Kupno koparki i start

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 9 września 2020
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kupno koparki i start

Postautor: whatever » sobota, 30 stycznia 2021, 21:06

Obudziłem się jak zwykle w porę ale lepiej późno niż wcale stwierdzając, że to jednak się opłaca i myślę, że dość szybko się zwróci.
Chciałbym kupić koparkę do 100k, miejsce jest, prąd jest, wiedzy zbyt wiele nie posiadam.
Chciałbym kopać na GPU choć zdobycie kart w tym momencie z tego co widzę graniczy z cudem jednak myślę, że warto spróbować.
Możecie polecić kogoś kto pomoże mi to ogarnąć, oczywiście odpłatnie ewentualnie co polecacie w tym wypadku zrobić, jaką koparkę mogę zbudować przy tym budżecie.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 20 marca 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kupno koparki i start

Postautor: ClickAndMining » poniedziałek, 22 marca 2021, 07:17

kliknij PW

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2129
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kupno koparki i start

Postautor: slasta » poniedziałek, 22 marca 2021, 09:06

@whatever
Zanim wdepniesz w kopanie proponuje odpowiedzieć sobie na kilka pytań.
1. Liczysz na wzrost ceny krypto ?
2. Co dla ciebie będzie celem? Zdobycie jak największej liczby PLN czy krypto ?
3. Czy wiesz czym jest trudność kopania, jaki był jej przebieg w ostatnim czasie ( np od początku roku), jak wpływa on na nasze wydobycie i czas zwrotu naszej inwestycji ? Jaki wzrost trudności zakładałeś przy swoich wyliczeniach zwrotu?
4. Najbardziej opłacalną krypto do kopania na GPU jest obecnie, i od dość długiego czasu, ETH, czy wiesz że prawdopodobnie w tym roku skończy się jej mining gdyż planowana jest zmiana jego algorytmu z PoW ( czyli opierającej się na kopaniu przez górników) na PoS ( czyli opierającej się na posiadaniu krypto).
5. Co zrobisz jak skończy się kopanie ETH. Jak myślisz co się stanie z trudnością i opłacalnością kopania innych krypto gdy cała moc sieci ETH zostanie przepięta do innych algorytmów.
6. Rozważałeś zakup krypto zamiast koparki?

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Kupno koparki i start

Postautor: adiqq » poniedziałek, 22 marca 2021, 10:13

przeklejam, bo chyba trzeba
adiqq pisze: poniedziałek, 22 marca 2021, 10:12widzę wysyp tematów ogólno-koparkowych - więc proponuję wszystkim którym wizje zarobionych $$$ zaciemniają osąd kubeł zimnej wody wylać na głowę....po tej prostej czynności proponuję na spokojnie usiąść i wykonać kilka podstawowych obliczeń - poczynając od kosztów sprzętu(wszystkie takie założenia dotyczące sprzętu sa aktualne tydzień max i na dzień dobry proszę doliczyć do nich +20%), kosztów prądu, a na cenach kryptowalut i symulacji zmiany poziomu trudności w przyszłości kończąc. Wydaje mi się, że spokojnie można tez uwzględnić 40-50% spadek urobku gdzieś od lipca (EIP1559) jesli ktos planuje kopaćETH.
Jak to wszystko będzie już gotowe, to możemy wrócić do dyskusji....bez tego wszystkiego - szkoda klawiatury.
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 20 marca 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kupno koparki i start

Postautor: ClickAndMining » środa, 24 marca 2021, 05:51

A co to za usuwanie postów? Masakra dramat nie forum

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kupno koparki i start

Postautor: maky » środa, 24 marca 2021, 06:54

ClickAndMining pisze: środa, 24 marca 2021, 05:51A co to za usuwanie postów? Masakra dramat nie forum

Widocznie ktoś uznał, że na takie tematy rozmawia się na forum a nie "kliknij PW". Szczególnie kiedy mamy do czynienia z 4-dniowym kontem. Trzeba trochę zadbać o bezpieczeństwo młodzieży.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 20 marca 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kupno koparki i start

Postautor: ClickAndMining » środa, 24 marca 2021, 16:24

Akurat post "kliknij PW" ocalał, ale jak napisalem cos rzeczowego to usuniete.

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kupno koparki i start

Postautor: fetek » czwartek, 25 marca 2021, 20:52

ClickAndMining pisze: środa, 24 marca 2021, 16:24Akurat post "kliknij PW" ocalał, ale jak napisalem cos rzeczowego to usuniete.
może moda uraziła nieznajomość podstawowych zasad rynkowych (pobyt, podaż), po za tym to faktycznie nie widzę podstaw do usunięcia.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 14 kwietnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kupno koparki i start

Postautor: Stsm » środa, 14 kwietnia 2021, 17:51

A ja mam takie pytanie czy zeby kopać musze założyć dzialalnosc gospodarczą czy tylko rozliczam się od sprzedaży w pit 38?

Orator
Posty: 914
Rejestracja: 3 marca 2012
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kupno koparki i start

Postautor: Bult » środa, 14 kwietnia 2021, 19:37

Możesz na działalność (w tym przypadku możesz odliczyć zakup sprzętu) lub prywatnie . Twój wybór jest tu kilka postów na ten tamat.
30 finał WOŚP eSkarbonka - https://eskarbonka.wosp.org.pl/eabwxh

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 4 marca 2021
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kupno koparki i start

Postautor: PanParufka » środa, 14 kwietnia 2021, 23:53

A czy przypadkiem nie jest tak, że zależy to od interpretacji urzędu skarbowego, właściwego na danym terenie? Po drugie natomiast czy również nie jest tak, że odliczyć można amortyzację sprzętu, nie zaś koszt jego zakupu?

Orator
Posty: 914
Rejestracja: 3 marca 2012
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kupno koparki i start

Postautor: Bult » czwartek, 15 kwietnia 2021, 00:13

Moim zdaniem zależy to od tego czy kupisz części (jako towar) i poskładasz sam. Czy kupisz w całości. Ale tu już musi się wypowiedzieć ktoś kto prowadzi działaloność w PL ...
30 finał WOŚP eSkarbonka - https://eskarbonka.wosp.org.pl/eabwxh

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kupno koparki i start

Postautor: fetek » piątek, 16 kwietnia 2021, 22:17

PanParufka pisze: środa, 14 kwietnia 2021, 23:53że zależy to od interpretacji urzędu skarbowego, właściwego na danym terenie?
US nie zajmuje się interpretacjami
PanParufka pisze: środa, 14 kwietnia 2021, 23:53 że odliczyć można amortyzację sprzętu, nie zaś koszt jego zakupu?
przecież amortyzacja jest kosztem... Nikt Ci nie sprzeda koparki gpu (jeśli tak to łamie prawo) tylko komponenty z których się składa.

Wróć do „Kopalnie kryptowalut”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości