Koparka za 15000

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 24 września 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka za 15000

Postautor: PetterW » piątek, 24 września 2021, 18:54

Cześć, chciałbym złożyć koparkę za około 15k złotych. Dużo oglądałem, czytałem na różnych forach i nie ma jednej odpowiedzi co wybrać, dlatego czciłabym zapytać kogoś doświadczonego co by kupił na pierwszy zestaw do kopania gdyby robił zakupy teraz. Chciałbym kupić zestaw przyszłościowy pod rozbudowę w przyszłości

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Koparka za 15000

Postautor: Kutalisk » sobota, 25 września 2021, 21:00

PetterW pisze: piątek, 24 września 2021, 18:54 co by kupił na pierwszy zestaw do kopania gdyby robił zakupy teraz
Po pierwsze, nie robiłbym zakupów teraz.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka za 15000

Postautor: adiqq » sobota, 25 września 2021, 22:07

Sprzęt kupiony na początku roku już na siebie zarobił, nawet kupiony po znacznie wyższych cenach pod koniec marca właśnie kończy się spłacać...natomiast to co teraz Ty chcesz zrobić - to jest prawie pewny przepis na katastrofę
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 6333
Rejestracja: 27 lipca 2011
Reputacja: 1668
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka za 15000

Postautor: maxi82 » sobota, 25 września 2021, 22:47

adiqq pisze: sobota, 25 września 2021, 22:07Ty chcesz zrobić - to jest prawie pewny przepis na katastrofę

Zaczyna się wysyp takich wątków od świeżo zarejestrowanych użytkowników. Wszyscy wiemy o co chodzi ;)

I nie zdziwię się że za moment, mimo "niskiej opłacalności" ktoś poleci pakiet na lato = karty+panele FV ;)
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka za 15000

Postautor: adiqq » niedziela, 26 września 2021, 06:24

@maxi82
Takie pakiety są od jakiegoś czasu proponowane przez firmy sprzedające koparki - nie wiedziałeś o tym?
W pakietach z urządzeniami do odyzku ciepła z instalacji, wszystko w kosmicznych cenach....

Ja próbuję jedynie rzetelnie podejść do tematu - tak samo jak na początku 2019r. jak mi Shadow zarzucił brak opłacalności miningu - to wywiązała się dyskusja, gdzie wykazałem, że jednak jest opłacalne...

Teraz jest podobnie - ktoś coś tam usłyszał/przeczytał i coś mu się wydaje...ja mam trochę inną wiedzę w tym temacie i czasami jeszcze chce mi się prostować różne głupoty...

Wiesz ile znajomych chce, żebym im poskładał koparkę, bo mają jakieś nadwyżki z posiadanej instalacji PV? Wszystkim muszę tłumaczyć, że nawet darmowy prąd to nie wszystko - po przedstawieniu pełnej analizy porównawczej przykładowej koparki i tego co złożyłem rok temu - prawie wszyscy przyznają mi rację i odkładają decyzję na czas, aż ceny będą znacznie niższe niż teraz...
Spoiler:
I to taki kolejny paradoks - instalację robię na jesień z kilku powodów - firmy zaczynają mieć powoli wolne terminy, mimo, że produkcja jest mała od października do lutego, to akurat w tym okresie najbardziej się przyda, na wiosnę to wszyscy chcą montować, więc jest problem z ekipami - i last but not least - to realizacja zysków z inwestycji...
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka za 15000

Postautor: tonyxxl » poniedziałek, 27 września 2021, 15:30

adiqq pisze: niedziela, 26 września 2021, 06:24prawie wszyscy przyznają mi rację i odkładają decyzję na czas, aż ceny będą znacznie niższe niż teraz...
Pewnie masz rację, ceny nie są niskie a dostepność tragiczna. Dodatkowo nie wiadomo czy dopłacać do wersji bez LHR czy brać z LHR a może AMD. Zmiennych jest cała masa a nikt nie wie w którym kierunku to pójdzie.
Jak ceny sprzętu będą niższe to i urobek będzie mniej wart. To czy kupisz dziś koparkę za 100k czy za rok taka samą za 60k to za 3-4 lata i tak nie będzie miało większej róznicy na plus czy minus. Średnia się wypłaszczy. A jak masz zarobić to zarobisz x kilka(naście?) albo będziesz na czysto lub nieco pod kreską.
Jak sytuacja się powtórzy to może sprzedasz karty drożej za 4 lata niż dzisiaj kupujesz, tak jak ja sprzedałem np moje RX'y....
Chyba, że ktoś robi typowy błąd i liczy że dziś ma 15 miesięcy na "zwrot" to poczeka na niższe ceny sprzętu, bo niedawno był zwrot po np 12 miesiącach i teraz się "nie opłaca".
To jest myślenie życzeniowe, spekulacja i pozorna oszczędność a nie długofalowe myślenie.
Równie dobrze ceny kart i coinów mogą jeszcze następne pół roku iść do góry a potem trzymać się na wysokim poziomie następny rok...pewnie tak nie będzie, ale trzeba dopuścić również taki scenariusz.
Szaleć nie ma co, spokojnie szukać najtańszych na dzień dzisiejszy ofert i jak ktoś podchodzi sensownie do tego "biznesu" to musi mieć szeroki margines czasowy i liczyć się, że będą okresy bardzo słabe jak i bardzo dobre. Ale z góry tego nie wiadomo, trzeba czekać i liczyć co rynek przyniesie.
No i tani prąd to zawsze bardzo ważna kwestia, szczególnie w okresach jak rynek będzie leżał idzie to odczuć ;) .

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka za 15000

Postautor: adiqq » poniedziałek, 27 września 2021, 15:39

ciężko o dobre ceny, jak jest taka dostępność
https://proline.pl/?g=Karty+graficzne
a taka 1660 super/ti za 2500zł? - zwrot 400dni, znajomy własnie kupił :lol:
wiem,wiem, ja mam inną perspektywę, bo kupowałem jak było tanio, a wszystko czym teraz obracam, to już jest czysty zysk, także ten sprzęt który posiadam.
Kupiłem 6600XT - głównie do testów, zastanawiam się właśnie czy odesłać czy zostawić ;)
tonyxxl pisze: poniedziałek, 27 września 2021, 15:30No i tani prąd to zawsze bardzo ważna kwestia, szczególnie w okresach jak rynek będzie leżał idzie to odczuć .
no to podstawa :mrgreen:
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka za 15000

Postautor: fetek » poniedziałek, 4 października 2021, 21:41

PetterW pisze: piątek, 24 września 2021, 18:54Cześć, chciałbym złożyć koparkę za około 15k złotych. Dużo oglądałem, czytałem na różnych forach i nie ma jednej odpowiedzi co wybrać, dlatego czciłabym zapytać kogoś doświadczonego co by kupił na pierwszy zestaw do kopania gdyby robił zakupy teraz. Chciałbym kupić zestaw przyszłościowy pod rozbudowę w przyszłości
Nie czytasz, nie oglądasz w dodatku jesteś leń patentowy.

Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 13 sierpnia 2022
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka za 15000

Postautor: Bytkoj » środa, 17 sierpnia 2022, 10:22

fetek pisze: poniedziałek, 4 października 2021, 21:41Nie czytasz, nie oglądasz w dodatku jesteś leń patentowy.
Dasz namiary gdzie czytać? Szperam od kilkunastu dni, ale nie namierzyłem żadnych fajnych źródeł gdzie mógłbym poczytać. Jak na razie to forum to spora baza informacji, ale niestety szkoda, że taki mały ruch tutaj :-(

Wróć do „Kopalnie kryptowalut”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość