa=0,6631zł
mam nadzieję, że nic nie pokręciłem przy przepisywaniu cen z cennika.
Przy obliczaniu średniej ceny kwh pominąłem opłaty stałe, bo dotyczy to koparki zlokalizowanej w domu, a mieszkając w domu i tak płaci się te wszystkie opłaty stałe bez względu na to czy się kopie czy nie. Analiza pomija święta - nie chciało mi się uwzględniać w obliczeniach tych kilka dni świątecznych, które nie wypadają w weekend. W 2019r przypada akurat 10 takich dodatkowych dni, w których prąd jest przez cały dzień tani.

Każdy sprzęt pracujacy non stop - tak jak koparka krypto, zużywa 58,3% kwh w taniej taryfie - bo tyle jest godzin w taniej taryfie w tygodniu. Średnia cena 1kwh dla przypadku j.w. wynosi 0,41692zł. Czyli sporo taniej, niż dla taryfy G11 (prawie 20%).
Od razu uprzedzę pytania i zarzuty które zawsze w takich sytuacjach się pojawiają - że to nie ma sensu, bo zaoszczędzę na prądzie do koparki, ale stracę na prądzie bytowym. Otóż to wcale nie jest takie oczywiste.
Zrobiłem proste obliczenia dla Tauronu Kraków i w taryfie G12w wystarczy zużyć tylko 33,9% w taniej taryfie, żeby cena była identyczna jak w przypadku taryfy G11. Każdy % zużycia w taniej taryfie więcej, to dodatkowa oszczędność.

Teraz trochę moich obserwacji praktycznych - taryfę G12 zacząłem stosować około 9 lat temu, kiedy wprowadziłem się do domu ogrzewanego prądem, jak tylko pojawiła się w ofercie taryfa G12w, to od razu na nią przeszedłem. Mam osobny podlicznik i dokładnie wiem jaką cześć mojego zużycia to CO+CWU. Jeśli chodzi o grzanie - to około 70-75% zużywam w taniej taryfie. Daje mi to oszczędność około 29,6% w porównaniu do taryfy G11. Przy dokładnie takim samym korzystaniu z CO i CWU. Co może się wydać jeszcze dziwniejsze - zużycie prądu na cele bytowe także jest bardzo podobne % !! Wiem, że to wynika z takiego a nie innego trybu życia (weekendy często w domu) - ale naprawdę nie czekamy na godziny taniej taryfy, żeby coś ugotować (wszystko w domu jest na prąd!), zagrzać wodę. Jedynie zmywarka czasami jest włączana z opóźnionym startem nastawionym na godziny taniej taryfy (jak nie ma pilnego mycia) i pralka z reguły chodzi w weekendy - ale to już wynika przede wszystkim z innych przesłanek...

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Czy nadal jest sens pakować się w Koparke ?

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 13 kwietnia 2019, 15:37

adiqq pisze: sobota, 13 kwietnia 2019, 13:56 To zacytowane wyżej to jest zwyczajnie nieprawda. Nawet dla sędziwych Rx4xx/5xx i taryfie G12w dla ETC/ETH jest plus. Wystarczy policzyć :D
Bzdury.

Jak doliczysz amortyzację sprzętu oraz wahania rynku kryptowalut, który potrafi w ciągu miesiąca spaść o 50%, to nie, nie opłaca się w żadnym wypadku.

Opłaca się tylko na papierze i tylko w tym momencie. Za miesiąc może się już nie opłacać i co wtedy?

Odpowiedź: tysiące kart graficznych na sprzedaż w Internecie, co niedawno miało miejsce.

Dodano po 1 minucie 35 sekundach:
adiqq pisze: sobota, 13 kwietnia 2019, 15:10tania taryfa=0,24084zł
droga taryfa=0,6631zł
Po raz kolejny - bzdury.

Nie doliczyłeś opłaty przesyłowej, która wynosi 15-20 groszy. Najtańszy prąd w tym momencie jaki istnieje z VAT, akcyzą, opłatą przesyłową to chyba 35-40 groszy. Robiłem kalkulację parę miesięcy temu.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Czy nadal jest sens pakować się w Koparke ?

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 13 kwietnia 2019, 15:37

Bult pisze: sobota, 13 kwietnia 2019, 13:34Jak kolega Koli napisał są już na rynku jakiś czas nowe waluty które wychodzą na plus
Chciałeś powiedzieć "nowe pump&dumpy", które mogą pieprznąć na twarz w każdym momencie.

W żadnym wypadku takie waluty nie dają stabilnego i przewidywalnego zysku. To bajki dla grzecznych dzieci.

Sprzęt do kopania amortyzuje się 12-24 miesiące MINIMUM. Musiałbyś mieć 24 miesiące jako takiej stabilności w kryptowalutach, żeby wyjść nawet na zero.

Nie przypominam sobie żadnych 24 miesięcy stabilności w ciągu ostatnich 6 lat.

No chyba, że planujecie osiągnąć zysk dopiero po 3-4 latach. Tylko wtedy mogą wyjść już nowe minery, które pozamiatają Wasze karty graficzne i będą się one nadawać tylko na sprzedaż.

Interes ekstremalnie ryzykowny, dużo roboty a zysk żaden, gra niewarta świeczki.

5 razy szybciej i z 10 razy mniejszym wkładem własnym możecie wyjść na plus zwyczajnie kupując którąś z tych walut co zamierzacie je kopać.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy nadal jest sens pakować się w Koparke ?

Postautor: adiqq » sobota, 13 kwietnia 2019, 17:42

ShadowOfHarbringer pisze: sobota, 13 kwietnia 2019, 15:37Po raz kolejny - bzdury.

Nie doliczyłeś opłaty przesyłowej, która wynosi 15-20 groszy. Najtańszy prąd w tym momencie jaki istnieje z VAT, akcyzą, opłatą przesyłową to chyba 35-40 groszy. Robiłem kalkulację parę miesięcy temu.


Wybacz - ale tym wpisem się skompromitowałeś i to mocno. Proponuję sprawdzić ceny
ceny energii...
https://www.tauron.pl/dla-domu/prad/pra ... santem-24h
cena energii w taryfie G12w (brutto)
droga=0,3763, tania=0,1818 (dla umowy na 2 lub 3 lata)

stawki dystrybucyjne
https://www.tauron-dystrybucja.pl/uslug ... ybucyjnych\
dystrybucja w drogiej taryfie(ze stawka jakościową) = 0,2337(netto), czyli brutto=0,2874
dystrybucja w taniej taryfie(ze stawka jakosciową) = 0,0485(netto), czyli brutto=0,0596
sumarycznie droga taryfa=0,3763+0,2874=0,6637
sumarycznie tania taryfa=0,1818+0,0596=0,2414
proszę mnie poprawić, jeśli się gdzieś pomyliłem...
ceny te są bardzo zbliżone, do tego co napisalem wczesniej, poprzednie obliczenia które wkleiłem robiłem w marcu, ceny mogłby być trochę inne lub gdzieś popełniłem błąd, zdarza się. Ale na pewno nie pominąłem opłaty przesyłowej, która wynosi 15-20groszy.
Opłata przesyłowa bardzo mocno zależy od regionu w którym się mieszka. Tak samo ceny energii od dostarczyciela energii. Tauron ma dużo niższe ceny taniej taryfy, niż np. PGE.
Prawdopodobnie należysz pod PGE i wydaje ci się, że najtańsza prąd musi kosztować 35groszy. Otóż jak widać, ci co należą pod Tauron mogą mieć dużo taniej.
Co do reszty, to odniosę się za chwilę...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 104
Rejestracja: 4 sierpnia 2018
Reputacja: -42
Reputacja postu: 
-3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Czy nadal jest sens pakować się w Koparke ?

Postautor: OnlyBestMiners » sobota, 13 kwietnia 2019, 17:43

Jescze raz powtarzam, tylko ASIC i to trzeba wiedzieć, kiedy, jaki i za ile :)
OnlyBestMiners - zapraszamy

OnlyBestMiners:
http://fb.com/onlybestminers/


Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy nadal jest sens pakować się w Koparke ?

Postautor: adiqq » sobota, 13 kwietnia 2019, 19:35

ShadowOfHarbringer pisze: sobota, 13 kwietnia 2019, 15:37Bzdury.

Jak doliczysz amortyzację sprzętu oraz wahania rynku kryptowalut, który potrafi w ciągu miesiąca spaść o 50%, to nie, nie opłaca się w żadnym wypadku.

Opłaca się tylko na papierze i tylko w tym momencie. Za miesiąc może się już nie opłacać i co wtedy?

Odpowiedź: tysiące kart graficznych na sprzedaż w Internecie, co niedawno miało miejsce.


Czekając na - mam nadzieję tym razem rzeczową analizę cen które przedstawiłem - chcę się odnieść do tego wyżej.
Twoim zdaniem - kiedy warto wejść w mining - wtedy kiedy jest bańka i ceny sprzętu są horrendalne - czy wtedy kiedy są tysiące kart graficznych na sprzedaż w internecie i to za bardzo niewielkie pieniądze ?? :lol:
W momencie, kiedy kursy spadły około 90% od ATH - myślisz, że będzie lepszy moment wejścia w mining?
W momencie jak uruchamiałem 1 koparkę, gdy był całkowity dołek - miałem 3 karty. Jeśli dobrze pamiętam, ETH było coś w okolicy 120$. Nawet przy tak niskiej cenie, wg kalkulatorów wychodziłem na minimalny plus. Tak, moja średnia cena prądu z faktury za prąd z tamtego okresu to około 0,35zł. Tyle przyjmowałem do obliczeń, nawet jeśli bylo to trochę zbyt optymistycznie (z następnej faktury będzie siłą rzeczy trochę gorzej) to różnica nie była duża.
Tak, moje założenie było bardzo ryzykowne - po około 90% spadku, przyjąłem, że ceny już niżej nie spadną, a jeśli spadną, to niewiele. A sprzęt kupiłem za naprawdę niewielkie pieniądze. Zdziwiłbyś sie, jak tanio. A skoro przy cenie ETH 120$ i 3 kartach byłem na około 0, to jak może wyglądać moja rentowność w sytuacji gdy mam 15 kart i cenę ETH około 160-165$?
Przy aktualnych cenfa, faktycznie sprzęt się nie zaamortyzuje szybciej, ale to gra pod wzrosty...

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy nadal jest sens pakować się w Koparke ?

Postautor: redlumek » sobota, 13 kwietnia 2019, 20:19

Podaj jeszcze czas zwrotu inwestycji przy dzisiejszych cenach.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Czy nadal jest sens pakować się w Koparke ?

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 13 kwietnia 2019, 23:57

adiqq pisze: sobota, 13 kwietnia 2019, 19:35Twoim zdaniem - kiedy warto wejść w mining
Bardzo proste.

Kiedy masz prąd za darmo albo za prawie darmo. Ewentualnie gdy ciepła z minerów używasz do ogrzewania, >95% energii zużywane przez minery jest obrócone w ciepło - więc można by je wykorzystać np. do ogrzewania domu lub szklarni. No ale nie latem.

Chińczycy "jadą", z tego co się orientuję, na cenach prądu max 15-20 groszy, a niektórzy minerzy nawet wykupują stare, nieużywane elektrownie wodne i naprawiają je, po czym kopią. W polsce cena prądu poniżej 35 groszy jest nieosiągalna, więc kopanie jest nieopłacalne. Niestety nie mamy 15 elektrowni jądrowych jak Niemcy czy tam Francuzi.

Jest aż tak źle.

Gadasz nierealne brednie, jak ktoś Ci już wyżej napisał - okres zwrotu inwestycji wyniesie minimum 24 miesiące. W 24 miesiące to wszystko się może zmienić, a waluta i algorytm jaki w danym momencie kopiesz może już nawet nie istnieć.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Czy nadal jest sens pakować się w Koparke ?

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 14 kwietnia 2019, 00:33

OnlyBestMiners pisze: sobota, 13 kwietnia 2019, 17:43Jescze raz powtarzam, tylko ASIC i to trzeba wiedzieć, kiedy, jaki i za ile :)
OnlyBestMiners - zapraszamy

OnlyBestMiners:
http://fb.com/onlybestminers/
Róbcie tak dalej, niedługo wyłapiecie bana za naganianie za inwestycję, która nie ma możliwości aby wyszła na plus.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy nadal jest sens pakować się w Koparke ?

Postautor: redlumek » niedziela, 14 kwietnia 2019, 08:10

ShadowOfHarbringer pisze:
adiqq pisze: sobota, 13 kwietnia 2019, 19:35Twoim zdaniem - kiedy warto wejść w mining
Bardzo proste.

Kiedy masz prąd za darmo albo za prawie darmo. Ewentualnie gdy ciepła z minerów używasz do ogrzewania, >95% energii zużywane przez minery jest obrócone w ciepło - więc można by je wykorzystać np. do ogrzewania domu lub szklarni. No ale nie latem.

Chińczycy "jadą", z tego co się orientuję, na cenach prądu max 15-20 groszy, a niektórzy minerzy nawet wykupują stare, nieużywane elektrownie wodne i naprawiają je, po czym kopią. W polsce cena prądu poniżej 35 groszy jest nieosiągalna, więc kopanie jest nieopłacalne. Niestety nie mamy 15 elektrowni jądrowych jak Niemcy czy tam Francuzi.

Jest aż tak źle.

Gadasz nierealne brednie, jak ktoś Ci już wyżej napisał - okres zwrotu inwestycji wyniesie minimum 24 miesiące. W 24 miesiące to wszystko się może zmienić, a waluta i algorytm jaki w danym momencie kopiesz może już nawet nie istnieć.
Czyli przewidujesz koniec walut opartych o pow? I przyszłością jest POS?

Wróć do „Kopalnie kryptowalut”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości