Koparka za 25 tysięcy

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 18 października 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka za 25 tysięcy

Postautor: ponczek » wtorek, 18 października 2022, 12:28

Witam. Pomijając aktualną opłacalność wydobycia, chciałbym złożyć koparkę za 25 tysięcy. Co sądzicie o takim zestawie?

- Płyta główna ASROCK H110 PRO
- Procesor Intel G4560 3,5 GHz
- 4x GeForce RTX 3080
- Zasilacz LC POWER Mining Edition 1800W
- 8GB RAM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka za 25 tysięcy

Postautor: tonyxxl » wtorek, 18 października 2022, 14:30

Jak pomijamy opłacalność to w/w zestaw można złożyć poniżej 20 tys zł i.... będzie działał ;)

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 18 października 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka za 25 tysięcy

Postautor: ponczek » czwartek, 20 października 2022, 10:09

No w takim razie inaczej: mam darmowy prąd i chcę złożyć koparkę do 25 tysięcy ;)

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 16 maja 2022
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka za 25 tysięcy

Postautor: Krzys » czwartek, 20 października 2022, 15:28

Odpowiedź sobie na pytanie co chcesz kopać:
ETHW - idź i kup ASICA
oBTC/KASPA - Nie kupuj 3080 . Szukaj w dobrej cenie RTX 4090 (mniej prąd lepsza wydajność) 11 tyś można kupić osiągniesz dla oBTC/KAS jakieś 1.9x2 = 3.8GH/s To jak założysz nowe i masz jakieś 600W + płyta i proces. Nie zapomnij o ilości ciepła które otrzymasz. Im więcej kart tym więcej ciepła.

Używane.
3090 można kupić za 5.500 , otrzymasz wówczas 1GH/s na każdej , jakieś 4GH/s ale 4x310 W , masz jakieś 1.2kW na prądzie. Szukaj w dobrej cenie RTX 4090 wg mnie tylko to się opłaca. Resztę kart ja bym pomijał.

Jeżeli idziesz w algo ETHAS. To zapomnij o kartach szukaj ASICA.

A i jeszcze jedno, jak uzyskasz z takiego zestawu 1$ dziennie (brutto) to uważaj się z dużego szczęściara. Wszystko idzie w dół także mocno się zastanów czy wole warto iść w kierunku kopania krypto. Każdy projekt zalicza doły a ma być jeszcze gorzej , więc pomyśl trzy razy za nim wydasz kasę.


Ja mając np. 3 milion do wydania , bym się zdecydował się na postawienie farmy do kopania krytpowaluty . Mając do wydania 25tyś nie kupiłbym aktualnie koparki . Nawet jak by te 25 tyś miało leżeć i tracić na wartości to i tak bym ich nie wydał na koparkę. To tak na koniec.

Początkujący
Posty: 217
Rejestracja: 18 sierpnia 2020
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka za 25 tysięcy

Postautor: ozyrys486 » piątek, 21 października 2022, 22:16

Nie ma czegos takiego jak darmowy prad.
Składając koparke kupuj stosunkowo nowy sprzęt zeby miec ewentualnie później możliwość szybkiej odsprzedazy.
Policz sobie ile mozesz energi przeznaczyc na urzytkowanie takiej kopraki bo o ile na godz. Pracy pobiera niewiele to w ciagu calego miesiaca zrobi sie juz pokazna ilosc.
Pamietaj rowniez o ilosci ciepła jaka koparka daje oraz o halasie.
Za ta cene mozesz spkladac z nowych jak i urzywanych komponentów.

Wróć do „Kopanie GPU”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości