Mini koparka - Proszę o radę/pomoc

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 21 września 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mini koparka - Proszę o radę/pomoc

Postautor: Orthendath » środa, 22 września 2021, 09:10

Witam,

Sprawa ma się tak: postanowiłem zrobić małą kopareczkę z kartą GTX 1070, która siedziała nieużywana w moim kompie. Kopareczka miała być mała, żebym mógł ją łatwo przenosić (najlepiej w plecaku większym) więc zakupiłem obudowę i płytę Micro ATX (LENOVO L-IG41M3) i wszystko, żeby postawić system. Win 10 działa na grafice zintegrowanej więc płyta, zasilacz, procek i RAM są ok. GTX 1070 działał jeszcze 2 dni temu.

Tu zaczyna się zgrzyt. Podłączyłem GTX'a riserem i nie idzie sygnał na monitor. Mało tego, że nie idzie sygnał z GTX'a (przez kabel HDMI) to jeszcze nie idzie sygnał na monitor ze zintegrowanej grafy (kabel VGA) kiedy GTX jest podłączony, a bez GTX'a system załącza się i działa normalnie przesyłając sygnał do monitora przez kabel VGA.

GTX załącza się, wiatraczki się kręcą i koparka wydaje się działać tyle, że nic nie idzie na monitor.

Ma ktoś jakiś pomysł, rade?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2130
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mini koparka - Proszę o radę/pomoc

Postautor: slasta » środa, 22 września 2021, 11:44

Jak podłączasz zewnętrzne GPU to normalne ze integra domyślnie się wyłącza. Wymuś aby płyta startowała z integry, a do GTX nie podłączaj żadnego monitora - nie ma takiej potrzeby, karta ma kopać a nie wyświetlać obraz. Riser oczywiście ma podłączone zasilanie ?

Wróć do „Kopanie GPU”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości