Kopanie na komputerze

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 5 lipca 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie na komputerze

Postautor: krawczyk » poniedziałek, 5 lipca 2021, 02:25

Witam. Kolega zaoferował mi atrakcyjną cenę za swojego rx580 8gb natomiast w swoim komputerze mam rtx 3060 i miałem w planach zakupić rx i wsadzić ją do komputera. Wykorzystywał bym jedną z kart do kopania a drugą do grania w gry itd. Czy jest to możliwe do zrobienia, jeśli tak prosił bym o nakierowanie gdzie moje zasięgnąć wiedzy o tym zabiegu :D Jeśli ten wątek był już poruszany to przepraszam ale go nigdzie nie widziałem. Miłego dnia

Orator
Posty: 914
Rejestracja: 3 marca 2012
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie na komputerze

Postautor: Bult » poniedziałek, 5 lipca 2021, 14:39

Nie możesz robić tego jednocześnie, możesz albo kopać na rx 580 i rtx 3060 lub wyłączyć mining i w tym momencie grać. Jeśli chcesz to robić w tym samym czasie kup płytę + proc + ram + zasilacz i złóż drugą maszynę do kopania.
30 finał WOŚP eSkarbonka - https://eskarbonka.wosp.org.pl/eabwxh

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie na komputerze

Postautor: tonyxxl » poniedziałek, 5 lipca 2021, 15:24

Może kopać np na rx 580 a grać na 3060. Po skończeniu grania uruchamia 2 karty na kopanie.
Wystarczy spreparować pliki bat z jedna kartą i dwoma.

Orator
Posty: 914
Rejestracja: 3 marca 2012
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie na komputerze

Postautor: Bult » poniedziałek, 5 lipca 2021, 21:49

Ale granie na kompie gdzie 1 karta kopie a druga służy do grania to jakiś koszmar dlatego lepszym rozwiązaniem jest kopać kiedy się nie gra i odwrotnie. No chyba że na pokładzie naprawdę mocny proc i ram ?
30 finał WOŚP eSkarbonka - https://eskarbonka.wosp.org.pl/eabwxh

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 6 lipca 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie na komputerze

Postautor: Precc » poniedziałek, 26 lipca 2021, 17:58

Ja mam taki zestaw: i9-10850k, płyta z Z490, 32GB ram, rtx 3080, chłodzenie wodne cpu+gpu custom loop - i mogę jednocześnie mieć odpaloną koparkę i uruchomić grę.
Podczas kopania mam power 70% i mem +1500 a podczas grania power limit zwiększam do 100%, pamięci zostawiam na +1500 i wtedy wydobycie spada do 25-33%. Czyli zamiast 100mhs mam 25-33mhs - zależy od gry.
Więc tak - da się jednocześnie kopać i grać. Po prostu wydajność obliczeniowa gpu jest rozkładana na 2 programy z naciskiem na grę. U mnie akurat nie spada wydajność gry lub jest to nieodczuwalne - co innego może być w słabszych/starszych kartach - kwestia sprawdzenia, mogą mieć też znaczenie inne podzespoły. Czasem też wyskoczy error podczas grania, raz na kilka dni u mnie ale to może być wina gry; gra się wyłączy i trzeba ponownie ją włączyć ale kiedy mi się to zdarzało, to raz na 2-3 godzinną sesję, wiec nie jest to uciążliwe.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14347
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Kopanie na komputerze

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 3 sierpnia 2021, 09:25

Generalnie nie powinno się na jednym GPU jednocześnie kopać i grać... Chyba, że to szachy :D
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie na komputerze

Postautor: koparki » wtorek, 3 sierpnia 2021, 10:12

@Precc Algorytm ETH nie obciąża tak mocno procesora a masz silną kartę, możesz grać jak musisz ale daj na maxa chłodzenie aby nie zdegradować pasty na rdzeniu temperaturami 80stopni
---

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 6 lipca 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie na komputerze

Postautor: Precc » wtorek, 3 sierpnia 2021, 16:28

@koparki racja, ja mogę sobie pozwolić. O temperatury się nie obawiam. Mam 2 chłodnice 360 65mm i podwójną pompkę. Pc przygotowany do schłodzenia dwóch rtx-ów, teraz planuję dołożyć drugiego rtx-a. Praktycznie temperatury mi nie rosną na gpu - może do +5C podczas gry (ostatnio nie grywałem, to nie pamiętam na 100%). Gpu rdzeń okolice 49C, Mem okolice 86C, w domu mam 29C, jak skończy sie lato, będzie chłodniej w mieszaniu i w pc.

Obrazek

Wróć do „Kopanie GPU”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości