Jak zasilić karty?

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 25 marca 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak zasilić karty?

Postautor: szpiegu » piątek, 25 marca 2022, 23:07

Witam, mam pytanie planuje zbudować koparke na 6x rx 6600 jest to moja pierwsza koparka i nurtuje mnie jak mam zasilić 6x riser + 6x grafika 8pin
Zasilacz to be quiet! Straight Power 11 850W 80 Plus Gold
Czy połączenie na zasadzie (3 sztuki) kabel 12pin - 2x 6-8pin i do tego dodanie do nich przedłużek (6sztuk) 8pin do 2x 6+2pin ma prawo bytu? wtedy rozdzieliłbym akurat okablowanie tak żeby dało rade zasilić gpu oraz risery

Z góry dziękuje za pomoc :)

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 25 marca 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak zasilić karty?

Postautor: szpiegu » sobota, 26 marca 2022, 19:27

Albo inaczej, bo chyba ten zasilacz nie da rady tyle rzeczy zasilić. Jakie zasilacze dały by radę? 6 riserow 6 kart 8pin

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak zasilić karty?

Postautor: tonyxxl » sobota, 26 marca 2022, 19:53

szpiegu pisze: piątek, 25 marca 2022, 23:07 i do tego dodanie do nich przedłużek (6sztuk) 8pin do 2x 6+2pin ma prawo bytu?
Jak najbardziej będzie to działać. Te karty potrzebują jakieś 70W więc spokojnie 2 na jednej linii można zasilić. Jak się uprzesz to rozdzielisz jedna wtyczkę na 4 końcówki i zasilisz z jednego przewodu całe 2 karty łącznie z riserami. Trochę sie pajączek kabli zrobi wtedy... dobrym wyjściem dla tych kart byłyby rozdzielacze z 1 wtyczki na 3 PCIe ale są słabo dostępne w Polsce. Chyba najepiej będzie tu skorzystać z molex/sata i przejściówek dołaczanych do riserów. Tylko nie przesadzaj z ilością zasilań riserów z jednego przewodu. Dwa risery na przewód molex/sata to będzie w normie.

Wróć do „Kopanie GPU”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości