Kopanie jednej waluty w 2 kopalniach jednocześnie

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 16 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie jednej waluty w 2 kopalniach jednocześnie

Postautor: marwi1 » sobota, 16 grudnia 2017, 10:27

Nie jestem fachowcem w dziedzinie kryptowalut. Zacząłem zabawę na jednej karcie Palit GTX1070. Po podkręceniu w komputerze pokazuje mi prędkość ok. 720 H/s (program xmrMiner). Kopałem w Nanopool i w Minergate, zauważyłem bardzo duże wahania jeśli chodzi o prędkości wydobycia na stronach obu kopalni (od 0 do 1800 H/s, mimo że xMiner na komputerze pokazuje stałą prędkość ok. 720 H/s. Może ktoś mi wyjaśni czym spowodowane są te wahania. Teraz uruchomiłem kopanie na obu kopalniach jednocześnie i chodzi, na obu kopalniach widać przyrosty waluty choć prędkość spadła ok. 20% dla każdej kopalni. Zauważyłem też, że w zależności od potrzeb prędkość na karcie zmniejsza się lub zwiększa w zależności od potrzeb danej kopalni. Zrobiłem tak bo irytowały mnie te spadki do 0H/s mimo że komputer pokazywał stała prędkość na karcie. Nadmienia, że kopię Monero.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie jednej waluty w 2 kopalniach jednocześnie

Postautor: pm7 » sobota, 16 grudnia 2017, 18:08

marwi1 pisze: Może ktoś mi wyjaśni czym spowodowane są te wahania.
Kopalnia szacuje prędkość na podstawie wysyłanych przez Ciebie wyników obliczeń, które zależą od szczęścia.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 16 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie jednej waluty w 2 kopalniach jednocześnie

Postautor: marwi1 » niedziela, 17 grudnia 2017, 07:36

O tym nie wiedziałem, dzięki. Dlaczego w takim razie na Minergate gdzie pracuje ponad 90 tys. górników nigdy nie spada do zera, a na Nanopool gdzie pracuje 9 tys. górników spada nieraz do zera. Prawdopodobieństwo jest tym wyższe im mniej górników, a tu jest inaczej. Coś jeszcze oprócz szczęścia o tym decyduje. Tylko co jeszcze??? Jeden mały fakt, który ma coś wspólnego z metodą płatności to, że na Minergate jadę na PPS a na Nanopool jadę na PPLNS. Nie bardzo to rozumiem, ale podobno na PPLNS jest większy element losowości i można zarobić do 5% wiecej niż na PPS (złoty strzał), w tym problem, że można ale to nie jest do końca pewne. Pewne jest, że PPLNS odprowadza się 1% fee, a na PPS 1,5%fee (zysku). Wizualnie jest tak, że na PPS widać stały przyrost , na PPLNS jest różnie.

Wróć do „Kopalnie kryptowalut”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości