Koparka antminer s9 - wyciszenie

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 27 sierpnia 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka antminer s9 - wyciszenie

Postautor: Norbert98 » sobota, 2 września 2023, 17:30

Cześć,

Od jakiegoś czasu posiadam koparkę antminer s9 zasilana prądem z fotowoltaiki praktycznie w pełni ( chwilowo niewykorzystany pełny potencjał pv ), ale zmagam się z dużym hałasem samej maszyny i nie mam praktycznie miejsca w którym mógłbym ja zamontować, tak żeby nie utrudniała życia przez duży hałas 24/7

Nie mam niestety dużej wiedzy, ale słyszałem o możliwości wymiany wentylatorów czy wrzucania całości maszyny do lodówki turystycznej z agregatem i zalania całości olejem - ale tak czy inaczej ciężko mi przewidzieć jakie to będzie miało odzwierciedlenie w rzeczywistości - bo zakładam że koparce nie będzie zbyt miło jeśli olej nagrzeje się do zbyt wysokiej temp

Innych pomysłów chwilowo nie mam, ale będę wdzięczny za każda pomoc

Początkujący
Posty: 217
Rejestracja: 18 sierpnia 2020
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka antminer s9 - wyciszenie

Postautor: ozyrys486 » środa, 13 września 2023, 05:46

Jeśli chodzi o wymianę wentylatorów to są aukcje gdzie zakupujesz przejsciuwke na inne bardziej ciche.

Ja osobiście moje s19 mam utopione w oleju. Ogrzewam tym wodę do mycia. Można też zastosować chłodnice która będzie chłodzić.
To jest najbardziej cichy sposób

Wróć do „Kopanie ASIC/FPGA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości