5700 XT poczatkujacy pytania

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 22 czerwca 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

5700 XT poczatkujacy pytania

Postautor: jollysoundcake123 » wtorek, 22 czerwca 2021, 15:00

Witam,

Wlasnie skladam pierwszy GPU rig, mam kilka RX 5700 XT 8GB do niego (rig bierze do 8, riserless).

Uzywam Windows 10, ktos polecil drivery Adrenalin z 2020 roku wiec te sciagnalem.

Komputer wydaje sie w porzadku jako taki, wlozylem pierwsze GPU, zainstalowalem drivery itd - karta zostala poprawnie rozpoznana jako 5700 XT w systemie i oprogramowanie Radeon rowniez ja widzialo ok (nie zmienialem zadnych ustawien poki co).

Wszystko bylo ok poki nie odpalilem NiceHash miner. Podczas pierwszego benchmarkingu byla od razu zwiecha, i po resecie w Device Manager mialem przy karcie 'Error Code 43'. Po odinstalywaniu / przeinstalowaniu / resetowaniu doprowadzilem ze karta znowu byla ok w systemie i oprogramowaniu Radeon.

Z tym, ze w Advanced Settings nie bylo opcji, ktora by pozwalala wybrac 'Compute Mode' - chyba sie program zupdatowal, co jest w tym przypadku niepozadane?

Tak czy inaczej, zrobilem drugie podejscie to NiceHash Miner - poszlo troche lepiej bo nie bylo od razu zwiechy. Natomiast po 5-10 minutach monitor zgasl i nie bylo mozliwosci obudzic (monitor jest podlaczany to VGA na plycie glownej, nie do 5700 XT).

Z powodu pracy, poki co musialem zaprzestac az do pozniej dzisiaj - ale moze jest ktos kto ma doswiadczenie w skladaniu rigu z 5700 XT? Jakie drivery / soft najlepsze, jaki process obrac itd - wskazowki troubleshooting.

Dzieki

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 31 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

5700 XT poczatkujacy pytania

Postautor: MauMar » poniedziałek, 5 lipca 2021, 19:47

jollysoundcake123 pisze: wtorek, 22 czerwca 2021, 15:005700 XT


Nie miałem żadnych problemów z 5700 XT

Orator
Posty: 914
Rejestracja: 3 marca 2012
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

5700 XT poczatkujacy pytania

Postautor: Bult » poniedziałek, 5 lipca 2021, 21:45

Jeśli chcesz składać rig to zacznij od podstawy czyli zmiany Win na Linux !
30 finał WOŚP eSkarbonka - https://eskarbonka.wosp.org.pl/eabwxh

Wróć do „Kopanie GPU”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości