Co i jak kopać SOLO na starym laptopie ze zintegrowaną kartą graficzną?

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 2 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co i jak kopać SOLO na starym laptopie ze zintegrowaną kartą graficzną?

Postautor: Krenig » niedziela, 9 września 2018, 03:56

Siema wszystkim, na wstępie dziękuję za komentarze "kopanie SOLO" się nie opłaca (TAK, WIEM!!!). Nie jestem programistą i szczytem moich możliwości jest reinstalacja Windowsa, tak więc wiadomo jaki typ NOOBka informatycznego do Was pisze. W historii forum nie znalazłem konkretów (tzn. jeden post był założony przez moderatora w 2014 roku - za dużo nie rozumiem i nie wiem, czy wszystko jest tam aktualne - w końcu to kryptowaluty), więc założyłem temat. Tak więc zacznijmy - kryptowaluty, jakie mnie interesują to: Bitcoin, Litecoin, Monero (nic poza tymi). Sprzęt to stary laptop ze zintegrowaną kartą graficzną, pracujący na Windows 7. Mam Ledgera Nano S (ale jak już wyczytałem, to chyba nie mogę podać z niego adresu publicznego, bo nie jest nodem - prosze o potwierdzenie). W chwili obecnej kopię na lapku Monero po przez Minergate (ze względu na prostotę oprogramowania) w poolu (jak można się domyślać - jest to czysto hobbistyczne). Udało mi się również kopać w innym poolu, gdzie na Githubie ogarnąłem temat po przez clienta i wklejenie mojego adresu w pliku tekstowym (no po prostu kozak IT jestem :mrgreen: ). Z laptopa korzysta mój 8 letni syn - jak odpala lapka i gra w proste gierki, to włącza przy okazji kopanie. Minergate i tak będę miał odpalone, ale chcę przy okazji WŁĄCZYĆ możliwość, jaką daje losowość połączona ze szczęściem - a nóż widelec coś trafię :D (czy w ogóle mam taką szansę, chociaż 0,00000001% ??? :roll: ). I teraz NAJWAŻNIEJSZE - jak to ugryźć? CO zainstalować, z jakiej strony to pobrać (w miarę bezpiecznej), co tam powpisywać, co wykasować, komu odpalić procent (jeśli coś trafię oczywiście)? Domyślam się, że będą odpowiedzi "poszukaj w google", tak więc serdeczne podziękowania za wysiłki włożone podczas pisania tego zdania pod tym postem :)

pozdrawiam
Kryptojanusz :P
Ostatnio zmieniony niedziela, 9 września 2018, 12:26 przez Krenig, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1212
Rejestracja: 14 listopada 2014
Reputacja: 128
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Jaworzno

Co kopać SOLO na starym laptopie ze zintegrowaną kartą graficzną?

Postautor: ExcaliburPLL » niedziela, 9 września 2018, 08:24

No to brutalnie (bo łagodne odpowiedzi były już ze sto razy) - NIC NIE UKOPIESZ SOLO. Nic. Zero. Nawet kopiąc w pool'u XMR wykopiesz w miesiąc MOŻE kilka groszy. O trafieniu bloku solo możesz zapomnieć.

Szkoda Twojego czasu.
Best BTC/ETH & other exchange > http://tinyurl.com/bitbay
Free BTC lottery > http://tinyurl.com/frbtcns

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 2 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co kopać SOLO na starym laptopie ze zintegrowaną kartą graficzną?

Postautor: Krenig » niedziela, 9 września 2018, 10:42

ExcaliburPLL pisze:No to brutalnie (bo łagodne odpowiedzi były już ze sto razy) - NIC NIE UKOPIESZ SOLO. Nic. Zero. Nawet kopiąc w pool'u XMR wykopiesz w miesiąc MOŻE kilka groszy. O trafieniu bloku solo możesz zapomnieć.

Szkoda Twojego czasu.
Widzisz, mój post był dość długi - z dużą liczbą informacji oraz informacją, że robię to bardziej hobbistycznie i raczej w celu umocnienia sieci - a dostałem identyczną odpowiedź, jak w większości postów, gdzie ludzie z podobnymi pytaniami do moich dostawali IDENTYCZNE odpowiedzi do Twojej. I teraz pytanie - czy kopanie jest tak opłacalne, że nikt nie chce się podzielić wiedzą (wiem, że tak nie jest), czy po prostu krypto świat powoli umiera. No skoro chętna osoba chce umacniać sieć, to raczej każdy miłośnik krypto powinien pomagać w tym dla dobra ogólnego... a odpowiedź kolegi zawiera treści, z których na pewno ludzie typu Morawiecki, czy Jamie Dimon są wręcz zadowoleni... A to, że nic nie ukpoie SOLO to ja wiem... No chyba jaśniej napisać tego nie mogłem (pierwsze zdanie mojego posta...) Może jest ktoś na tym FORUM, kto jednak potrafi udzielać odpowiedzi na chyba nie trudne pytania (dla kogoś, kto ma ponad 1000 postów...) I powtarzam - na forum po prostu nie potrafię ogarnąć odpowiedzi na moje pytania.

pozdrawiam
Kryptojanusz :P

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2071
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

Co kopać SOLO na starym laptopie ze zintegrowaną kartą graficzną?

Postautor: Bemx2k » niedziela, 9 września 2018, 11:02

Krenig

Ziemniaki można chyba jeszcze kopać , wsiądź w autobus albo na rower jedź za miasto i szukaj pola z ziemniakami ,zapytaj chłopa ile płaci za pomoc w kopaniu kartofli . Napewno na 100% zarobisz więcej za dniówkę u chłopa niż na kopaniu solo na laptopie za miesiąc !!!! to nie żart to obliczenia.
BTC>ETH

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

Co kopać SOLO na starym laptopie ze zintegrowaną kartą graficzną?

Postautor: WitoldC » niedziela, 9 września 2018, 11:05

Jest pool solo dla BTC http://solo.ckpool.org/
Na szansę procentową nie masz nawet co liczyć np.
Network hash 50.000.000 TH/s / Twoja koparka 1 GH/s
50.000.000.000.000.000.000/1.000.000.000 = 50.000.000.000
Czyli wykopiesz co 50 miliardów bloków (jeżeli czegoś nie pomyliłem)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2129
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co kopać SOLO na starym laptopie ze zintegrowaną kartą graficzną?

Postautor: slasta » niedziela, 9 września 2018, 11:07

@Krenig, Postaw sobie masternoda dla kilku krypto.

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 2 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co kopać SOLO na starym laptopie ze zintegrowaną kartą graficzną?

Postautor: Krenig » niedziela, 9 września 2018, 15:13

Bemx2k pisze:Krenig

Ziemniaki można chyba jeszcze kopać , wsiądź w autobus albo na rower jedź za miasto i szukaj pola z ziemniakami ,zapytaj chłopa ile płaci za pomoc w kopaniu kartofli . Napewno na 100% zarobisz więcej za dniówkę u chłopa niż na kopaniu solo na laptopie za miesiąc !!!! to nie żart to obliczenia.
Chyba pseudo kolega nie czytał ze zrozumieniem? Chlew robić potrafi, pomóc nie bardzo - nie zna się, ale się wypowiada... Pomyliłeś fora, to zaloguj się na agrobiznes.pl...

Dodano po 7 minutach 57 sekundach:
WitoldC pisze:Jest pool solo dla BTC http://solo.ckpool.org/
Na szansę procentową nie masz nawet co liczyć np.
Network hash 50.000.000 TH/s / Twoja koparka 1 GH/s
50.000.000.000.000.000.000/1.000.000.000 = 50.000.000.000
Czyli wykopiesz co 50 miliardów bloków (jeżeli czegoś nie pomyliłem)
Dziękuję serdecznie za odpowiedź - czytałem o tym, bodajże jest tam 0,5% fee dla twórcy clienta? Będę ten temat ogarniał, ale bardziej interesuje mnie Monero i Litecoin... Bo jakoś nie chcę kopać BTC, gdzie nieznany grupa ludzi (może iluminaci, aby stworzyć nowy porządek świata - możecie się ze mnie ponabijać :) ) posiada minimum 1,1 mln BTC. Jeszcze raz dzięki, za poważną i konkretną odpowiedź (jeszcze zostało mi trochę wiary w porządnych ludzi).

Dodano po 2 godzinach 49 minutach 34 sekundach:
Co i jak kopać SOLO na starym laptopie ze zintegrowaną kartą graficzną?
Dziękuję serdecznie za odpowiedź - czytałem o tym, bodajże jest tam 0,5% fee dla twórcy clienta? Będę ten temat ogarniał, ale bardziej interesuje mnie Monero i Litecoin... Bo jakoś nie chcę kopać BTC, gdzie nieznany grupa ludzi (może iluminaci, aby stworzyć nowy porządek świata - możecie się ze mnie ponabijać :) ) posiada minimum 1,1 mln BTC. Jeszcze raz dzięki, za poważną i konkretną odpowiedź (jeszcze zostało mi trochę wiary w porządnych ludzi).[/quote]

No i klops - bitcoin core ma ponad 200GB, a na lapku mam wolnego miejsca trochę ponad 150GB... Można zrobić swój własny pool na LTC lub XMR?

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 26 października 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Wyszków

Co i jak kopać SOLO na starym laptopie ze zintegrowaną kartą graficzną?

Postautor: kobylek » piątek, 12 marca 2021, 12:43

ogrzewanie kotleta :P Ale jeżeli jeszcze cie to interesuje albo kogoś innego raczej hobbistycznie lub jeżeli macie dostęp do dobrych serwerów
dla porównania na moim lapku kopie dziś około 8centów dziennie oczywiście cały czas o używając .

Początkujący
Posty: 1727
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 438
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co i jak kopać SOLO na starym laptopie ze zintegrowaną kartą graficzną?

Postautor: fetek » niedziela, 14 marca 2021, 16:20

kobylek pisze: piątek, 12 marca 2021, 12:43ogrzewanie kotleta :P Ale jeżeli jeszcze cie to interesuje albo kogoś innego raczej hobbistycznie lub jeżeli macie dostęp do dobrych serwerów
dla porównania na moim lapku kopie dziś około 8centów dziennie oczywiście cały czas o używając .
daj znać kiedy zdechnie.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 18 marca 2021
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co i jak kopać SOLO na starym laptopie ze zintegrowaną kartą graficzną?

Postautor: djbobo » czwartek, 18 marca 2021, 09:13

kobylek pisze: piątek, 12 marca 2021, 12:43 porównania na moim lapku kopie dziś około 8centów dziennie oczywiście cały czas o używając
Co kopiesz?

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 26 października 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Wyszków

Co i jak kopać SOLO na starym laptopie ze zintegrowaną kartą graficzną?

Postautor: kobylek » czwartek, 18 marca 2021, 09:52

@djbobo w tej chwili scala XLA

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 13 listopada 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co i jak kopać SOLO na starym laptopie ze zintegrowaną kartą graficzną?

Postautor: bm90 » niedziela, 13 listopada 2022, 19:52

Dołączę się do tematu z tym, że chciałem go trochę uaktualnić a mianowicie mam w domu trochę starego sprzętu z tym, że nie ma zbyt słabych wymagań tzn. 6 laptopów procesory 4*2,2ghz dwa wątki na procesor więc wykrywa jako 8rdzeni, konsole ps3 i Nintendo switch, kilka starych telefonów też cztero rdzeniowe procki.
Widziałem programy co można łączyć wiele urządzeń i kopać z mocą jednego i stąd moje pytanie. Jak bym tak zrobił na jakiego rzędu zysk w miesiącu mogę liczyć. Dodam, że z urządzeń już nie będę korzystał i mogę sformatować wszędzie dyski i postawić tylko system do kompania żeby zwykły windows nie zabieral zasobów i całą pamięć dysku twardego swapowac jako RAM żeby przyspieszyć w obliczeniach. Dodam, że prąd mam za darmo ze źródeł odnawialnych.

Moderator
Posty: 9625
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5803
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co i jak kopać SOLO na starym laptopie ze zintegrowaną kartą graficzną?

Postautor: koparki » poniedziałek, 14 listopada 2022, 07:39

bm90 pisze: niedziela, 13 listopada 2022, 19:52tzn. 6 laptopów procesory 4*2,2ghz dwa wątki na procesor więc wykrywa jako 8rdzeni
nie warto nawet przy darmowym prądzie ,laptop nie jest przystosowany do ciągłego obciążenia termicznego a uzyskane kwoty z miningu takim sprzętem mikroskopijne!
---

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 13 listopada 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co i jak kopać SOLO na starym laptopie ze zintegrowaną kartą graficzną?

Postautor: bm90 » poniedziałek, 14 listopada 2022, 08:54

Nawet jeżeli zestaw stał by w piwnicy nie ogrzewanej gdzie jest 10 stopni i powylaczane były by ekrany które się najbardziej grzeją?
Mikroskopijny to znaczy pare złoty, parenascie, parędziesiąt czy pareset? Ogólnie to nie musi być koniecznie btc ponieważ gdzieś czytałem, że nie opłaca się już go wydobywac tylko np etherum.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 13 listopada 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co i jak kopać SOLO na starym laptopie ze zintegrowaną kartą graficzną?

Postautor: bm90 » poniedziałek, 14 listopada 2022, 08:57

Widziałem, że ludzie instalowali cryptotab browser i byli w jakieś tam grupie wspólnie i coś im tam wykopywalo.
Wydaje mi się, że chodzi wam o to, że nie można tylko z tego wyżyć i w ogóle nie ma porównania w porównaniu z profesjonalną koparką tylko, że jak mam stary sprzęt i mam go wyrzucić np na śmietnik a podłączyć i mieć np te 2-3 stówki w miesiącu to zawsze lepiej je mieć nic niż nie mieć, za darmo.

Początkujący
Posty: 217
Rejestracja: 18 sierpnia 2020
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co i jak kopać SOLO na starym laptopie ze zintegrowaną kartą graficzną?

Postautor: ozyrys486 » poniedziałek, 14 listopada 2022, 13:01

Zapominasz ze sprzęt bedzi ci generowal koszty. Moze poprostu uruchom program do kopania na tym sprzęcie sprawdz ile energi potrzebuje do pracy i przelicz czy ci sie to oplaca

Początkujący
Posty: 67
Rejestracja: 14 listopada 2022
Reputacja: 31
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co i jak kopać SOLO na starym laptopie ze zintegrowaną kartą graficzną?

Postautor: warsaw_fan » poniedziałek, 14 listopada 2022, 13:39

bm90 pisze: poniedziałek, 14 listopada 2022, 08:57mieć np te 2-3 stówki w miesiącu
Nie ma takiej żadnej możliwości. Nic tym nie wykopiesz a na pewno nic co przynieść ma takie zyski, 5złto byłby cud.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 13 listopada 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co i jak kopać SOLO na starym laptopie ze zintegrowaną kartą graficzną?

Postautor: bm90 » poniedziałek, 14 listopada 2022, 21:45

Już pisałem, że prąd mam za darmo

Początkujący
Posty: 217
Rejestracja: 18 sierpnia 2020
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Co i jak kopać SOLO na starym laptopie ze zintegrowaną kartą graficzną?

Postautor: ozyrys486 » środa, 16 listopada 2022, 16:48

Niema czegos takiego jak prąd za darmo !!!

Wróć do „Kopanie CPU”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość