Antminer Z9 mini Z9 Z11

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 375
Rejestracja: 5 listopada 2017
Reputacja: 246
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Waszawa

Antminer Z9 mini Z9 Z11

Postautor: Antrepair » niedziela, 8 grudnia 2019, 12:12

Zakładam nowy temat, gdyż brak obecnie opisu i fotek tych urządzeń na forum ;)

Na początku porównanie urządzeń.

Antminer Z9 mini----10KSol/s----300W----12 ASICS----BM1740
Antminer Z9----------42KSol/s----970W----24 ASICS----BM1740
Antminer Z11---------135KSol/s--1418W---9 ASICS-----BM1744

Pierwszą koparką którą miałem w rękach była Z9 Mini. Bardzo mała koparka z jednym wentylatorem, trzema hashboardami.
Następnie trafiłem na Z9, koparka o dwóch wentylatorach z jednej strony, dwukrotnie wyższa od Antminera S9. Na zdjęciach widać porównanie dwóch hashboardów z Z9 mini i Z9:

Obrazek Obrazek Obrazek

O ile nie bardzo skupiałem się na Z9mini i Z9 tak bardziej przykuło moją uwagę Z11


Antminer Z11 to obecnie ostatnia wersja koparek produkowanych przez Bitmain. Moc obliczeniowa 135 KSol. Budową i konstrukcją mechaniczną przypomina Z9. Spotkałem dwie wersję Z11, różniące się górną puszką ochraniającą sterownik i przewody zasilające. Najpierw koparka wyglądała jak wyższa S9, następnie zrobiono puszę z przesuwanym wiekiem ukrywającą przewody zasilające. Na zdjęciu widać nowszą puszkę.
Obrazek
Chipy ASIC które są zastosowane w Z11 noszą nazwę BM1744 i są montowane w ilości 3 na każdy hashboard- 9 na koparkę. Akurat widać układ po wymianie :oops:
Obrazek
Według producenta moc pobierana z sieci to 1420W. Z11 jak poprzednie koparki serii "Z" są zasilane z zewnętrznego zasilacza. Sekcja dystrybucji i przetwornic zasilania jest jedynie skopiowana i powielona z projektu Z9 mini i Z9.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Wygląd całego hashboarda. Widać trzy radiatory, po jednym na każdy chip.
Obrazek Obrazek
No i ciekawostka techniczna. W przypadku Z11 w radiatorach zamontowano Heat-Pipe do lepszego rozprowadzania ciepła.
Obrazek

Jeżeli macie pytania, spostrzeżenia proszę pisać.

Pozdrawiam serdecznie. Robert Małocha. Twój serwis koparek ASIC, FPGA i kart GPU.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 25 sierpnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer Z9 mini Z9 Z11

Postautor: KrysD » środa, 25 sierpnia 2021, 00:06

Witam,
mam pytanie do kolegi. Czy mógłbyś udostępnić wymiary tej koparki. Chodzi mi o gabaryty oraz mocowanie wentylatorów?

Wróć do „Kopanie ASIC/FPGA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości