FPGA do ETH

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 7 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

FPGA do ETH

Postautor: Ak-czA » piątek, 8 grudnia 2017, 00:54

Witam,
Zainteresował mnie temat wydobycia ETH na FPGA.
Bardzo prosze o linki do materiałów.
Pozdrawiam.:)

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 24 marca 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

FPGA do ETH

Postautor: WiertloVidia » sobota, 24 marca 2018, 15:11

Witam Też chodzi mi po głowie ten temat, mam możliwość zaprojektowania płyty pod FPGA. Z prostymi i średnio zaawansowanymi zadaniami sobie radziłem ale nie wiem jak poradzic sobie z algorytmami (jakie i z kąd je pobrać) by zaszyc je w struktórze FPGA. Widze to mniej wiecej tak:
na początek 1 kość FPGA, najlepiej najszybsza z możliwych, jakiś xilinks, actel... Do tego płyta ze slotem PCIe do Pc-ta na ktorej by była owa kość i... No właśnie.
Może jakieś sugestie?
Pozdrawiam

Gaduła
Posty: 307
Rejestracja: 20 maja 2011
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

FPGA do ETH

Postautor: doooku » sobota, 24 marca 2018, 15:39

Algorytm kopania ETH to https://github.com/ethereum/wiki/wiki/Ethash Z tego co kojarzę wymaga on dużo szybkiej pamięci, moc obliczeniowa jest mniej ważna wiec FPGA traci tutaj swoej przewagi.

Mimo wszytko życzę powodzenia

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 24 marca 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

FPGA do ETH

Postautor: WiertloVidia » niedziela, 25 marca 2018, 14:20

Dzięki za linka. Spodziewałem się czegoś podobnego (niestety) . Co do szybkiej pamięci to zgodzę się, ale moc obliczeniowa też musi być wielka. W końcu GPU musi to szybko obliczyć przesłać do ramu karty, następnie pobrać z ramu przetworzyć w GPU itd... Zatem jego moc obliczeniwa naprawde musi byc spora. Innymi słowy stosujemy szybkie karty grafiki przykładowo: radeon 580 nvidia 1080 itp nie zas starocie typu S3Trio ( no może trochę pojechałem po bandzie z tym s3trio). Niech mnie ktoś poprawi jak się mylę.

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

FPGA do ETH

Postautor: m.m » środa, 28 marca 2018, 10:59

może poczytaj o podstawach zamiast filozofować ? pamiętaj że mówimy tylko o 128 bitach i bardzo ograniczonych operacjach.

https://www.vijaypradeep.com/blog/2017- ... explained/

Wróć do „Kopanie ASIC/FPGA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość