Obelisk SC1

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 375
Rejestracja: 5 listopada 2017
Reputacja: 246
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Waszawa

Obelisk SC1

Postautor: Antrepair » środa, 4 marca 2020, 12:29

Istnieją trzy wersje urządzenia firmy Obelisk generacji SC do wydobycia SiaCoin.
Obelisk SC1 Slim oraz Obelisk SC1 Dual to urządzenia w tej samej obudowie, różnią się jedynie ilością hashboardów natomiast Obelisk SC1 Immersion to koparka przeznaczona do chłodzenia w cieczy. Urządzenie zostało zabudowane w formie rack, wyposażone w dwa zasilacze 1600W i cztery hashboardy. Posiadając doświadczenie z naprawy Obelisk SC1 Slim chłodzonego powietrzem wiem, że hashboardy są identycznie skonstruowane, z takimi samymi radiatorami co Obelisk w wersji zanurzeniowej i w związku z tym istnieje prosty i potwierdzony sposób na przerobienie wersji chłodzonej cieczą na chłodzenie powietrzne.

Jeden hashboard Obeliska SC1 to 550GH/s mocy obliceniowej i ok. 450W mocy pobieranej.

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Obelisk SC1

Postautor: adiqq » środa, 4 marca 2020, 13:33

możesz przy okazji postów o sprzęcie napisać, jaki jest koszt tego urządzenia??
Bo nie ukrywam, dla mnie jest to nowość....a jak jakis czas temu patrzyłem na ceny ASIC, ich urobek i pobór prądu, to jednak koparki oparte na GPU wypadały lepiej - a sprawdzałem kilka wybranych modeli do SHA256 i ETHASH, kryterium wiodącym było dla mnie revBTC i cena urządzenia.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 375
Rejestracja: 5 listopada 2017
Reputacja: 246
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Waszawa

Obelisk SC1

Postautor: Antrepair » środa, 4 marca 2020, 15:08

Mogę, jednak ceny zmieniają się dynamicznie tak jak urobek. Najlepiej abyś sam poszukał, co dystrybutor to inna cena :)

Wróć do „Kopanie ASIC/FPGA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości