Wymienione thermalpady MSI RTX 3080 Problem

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 3 marca 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wymienione thermalpady MSI RTX 3080 Problem

Postautor: FOXMAUSERRR » środa, 3 marca 2021, 16:15

Witam,

Mam pewien problem który nastąpił dzisiaj a mianowicie wymienilem thermalpady w karcie graficznej MSI RTX 3080 żeby zejść ze stopniami na pamieciach do 80 stopni co sie udalo. Po odpaleniu komputera i włączeniu kopania na nicehash wszystko działało normalnie az nagle wywalilo bluescreena i czerwona lampke na plycie glownej. Probujac jeszcze raz uruchomic komputer niestety nic sie juz nie pojawia na monitorze ale wiatraki sie kręca. Czy ktos sie spotkal z takim problemem?

Pozdrawiam

Orator
Posty: 914
Rejestracja: 3 marca 2012
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wymienione thermalpady MSI RTX 3080 Problem

Postautor: Bult » środa, 3 marca 2021, 17:56

Tak mi przychodzi na myśl po co rozkręcać nową kartę na gwarancji ? Takie motywy się stosuje tylko na używanym sprzęcie.
Zobacz czy nie dałeś za dużych termopadów , jeśli będą za duże mogą powodowac zwarcie dotykając elektorniki.
30 finał WOŚP eSkarbonka - https://eskarbonka.wosp.org.pl/eabwxh

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wymienione thermalpady MSI RTX 3080 Problem

Postautor: adiqq » środa, 3 marca 2021, 18:37

jak kolega wyżej napisał.
Po co się zabierasz za coś, na czym się nie znasz?
Bult pisze: środa, 3 marca 2021, 17:56 jeśli będą za duże mogą powodowac zwarcie dotykając elektorniki.
miałem już bardzo podobny przypadek...kupiona karta na allegro (5700XT) - niby z papierami, ale od razu widać, że w karcie było grzebane...bardzo nieudolnie...tyle, że tutaj akurat skończyło się dobrze....sprzedający zwrócił część kasy a karta działa dobrze po poprawkach ;)
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 1726
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 438
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wymienione thermalpady MSI RTX 3080 Problem

Postautor: fetek » środa, 3 marca 2021, 21:08

FOXMAUSERRR pisze: środa, 3 marca 2021, 16:15karcie graficznej MSI RTX 3080 żeby zejść ze stopniami na pamieciach do 80 stopni co sie udalo.
kali na 3080 naklejać radiator

ale was internet gryzie a myślenie obraża.

Moderator
Posty: 9625
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5803
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Wymienione thermalpady MSI RTX 3080 Problem

Postautor: koparki » środa, 3 marca 2021, 22:54

Bult pisze: środa, 3 marca 2021, 17:56 jeśli będą za duże mogą powodowac zwarcie dotykając elektorniki.
przecież termopady nie przewodzą prądu.

Taka ciekawostka, gdyby ktoś chciał pobawić się jednostkowymi sztukami w OC - raczej do gier niż do miningu:
na pamięci można dać metalowe pady miedziane z aliexpress o odpowiedniej grubości z marginesem + warstwa bardzo dobrej pasty po obu stronach - lepszy efekt niż najlepszy termopad ale trzeba bardzo uważać na by nie zachodziło na elektronikę.
---

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 375
Rejestracja: 5 listopada 2017
Reputacja: 246
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Waszawa

Wymienione thermalpady MSI RTX 3080 Problem

Postautor: Antrepair » środa, 3 marca 2021, 22:56

Thermalpady nie przewodzą prądu :!: :!: :!:
Prawdopodobnie dałeś za duże pady- radiator nie przylegał do rdzenia i spaliłeś gpu. Ewentualnie jeszcze ukruszyłeś rdzeń ma krawędzi. Wyczyść rdzeń i sprawdź, zrób foto w macro.

Jest jeszcze jedna ewentualność, że użyłeś pasty termoprzewodzacej która przewodzi prąd, albo coś źle poskręcałeś.

Orator
Posty: 914
Rejestracja: 3 marca 2012
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wymienione thermalpady MSI RTX 3080 Problem

Postautor: Bult » czwartek, 4 marca 2021, 11:14

Oczywiście też byłem tego przekonania cały czas bo nie powinny przewodzić prądu.
Do momentu kiedy kilent przyniósł uszkodzoną kartę , w której na własną rekę wymianił paste oraz termopady. Karta w momencie obciązenia powodowała uruchomienie wentylatorów na 100 % oraz wyłączała kompa. Po rozkręceniu wszystko wyglądało ok - jedyne co rzuciło się w oczy to za duże termopady dotykające cewek - zdjołem , przyciołem nałożyłem (szkoda że nie przemierzyłem) i karta bez problemu wróciła do pełnego życia. Z tąd też moja stwierdzenie o tym iż mogą spowodować zwarcie. Możliwe iż to zbieg okolicznosci , możliwe iż jakieś chińskie gó... które może być inaczej wytwarzane niż powinno. Jestem zdania iż w elektronice nic mnie nie już nie ździwi. Termopady były w kolorze niebieskim ( choć myślę iż to nie ma znaczenia bo produkują juz prawie całą game kolorów). A że było to całkiem niedawno to przyszło mi do głowy iż ten sam problem ;)
30 finał WOŚP eSkarbonka - https://eskarbonka.wosp.org.pl/eabwxh

Początkujący
Posty: 1726
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 438
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wymienione thermalpady MSI RTX 3080 Problem

Postautor: fetek » czwartek, 4 marca 2021, 13:57

Antrepair pisze: środa, 3 marca 2021, 22:56 Jest jeszcze jedna ewentualność, że użyłeś pasty termoprzewodzacej która przewodzi prąd, albo coś źle poskręcałeś.
o ile ją wymienił.
Bult pisze: czwartek, 4 marca 2021, 11:14Możliwe iż to zbieg okolicznosci , możliwe iż jakieś chińskie gó... które może być inaczej wytwarzane niż powinno. Jestem zdania iż w elektronice nic mnie nie już nie ździwi.
chiński badziew będzie słabym przewodnikiem i nic więcej, znowu wyciągasz złe winsoki i dorabiasz teorię.

Orator
Posty: 914
Rejestracja: 3 marca 2012
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wymienione thermalpady MSI RTX 3080 Problem

Postautor: Bult » czwartek, 4 marca 2021, 15:03

To proszę podaj wniosek konkretny bez teorii ?
Dla czego termopad dotykający cewki powodował złe działanie karty ?
30 finał WOŚP eSkarbonka - https://eskarbonka.wosp.org.pl/eabwxh

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 375
Rejestracja: 5 listopada 2017
Reputacja: 246
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Waszawa

Wymienione thermalpady MSI RTX 3080 Problem

Postautor: Antrepair » czwartek, 4 marca 2021, 19:41

Bo to były jakieś badziewne thermopady. Rozbierałeś kiedyś sapphire ? Kazda karta ma duży termopad między pcb a backplate.
Obrazek

Podobnie leżą termopady na tranzystorach przetwornic dotykając elementy bierne i wyprowadzenia przetwornic. Inny przykład to 1070 mini które mają ogromny termopad jakieś 4x6cm dotykający elektroniki.

Obrazek


A to inne termopady z odcisnietymi elementami ktore kiedyś dotykały :)

Obrazek

Zresztą sam projektuje elektronikę i w masowej produkcji stosujemy thermopady w ładowarkach indukcyjnych.

Obrazek

Syaram się odpowiadać tylko wtedy, kiedy wiem o czym mówię :D 8-)

Orator
Posty: 914
Rejestracja: 3 marca 2012
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wymienione thermalpady MSI RTX 3080 Problem

Postautor: Bult » czwartek, 4 marca 2021, 22:23

Oczywiście iż termopady mogą być wieksze , odciskają się itd ... Jak natomiast opisałem wyżej - najwidzoczniej są takie które na to nie pozwalają i tą wiedzą staram się podzielić.
Wiadomo iż producenci kart stosują produkt najwyżeszej jakości i nie może być tutaj mowy o tym aby przewodziły prąd ! Jednak doświadczenie pokazuje iż nie wszystko jest takie jak powinno i tą wiedzą staram się podzielić , w szególności iż autor wątku wspomniał o wymianie termopadów ...
30 finał WOŚP eSkarbonka - https://eskarbonka.wosp.org.pl/eabwxh

Początkujący
Posty: 1726
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 438
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wymienione thermalpady MSI RTX 3080 Problem

Postautor: fetek » piątek, 5 marca 2021, 01:00

Bult pisze: czwartek, 4 marca 2021, 15:03To proszę podaj wniosek konkretny bez teorii ?
Dla czego termopad dotykający cewki powodował złe działanie karty ?
znowu się zaczyna ? nie jestem wróżką i nie mam magicznej kuli. Jak mam cokolwiek napisać skoro tego na oczy nie widziałem ? może przyczyna była zupełnie inna tylko Ty tego nie zauważyłeś ?
Antrepair pisze: czwartek, 4 marca 2021, 19:41Bo to były jakieś badziewne thermopady. Rozbierałeś kiedyś sapphire ? Kazda karta ma duży termopad między pcb a backplate.
daj na luz... tu ludzie łączą zasilacze nie wyrównując potencjału a potem opowiadają herezje że dwa zasilacze to samo zło bo im sprzęt padł.
Bult pisze: czwartek, 4 marca 2021, 22:23Wiadomo iż producenci kart stosują produkt najwyżeszej jakości i nie może być tutaj mowy o tym aby przewodziły prąd ! Jednak doświadczenie pokazuje iż nie wszystko jest takie jak powinno i tą wiedzą staram się podzielić , w szególności iż autor wątku wspomniał o wymianie termopadów ...
Gdyby Twoja teoria była prawdziwa to byś tej karty nie podniósł a efekty były widoczne gołym okiem. No właśnie wymienił na pamięciach a sekcja zasilania, rdzeń ?

Orator
Posty: 914
Rejestracja: 3 marca 2012
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wymienione thermalpady MSI RTX 3080 Problem

Postautor: Bult » piątek, 5 marca 2021, 08:21

@fetek Jak nie widziałeś to się nie wypowiadaj bo teraz to ty teoretyzujesz i na tym zazwyczaj się twoje posty kończą. Przeczytaj temat i się wypowiedz aby pomóc koldze , który ma problem. Bo widać iż nawet nie wiesz do czego forum służy więc polecam zacząć od przeczytania na ten temat ...
30 finał WOŚP eSkarbonka - https://eskarbonka.wosp.org.pl/eabwxh

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 375
Rejestracja: 5 listopada 2017
Reputacja: 246
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Waszawa

Wymienione thermalpady MSI RTX 3080 Problem

Postautor: Antrepair » piątek, 5 marca 2021, 14:16

Bult pisze: piątek, 5 marca 2021, 08:21Przeczytaj temat i się wypowiedz aby pomóc koldze , który ma problem

No więc właśnie. Ja zasugerowałem sprawdzenie czy rdzeń nie jest pokruszony, czy nie widać przepaleń, a czy ruszy bez nowych thermopadów to już samo z siebie jest oczywistą rzeczą do sprawdzenia. I co, i jak zwykle autor tematu ma w dupie odpowiedź a potem zdziwko, że inni narzekają, na brak odpowiedzi w innych tematach. Wszystko właśnie upraszczam na waszych oczach do stwierdzenia "a na chuj w ogoleodpowiadac skoro autor prawdopodobnie już więcej nie odpowie". Pewnie znalazł swój błąd lub zaniósł kartę do serwisu a my, nasze odpowiedzi czy nawet zdjecia które zrobiłem w zaden sposób nie zostaną docenione.


Ehh szkoda strzępić ryja.

Orator
Posty: 914
Rejestracja: 3 marca 2012
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wymienione thermalpady MSI RTX 3080 Problem

Postautor: Bult » piątek, 5 marca 2021, 14:26

@Antrepair Nic dodać nic ująć ... :(
30 finał WOŚP eSkarbonka - https://eskarbonka.wosp.org.pl/eabwxh

Początkujący
Posty: 1726
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 438
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wymienione thermalpady MSI RTX 3080 Problem

Postautor: fetek » wtorek, 9 marca 2021, 22:43


Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 23
Rejestracja: 29 listopada 2020
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wymienione thermalpady MSI RTX 3080 Problem

Postautor: technic-figure » wtorek, 16 marca 2021, 15:44

Po takiej operacji, gwarancja karty idzie spać z rybkami?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wymienione thermalpady MSI RTX 3080 Problem

Postautor: tonyxxl » wtorek, 16 marca 2021, 16:10

technic-figure pisze: wtorek, 16 marca 2021, 15:44Po takiej operacji, gwarancja karty idzie spać z rybkami?
logiczne, na śrubach masz plomby

Początkujący
Posty: 1726
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 438
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wymienione thermalpady MSI RTX 3080 Problem

Postautor: fetek » wtorek, 16 marca 2021, 21:30

tonyxxl pisze: wtorek, 16 marca 2021, 16:10 logiczne, na śrubach masz plomby
Gigabyte niema ale ta karty są gówniane same w sobie i taki zabieg im wiele nie pomoże.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Wymienione thermalpady MSI RTX 3080 Problem

Postautor: adiqq » środa, 17 marca 2021, 06:03

to samo chciałem napisać - jak dziwnie by to nie brzmiało, nie wszystkie karty mają plomby :lol:
Z kolei w niektórych kartach da się smigła wymieniać, bez ściągania plomb...
Ale...pisałem w innym wątku, kupiłem "nówki" bez gwarancji i pudełek, zaplombowane...1 mi padła (juz jak sie odkopała) to ją otworzyłem...karty na pewno nie były nowe, tylko po reanimacji, to było widać....więc kolejny raz ostrzegam przed zakupem sprzętu bez papierów w bardzo atrakcyjnej cenie (szczególnie z okolic Wrocławia) :lol:
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Wróć do „Kopanie GPU”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości