pomocy przy rx 580 8gb i 480 4gb gigabyte gaming x

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

pomocy przy rx 580 8gb i 480 4gb gigabyte gaming x

Postautor: adam1226 » środa, 10 czerwca 2020, 10:56

@harnas11 Kiedys jeszcze trzeba było stosowac WattTool (jesli to dziala nadal to w sumie warto bo nie trzeba grzebać w oficjalnych sterownikach i mozna ladnie zapisac w profilu w razie czego tylko wczytac)
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

pomocy przy rx 580 8gb i 480 4gb gigabyte gaming x

Postautor: adiqq » środa, 10 czerwca 2020, 11:11

WattTool albo jeszcze inny program był - overdriventool - ja osobiście ten drugi stosowałem, jak jeszcze win używałem.
Do autostartu dawało się plik konfiguracyjny który ładował wszystkie ustawienia.

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 8 czerwca 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

pomocy przy rx 580 8gb i 480 4gb gigabyte gaming x

Postautor: harnas11 » środa, 10 czerwca 2020, 12:45

Dzięki Panowie. Poczytam o tych programach. Po pracy będę majstrowal przy tym

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

pomocy przy rx 580 8gb i 480 4gb gigabyte gaming x

Postautor: koparki » środa, 10 czerwca 2020, 16:03

adiqq pisze: środa, 10 czerwca 2020, 11:11albo jeszcze inny program był - overdriventool
overdriventool - ten jest najlepszy i m.zd. trzeba go używać. Wprawdzie niektóre modele mogły chodzić bez tego typu narzędzi bo przecież claymore ma możliwość ustawień napięć, zegarów, wentylatorów ale zdołałem zbadać sprawę i widziałem różnicę w stabilności. Z tą nakładką masz gwarancję samograja który nigdy sie nie zawiesi o ile ustawisz poprawnie zegary i napięcie i masz wzorowo poprowadzone połączenia elektryczne. Aaaa i jeszcze jedno , 75 stopni to dużo za dużo. Chcesz mieć stabilnie(miesiącami działa bez dozoru) to nie słuchaj że musi być 31mhs, może być 29.5 bo ustawisz dużo niższą częstotliwość rdzenia(oraz pamięci)- wtedy jesteś w stanie jeszcze zejść w dół z napięciem i łatwiej wtedy utrzymać 63-65 stopni na rdzeniu bez zarzynania wiatraków.
Zresztą dużo zależy od jakości chłodzenia danego modelu, niektóre miały grube poduszki termoprzewodzące na pamięciach, niską jakość radiatora głównego który nie był miedziany lub było miedzi tyle co kot napłakał a powierzchnia pod rdzeniem miała duże bruzdy i zły szlif, czasem pasta fabryczna jest słaba itd. takie egzemplarze są kłopotliwe.
Zamiast softu Claymore spróbuj tego minera: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2647654.0 ponoć lepszy bo rozwijany do dziś a claymore dość dawno nie robił aktualizacji.

A wszystko to co powyżej dla niespełna 20zł/miesiąc z miningu przy 4 kartach ? przeliczyłeś sobie? moze lepiej kupić te eth za kasę ze sprzedanych kart ;)
---

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

pomocy przy rx 580 8gb i 480 4gb gigabyte gaming x

Postautor: adiqq » środa, 10 czerwca 2020, 17:25

koparki pisze: środa, 10 czerwca 2020, 16:03Zresztą dużo zależy od jakości chłodzenia danego modelu, niektóre miały grube poduszki termoprzewodzące na pamięciach, niską jakość radiatora głównego który nie był miedziany lub było miedzi tyle co kot napłakał a powierzchnia pod rdzeniem miała duże bruzdy i zły szlif, czasem pasta fabryczna jest słaba itd. takie egzemplarze są kłopotliwe.
Temat rzeka....miałem ostatnio do czynienia z kilkoma ciekawymi kartami - XFX 570/580 (głównie 580) i Sapphire Nitro+ 570/580 (głównie 570). Karty bardzo różne - XFX zasilanie tylko pin8 (Nitro+ to pin8+pin6) - ale XFX można bardzo nisko zejść z zasilaniem rdzenia, generalnie temperatury sporo wyższe niż Nitro+ - tutaj bez porównania (Nitro+ słyną ze znakomitego chłodzenia), ale z kolei nie można było zejść tak nisko z nastawami jak w XFX. Każdy przypadek trzeba traktować indywidualnie i dostosować go do okoliczności....

W pełni się zgadzam z tym co napisał wyżej kolega - lepiej kopać 29,5 w normalnej temperaturze, niż cieszyć się nawet z 31,5 i zarzynać kartę....ja wiem, że d;a większej ilości kart to może robić sporą różnicę - ale w perspektywie długoterminowej nie warto katować tak sprzętu. Sprzęt eksploatowany w przyzwoitych warunkach - odwdzięczy się...

Dodano po 3 minutach 28 sekundach:
koparki pisze: środa, 10 czerwca 2020, 16:03Zamiast softu Claymore spróbuj tego minera: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2647654.0 ponoć lepszy bo rozwijany do dziś a claymore dość dawno nie robił aktualizacji.
Lepszy przede wszystkim ze względu na niższe fee, ale ta nowa wersja co wyszła, to musiała mieć trochę błędów, bo w HiveOS wyszły już 2 albo 3 łatki do tej nowej wersji ;)
Ja tam jestem ostrożny z korzystaniem nowości...nie lubię robić za testera i się niepotrzebnie wkurzać...diabeł tkwi w szczegółach, ale zwykle wolę trochę mniej mh/s na starym claymore niż potencjalne problemy na nowym minerze....wystarczy że rig się wyłoży w środku nocy i nie wstanie i tyle mam korzyści z niby lepszego minera....

Dodano po 2 minutach 16 sekundach:
Swoją drogą - jest bardzo duży wybór wśród minerów - nie testowałem tej opcji jeszcze ale np. NBminer ma dodane nowe komendy wykorzystujące ponoć pamięci GDDR5, z kolei testowałem Ethminer i też mnie pozytywnie zaskoczył - posiada pewną cechę, której nie mają inne minery (a przynajmniej ja o tym nie wiedziałęm) - która w moim przypadku okazała się bardzo przydatna.

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 8 czerwca 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

pomocy przy rx 580 8gb i 480 4gb gigabyte gaming x

Postautor: harnas11 » środa, 10 czerwca 2020, 22:27

Nie mam pliku start.bat a tylko start bez "bat" jak te napięcia ustawić?

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

pomocy przy rx 580 8gb i 480 4gb gigabyte gaming x

Postautor: adiqq » środa, 17 czerwca 2020, 19:01

koparki pisze: środa, 10 czerwca 2020, 16:03Zamiast softu Claymore spróbuj tego minera: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2647654.0 ponoć lepszy bo rozwijany do dziś a claymore dość dawno nie robił aktualizacji.
chciałbym nieco rozwinąć temat, bo używałem najnowszych wersji phoenixa na niektórych rigach.
Wystarczy, jak napiszę, że po kilku tygodniach na najnowszej wersji i wykorzystaniu wszystkich łatek (powodował między innymi crashe, przy przełączaniu się pomiędzy eth i etc) - przesiadłem się na wczesniejszą wersję. Najchętniej, to kopałbym na Claymore, ale niekóre moje rigi go niestety nie tolerują...więc zrobiłem downgrade i znowu cieszę się spokojem :lol:
Po raz kolejny przestrzegam tylko przed hurraopotymistycznym korzystaniem z nowości....niejednokrotnie już przekonałem się, że lepsze jest wrogiem dobrego...

Dodano po 1 minucie 37 sekundach:
harnas11 pisze: środa, 10 czerwca 2020, 22:27Nie mam pliku start.bat a tylko start bez "bat" jak te napięcia ustawić?
mam nadzieję, że poradziłeś sobie z tym??

Wróć do „Kopanie ASIC/FPGA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości