Koparka 3080 LHR vs. 3080 Ti LHR

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 30 września 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka 3080 LHR vs. 3080 Ti LHR

Postautor: Alameida » czwartek, 30 września 2021, 10:02

Witam Wszystkich forumowiczów. W temacie koparek jestem można powiedzieć świeżakiem dlatego chciałbym zasięgnąć rady osób które coś już na ten temat wiedzą .
1. Czy wybierając kartę powinniśmy najpierw wybrać walutę którą zamierzamy kopać czy na każdej karcie da się wykopać każdą monetę tylko odpowiednio mniej przez niższy hashrate?
2. Czy może mi ktoś wyjaśnić dlaczego stawka na nicehash po wpisaniu odpowiedniej ilości kart pokazuje o wiele większy przychód niż np ta sama ilość kart wpisana na portalu whattomine i przeliczona na złotówki?
3. Chciałbym zakupić 3,4 karty i mój wybór padł na 3080 LHR lub 3080Ti LHR która z tych kart będzie lepsza na dłuższą metę, pytam bo 3080Ti na whattomine pokazuje najlepszą monetę ETH ale wiadomo że niedługo się skończy ta moneta więc nie chciałbym zostać z kartą która kopie tylko ETH.
4. Jak wyglądają temperatury na wyżej wymienionych kartach bez OC tak aby ich awaryjnosc była najmniejsza i jak wygląda pobór prądu.
5. W jaki sposób obliczyć zapotrzebowanie na PSU dla obu modeli + podzespoły +/-
6. Jeśli ktoś uważa że lepszym wyborem będą inne karty to prosiłbym o sugestie i wyjaśnienie dlaczego oczywiście chciałbym zaznaczyć że zakup wolałbym długofalowy niż opłacalność na 2,3 miesiące.

Dzięki wszystkim za odpowiedzi i pomoc.

Wróć do „Kopanie GPU”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości