Jakiego poola używacie do kopania w algorytmie Ethash

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 146
Rejestracja: 18 grudnia 2020
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jakiego poola używacie do kopania w algorytmie Ethash

Postautor: Garganellos14 » wtorek, 8 czerwca 2021, 17:28

Ja zmieniam zależnie od wartości oglądając stronkę https://minerstat.com/hardware/nvidia-r ... ti?lang=pl
Czy liczył ktoś czy te wyniki się pokrywają z prawdą?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 146
Rejestracja: 18 grudnia 2020
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jakiego poola używacie do kopania w algorytmie Ethash

Postautor: Garganellos14 » środa, 9 czerwca 2021, 13:22

Śmierć w Wenecji na forum :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 94
Rejestracja: 13 lutego 2018
Reputacja: 36
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jakiego poola używacie do kopania w algorytmie Ethash

Postautor: Zavory » sobota, 12 czerwca 2021, 01:00

Garganellos14 pisze: wtorek, 8 czerwca 2021, 17:28Ja zmieniam zależnie od wartości oglądając stronkę


Ja przestałem tak robić, kiedy po wielu miesiącach przerwy w kopaniu (ponoć w tamtym czasie "było to nieopłacalne"), wszystko nagle wystrzeliło... łącznie z trudnością kopania.

Obrazek

Od tamtej pory bardziej znane waluty (ETH, ETC) kopię i trzymam z nadzieją na moon,
a bardziej egzotyczne alty staram się oceniać pod kątem możliwości nadejścia lokalnej mikro-bańki (pump and dump) oraz obecności na giełdach (żeby to się w ogóle dało jakoś sprzedać) i jak tylko wykopię to od razu wystawiam za cenę x10 x20 x50 x100.

Sporadycznie kopię zupełne egzotyki, zanim wejdą na giełdy, z nadzieją że bardzo wzrosną i... wtedy wejdą na giełdy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 146
Rejestracja: 18 grudnia 2020
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jakiego poola używacie do kopania w algorytmie Ethash

Postautor: Garganellos14 » niedziela, 13 czerwca 2021, 10:11

Rozumiem. Ciekawi mnie tylko skoro np Ezil w dany momencie dajmy na to daje za rownowartosc 60MH/s daje np 10 usd a konkurent f2pool 8usd. To czy ktoś liczył czy rzeczywiście więcej Eth się wykopie w danej jednostce czasu czyli np po oraniu 24h bedzie mial 0.024 Eth a u konkurenta 0.019 (tu liczby dla 550MH/s strzelam z utargiem ale gdzies w tych granicach).

Jak znajdujesz te egzotyki ? skad bierzesz adresy kopaln, portfele do egzotyków? (dajmy na to ostatnio była monetka Bee, ale za zadne skarby nie moglem jej skonfigurować :/)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 94
Rejestracja: 13 lutego 2018
Reputacja: 36
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Jakiego poola używacie do kopania w algorytmie Ethash

Postautor: Zavory » poniedziałek, 14 czerwca 2021, 22:19

Przepraszam, z góry błędnie założyłem, że pytając o poole miałeś na myśli waluty :D

Ale po kolei:
Egzotyki znajduję w "announcements" na Bitcointalk.
Adresy kopalń, giełd, portfeli (weźmy na przykład taki Ubiq) - albo z coinmarketcap albo z oficjalnej strony tej konkretnej waluty (a jej adres z bitcointalk).

A wracając do pytania głównego - wyniki z grubsza porównuję z Whattomine, do tej pory nie miałem dużych rozbieżności, więc jak już raz znajdę dobry pool to się go trzymam (bardziej zwracam uwagę na down time, minimalny próg wypłaty itd.).

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 146
Rejestracja: 18 grudnia 2020
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jakiego poola używacie do kopania w algorytmie Ethash

Postautor: Garganellos14 » sobota, 19 czerwca 2021, 00:30

down time co to za parametr?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 94
Rejestracja: 13 lutego 2018
Reputacja: 36
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jakiego poola używacie do kopania w algorytmie Ethash

Postautor: Zavory » poniedziałek, 21 czerwca 2021, 22:11

Garganellos14 pisze:down time co to za parametr?
Podatność na awarie, ile czasu średnio nie działa (na tydzień, miesiąc, rok itd).

Na przykład Ethermine jakiś czas temu, z powodu błędu, przez pół godziny odrzucało wszystkie share-y.
Potem ładnie przeprosili i oddali wszystkim potencjalnie utracony zarobek.

Wróć do „Kopanie GPU”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości