splitter pci-e x4, potrzebuje porady.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 74
Rejestracja: 21 kwietnia 2021
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

splitter pci-e x4, potrzebuje porady.

Postautor: DosiaApriori » wtorek, 25 października 2022, 18:55

Potrzebuję rozdzielić port pci-e 2.0 x16 (elektrycznie x4) {lub z dysku m.2}
na
4x pci-e 1.0 (2.0) x1

Płyta główna Msi x470 Gaming Plus Max. Ryzen 3500x. system Windows 10.

Czy ktoś ma doświadczenie z tymi Chińskimi splitterami? Na co warto zaryzykować pieniądze? a co jest pewnym wywaleniem w błoto.
teoretycznie mógłbym wyciągać potrzebne porty riserami które zasłania karta graficzna. ale nie jestem do tego przekonany.

mam zamiar podpiąć 5x https://amso.pl/product-pol-149901-Nowy ... 76-85.html
Aby podpiąć monitorki dotykowe które mają jedynie usb-c. transfer danych przez pci-e tyle co dotyk.
pobór mocy na kartę 10W (max 15W)

a drugi slot x16 już zajęty przez nvs510 kupioną na wyjścia monitorów
w biosie widzę opcję podziału portu x16 na x8 + x4 + x4 ale nie wiem czy to cokolwiek zmienia.

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 16 maja 2022
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

splitter pci-e x4, potrzebuje porady.

Postautor: Krzys » środa, 26 października 2022, 09:35

Cześć
Ostatnio używałem coś podobnego https://allegro.pl/oferta/rozdzielacz-a ... ZmYxMjU%3D

Wyglądało to tak, jako że to nie ma dokumentacji to programowanie portów odpadło, formalnie działać działało ale z 4 portów poprawny sygnał wychodził na 2 , na 3i4 już niekoniecznie (nie ma zaceni który) działały poprawnie tylko 2. W sumie stanęło na tym, że wymieniona została płyta główna na większą ilośc portów PCi-e. I problem znikł.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 74
Rejestracja: 21 kwietnia 2021
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

splitter pci-e x4, potrzebuje porady.

Postautor: DosiaApriori » środa, 26 października 2022, 19:55

link który podesłałeś niestety już nie działa nie działa.
ja w międzyczasie znalazłem takie risery https://www.amazon.pl/gp/product/B09C1D ... UTF8&psc=1
wyglądają ciekawie więc kupiłem 2 i liczę że zmieszczą się pod moją kartą graficzną. Jak przyjdzie to dam znać jak to działa.
co prawda na ten moment podłączę tyko cztery monitorki (czyli tyle ile mam na ten moment).
na pewno zadziała podział głównej linii na 4x +4x +4x +4x (na ten moment jest 8x +8x bo dwie karty gpu wsadzone) tylko ze nie za bardzo chce mi się bawić z PCIe Bifurcation a zajmuje to trochę miejsca (a mam normalną obudowę, jedną z większych ale nie wiem jak to upchnąć)
np: https://mediaserver8.blogspot.com/2020/ ... ition.html
o ile pcie 3.0 x8 jest wystarczające dla 99% gpu w grach (dopiero 4090 się dławi), to do pcie 3.0 x4 nie jestem pewien.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

splitter pci-e x4, potrzebuje porady.

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 27 października 2022, 12:13

Te splittery to po prostu kable i wtyczki, nie mają elektroniki.
Ryzyko że źle wykonane - i nie zadziała.
Ryzyko że za słabe kable - i będą się grzać aż do przepalenia.

To się robi tylko, gdy potrzebujesz więcej GPU niż masz złącz, ale NIE nadaje się do grania xD Ograniczasz przepustowość karcie i nawet super-mocna będzie ciąć i szarpać.
Kopanie nie potrzebuje przesyłu danych a tylko mocy obliczeniowej na samej karcie - stąd PCIe x1 starcza.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 74
Rejestracja: 21 kwietnia 2021
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

splitter pci-e x4, potrzebuje porady.

Postautor: DosiaApriori » czwartek, 27 października 2022, 23:03

no ja akurat nie potrzebuje do gpu, ale do kart pcie -> usb-c. transferu danych przez nie jest tyle co kot napłakał bo tylko dotyk z wyświetlacza a reszta idzie przez DisplayPort altmode przez usb-c.

teraz walczę z Windowsem bo się okazuje ze Nvidia RTX 3060 i Nvidia NVS 510 się nienawidzą i instalacja sterowników do jednej wywala te od drugiej i na odwrót.
Jakby się nie dało windowsowi powiedzieć używaj starego sterownika do NVS 510 i w ogóle traktuj tą kartę jakby była w osobnym niezależnym miejscu a dla całej reszty systemu najnowsze sterowniki Geforce.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 74
Rejestracja: 21 kwietnia 2021
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

splitter pci-e x4, potrzebuje porady.

Postautor: DosiaApriori » piątek, 28 października 2022, 15:20

https://www.amazon.pl/gp/product/B09C1D ... UTF8&psc=1

te risery mieszczą się na styk z moim gpu (geforce rtx 3060 Aorus elite, wersja bez sensu dla tej słabizny ale kosztowała mnie o 50zł więcej niż najtańsza.)
plastik od obudowy wentylatorów/chodzenia dociska te risery do gniazd. a samo GPU siedzi w gnieździe w 100% tak jak powinno. Bez naprężeń innych niż bez nich.
ta moja karta usb-c dla transferu DisplayPort działa bez dodatkowego zasilania na tych riserach (max ich pobór to 20W)

Wróć do „Kopanie GPU”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości