Problem z koparką Antminer S9

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 9 września 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z koparką Antminer S9

Postautor: zzuullll » poniedziałek, 9 września 2019, 20:49

Dzień dobry dzisiaj zauważyłem usterkę mojej koparki.

Proszę o pomoc czy mogę jakoś to naprawić czy cała płyta jest do wymiany i co oznaczają te cyfry i znaki.

https://zapodaj.net/4b7a732ac850f.jpg.html

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 375
Rejestracja: 5 listopada 2017
Reputacja: 246
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Waszawa

Problem z koparką Antminer S9

Postautor: Antrepair » sobota, 23 listopada 2019, 12:42

Dzień dobry.

Zaznaczono prostokątem faktycznie uszkodzoną kartę- hashboard.
Co do znaków już tłumaczę co one oznaczają, zacznijmy od początku:
Chain#- numer hashboardu. Mając koparkę przed sobą patrząc na złącze ethetnet i blaszkę z opisem diod, przyciskami IP Report czy Reset liczymy hashboardy od prawej strony zaczynając od 6. Tak więc uszkodzony jest lewy skrajny hashboard.
ASIC#- liczba wykrytych układów ASIC inaczej chipów. W koparce S9 jest ich zawsze 63. Na zdjęciu widać liczbę 54 wykrytych układów co wskazuje na usterkę.
Frequency (avg)- średnia wartość częstotliwości każdego z 63 chipów.
GH/S(ideal)- teoretyczna moc obliczeniowa. Teoretyczna moc jest obliczana na podstawie ustawionych parametrów częstotliwości pracy i napięcia chipów.
GH/S(RT)- chwilowa wartość rzeczywistej mocy obliczeniowej. RT oznacza Real Time.
HW- skrót od Hard Ware Errors. Są to błędy wynikające z nieprawidłowych obliczeń. Ilość HW wzrasta w przypadku nieprawidłowego ustawienia napięcia ( zbyt niskiego) lub zbyt wysokiej temperatury, czasem z powodu uszkodzenia układu ASIC. HW są zawsze generowane, natomiast ważna jest ich ilość. Jeżeli są to tysiące w pierwszej godzinie od uruchomienia, oznacza to usterkę.
Temp(Chip1)- Temperatura chipów. W S9 czasami nie jest wyświetlana- w zależności od wersji oprogramowania. Jest to temperatura rzeczywista mierzona tylko na jednym chipie przy wylocie powietrza.
Temp(Chip2)- Temperatura chipów obliczana w "dziwny" sposób. Do obliczeń jest brana Temp(Chip1) i mnożona przez jakiś współczynnik, zazwyczaj wyższa o średnio 20*C od Temp(Chip1). W antminerze S9 na każdym hashboardzie jest tylko jeden czujnik temperatury !
ASIC status- graficzna forma prezentacji ilości układów i ich sprawności. Każde "o" oznacza sprawny, otwarty chip biorący udział w obliczeniach. Dlatego w przypadku uszkodzonej karty jest ich mniej. Gdy koparka staruje i na początku wykrywa wszystkie chipy a po kilku minutach pracy niektóre z nich przestają pracować to zamiast "o" pojawia się "x", często wróży to niedługie uszkodzenie chipu i awarię hashboardu.

Jeżeli jesteś zainteresowany jestem w stanie naprawić Twój hashboard.

Pozdrawiam serdecznie. Robert Małocha. Twój serwis koparek ASIC, FPGA i kart GPU.

Wróć do „Kopanie ASIC/FPGA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości