Zacząłem kopać na 1060, nie jest dobrze.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 6 kwietnia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zacząłem kopać na 1060, nie jest dobrze.

Postautor: Fox34 » piątek, 6 kwietnia 2018, 14:09

Siema
Każdy z nas to kiedyś zrobił. Zabłądziłem wczoraj w nocy w internetach i trafiłem na ten film:

Poklikałem co trzeba, zaczęło coś tam kopać. Karta graficzna to Gainward 1060 6GB(https://www.morele.net/karta-graficzna- ... 2-1498676/ -takie coś, jeden z najtańszych wariantów 1060) na domyślnych zegarach kopało stabilnie 19,7 MHs przy temperaturze 67C. Poszedłem spać. Wstałem. Przez 8h 8min wykopałem aż 0.00038375 ETH co daje jakieś 0,14USD. Kolano poszło w ruch. Na kolanie policzyłem, że przy obecnym kursie ETH i USD kopiąc przez 24/7 osiągne w miesiąc przychód 43 cebulionów :D . Po odjęciu kosztów prądu i ewentualnych prowizjach przy wymianach ETH na cos tam i USD na coś tam wyjdę w ogóle na 0 :) ? Ktoś może policzyć Pi x drzwi koszt prądu za miesiąc dla tej karty? To całe kopanie ma w ogóle jeszcze sens czy to zajęcie raczej hobbystyczne dla pasjonatów? GPU wytrzymują ciągłą prace pod takim obciążeniem? Miałem niby to 67C a jak dotykałem paluchem GPU to nie byłem w stanie wytrzymać więcej niż 3 sekundy, taka była gorąca. Zacząłem bawić się zegarami w granicach rozsądku(chyba) i karta która jest ze mną 1,5 roku wyciągnęła 21,9 MHs, dobrze to poklikałem, nie rozleci się to przy takim obciążeniu a może można jeszcze więcej ją kręcić?
https://image.ibb.co/fpiVgc/dafuq.jpg

Orator
Posty: 724
Rejestracja: 6 grudnia 2013
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zacząłem kopać na 1060, nie jest dobrze.

Postautor: jacek1973 » wtorek, 10 kwietnia 2018, 07:15

Jeszcze idze zarobicObrazekObrazek

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 15 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zacząłem kopać na 1060, nie jest dobrze.

Postautor: padre » wtorek, 14 sierpnia 2018, 15:14

Użyj MSI Afterburner do ustawienia karty. Spróbuj na początek power limit na 65%, a potem schodź niżej, patrząc czy spada wydobycie.

Core Clock daj na +150, Memory Clock na +500. Przydaje się miernik energii, bo czasami nie opłaca się zwiększać wydobycia, bo pójdzie w górę o 0,5 MHs, a zużycie prądu jeszcze bardziej i będzie się więcej dokładać.

Poza tym kopanie na jednej karcie graficznej nie jest jakieś mega opłacalne, chyba tylko i wyłącznie dla zabawy + poznania mechanizmów + nie warto sprzedawać od razu, tylko trzymać póki kurs nie poleci ostro do góry. Bo teraz to będziesz kopał jedynie na zwrot prądu.

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zacząłem kopać na 1060, nie jest dobrze.

Postautor: redlumek » środa, 15 sierpnia 2018, 23:26

W tej chwili eth jest w takiej cenie że pewnie na prąd nawet nie zarabiasz.

Wróć do „Kopalnie kryptowalut”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość