Jak uniknąć wysokich kosztów wypłaty urobku z poola

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 26 września 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak uniknąć wysokich kosztów wypłaty urobku z poola

Postautor: pitush » sobota, 30 października 2021, 21:08

Dziękuję, jeszcze nie za bardzo rozumiem, czyli ze MATIC nie idzie po sieci MATIC ? To że ETH trzeba najpierw przelać na mainnet i potem przelać na giełdę to było jasne (ale nieopłacalne, samo przelewanie na mainnet kosztuje za dużo), ale że MATIC też, to mnie zaskoczyło, Myślicie, że pisanie do suportu ma sens? Jest inna szansa odzyskania tego przelewu - w końcu to chyba moje konto jest, ale skoro nie mam do niego dostępu z poziomu bitbay, to jak? Niby to była w końcu opłata testowa, ale po co ma przepaść?
adiqq pisze: sobota, 30 października 2021, 20:11Podstawa, to trzeba sprawdzić, czy miejsce w które wysyłacie na danej sieci obsługuje daną sieć!
No właśnie dlatego przelewałem Matic, bo myślałem że skoro mają tą walutę to po dobrej sieci pójdzie... (na ten wątek trafiłem już po moich nieudolnych próbach...)

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak uniknąć wysokich kosztów wypłaty urobku z poola

Postautor: adiqq » sobota, 30 października 2021, 21:33

pitush pisze: sobota, 30 października 2021, 21:08ziękuję, jeszcze nie za bardzo rozumiem, czyli ze MATIC nie idzie po sieci MATIC ?
oczywiście! oryginalnie matic był jako token erc20 na sieci ethereum
https://coinmarketcap.com/currencies/polygon/
kliknij more - obok widać adres smartkontrkatu na sieci ethereum, a po kliknięciu na more widac adresy na bep20 i Matic właśnie
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 102
Rejestracja: 24 grudnia 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak uniknąć wysokich kosztów wypłaty urobku z poola

Postautor: malpitrzon » poniedziałek, 1 listopada 2021, 11:35

adiqq pisze: czwartek, 28 października 2021, 17:47spróbuj pisać do supportu
Pisałem od razu, powiedzieli że im przykro i żebym zapomniał o tych pieniądzach :D

Dziś dostałem kolejną wypłatę w związku z tym mam sporo pytań, możliwe że nie do końca sensownych:

1) Po moim poprzednim nieudanym przelewie w MetaMasku zniknęło wETH więc jeszcze przed wypłatą kliknąłem na stonie Ethermine "Add the wETH Token" co spowodowało pojawienie się wETH w ilości zerowej w moim portfelu. Czy zawsze muszę mieć ten token w ilości zero żeby wypłata nie przepadła?

2) Wszedłem w MetaMaska na telefonie i na nim widzę MATIC ale nie widzę wETH. Odświeżałem i nic to nie zmienia. Jak to jest z tym portfelem? Byłem pewien, że jak mam jakiegoś coina to jest on na wszystkich urządzeniach widoczny.

3) W MetaMasku po kliknięciu na wETH są guziki WYŚLIJ oraz SWAP. Po najechaniu myszką na SWAP pojawia się chmurka z napisem "Unavailable on this network" ale mogę kliknąć ten guzik i przechodzę dalej bez problemów. Wybieram maksymalną ilość wETH (0.005001779960227159), wybieram MATIC, klikam REVIEW SWAP i wtedy mam podgląd ale na górze komunikat "You need 0.0354704 more MATIC to complete this swap". W tym momencie mam 0.0223 MATIC i to jest za mało. Czy swap MetaMaskowy jest droższy od innych swapów i dlatego mi brakuje MATICów?

4) Jakie są najpopularniejsze aktualnie swapy? Z których najlepiej korzystać? Znalazłem taki ranking:
https://coinmarketcap.com/pl/rankings/exchanges/dex/
Jeśli dobrze rozumiem to najwięcej ludzi korzysta z dXdY. Z jakiego swapa polecacie skorzystać? Chciałbym aby moje wETH ostatecznie znalazło się na Binance w postaci ETH.

Jak już będę wiedział z jakiego spawa skorzystać to pewnie też się pojawią jakieś pytania.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak uniknąć wysokich kosztów wypłaty urobku z poola

Postautor: adiqq » poniedziałek, 1 listopada 2021, 11:55

Nie używam MM na telefonie
A pisałem, żeby zawsze jakieś Matici trzymać na koncie...
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 102
Rejestracja: 24 grudnia 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak uniknąć wysokich kosztów wypłaty urobku z poola

Postautor: malpitrzon » poniedziałek, 1 listopada 2021, 12:12

Pisałeś, że wystarczy 0,001 żeby zrobić jedną transakcję. Ja mam 0.0223.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak uniknąć wysokich kosztów wypłaty urobku z poola

Postautor: adiqq » poniedziałek, 1 listopada 2021, 12:37

Tak było na początku, ale podwyższyli opłaty, bo były przypadki spamowania sieci (to już po moim 1 wpisie na ten temat). Pisałem też, żeby w 1 transakcji zamienić część środków na Polygon, żeby nie brakło na opłaty. Taki to problem zostawić na koncie nawet 2-3 Matic ?
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 102
Rejestracja: 24 grudnia 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak uniknąć wysokich kosztów wypłaty urobku z poola

Postautor: malpitrzon » poniedziałek, 1 listopada 2021, 14:27

adiqq pisze: poniedziałek, 1 listopada 2021, 12:37Taki to problem zostawić na koncie nawet 2-3 Matic ?
Nie było by problemem jak bym wiedział co robię.

Byłem na PancakeSwap, podpiąłem swój portfel a dalej porażka, nie wiem co do czego.

Na QuickSwap podpiąłem portfel, nie znalazłem wETH ale przy ETH balance się zgadza. Więc ustawiam tak:

Obrazek

poprawnie? Jak kliknę APPROVE ETH to w MetaMasku moje wETH zamieni się na MATIC? Czy znowu coś spi...

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Jak uniknąć wysokich kosztów wypłaty urobku z poola

Postautor: adiqq » poniedziałek, 1 listopada 2021, 15:34

dobrze
ale...approve to dopiero zgoda na dokonywanie transakcji na ETH a potem dopiero podpis pod transakcją (swap)
Jak pierwszy raz na dexie jakiś coin wrzucasz, to zawsze trzewa zrobić approve
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 102
Rejestracja: 24 grudnia 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak uniknąć wysokich kosztów wypłaty urobku z poola

Postautor: malpitrzon » poniedziałek, 1 listopada 2021, 16:49

Muszę się wstrzymać z tym swapem. Odkryłem, że na Binance muszę mieć minimum 64 MATIC żeby wymienić je na ETH więc jeszcze na kilka wypłat muszę poczekać.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak uniknąć wysokich kosztów wypłaty urobku z poola

Postautor: adiqq » poniedziałek, 1 listopada 2021, 17:49

Jeszcze tytułem uzupełnienia.
MATIC ma jedną przewagę nad FTM - można na niego bezpośrednio kopać. MATIC był trochę wcześniej gotowy i to na nim właśnie jest wypłata ETH z poola po L2. FTM ma identyczną funkcjonalność. Np. Sushiswap obsługuje FTM, ma odpowiednik AAVE - czyli Geist, z giełd to Binance obsługuje wypłatę FTM po blockchainie FTM - koszt wypłaty 0,01 FTM. Dla porównaniu KuCoin za wypłatę MATIC/Polygon liczy sobie 1 MATIC.
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 5 listopada 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak uniknąć wysokich kosztów wypłaty urobku z poola

Postautor: Bruczi1 » piątek, 5 listopada 2021, 06:20

Witam.

Mam pewnie pytanie dotyczące wypłaty ETH z polygona. A więc, mam połączony polygon wallet z metamaskiem i na tym mam okolo 0.007 ETH. Chciałem to przelać na główną sieć, a potem na giełde, ale o ile withdraw initialized jest 0$ to już complete wynosi nawet 300$. Troche nie rozumiem o co chodzi z kolejnym krokiem bo pisze " Estimated transaction fee 0$" i nie wiem czemu wierzyc. Tak czy siak, jak mam płacić 300 dolarów za przelanie tak drobnej kwoty ETH to mi sie totalnie nie opłaca. Jak w takim przypadku mogę przelać swoje fundusze taniej, mając ETH na polygonie? Przeczytałem ten temat od początku i pisaliście tu o jakichś swapach, żeby to ETH zamienić na MATIC i potem przelać na Binance czy BitBaya. Czy to możliwe ?Czy mógłby mi ktoś troche bardziej rozjaśnić tą sytuacje?

Z góry dzięki za pomoc !

Dobra. W sumie ogarnałem sam ten temat i działa tak jak kolega opisał na poczatku tematu. Teraz mam jednak jeszcze jedno pytanie.

Czy lepiej swapować na np. Quickswapie czy np. Na portfelu polygon wallet ? Jak wchodze na polygon wallet to tam tez jest mozliwosc swapowania i nie widziałem zeby tam jakąś prowizjie pobierało :) chyba ze właśnie pobiera prowizje a ja tego nie zauwazylem :) miał ktoś z tym styczność?

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak uniknąć wysokich kosztów wypłaty urobku z poola

Postautor: adiqq » sobota, 20 listopada 2021, 07:34

Bruczi1 pisze: piątek, 5 listopada 2021, 06:20Chciałem to przelać na główną sieć, a potem na giełde
uff, wydawało mi się, że jaśniej nie da się tego napisać ;)
Bruczi1 pisze: piątek, 5 listopada 2021, 06:20Czy lepiej swapować na np. Quickswapie
Ja używam Quickswap

Dodano po 3 minutach 26 sekundach:
tytułem uzupełnienia - może się zdarzyć, że po pierwszej wypłacie z poola może brakować MATIC na koncie, żeby zrobić tego swapa części ETH na MATIC. (żeby mieć na następne transakcje)
Z kazdą transakcją z poola dostajemy 0,001 MATIC, ale to po podwyżce opłat sieciowych może to nie starczyć.
Pozostaje albo czekać na kolejne wypłaty z poola albo skorzystać z czegoś tego typu
https://macncheese.finance/matic-polygo ... faucet.php
Przy odrobinie szczęscia, co 24h dostaniecie dodatkowe 0,001 MATIC, żeby starczyło na fee
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 102
Rejestracja: 24 grudnia 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak uniknąć wysokich kosztów wypłaty urobku z poola

Postautor: malpitrzon » sobota, 4 grudnia 2021, 11:21

malpitrzon pisze: poniedziałek, 1 listopada 2021, 11:35Wszedłem w MetaMaska na telefonie i na nim widzę MATIC ale nie widzę wETH. Odświeżałem i nic to nie zmienia. Jak to jest z tym portfelem? Byłem pewien, że jak mam jakiegoś coina to jest on na wszystkich urządzeniach widoczny.
Właśnie rozkminiłem co zrobić żeby widzieć wETH na telefonie. Trzeba wejść na sieć Polygon i tam zaimportować z poniższymi danymi:
0x7ceb23fd6bc0add59e62ac25578270cff1b9f619
WETH
18

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak uniknąć wysokich kosztów wypłaty urobku z poola

Postautor: adiqq » sobota, 4 grudnia 2021, 13:28

ehhh
podglądać można na blockchain na Polygonscan
a to, że trzeba zaimportować coina do walleta, to wydawało mi się oczywiste ;)
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 102
Rejestracja: 24 grudnia 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak uniknąć wysokich kosztów wypłaty urobku z poola

Postautor: malpitrzon » niedziela, 26 grudnia 2021, 21:51

Po świętach miałem chwilę, żeby przysiąść do tematu więc podzielę się jak to u mnie wyglądało.

Każda wypłata WETH z Ethermine zwiększała nieznacznie ilość MATIC w portfelu więc to jest spoko.

Opłata za swapa WETH-->MATIC na QuickSwap:
Pierwszy swap 0.00000044 WETH nie udał się, pobrało opłatę 0.00140136 MATIC ($0.00) ale ilość WETH się nie zmieniła całe szczęście.
Drugi swap 0.0007 WETH udał się, opłata 0.00324384 MATIC, dostałem za to 1.02020552 MATIC. Więc jest jakieś minimum do swapowania.
Trzeci swap 0.079453408183856524 WETH, opłata 0.0031074 MATIC, dostałem za to 116.79398939 MATIC.

Opłata za przelew MATICa z MetaMask na Binance wyniosła mnie 0.00063 MATIC ($0.00) każdorazowo, niezależnie od tego czy wysyłałem 0.00000001 czy ponad 100 MATICów.

Poprzednio trzeba było mieć 64 MATIC żeby je wymienić na ETH w Binance. Aktualnie jest to 10 MATIC. Z początkowych 0.080153408183856524 WETH w MetaMasku, po konwersji na Binance dostałem 0.07943584 ETH. Czyli strata jakichś 12 zł po aktualnym kursie. Strata pewnie była by mniejsza gdybym zrobił TRADE zamiast CONVERT ale trejda używam raz na rok albo rzadziej i zawsze nie pamiętam co gdzie wpisać więc poszedłem na łatwiznę :D

No to ogarnąłem w końcu temat!

Dzięki!

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak uniknąć wysokich kosztów wypłaty urobku z poola

Postautor: adiqq » poniedziałek, 27 grudnia 2021, 06:17

Wszystko zależy co chcesz z urobkiem zrobić. Jak chcesz mieć ETH na HODL, to przecież lepiej zostawić to jako wETH na Polygonie prawda?
A swoją drogą, pojawiają się kolejne funkcjonalności na giełdach - dla mnie liderem jest Hotbit - można wpłacać i wypłacać np. USDT i USDC po Polygonie i FTM z symbolicznymi opłatami w porównaniu do erc20. Fakt - wypłaty BTC czy w erc20 są wyższe niż gdzieś indziej.
Właśnie sprawdziłem - ETH też można wpłacać po Polygon ;) Nie trzeba nic dodatkowo konwertować, ani zamieniać.
Jak dalej będą sie tak rozwijać, to będą dla mnie nr 1.
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak uniknąć wysokich kosztów wypłaty urobku z poola

Postautor: adiqq » środa, 5 stycznia 2022, 16:30

Limit darmowej wypłaty po ostatniej akcji na POLYGONEI został zwiększony do 0,01 ETH i chyba jest warunek, że gas musi być niższy niż 150gwei.
A wszystko dzięki grze ;)
https://sunflower-farmers.com/

Na szczęście na innych poolach nie zasypiają gruszek w popiele - na ezil można wypłacać ETH po OKExChain w przygotowaniu arbi...jak na innych poolach też takie rzeczy implementują, to tutaj jest chyba dobre miejsce, żeby o tym napisać.

Dodano po 13 minutach 31 sekundach:
Ktoś wspomniał o wypłacie z Nanopool w NANO. Nano akurat mnie mało interesuje, ale można też wypłacać w BTC.
nanopool pisze:If you mine Ethereum in the 2Miners pool, you can choose one of three cryptocurrencies for payouts: Ethereum, Bitcoin, or Nano. The minimum payout in Ethereum is 0.01 ETH (~$36), in Bitcoin is 0.005 ETH (~$18), and in Nano – 0.0005 ETH (~$1.80).

Each payout in NANO is absolutely free
Each payout in BTC costs you less than $0.5
When miners get payouts from our payment gateway, they pay only a part of the transaction fee in the Bitcoin network. We group all miner payouts in one transaction. The transaction expenses are then divided between the miners in equal parts. That is why the current fee for each miner is less than $0.5
Payouts in ETH are issued within two hours after you reach your payout threshold. Payouts in BTC and NANO are issued once a day at 12:00 UTC.
wygląda to obiecująco. Przetestuję i dam znać przy okazji.
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak uniknąć wysokich kosztów wypłaty urobku z poola

Postautor: fetek » środa, 5 stycznia 2022, 21:35

adiqq pisze: środa, 5 stycznia 2022, 16:43 A wszystko dzięki grze ;)
czyli kopanie to ściema, kasę robisz na grach :)

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak uniknąć wysokich kosztów wypłaty urobku z poola

Postautor: adiqq » sobota, 29 stycznia 2022, 11:11

mała aktualizacja - ostatnio do wypłaty z poola już nie dodaje się te 0,001 MATIC, kranik został przekręcony - ale da się zrobić bezkosztowego swapa na MATIC potrzebne do wykonywania transakcji. Jak mamy już jakiś urobek z poola, wytarczy wejść tutaj
https://wallet.polygon.technology/gas-swap
i zrobić swapa wETH na MATIC
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 25 grudnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak uniknąć wysokich kosztów wypłaty urobku z poola

Postautor: toolpusher » niedziela, 20 lutego 2022, 16:54

Czytam o tych problemach z wypłatami ze swapami , z gasem no i generalnie wypłatą i opłatami z poola to dla mnie jeszcze czarna magia. Obecnie kopię i z pomocą Nicehasha oraz równolegle na innych kartach dualmining ETH+ALEPH przy pomocy Trex. Wiadomo, że NH zamienia wszystko na BTC więc z wypłatą/konwersją nie ma problemu. Nicehash co 4h wypłaca i bierze 2%. Natomiast na flexpool'u na którym jestem musze czekać do 0.02ETH żeby móc wypłacić co przy małej mocy trwa długo.
Ale do Nicehasha można podłączyć Trexa (nieoficjalnie) i kopać bezpośrednio do portfela NH co właśnie zrobiłem dla próby. Pytanie moje jest czy kopiąc zewnętrznym minerze w dualu ale do portfela i stratum NH i płacąc te 2% czy to jest dużo więcej niż robiąc swapy, płacąc gas, oraz inne opłaty i inne operacje poruszane w tym wątku? Kolejną sprawą jak mniemam jest kwota wypłaty. I tak w NH jest stałe 2% natomiast przy tradycyjnej wymianie jest zależność procentowa progresywna czyli im większa wypłata tym mniejsze stosunkowo opłaty? Czyli dla np. 0,01 ETH opłata może wynieść 20% ale już przy 10ETH może wynieść 1% wypłacanej kwoty. Dobrze to rozumiem?

Wróć do „Kopanie GPU”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość