Połączenie zasilaczy na zasilanie GPU

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 11 stycznia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Połączenie zasilaczy na zasilanie GPU

Postautor: nexembers » piątek, 19 marca 2021, 10:19

Witam,
Posiadam koparkę z trzema kartami graficznymi. Do tej pory działały jedynie na zasilaczu BeQuiet o mocy 530W, 80+ bronze, łączny pobór mocy +/-325W.
Wczoraj dokupiłem czwartą kartę graficzną, łączny pobór mocy całej koparki po jej dostosowaniu do kopania wynosi aktualnie 420/430W.

W związku z tym chciałem dorzucić drugi zasilacz, który również mam w domu - a to Corsair VM550. Kupiłem przejściówkę na allegro, aby wpiąć do płyty głównej dwa zasilacze (od razu mówię, ze na drugi zasilacz idą jedynie dwa kabelki - do zworki..). Występuje jednakże problem:
Jeśli wpięty jest jedynie pierwszy zasilacz, czyli główny (BeQuiet) i wszystkie komponenty są pod niego podpięte, wszystko się elegancko włącza. Problem występuje z chwilą wpięcia się drugiego zasilacza, a to Corsaira. Nagle płyta główna nie chce wystartować, wszystko się włącza - wentylatory w GPU, wentylator na CPU, dysk twardy, zasilacz, natomiast płyta nie chce tak jakby wstać..

Próbowałem również inne rozwiązanie - nie wpinać zasilacza Corsair bezpośrednio do rozdzielacza na płycie głównej, a zrobić zworkę. Zrobiłem zworkę i podpiąłem go pod dwie karty graficzne i dwa risery - do nich przyległe. Nadal płyta nie chce wstać (system nie chce się odpalić).
Po odpięciu drugiego zasilacza, wszystko powraca znów do normy... Tak jakby płyta nie chciała w ogóle współpracować z drugim zasilaczem :v

Oba zasilacze są w pełni sprawne - przetestowałem na drugim komputerze.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Połączenie zasilaczy na zasilanie GPU

Postautor: adiqq » piątek, 19 marca 2021, 10:24

co to za przejściówka?
coś takiego?
https://allegro.pl/oferta/dual-psu-kabe ... 6919456583
lub
https://allegro.pl/oferta/adapter-add2p ... 7742832097
??

Dodano po 1 minucie 17 sekundach:
te 1 rozwiazanie- jest dodawane do płyty miningowej b250 Fintech - pewne i sprawdzone, tak samo jak ADD2PSU
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 11 stycznia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Połączenie zasilaczy na zasilanie GPU

Postautor: nexembers » piątek, 19 marca 2021, 10:26

Dokładnie ta pierwsza, z pierwszego linku

Dodano po 24 minutach 1 sekundzie:
Jeszcze jedno pytanie - jeśli zasilacz ma łączną moc 530w, a aktualny pobór to 410w, może tak póki co zostać, czy lepiej dorzucić ten drugi zasilacz?

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 9 lutego 2021
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Połączenie zasilaczy na zasilanie GPU

Postautor: artur5236 » piątek, 26 marca 2021, 20:17

Może z tym kablem jest coś nie tak?

Wróć do „Kopanie GPU”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości