Problem z Asrock h110

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 24 maja 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z Asrock h110

Postautor: kistaj » sobota, 8 maja 2021, 00:17

Witam, mam problem po podpięciu 8 karty, koparka nie chcę się uruchomić wiesza się na ekranie logowania. Jak jest 7 kart to wszystko chodzi, jak zamienię karty to też wszystko jest ok.
Płyta Asrock h110 pro btc, 4 gb ram, intel pentium, zasilacze 2x be quiet 700w
Ma ktoś pomosł o co może chodzić?

Dodano po 27 minutach 48 sekundach:
aktualizacja: przepiąłem kartę do ostatniego 13 slotu i zaczęło działać, nadmienię że zmieniałem wcześniej sloty na inne ale nie działało, dopiero w tym ostatnim ruszyło,
ktoś wie z jakiego powodu?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z Asrock h110

Postautor: tonyxxl » sobota, 8 maja 2021, 03:10

Zasilanie musi być podpięte molexem z dwóch osobnych lini 12v do tej płyty. Do tego jeszcze power SATA.
Ta płyta tak ma. Spróbuj na niej postawić 13 kart...ja się poddałem na 10 sztukach. Szkoda nerwów.
Zresztą dzisiaj nie buduje się już takich mutantów, więcej z nimi problemów niż to warte.

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 16 lipca 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z Asrock h110

Postautor: un2neo » sobota, 8 maja 2021, 03:55

Płyta nie jest zła, kwestia ustawień w biosie i 13 kart działa :) [IMG]//uploads.tapatalk-cdn.com/202105 ... dedbfd.jpg[/IMG]





Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Problem z Asrock h110

Postautor: powered » sobota, 8 maja 2021, 09:05

Robiłem na niej koparki na 12 kart i nie było większych problemów. Dodatkowe zasilanie w płycie jest potrzebne "na ozdobę" aby bios komunikatów nie wyświetlał. Jeżeli był jakiś problem to z innego powodu: riser który raz działa raz nie - to chyba najgorsze co może być.

To co opisał @kistaj to może być problem system + sterownik. Jeżeli to win-10 to trzeba być cierpliwym ponieważ windows nie informuje że instaluje nowe urządzenie i potrafi czasem przez 5 minut żonglować kartami aż w końcu zainstaluje wszystkie. Niecierpliwi robią w tym momencie resety i wpędzają się w kłopoty typu: przywracanie systemu lub bluescreen. Wieszanie się w czasie logowania - może to wyglądać jak zawieszanie, ale czasem wystarczy poczekać z 5 min i dać mu czas na poukładanie i instalację kart.

Wróć do „Kopanie GPU”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości