Gigabyte Vision RTX 3090 utrzymanie hashrate Hiveos

Początkujący
Posty: 104
Rejestracja: 3 stycznia 2021
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gigabyte Vision RTX 3090 utrzymanie hashrate Hiveos

Postautor: lokuss » piątek, 23 kwietnia 2021, 00:53

Na wstępnie powiem, że masakra, co mnie w ten głupi łeb strzeliło żeby to kupić nie wie nikt :D
Mam dwie sztuki tego draństwa, same na rigu w klimatyzowanym pomieszczeniu, dodatkowe chłodzenia etc.
Przerypałem już wszystkie minery na różnym OC, najlepiej jak wszystkie NV i tak na t-rexie.
Problem jest oczywisty i znany. Ładnie startują od 123,5 MH/s , po dwóch minutach spadają do 109. W ciągłej pracy wykres falujący 100-109.
arabski jutuber poleca wymianę termapadów i smarowania ( aż mnie trzęsie jak pomyślę o tych czynnościach przy nowych kartach po 14k)
Gdy karty siedzą poniżej 50 stopni jest w miarę, im bliżej 50 gorzej, po przekroczeniu 100MH/s.
Trzeba było kupić 4 szt i się cieszyć :(
Ktoś coś doradzi/pomoże? Może jakiś magiczny extra config w trexie?
Z góry dziękuję za porady
"najlepiej" chodzi to dziadostwo na OC:
-500
2650
PL 370 ( rzeczywiście biorą około 300, kiedy podam PL 300 kopią poniżej 100MH/s)

Wersja HiVEOS najnowsza stabilna
ver t-rex sprawdzałem od 19.4 do najnowszej
sterowniki NV 460.67

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gigabyte Vision RTX 3090 utrzymanie hashrate Hiveos

Postautor: tonyxxl » piątek, 23 kwietnia 2021, 06:07

Jedyny sposób bez rozbierania i zrywania plomb, żeby nie wymieniać termopadów a utrzymać hashrate, to przede wszystkim ustawić najpierw wentyle na sztywno na 100% żeby zapewnić przewiew pamięci i jak dalej karta zrzuca wartości to dodaj dodatkowy nawiew na backplate. Ustaw niższą częstotliwośc na pamięciach, bo to one powodują thermal throttling i się grzeją im wyżej ustawisz.
Nieraz to za mało, ale to zależy od modelu. Jak to co wyżej nie pomoże to już wymiana termopadów zostaje.
Optymalne ustawienia dla tych kart to okolice 82%PL/-200/2400mem, od tego zacznij, ewentualnie zmniejszaj PL jak dalej się będzie grzała.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gigabyte Vision RTX 3090 utrzymanie hashrate Hiveos

Postautor: KryptoBanita » piątek, 23 kwietnia 2021, 12:52

Może spróbuj windy? Bez względu na minera (trex, nb, phoenix) na zotacu mam utrzymane jakieś 55-57 C przy wentylach 65% i ponad 124mhs, a w pomieszczeniu ciepło 20-25 C
cos ponad 300W, pamięci 1350, nie pamiętam core...
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Początkujący
Posty: 104
Rejestracja: 3 stycznia 2021
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gigabyte Vision RTX 3090 utrzymanie hashrate Hiveos

Postautor: lokuss » piątek, 23 kwietnia 2021, 16:46

Ogólnie po zakupie już gdzieś przeczytałem, że GIGABYTE 3090 do bani są.
@tonyxxl fan na sztywno 100% od początku. próbowałem już mem 2000 do 2700 przy kombinacjach PL 280-370 , ogólnie przy PL poniżej 300 MH/s spadają poniżej 100 bez znaczenia na ustawienia mem. Może tak jak radzisz jakoś pokombinuję same backplate zwentylować :)
@KryptoBanita nie sądzę , żeby zmiana OS coś pomogła. Zotac ma bardzo udane 3090, chwalą je wszędzie :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gigabyte Vision RTX 3090 utrzymanie hashrate Hiveos

Postautor: tonyxxl » piątek, 23 kwietnia 2021, 18:28

Ale Gigabyty nie maja chyba dalej plomb, więc tam podmiana termopadów to jest obowiązkowa i nie taka stresująca. Kwestia czy czujesz się na siłach.


Ale tutaj taka wersja minimum jest, ja wymienił bym też (a raczej szczególnie te) te co przylegają do pamięci a nie tylko od strony backplate'u. Reszta może zostać oryginalna. Z tego co podaje autor filmu to od strony backplate przychodzą 1 mm, a na górę pamięci dajesz 2mm. Ale głowy nie dam bo sam tych kart akurat nie miałem. Najlepiej zmierzyć albo przystawić stare do nowych i na oko porównać. Po 2 paski takich z minimum 10 W/m2 musisz kupić, więc koło stówki na jedną kartę wyjdzie + jakaś dobra pasta na rdzeń. I będzie spokój.

Wróć do „Kopanie GPU”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości