Kopanie na zewmętrznej karcie graficznej podłączonej do laptopa

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 20 lipca 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie na zewmętrznej karcie graficznej podłączonej do laptopa

Postautor: Pawel Waluta » środa, 12 maja 2021, 02:13

Witam
Interesuje mnie, czy ktoś próbował kopać krypto waluty w ten sposób ? Mam starego laptopa acer aspire 5738PZG chciałbym do niego podłączyć przez złącze PCI-E zewnętrzną kartę graficzną Radeon RX 5700 XT. Złącze mam jedno wiec chcę dodaćm wifi na usb.

Dodam tylko
Zacząłem inwestowac w krypto od lutego 2019 praktycznie codziennie śledzę rynek czesto dokonuje giełdowych tranzakcji oraz przelewów kryptowalut wiec dobrze jest mi znany temat portfeli oraz sposoby zabezpieczeń. Krypto traktuje jako inwestycje takie same jak na gpw gdzie też jestem udziałowcem lecz wiekszym kapitałem.
Od miesiąca przyglądam sie tematowi kopania kryptowalut, uczę sie konfigurować koparki czytam o mining pool, dokonuję kalkulacji kosztów energi w moim przypadku jest to 69gr/hkw zaokrąglając 70gr. Wiem karty teraz drogie jak diabli i lepej poczekać na bessę jednak przy bessie opłacalność kopania bedzie mała. Wiec żaden okres nie jest dobry albo inaczej każdy jest dobr aby zacząć kopać z głową.

Mam też możliwość podpięcia karty graficznej do starej płyty głównej K7S8X, jednak nie posiada ona wewnętrznej karty graficznej i zastanawia mnie czy to duży problem i jak mocno odbije sie na kopaniu. Czy nie należałoby do niej dostawić jakiejkolwiek taniej karty graficznej.

Założeniem mojego projektu jest powolna rozbudowa koparki kryptowalutowej, dokupowanie kolejnych kart i podzespołow z czasem. Ogranicza mnie cena nowych kart graficznych i nie chcę aby inwestycja na ten moment przekroczyła 5-6k zł. Dlatego zdecydowałem sie na nową wydajna kartę z gwarancja + używane podzespoły laptop bądz używany komputer. Poprostu w razie uszkodzenia drogiej karty mam na nią gwarancje pozostałe podzespoły, jak padną kupię kolejne uzywane lub nowe. Kwestaia jak koparka bedzie na siebie zarabiała. Na rx 5700 xt chciałbym kopać conajmniej przez trzy lata jej gwarancji bez przerwy zarówno podczas bessy.

Czy koncepcja kopania na laptopie przy jednej zewnętrznej karcie graficznej ma sens? Czy lepiej podłączyć starą płyte główna ?

Początkujący
Posty: 1734
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie na zewmętrznej karcie graficznej podłączonej do laptopa

Postautor: fetek » środa, 12 maja 2021, 08:56

Pawel Waluta pisze: środa, 12 maja 2021, 02:13Mam też możliwość podpięcia karty graficznej do starej płyty głównej K7S8X, jednak nie posiada ona wewnętrznej karty graficznej i zastanawia mnie czy to duży problem i jak mocno odbije sie na kopaniu. Czy nie należałoby do niej dostawić jakiejkolwiek taniej karty graficznej.
zależy co robisz, możesz dać wyższy zegar i do lekkich prac powinno starczyć

Dodano po 35 sekundach:
Pawel Waluta pisze: środa, 12 maja 2021, 02:13Założeniem mojego projektu jest powolna rozbudowa koparki kryptowalutowej,
możesz nie zdążyć

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 75
Rejestracja: 23 stycznia 2021
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie na zewmętrznej karcie graficznej podłączonej do laptopa

Postautor: FrozenShade » środa, 12 maja 2021, 09:34

Pawel Waluta pisze: środa, 12 maja 2021, 02:13Czy koncepcja kopania na laptopie przy jednej zewnętrznej karcie graficznej ma sens? Czy lepiej podłączyć starą płyte główna ?
Sprawdź ile prądu ze ściany ciągnie jedna i druga konfiguracja.
Jak stara jest ta stara płyta główna? Moja stara płyta np nie chciała odpalić nawet RX470, więc to zależy, bo może się okazać, że nie ma problemu, bo nie masz innego wyjścia niż laptop :)

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 20 lipca 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie na zewmętrznej karcie graficznej podłączonej do laptopa

Postautor: Pawel Waluta » środa, 12 maja 2021, 13:55

Plyta z 2002 ale już po pytaniu rozumiem, ze czas czesc złomu wywalić z piwnicy bo raczej nigdy już się nie przyda .

Dodano po 11 minutach 43 sekundach:
Nie zdążyć ? Raczej wątpię aby producenci sprzęt komputerowego tak ochoczo pozwolili na zabicie rynku krypto. Owszem kopanie moze byc na granicy opłacalności nie spodziewam się, że hossa potrwa choc by do konca roku. Jednak za 4 -6 lat myślę, że zdrowo mozna założyć ze czeka nas kolejna hossa i naprwno wiecej regulacji, co raczej pomoże rynkowi niz zaszkodzi. Osobiście wolałbym dostać normalny pit z giełdy niż siedzieć i samemu liczyć wszystkie tranzakcje.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 75
Rejestracja: 23 stycznia 2021
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie na zewmętrznej karcie graficznej podłączonej do laptopa

Postautor: FrozenShade » środa, 12 maja 2021, 14:52

Chodziło raczej o to, że możesz nie zdążyć z powolną rozbudową koparki przed wejściem PoS na ETH. A co się stanie po tym tego nikt nie wie. Może nie być nic ciekawego i opłacalnego do kopania, może będzie hard fork na blockchainie eth, ale może się nie opłacać kopać tego z PoW z powodu kursu. Wcześniej ma wejść kontrowersyjny EIP i to samo: może już się nie opłacać kopać. A może się będzie jeszcze bardziej opłacać. A może wszyscy umrzemy :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 94
Rejestracja: 13 lutego 2018
Reputacja: 36
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie na zewmętrznej karcie graficznej podłączonej do laptopa

Postautor: Zavory » sobota, 5 czerwca 2021, 00:40

No dobrze, ale skąd zasilanie karty w przypadku laptopa?
Tania płyta główna, ram, procesor - ok - ale do kopania zasilacz przydałoby się mieć przyzwoity...

Wróć do „Kopanie GPU”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości